Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanja ?!  (Posjeta: 2982 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Pitanja ?!
« : 21 Siječanj, 2008, 18:41:13 »
ovak danas mi dosadno bilo i reko da mal uradim scoot.tj imo sam nov remen ,ulje za prijenos,opruge za kvacilo plave sto sam dobio uz zx-a ,bijeli centralni uz multivar...i stavio sam sve to i sad sjedem na scoot ...ocekivo sam ono bolje ce ici ...start tu i tamo je isti....sa ovim plavim uz zxa sto sam dobio otpusti na 5500 jel to premalo? a sa zutim sto sam imo otpusto je na 7500...stim da zute neznam kojeg su proizvodjaca?! ..i kad je topolije scoot kad das gas se pocne trest..i onda krene normala....eh sad sto se tice medjuubrzanja i slicno meni se cini da je sa bijelim centralnim ono bolje .....i krajnja je veca oko 94 po satu a prije je bila 92 i brze nabere sa bijelom centralnom od 70 do 92....eh medjutim sa bijelim centrlanim dodje do 94 i motor se kao ugusi obratji padnu na 8700-8800 ....i motor pocne se gusit ...kad dam gas on se samo kao ugusi isto kao da ima previse zraka ...(sutra cu se mal poigrat sa karbom) stim da sam stavio Stage 6 Duble Layer spuzvu onu za filter zrakaa i probo sam sa starom isto se desava znaci nema puno ona uticaja ... ....mene po najvise zanima zasto padnu obratji na 8500? i radi na manjem broju obratja npr ..prije je bilo ono 9800 pa padne na 9600 i onda jos mal poslije i drzi se tu oko 9400-9500 to je bilo sa serijskim centralnim...sa bijelim motor na startu ode na 9200 pa onda  ode na 9500 max i padne na 9200 poslije 50...sve preko 80 on padne ispod 9000 ?? zasto ??npr kad idem 70 kazaljka obrtomjera je na 9200pa mal padne na 9100 pa opet 9200 se vrati i tako varira cijelo vrijeme?? vazna napomena da su unutra rolne 7.2 malossi sto su dosle uz variomat ...6.1 trazim ali nikako da nadjem....jel bi trebalo sa rolnama 6.1 biti ok sa obtarjima i to ?? eto napisa se ja nadam se da cete se snaci i dati mi kakav odgovor da vratim serijski centralni ? ili sta drugo da radim ?? plz help...hvala
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2008, 18:52:36 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #1 : 21 Siječanj, 2008, 20:13:29 »
tako je i meni kad dođe po cajgeru do 115 isto ko da se zaguši pa opet čupne pa se zaguši pa čupne, valjda jadan mali nemre više :happy8:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #2 : 21 Siječanj, 2008, 20:18:48 »
moguce da su rolice preteske ili da su pretvrdi federi tako da polutke ne moze izgurati u max polozaj
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #3 : 21 Siječanj, 2008, 20:54:07 »
hehe, meni su trenutno nutra 4gr rolice, nemogu bit preteške  :happy8:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #4 : 22 Siječanj, 2008, 03:38:04 »
imal jos neko kakav odgovor ajde ljudi plz ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #5 : 22 Siječanj, 2008, 08:20:11 »
preteške su to rolice za ZX-a..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #6 : 22 Siječanj, 2008, 12:07:28 »
ok thx...mene najvise zanima kako je zx dosad znaci sa serijskim centralnim radio ok i vrtio se 9500  sa 7.2 rolnama ...cim sam stavio bijeli centralni...odma obratji su pali i nevalja nis hehe ....moram nabavit 6.1 .....kod nas nema nikakvi rolnica za uzet ...tak da mi ostaje opet u hr nekog nac :D kao uvijek ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #7 : 22 Siječanj, 2008, 12:09:11 »
vrati serijski centralni..
već smo 100x rekli da je bolji od bijelog..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #8 : 22 Siječanj, 2008, 12:29:57 »
ma vidim neki govore da je ekvivalentan serijskom bijeli centralni neki govore nije ....morat cu vratit pa kad nabavim rolnice onda cu probat i sa bijelim...thx na odgovorima
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #9 : 22 Siječanj, 2008, 12:38:14 »
ostavi seriski centralni, koji je tvrđi od bijelog ne puno al se osjeti

ako je dobro pogođen prijenos ti sa seriskim centralnim moras imati bolje međuubrzanje nego sa bijelim

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #10 : 22 Siječanj, 2008, 12:59:33 »
Jednom sam opterecivao na vagi serijski (Piaggio) centralni feder i Malossi bijeli, ljubicasti i plavi. Serijski je bio tvrd skoro kao Malossi plavi, osjetno tvrdji o ljubicastog, a od bijelog nemjerljivo tvrdji.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #11 : 22 Siječanj, 2008, 13:05:19 »
nevjerojatno..
pa kaj onda oni to prodaju?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #12 : 22 Siječanj, 2008, 13:08:42 »
Jednom sam opterecivao na vagi serijski (Piaggio) centralni feder i Malossi bijeli, ljubicasti i plavi. Serijski je bio tvrd skoro kao Malossi plavi, osjetno tvrdji o ljubicastog, a od bijelog nemjerljivo tvrdji.
Tako sam i mislio da ce bit, cim je Rossi rekao za problem pomislio sam da mu je bijeli premekan
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #13 : 22 Siječanj, 2008, 13:29:41 »
hvala ljudi ev stavio sam serijski i sad je ok sve hehe... :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #14 : 23 Siječanj, 2008, 16:15:02 »
...kada sam sipao ulje u prijenos sipao sam Motul Motor Gear ono u tubi sto se uzme. ...i tuba je 150ml u manual-u od gilere pise 0.75cc to je valjda o.75ml i kad sam ispusto ulje ,ulja je bilo veoma malo i kad sam sipo novo ...ja sipam,sipam i stade skoro cijela tuba oko 130ml i  bilo je do vrha ...mal sam izvuko samo da ne bude gore do vrha...eh mene zanima jel smeta sta motoru sto sam nasuo toliko ulja ?? tj oko 130 ml a pise da treba 0.75??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #15 : 23 Siječanj, 2008, 17:24:37 »
...mene zanima jel smeta sta motoru sto sam nasuo toliko ulja ?? tj oko 130 ml a pise da treba 0.75??

Smeta.
Izbacit ce na iberlauf, zapravo, spricat ce u pocetku, a to moze zavrsiti na zadnjem disku pa imas generalno sranje. Imas mjernu sipku (kao i kod auta za mjerenje kolicine motornog ulja).
Mjeri se kad je skut na centralnoj nogari.


Ispusti visak prije prve voznje.
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2008, 17:26:25 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #16 : 23 Siječanj, 2008, 17:35:34 »
ok thx 3alfa3:) e jos nesto ....jel mi neko moze preporucit neku svjecicu NGK dobru ali da nije NGK Br9es tu uzimam i cijena je oko 3 eura ...imal kakva malo skuplja a da je bolja NGK jer smao to ovdje mozes nabavit ..znaci sad ne pretjerano skuplja...i da odgovara tacno za moj skut koji model ?...zx je gore i multivar....???hvala unaprijed
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2008, 17:37:07 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #17 : 23 Siječanj, 2008, 17:43:57 »
Slobodno (na tvoj setup) koristi i dalje te svjecice. Ako hoces, obzirom da su jeftine, mijenjaj ih cesce i to je to.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #18 : 23 Siječanj, 2008, 18:09:15 »
ok..thx puno :) jos nesto gdje se nalazi taj iberlauf ili kak vec sto izadje visak ulja kroz njega.??! i onaj saf gdje se kad mjenjas ulje u prenosu ispusta ispod dekla dole ...jel se smije on skroz stegnut ??posto mi jedan serviser rekao kao nesmije se do kraja stegnut vak nak....?!
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanja ?!
« Odgovori #19 : 23 Siječanj, 2008, 18:12:55 »
Iberlauf je mala rupica pored navoja gdje stavljas mjernu sipku.
Seraf za ispustanje ima dihtung i nije ga pametno stegnuti ko konj. Odprilike, stegni ga kao serafe na plastikama skutera.