Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Purejet trokiranje  (Posjeta: 7354 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #40 : 31 Siječanj, 2013, 15:06:36 »
Evo miševi jos jedno pitanjce usputno  :laughing9: nikakav kvar sad nije u pitanju ali tek toliko da vidimo  :happy3:

dakle bio mi je napuknut auspuh kao sto sam vec napomenuo par puta i stavio sliku..i sad mi je frend uletio gianellia,znaci montirali ga gore pa reko da ga propusem malo napravio djir 500-1000 metara tek toliko posto je stajao dosta u podrumu..

e sad..on je meni dao i rolice 4.5g koje je dobio bio uz njega.ja sam vec napomenuo kako su mi sad unutra polinijeve ali nisam siguran koliko grama..samo znam da kad mi stoji na nogari skuli i kad ga odvrnem do kraja skuter mi ode u prevelike okretaje i injektor lampica se upali greska 15..u voznji mi se to do sad nije dogodilo nego samo na nogari,u voznji sam ga rastezao 80 bez porblema ikakvih

e mene zanima dali je ''obavezno'' da ja stvavim te 4.5 bez obzira koje sad imam ili mogu voziti i na ovima..odnosno dali ce sve bit u redu i sa ovima..cim se dobe lakse rolice upaketu pretpostavljam da trebaju ic gore ali eto cisto da vidim vase preporuke u svezi ovoga,dali bi moglo bit kakvih problema i tako :happy3:


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #41 : 31 Siječanj, 2013, 18:59:04 »
Pa kak ide skuter s njim?
Ne vjerujem da će mu auspuh dat nešto puno jer nemaš neke velike rezonancije na PJ-u, tak da nemoraš ni lakše rolcie stavljat
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #42 : 31 Siječanj, 2013, 20:24:30 »
znam znam to za PJ i rezon.

hehe mozda sam krivo formulirao gore pitanje ali nisam trenutno mislio na povecanje nikakvih performansa i icega  :toothy9: vec samo dali je ok da ostanu ove polinijeve rolice gore,od koliko god grama da jesu :icon_scratch:  :laughing7: dali utjece na ista drugo mixanje rolica i gianelija osim na performance,jer kao sto sam gore reko kad zavrnem do kraja gas na nogari ode u prevelike okretaje pa moram resetirat greske hehehe :laughing9: pa me zanima dali se moze sta sje*at

A sto se tice pitanja kako ide..mogu rec da je prodisao ful :o znam da na pj ne utjece bas stavljanje drugoog auspuha ali osjetno bolji start je dobio,i osjetno bolju akceleraciju u voznji,cak i osjecam na  uzbrdicama da vuce bolje nego prije..ocito je onaj stari auspuh bio toliko u ku*cu a ja naviko na to da nisam to ni primjetio dok nisam stavio ovaj..sta god da bilo razliku osjecam i to dobru  :laughing9:


imas neko sredstvo za preporuciti za skidanje  hrdje,malo je dobio boju od stajanja i vlage pa vise nije onako krom  :sad1: pa barem tek tolika ako nista da bude metalno siv cist a ne ovako smed hahha  :laughing9:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #43 : 31 Siječanj, 2013, 20:48:07 »
Krom nije ni bil, mislim da ni nema za kupit reversa krom :icon_biggrin:
Ili ga prešmirglaj i pofarbaj ili malo skini tu hrđu s wdom i žičanom četkom lagano,ali opet ti se bude vratila hrđa...

A u vezi rolica, rekel si da imaš kolko,6 g?
To je za serijski spuh preteško, stavi onak između 5-5,3 pa buš videl...
A ak već planiraš uzimat neki spuh,uzmi neki koji je rađen za ajnšpric barem...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #44 : 05 Veljača, 2013, 12:45:15 »
ma i to sta kazes,u crno i bok..

a frend ih je stavljao jos ohoho prije masu i reko je da se ni on ne sjeca od koliko su pa je bubnuo 6..mozda su 5 mozda su mnje mozda vise neznam stvarno,dok ne otvorim nemogu nista konkretno reci.

Evo danas sam napokon ulovio nesto vremena pa cu popodne bit slobodn da ga procackam pa da vidimo sve kako stoji..

i daj mi reci samo,skinuo sam zastitu sa alternatora jer sam cuo nekakvo zujanje cudno,grebanje skripljenje,onako nista u kontinuirano i stalno vec malo zujene malo ne,p opet dva put za redom pa opet nista :icon_scratch: uglavnomkoliko sam uspio oslusnuti ispada da dolazi iz njega..e sad kad am skinuo bio je pun prljavsitne prasine,prakticki pjeska :o i sad ja bi to ocistio pa me zanima koja je procedura skidanja i dal mogu nesto sjebat skidanjem vracanjem i tako to..i cime da ga je najbolje ocistiti a cime ga nesmijem prati ni mazati ni stogod  :happy3:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #45 : 05 Veljača, 2013, 13:26:17 »
Treba ti radapciger da skines magnet.
Možda se lager sa te strane čuje :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #46 : 06 Veljača, 2013, 11:57:09 »
a u pi*cku materinu :sad1: ...ma skinuo sam zastitu i upalio sam skuli i gledao ga kako vrti i kad stavim prst na njega osjetim ko da ima elipticnu  putanju  :icon_scratch: onako osjecam da vibrira..nije na oko vidljivo ali se osjeti na dodir prstom  :sad1: i sad mi nije jasno zasto tako vrti.. a vidim da je pun svih sranja,bojim se da stogod nije uslo u njega,da se ostetio

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #47 : 07 Veljača, 2013, 11:50:28 »
Ovak unutra u ležaje izvana nije moglo niš uć jer imaš semeringe, a ak ti ide sve u elipsu to je ili ležaj ili dosjed radilice ili se nekim čudom popigala radilica sa te strane što čisto sumnjam... ako motor puni akumulator i ako imaš svjetla kratka na leru onda namotaji nisu vrisnuli sve je još uvijek ispravno
4t u srcu <3

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #48 : 07 Veljača, 2013, 12:08:26 »
Kolko km ima skuter?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #49 : 08 Veljača, 2013, 13:43:28 »
@ grale : ima 15tkm..odnosno koj manje ali da ne cjepidlacimo

@ ivek : kratka svjetla u leru imam..par puta mi se dogodilo da bi mi kratko svjetlo trepnulo u leru i cak jednom u voznji mi se kratko ugasilo na sekundu i upalilo..ali pretpostavio sam da je mozda zbog vode jer sam ga bas u to vrijeme bio oprao sa miniwashom jer sam morao skinuti neku prljavstinu..

a stavim prst na ono zvono ispred namotaja i osjeti se lagano kao da vibrira..cak i preko ono plastike bez da skidam osjetim vibracije i neko cudno zujanje grebanje..

i evo jucer mi je pocelo da kad palim,stisnem gumb i nece,ne reagira i tako 5 puta i nista ko da ne palim uopce..i onda upali..pa sljedeci put recimo stisnem dugme i on zavrti onaj prvi krug i tisina,nece dalje vrti pa moram tako 2-3 puta..uglavnom snimit cu sutra to paljenje pa stavi tek toliko da vidite o cemu pricam jer mi je tesko ovako bojasnit..

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #50 : 14 Veljača, 2013, 01:16:43 »
kao sto vidite nisam nista snimio jer pali sad normalno,cak ga ni namjerno nisam mogo natjerat da steka -.-'

ugl..dok se ne ponovi trebao bi drugu informaciju..naime danas sam osjetio neku grubocu u prednjem kotacu i cuje se nekakvo grebanje i nesto ko da lupka kad se okrece..nisammogo dokuciti tocno sta je jer sam bio na cesti i masu zvukova je bilo okolo.

hmmm pomislio sam na ulje iz razloga sto mi je rucica prednje kocnice nekako dosta otvrdnula,nije vise ljepo mekana,dosta je gruba za stiskanje i nekad kao da preskoci,kao da mi kocnica koci po hrapavom disku,cudan neki osjecaj..a i plus toga zadnji put sam ulje sipao mislim u 11 mjesecuili pocetak 12..

e sad..pomislio sam da mozda lampica ne radi ili stogod..ali kad palim skuli ona s eupali normalno..jedino ad vergla ona treperi neznam dali bi trebala tako ili ne ali uglavnom pogledao sam ulje odmah i cim se cep digne vidim ga kako se presijava..cak kad gurnem prst u otvor fali mi tocno cent i umocio bi prst..hmm

zanima me ovako.. sta bi to moglo bit otprilike jer mi je nekako nesigurno kad cujem taj zvuk vozit...jeli moguce da je pumpa ulja ,mali remen? i kako bih mogo provjeriti to,i opcenito kako bi mogo provjeriti ulje u kocnicam i amortizerima?ako neko zna mozda koji su simptomi uocljivi kad skuter ostane bez ulja ili barem bez mogucnosti dobivanja ulja..kako se ponasa,kako se cuje i sve tako to sto bi bilo moguce uociti

stvarno nevjerovatan motor moram priznat -.-


Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #51 : 14 Veljača, 2013, 13:48:41 »
Meni se ranije slično desilo na prednjem točku - glavili paknovi ! Možda da predledaš paknove, a potom i kočione gumice, oba klipa...izduvavanje i sl...

Offline Lumos_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #52 : 14 Veljača, 2013, 16:17:52 »
ma meni nista ne glavi  :sad1: sve ljepo ide vrti funkcionira..za sada hehe nego kako se vrti kotac ima jedan dio di se cuje da nesto zagrebe,ko da je recimo savinut disk malo..nije ali kazem primjer zvuka..e sad neki su mi rekli kao da je to sasvim normalno da mora tako malo se cut :/ mislim ja to nisam prije uocavao a sinoc,kazem zastrugalo je dosta jako,neki osjecaj ko da struzem hrdjavi disk..ali evo sad je opet sve ok  :icon_scratch: ..morat cu pregledati da,cim uhvatim vrijeme

nego zanima me sad  ovo sto sam napisao za ulje..sta se dogodi kad ode pumpa ulja ili mali remen..se odmah to primjeti ili? ikak mogu to prepoznati viditi cuti il istagod bez da ga otvaram,cisto da znam dok ne uhvatim vremena

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Purejet trokiranje
« Odgovori #53 : 14 Veljača, 2013, 16:21:54 »
Pa da vidiš u kakvom je stanju mikroremen,moraš ga vidjet, nemreš prek zatvorenog dekla ga vidjet.
Znači skineš deklo i variomat dolje i onda vidiš dal je čitav.
Puknul ti nije sigurno,jer bi skužil, jer on pokreće i vodenu i uljnu pumpu.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang: