Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Žuta gnjida....  (Posjeta: 2811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Žuta gnjida....
« : 31 Svibanj, 2008, 19:12:49 »
Evo moja Aeroxica je napokon složena,gore je TP radilica,TP Nardo spuh,Dellorto 19,gljiva E 13,Delta,Malossi sport 70 kit,Malossi kelvar belt,Malossi mulitvar,MHR zvono i još neke sitnice....e sad priča ideeo ovako;

Dakle danas sam ga preuzeo sa servisa i stavljene su 3.9 rolice,žuti centralni i crni federi na delti i to je nažalost rezultiralo da je motor kretao tek na 10k rpm-a i nije se mogao normalno voziti,naravno bilo je već kasno da se vraćam u servis jer su zatvorili,a i nisam htio bit bez drle do ponedeljka pa sam nazvao Slowridera u pomoć i nakon toga preporod,majstor mi je promijenio centralni,stavljen je bijeli,malo je testirao sa raznim rolicama ( stavljene su 5.5 ) i federima na delti ( crveni federi ) i krajnji rezultat je da se zasereš,motor već kreće na 6k rpm-a i čupa ko lud da se zasereš ali doslovno da se zasereš,diže prednji kraj u zrak kad ga malo jače stisneš.

Inače ovaj post tj tema su otvoreni da se po tisućiti put zahvalim Slow-u kaj mi je izašao u susret i odvoio svoje vrijeme za što stvarno nemam riječi jer sam čovjeka vidio samo jednom u životu i to na pet minuta kad sam uzeo ventilator od njega...tako da TNX Man dužnik sam ti :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:.

A ako ko sumnja kako ide drla,Slow mu može potvrditi.... :glasses9:
Hell was full sa I came back !

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #1 : 31 Svibanj, 2008, 19:17:19 »
po prici je to prava bestija ..samo toliko bolesnih djelova a sastavljali su ti u servisu po mome misljenju di je tu gust nema ga samo sjedi i vozi?ali ipak bjesna je to pila sad s tim setupom  :toothy9:

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #2 : 31 Svibanj, 2008, 19:20:56 »
gušt je u tome kaj imam jebeno radno vrijeme,nemam kuću ni garažu,svi moji frendovi žive u stanovima tak da nisam imao to di slagat,a vikendom uvijek imam 100 drugih stvari za radit pa  sam je otpeljao  na servis i danas došao po nju,a na kraju krajeva baš i nisam neki ekspert za to,da treba šerafit po aftu ok,ali ovo no tnx,znam da zvuči čudno ali tak je...al da ide ide i zvuk je bolestan.
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #3 : 31 Svibanj, 2008, 19:30:19 »
neki video?

bravo za slowa, koji je znao da on to moze bolje nego (kom si ono vozio skuter na slaganje)

 :icon_thumright:

ne znam samo po kojoj logici su ti stavili crne federe?? lol da postoje tvrđe od crnih dam se kladiti da bi te stavili

« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2008, 19:34:24 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #4 : 31 Svibanj, 2008, 19:38:29 »
nije bitno kam sam išao jer,sam između ostalog jako zadovoljn njihovim pristupom i slično tako da nebi imanovao servis...po meni su 80% posla dobro odradili,a za završni finiš možda se nismo dobro skužili,jedino mi nije jasno zakaj sam platio komplet federa koje nisu koristili,ali opet su dobro došli.

kaj se tiče Slowa,dečko je fakat na mjestu,fakat se potrudio,meni se malo žurilo ali majstor me nije htio pustit dok nije bio zadovoljan rezom....svaka mu čast!
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #5 : 31 Svibanj, 2008, 19:41:50 »
ok nek servis ostane anoniman (mada znam o kojem se radi)  :toothy11:

kako mislis komplet fedre, pa jel ti nisu iskoristili crne, a dali su ti jos plave i crvene?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #6 : 31 Svibanj, 2008, 19:43:51 »
koliko se ja sjećam uz deltu su došli crni,ali nemoj me držat za riječ,u kompletu su ostali plavi,bijeli i crveni.
Hell was full sa I came back !

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #7 : 31 Svibanj, 2008, 19:44:37 »
Fino, sledeći tjedan ćeš opet kod slowa ili kad pređeš neki 1000km... Rolice 5.5 su preteške al na početku kad je kit novi ide ko lud i ima snage sa takvim rolicama onda kasnije neznam šta bude odjednom oslabi, biće ti rupa do 30-40km/h onda staviš lakše rolice i opet ide ko lud  :icon_biggrin: a ovo LoL za federe nemaju pojma u servisu štelovat. uz deltu dobiješ bijele federe
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #8 : 31 Svibanj, 2008, 19:46:31 »
koliko se ja sjećam uz deltu su došli crni,ali nemoj me držat za riječ,u kompletu su ostali plavi,bijeli i crveni.

ma to ti je to

kao sto kuree kaze dobijes uz deltu bijele, al svakako su ti morali prodat i set federa u kojem dobijes crvene, plave, crne, al eto malo(puno) su oni fulali sa stavljanjem boje tj. tvrdoče
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #9 : 31 Svibanj, 2008, 19:50:23 »
već smo se dogovorili za jedan štelung kad naberem kilometara malo jer sam sad tek prošao 50 km sa kitom
Hell was full sa I came back !

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #10 : 31 Svibanj, 2008, 19:53:10 »
to je jako dobar setup ima zvukaaa a ide dobro i dugo traje, trebat će ti kasnije oko 4.3g rolice čim ti se pojavi rupa otiđi kupi, najbolje ide dok se razrađuje hehe
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #11 : 31 Svibanj, 2008, 19:58:46 »
ma dobro ali ja ga trenutno ni nemrem frljit,jednom sam ga stisnuo i to "slučajno" ali ja se nadam da ću ga iduči vikend moč zavrtit do ibera pa kaj bude bude...a to da ima zvuk...e bogme ga ima....sam se bojim da mi susjeda u jedan ujutro kad dođem doma ne baci peglu na glavu.
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #12 : 31 Svibanj, 2008, 20:00:55 »
sam se bojim da mi susjeda u jedan ujutro kad dođem doma ne baci peglu na glavu.

zato obavezno kacigu na glavu  :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #13 : 31 Svibanj, 2008, 20:13:51 »
i to je kaj veliš,ali da bar bude kvalitetna pegla da me nebude sram pričat da me pogodila nekom kineskom peglom.... :glasses9:
Hell was full sa I came back !

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #14 : 31 Svibanj, 2008, 20:18:27 »
 :toothy9: zvuk je strava od narda i shota  :headbang: bilo bi dobro razrađivat ga do 150km al ja sam svog gusa dok sam imo već sa 70km počeo uvraćat pun gas i kad je 100 napunio gas do kraja stalno hah
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #15 : 31 Svibanj, 2008, 20:22:16 »
budem ga pustio jedno 300-400 km da dođe k sebi prije neo ga kenem derat
Hell was full sa I came back !

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #16 : 31 Svibanj, 2008, 20:42:24 »
ocemo video  :icon_thumright:

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #17 : 31 Svibanj, 2008, 20:45:15 »
next week čim se drla razradi....
Hell was full sa I came back !

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #18 : 31 Svibanj, 2008, 21:21:48 »
fala frende drago mi je da si zadovoljan (kako i nebi bio kad tako ide :laughing7:), ova tvoja strojnica je i mene odusevila, pa to jede cestu, propinje se do 40-50 neznam ni ja... stvarno jos nisam susreo jaci base setup :frajer:

skuter kad je dosao i kada je "SLOZEN" u poznatom servisu isao je najmanje 30% losije nego kada je otisao od mene, isao je osjetno losije od mog rox-a a nakon ustelavanja samo tako me osisao, kazaljka neuspijeva hvatati nabiranje brzine...



samo da kazem jos nesto, mislio sam i ja da je taj servis ok, dobro kuze se ljudi i sve to stoji ali bas da mi ides preraditi deklo sa "probijacem za beton i cekicem" i napraviti rupcagu, to mi bas nije ozbiljno al dobro.

onda, neznaju montirati multivar, stavili su podlosku od 2mm na krivo mjesto, izmedju ventilatora i bolcne i time se smanjuje krajnja brzina, ujedno je ta podloska na krivome mjestu, onda dolazi ispred variomata na radilicu i distancira malo variomat jer remen zapinje rubom od unutrasnju stranu dekla, lagano ali ostavlja lagane tragove trosenja...

a orginalnu podlosku od variomata su stavili izmedju kvacila i zvona na osovinu primara ::) i time smanjili povrsinu feroda na kvacilo koja ide na zvono. OK skinuli smo to dolje i sve stavili kako treba, znaci bez podloske i javio se problem. Kvacilo se vec lagano potrosilo i stalno se okrecao kotac, gledam sto je ovo, namucim se ko konj da nabijem vrazije federe i ono opet djeluje premekano, skuzim fintu i poslozim kako spada i sve za 5




ovo sto kure kaze za rupu kroz neko vrijeme, kako sada stvari stoje sumnjam da ce biti padanja performansi jer je sve dobro za sada, ali ipak sam se sjetio frenda sa slicnim setupom koji je imao nekakvu famoznu rupu uvijek, ali imao je on i dosta drugih problema tako da nevjerujem da ce biti problema.

i kakav je to servis koji ti slozi novu masinu (termo grupa i popratni dijelovi) koja krece na 9500, da bi lagano isao trebalo je zavrtiti na 11000, a da ne govorim gdje je kazaljka isla poslje 11000.



to je jako dobar setup ima zvukaaa a ide dobro i dugo traje, trebat će ti kasnije oko 4.3g rolice čim ti se pojavi rupa otiđi kupi, najbolje ide dok se razrađuje hehe

moj skuter ide isto od prvoga dana do danas (skoro 10000km sa trenutnim setupom), nikakav pad perfomansi, snaga iz termo grupe je ostala ista, ono sto me najvise raduje je to da nisam nikada kurblao vise od 3 puta da bi upalio. Prosla je godina dana, a u pogonu je cijelu godinu, pouzdaniji mi je od serijale.
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2008, 23:36:54 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Žuta gnjida....
« Odgovori #19 : 02 Lipanj, 2008, 12:21:41 »
Pada mi na pamet da bi kompresija mogla biti (pre)velika ukoliko skuter ima osjetno jace performanse od drugih slicno nakitanih skutera.
Jeste mjerili squish? Jesu koristeni originalni dihtunzi cilindra?
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2008, 12:24:01 3alfa3 »