Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Nrg ne ide !!!  (Posjeta: 5020 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Piaggio Nrg ne ide !!!
« : 09 Svibanj, 2012, 21:34:06 »
Ljudi pomagajte!!! Dakle stavio sam danas na navedeni skuter kromirani auspuh Lasex x-pro, zatim malossi multivar 2000, dizna je gore 64, rolice neznam koje su, niti šušte( uglavnom znam da je prije bilo 6,25 i da je dizna bil ta, neznam na kojoj crtici), gore je i red sponge... motor tek hvata gas na 7000 okretaja, i vrti se do 9-9200, i nikako ne ide, imam osjećaj kao da se guši, i uzbrdo, i po ravnome i nizbrdo, nikako da krene, start jako loš, šta mi je činiti, u čemu je problem???

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #1 : 09 Svibanj, 2012, 22:09:47 »
Prvo provjeri oprugice i rolnice pa onda dalje :icon_thumright:
Rolnice trebas 6-6,5 gr,oprugice zute (da krece na nekih 6.000)

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #2 : 09 Svibanj, 2012, 22:14:21 »
mislim da su oprugice orginal koje su bile sa variomatom, mislim da su žute,a ona velika centralna je bijela valjda, a roline su bile kad je bio standard 6.25, sad su valjda orginal koje se dobiju sa variomatom a čuo sam da su oko 7,2gr, trebalo bi lakše znači? nemogu točno reći, jer mi je to jedan majstor radio tu, a nisam bio pored njega :( .. skuter je prije hvatao već na 3000 okretaja, kako da to vratim donekle da bude tako ?

Offline siljo5555

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #3 : 09 Svibanj, 2012, 22:30:30 »
eo ako moze i meni mala pomoc, radi se o runneru kad je skuter hladan start odlican, cim se vozi 10min mrtav prva 2-3m, kit streetrace yasuni r, remen malossi special šajbica 0.5mm karb 19mm i kvacilo fly bjele oprugice, centralna seriska, eto ako neko ima ideju sta bi moglo bit neka kaze poludit cu ... :help: i da vario stage6 rolice 5,7g

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #4 : 09 Svibanj, 2012, 23:08:15 »
eo ako moze i meni mala pomoc, radi se o runneru kad je skuter hladan start odlican, cim se vozi 10min mrtav prva 2-3m, kit streetrace yasuni r, remen malossi special šajbica 0.5mm karb 19mm i kvacilo fly bjele oprugice, centralna seriska, eto ako neko ima ideju sta bi moglo bit neka kaze poludit cu ... :help: i da vario stage6 rolice 5,7g

Vjerojatno se remen rasteze kao i serijski. Ali to bi osjetio kroz cijeli rezim rada, ne samo na startu (falilo bi ti malo okretaja kroz ubrzanje)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #5 : 09 Svibanj, 2012, 23:08:43 »
Ljudi pomagajte!!! Dakle stavio sam danas na navedeni skuter kromirani auspuh Lasex x-pro, zatim malossi multivar 2000, dizna je gore 64, rolice neznam koje su, niti šušte( uglavnom znam da je prije bilo 6,25 i da je dizna bil ta, neznam na kojoj crtici), gore je i red sponge... motor tek hvata gas na 7000 okretaja, i vrti se do 9-9200, i nikako ne ide, imam osjećaj kao da se guši, i uzbrdo, i po ravnome i nizbrdo, nikako da krene, start jako loš, šta mi je činiti, u čemu je problem???


Ovo boldano

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #6 : 09 Svibanj, 2012, 23:14:46 »
eo ako moze i meni mala pomoc, radi se o runneru kad je skuter hladan start odlican, cim se vozi 10min mrtav prva 2-3m, kit streetrace yasuni r, remen malossi special šajbica 0.5mm karb 19mm i kvacilo fly bjele oprugice, centralna seriska, eto ako neko ima ideju sta bi moglo bit neka kaze poludit cu ... :help: i da vario stage6 rolice 5,7g

pod hitno mijenjaj federe na tom usranom fly kvačilu koje imam i ja! potpuno isto mi se događalo to fly kvačilo je tak tromo i tako se brzo zagrije i federi omekane za popizditi i još ak imaš malo duži remen eto ti sranja koje ti se dešava
   imam sličan setup i vozim se sa plavim i crnim iz race paketa koji su 3 puta tvrđi od tih bijelih, a ti bijeli su najmekši u sport paketu, čak i žuti iz sport paketa su tromi nakon 10min vožnje kad je vani toplo

i sad sam vidio da si napisal remen malossi special on je puno duži od svih serijskih remena za bilo koju marku skutera....
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2012, 23:16:29 maminjo »
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #7 : 09 Svibanj, 2012, 23:19:43 »
Fly sa bijelim federima je zamjena za serijski kuplung - preslabi federi za bilo kakav tuning

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #8 : 09 Svibanj, 2012, 23:22:01 »
Fly sa bijelim federima je zamjena za serijski kuplung

 :icon_thumright: :icon_thumright:

pa o tome mu i pričam, a on sa tim setupom ima to usrano kvačilo sa bijelim federima za serijale....pa kak mu uopće krene i hladan :omfg:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #9 : 10 Svibanj, 2012, 06:44:26 »
Ljudi ne znam da li to odgovarate meni ili ovom što se ubacio u temu ?! znači imam malossi multivar 2000, red sponge, dizna 64 i spuh laser x pro, koje rolinice da stavim i ostale stvari, kako da se popravi taj start???

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #10 : 10 Svibanj, 2012, 08:04:19 »
Rolice su ti preteške ako su to one što si dobio sa multivarom.
Lakše rolice i tvrđe oprugice na kvačilo stavi pa onda vidi je li karb dobro poštelan ako se guši

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #11 : 10 Svibanj, 2012, 10:05:52 »
Ljudi ne znam da li to odgovarate meni ili ovom što se ubacio u temu ?! znači imam malossi multivar 2000, red sponge, dizna 64 i spuh laser x pro, koje rolinice da stavim i ostale stvari, kako da se popravi taj start???


Covjek ti je vec odgovorio odmah na pocetku teme.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #12 : 10 Svibanj, 2012, 10:32:34 »
Dobro, stavit ću lakše a da li netko zna možda koliko gr cca? i koje oprugice bi bilo najbolje staviti, bijele, žute?

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #13 : 10 Svibanj, 2012, 12:47:55 »
Dobro, stavit ću lakše a da li netko zna možda koliko gr cca? i koje oprugice bi bilo najbolje staviti, bijele, žute?

Žute oprugice ako želiš da ti ima bolji start ali zaboravi vožnju ispod 6000 okretaja ili ostavi original jer po meni tu nije problem. Vjerojatno će ti rolice srediti stvar i stavi recimo 6.1 iako ti se ne može baš točno reći, treba se igrati. Naravno treba vidjeti i ja li karburator podešen...
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #14 : 10 Svibanj, 2012, 13:03:07 »
Žute oprugice ako želiš da ti ima bolji start ali zaboravi vožnju ispod 6000 okretaja ili ostavi original jer po meni tu nije problem. Vjerojatno će ti rolice srediti stvar i stavi recimo 6.1 iako ti se ne može baš točno reći, treba se igrati. Naravno treba vidjeti i ja li karburator podešen...

Sa standardnim susticama bio bi problem jer bi imao ogromnu rupu dok bi auspuh dosao u powerband.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #15 : 10 Svibanj, 2012, 13:09:51 »
Upravo o tome se radi, motor nema nikakvog ubrzanja, nema šuta ni ništa, ja neznam ništa šta je ispod ali pretpostavjam da je centralna bijela od malossia, i roline da su one koje su došle sa multivarom znači 7.2, novi sam u ovome a ovaj "majstor" koji je to radio već me opalio po đepu dobro,a na kraju motor ide slabije nego što je išao serijala, serijski je odvajao na 3000-4000 okretaja, i vrtio se do 9-9200, uzbrdica 64-65km/h, po ravnome čak i do 87-90, tako i nizbrdo, nije htio više, po digitalnom satu.. sada jedva dođe do 78-80 po ravnom nakon pola sata, samo se dere a imam osjećaj kao da ne ide, u brdo 60 km/h i nakon par sekudni se počne gušiti, katastrofa!

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #16 : 10 Svibanj, 2012, 13:30:40 »
Što se tiće karba, neznam koje je igla točno, ali znam da je dizna 64, i to mislim da je dovoljno, a karb je naravno dellorto 17.5

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #17 : 10 Svibanj, 2012, 14:16:15 »
Što se tiće karba, neznam koje je igla točno, ali znam da je dizna 64, i to mislim da je dovoljno, a karb je naravno dellorto 17.5

očigledno ti je to slago fušer u orginalnom ili ovlaštenom servisu kojem se neda kurca i ima istu plaću jel tebi složi dobro ili ne.....

ovo je banalni tuning serijalice...a očigledno ti nije ni karb poštelo..........

prije svega rolice dosta lakše recimo 5.7g ili 6.1 onda obavezno na kvačilo žute ili bijele federe..bolje žute.....onda vidi šta će se dešavati, pa probaj vratiti serijski centralni feder...i ako ni tad ne bu dobro onda ti je frajer fušerski poštelo karb tj nije niš poštelo sam je stavio veću diznu pobaco nutra dijelove i bok......

uff imo sam ja iskustva sa takvima..kad su govorili ''pa to je normalno da ti konstantno trokira i troši 8l pa stavio si auspuh bože moj sad si napravio tuning''.. :laughing1: :laughing11: :laughing3: :laughing6: :laughing6: :laughing3: :laughing11: :laughing1: :laughing9:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline Armando

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • Štelanje :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: Nema je :)
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #18 : 10 Svibanj, 2012, 16:14:49 »
Hvala vam na odgovorima, probat ću nešto napraviti da, obavezno serijski centralni nazad, a sad bijeli federi su kvačila unutra, čuo sam da su to najbolji, tvrđi..a rolinice ću kombinirat :)

Offline siljo5555

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: Piaggio Nrg ne ide !!!
« Odgovori #19 : 10 Svibanj, 2012, 17:36:48 »
jel mi moze jos neko predlozit neku promjenu na setapu, osjetim i lagani pad okretaja nakon 40-50m jel to do centralnog federa , gore je seriski ? i kakva je na kraju razlika seriskog i malossi special remena ? hvala :hello:
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2012, 17:52:14 siljo5555 »