Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Purejet trokiranje  (Posjeta: 7356 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Purejet trokiranje
« : 04 Siječanj, 2013, 13:02:56 »
evo drugari pitanje jedno ako je netko imao slicnu situaciju.. poceo mi zvjerkan trokirati..naime radi se o tome da je iz cista mira poceo trokirati muckati ali samo pod punim gasom,niti sam ga dirao niti sam ista mjenjao,iz cista mira.

Dakle upalim mačora,i nebitno dali krenem odmah ili ga pustim da se zagrije pocne mi trokirati pri punim gasom,napola gasa vozi glatko ko bebina guza ali cim odvrnem ful gas mucka stuca skace trokira..dakle nista drugo sim na punom gasu,a nakon kilometar,kilometar ipo vozi na pola i pod punim jednako,prestane trokirati i kao da nista nije bilo.

ne drzim ga na vlazi,ne drzim ga na hladnom tako da ne vidim u tome problem,svjecica je cpr8e ngk,stavljena kad ju je Grale preporucio,sto znaci  da ima oko 1500 km plus minus otprilike,skidao sam ju da ju bila je smeda u sasvim dobrom stanju,ali sam ju ocistio svejedno..filter zraka cist,ulja ima repsol.. trokira kao da kad se smoci svjecica u lulici,prvo sam mislio da je do toga jer mi se to dogodilo vec posto sam stavi drugu lulicu,plasticnu i ne brtvi bas vodu pa mi ju je voda jednom prolikom namocila..ali evo vec tjedan dana je sha ko barut i ona i vrijeme tako da ne vidim razloga u vodi.

je moguce da je do casice,da je prljava,cistio sam ju 9 mjesecu a sad bi se trebao jakodobro pomuciti da ju skinem jer su mi se zvjezdasti sarafi malo izlizali -.-

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #1 : 04 Siječanj, 2013, 13:04:39 »
Izvadi stari benzin i stavi novaj pa probaj..
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #2 : 04 Siječanj, 2013, 13:25:46 »
 benz je tek stavljen..to sam i ja prvo pomislio jer sam ga stavio tu vercer kad je poceo prvi put trokirat..mislio sam da je vodu pokupio u rezervar ali mi nije jasno zasto trokira samo prvih kilometar do dva ..ali probat cu i to s zamjenom benge pa da vidimo..i uocio sam da kad prestane trokirat ako vozim po nizbrdici pun gas i pustim gas u ler i onda opet dam gas zamucka par puta  :angry7:  ako neko ima jos kakve ideje sta bi mogo probat ili provjeriti dobrodosle su  :headbang:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #3 : 04 Siječanj, 2013, 13:28:36 »
Prdla svjećica vjerojatno...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #4 : 04 Siječanj, 2013, 13:49:55 »
probat cu prvo nastimati malo zazor da nisam mozda previse povecao kad sam ju cistio a i drugu cu stavit kad uhvatim vremena iako vam kazem ova izgleda ko nova novcata skoro ali mozda izgled vara istina, ali probat cu i to pa javim rezultate

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #5 : 04 Siječanj, 2013, 22:33:54 »
Samo ti probaj novu svećicu, pa nam javi rezultat...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #6 : 04 Siječanj, 2013, 22:39:23 »
Nist čudno ja proprdila,ipak skuter dosta vremena pod cokom sad radi pa zaljeva...
Što se tiče emulzije,vjerojatno je se skupilo od 9.mjeseca,al nemaš potrebe se sad zajebavat s tim ako ti je šaraf provrtil...
Dok skines kompletni nosač onda probaj odsarafit ga s križnim il nekim drugim bitom pa stavi druge šarafe...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #7 : 07 Siječanj, 2013, 20:07:47 »
evo kratki rezultati..
nova svjecica,zamjenjen benz,casica ociscena i ulje sam sipao do vrha za svaki slucaj,ne gori lampica ali ga nisam dugo stavljao pa nek se nade i to

razultat svega,jos gore trokiranje -.- prije je bar prestalo nakon odredenog predenog puta ali sad konstantno i to cak vec na 30-40-50 a o krajnjoj mogu samo sanjati..
mozda glupo ali uocio sam da na uzbrdicu ide bez ikakvog trokiranja  :icon_scratch: mozda slucajsnost a mozda i ne neznam

stavio sam u prijasnju temu sliku auspuha di mi je napuko sastrane..nikakve razlike nisam osjetio u radu motora osim malo jaceg zvuka..je moguce da ima nesto do toga,meni ne izgleda bas logicki ali stajaznam
da se nije mozda zastopao ili stogod pa da ga gusi.. jer druge ideje nemam  :icon_scratch:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #8 : 07 Siječanj, 2013, 20:12:18 »
Onda, ajmo dalje...kontrola lamelnog ventila i plavog inektora...

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #9 : 07 Siječanj, 2013, 20:38:35 »
moze mali help oko lamelnog ventila

plavi injektor je skoro nov,cist ko suza

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #10 : 07 Siječanj, 2013, 20:47:25 »
Bobina?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #11 : 07 Siječanj, 2013, 22:34:07 »
pali ko luda..ona nije sigurno provjerio sam struju svu..trokira kao da je recimo mokra svjecica a suh je ko barut i svjecica i instalacije i svi ostali djelovi

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #12 : 10 Siječanj, 2013, 15:46:30 »
hmm.. trokiranje je prestalo..dakle protekla 2-3 dana pali-vozi..ko puska niti jednom cupno..neznam zasto je poceo trokirati onako iz cista mira,vjerojatno benz ali ovo drugo sto sam napomenuo da krajnju mogu sanjati,za to sam ja bio kriv,odnosno svjecica,poslije objasnim o cemu se radilo jer sad imam opet sranje   :angry7:

vjerujem da se nitko od vas nikad nije i nece sustresti sa necim slicnim,naime sinoc mi se odvidao injektor u voznji  :icon_scratch:
WTF???komplet  zeleni sa casicom lagano se odvojio od masine,cca 2-3 mm  :angry7: kako se to dogodilo?pojma nemam niti mi pada na pamet kakva ideja..ali ne muci me to vec druga stvar,njega sam stego pneumatikom,a prilikom zavidavanja skinuo sam svjecicu da ju ne udarim ili ostetim..usput sam bacio oko na nju i bila je cista ko suza sa ljepom broncanom zuto smedjkastom bojom bas kako treba bit,da je bolja nebi valjala hahah ugl. sve sam to zavidao stego vratio na svoje mjesto,svjecicu  vratio takoder kljuc u bravu kontakt i pali..upalio bez problema ali sranje da vece nemoze bit..trokira u leru,cupka,mucka,preskace,neravnomjeran i nemiran rad motora..skinem svjecicu ona crn ko noc suha i crna,obrisem ju vratim ju opet upalim bacim djir 200 +/- metara i dalje nemiran,skinem svjecku ona crna da crnija nemoze bit..

u cemu bi mogo bit problem da mi zaljeva tako svjecicu odnosno da ne dobija zrak,zato mi i mucka tako,iz auspuha isto cijev na vrhu crna,nikad crnija,čađava sva..ne zelim ga palit vise dok neznam otprilike sta da napravim da mi ne sjebe masinu

plavi injektor ispravan skroz,cist
filter zraka cist

sta da radim,sta da probam napravit da vidim u cemu je problem ili da ga rjesim

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #13 : 10 Siječanj, 2013, 16:40:40 »
Nisi dovoljno stegnul pa se otsarafilo...
Zkj si isel sa pneumatikome stezat,sj#bo bus navoj s njim...
Kakve su gumice na plavom i zelenom?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #14 : 10 Siječanj, 2013, 17:32:51 »
vjerojatno je do toga da iako sam siguran da sam stegnuo  kolko sam mogo  :icon_scratch:

ne ne ne brini,na malim okretajima sam radio,to je neka mini rucna hehe to sam cisto radi sigurnosti,prvo sam rucno zasarafio i samo za svaki slucaj malo stegnuo s pnmtk.

smede gumice,sve identicne,ljepe ciste,cjele,iste boje,nikakve naznake trosenja napuknuca,nagrizavanja i svega ostaloga..gumice 5+

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #15 : 11 Siječanj, 2013, 00:03:48 »
hmm..nije mi vrag dao mira i dalje,moro sam ga ponovo rastaviti i sastaviti od A do Z alis obzirom koliko je sati nisam ga htio paliti da provjerim kako radi zbog buke da ne budim svoje i sujede a i ovako cu mirnije spavati,bar cu se nadati da je sve sad ok  hehe a ne da idem razocaran spavati  :headbang: ili da mi vrag neda mira pa da cjelu noc jos radim na njemu :nono:

nego imam jedno pitanje ovako usputno,,da ne zaboravim kad sam se vec sjetio..zanima me reset tps-a...naime radio sam ga nazalost vec par puta,i u proslom postu sam ga spomenuo ali se nisam sjetio pitat a uvjek mi se u glavi kad sam ga radio postavljalo jedno pitanje a to je vezano za pocetak i kraj..na pocetku kaze ''daj kontakt,odspoji konektor s 4 zice'' i kraj kaze ''daj kontakt,odvrci gas do kraja i zatim ga pustaj do kraja''  mozda je glupo pitanje ali zanima me dali se odspaja konektor nakon sto pumpa odradi svoje ili moze dok pumpa vrti,odnosno dali to igra kakvu ulogu i taj kraj,dali odvrcem gas cim dam kontakt dok pumpa vrti ili moram cekati da odvrti pumpa pa tek onda da dajem gas..pitam jer nigdje nisam mogo naci kako kompjuter snima gas i koliko dugo ga snima..ja sam to do sad uvjke radio nakon sto je pumpa odvrtila svoje,i pocetak i kraj..pa eto ako netko zna informaciju vise bio bi zahvlan  :icon_thumright:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #16 : 11 Siječanj, 2013, 00:09:05 »
Ja sam uvijek čekal da pumpa odvrti,ko i kod očitovanja greški...
To mi je neka mjera :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #17 : 11 Siječanj, 2013, 00:19:44 »
Ja sam uvijek čekal da pumpa odvrti,ko i kod očitovanja greški...
To mi je neka mjera :dontknow:
:icon_thumright:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #18 : 11 Siječanj, 2013, 12:17:34 »
pa i meni je isto to bila neka mjera,ali pitam jer stvarno nisam nigdje nasao dali pise ista o tome sto se tice pume  :dontknow: ali onda cu se i ja drzati toga i dalje  :icon_thumright: ..

sad idemo provjeriti sta smo sinoc napravili pa javim rezultate hehe :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #19 : 11 Siječanj, 2013, 15:33:54 »
OK sad stvarno kaos...dakle ocitava greske 3,4,5 koje nemaju veze s motorom vec greske u kablovima konektorima,osteceni mokri itd..

iznenadio sam se kad sam nasao  benzin u onom malom konektoru za struju od plavog injektora sto stoji na vrhu gore o.O kako je tamo dospio neznam,ali pretpostavljam da zbog njega nije plavi radio kako treba i nije radio smjesu zrakom kako treba pa mi je zato previse zaljevao svjecicu..

dakle,njega sam osusio i ocistio skroz..vratio na mjesto i iso resetirati greske..kad ono Qr@c ..nece mi resetirati greske..odvrti 4 puta za redom 3,4,5 i umjesto da prestane on i dalje nastavi vrtiti samo gresku broj 3 (koja zasebno bas i ne postoji) ali vrti ju u nedogled..ugasim ga i svaki kabel,svaki centimetar svaki milimetar provjerim,sve suho,svaki citav,svaki cist..covjek bi reko svaki je nov novcat,odem ocitat greske opet ista stvar :angry7:


nista,probam ga ja ipak upalit,mozda nade jos koju gresku,mozda krivo ocitava stajaznam..mozda mi da neku novu smjernicu..kad ono opet Qr@c -.-

nece upalit,zapravo pumpa odradi svoje  ljepo,skuli zavergla ljepo..i kao da uhvati onaj prvi zub,upali se na 1 sekundu ali odmah se ugasi,prakticki prije nego li pustim kocnicu vec je ugasen..nije mi jasno..u cemu bi mogo bit problem ima ko neku smjernicu da gledam dalje i sta da radim sa tim resetiranjem i  je8en!m kablovima kad su svi ko novi  :angry7:

probao sam jedno 5-6 puta mozda malo vise i svaki put isto..izvadio sam svjecicu.svjecica je cista ljepa ali vidim da je mokra od benzina po vrhu navoja..

pomislio sam da mozda sad ne prima previse zraka u leru pa da ga to ugusi..pogledat cu leptiric koliko je otvoren
ali vise me brinu te greske -.- i to neresetiravanje jer pretpostavljam d bi mi onda ocitvao gresku 8 ler previsok!!


nekuzim zasto se upali i odmah ugasi???jucer je barem upalio i trokirao ako nista,danas ni to  :angry7: 



« Zadnja izmjena: 11 Siječanj, 2013, 15:36:26 Lumos_ »