Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Akumulator-pitanje  (Posjeta: 4108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Akumulator-pitanje
« : 07 Siječanj, 2008, 12:55:44 »
ovako, skuter je runner vx, imam original piaggio akumulator 12V 12ah od VXR-a, i ovih dana je navršio dvije godine, dost je koštao
napunim ga skroz preko noći, i drugi dan je on već prazan i neće upalit, možd i bi da je 125ccm ,ali je gore 200ccm pa je veća kompresija i teže okrene, al dok je pun pali bez problem! drugi dan neće ni okrenut
e sad, jel ima kakvog spasa za taj akumulator ili nema? dvije god je stalno radio i palio uvijek motor i sad je počelo zezat prije kojih 2 mjeseca
i taj prvi put kad se ispraznio izvadio sam ga ,vidio da fali za oko pola cm kiseline u njemu pa sam nadolio do crte, ali kiseline baš, ne destilirane vode, napunio ga i ok kojih mjesec dana i onda opet i sad na kraju drži samo dva dana i to bez paljenja ,nego stoji u motoru

znaći, jel mu ima spasa ili novi?
..::4T Powaa::..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #1 : 07 Siječanj, 2008, 13:04:23 »
Jednom kad akumulatoru napon padne ispod 11V, on bude jako ostecen i nikad vise ne moze imati nazivni kapacitet. Ovaj tvoj se ponasa upravo tako - radi (i to pitanje kako) samo nakon punjenja, a vec mirovanje od par sati na njega djeluje tak da nema vise dovoljno struje.
Trebas novi.

Offline cika_kure

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • ?im ?im brže, tim tim bolje... :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: 125VX
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #2 : 07 Siječanj, 2008, 13:56:31 »
Jednom kad akumulatoru napon padne ispod 11V, on bude jako ostecen i nikad vise ne moze imati nazivni kapacitet. Ovaj tvoj se ponasa upravo tako - radi (i to pitanje kako) samo nakon punjenja, a vec mirovanje od par sati na njega djeluje tak da nema vise dovoljno struje.
Trebas novi.
skoro se u svemu slazem s tobom osim ovoga kaj si rekao da "akumulator nema dovoljno struje" (struja-najednostavnije je usmijereno gibanje elektrona, a kad je akumulator u mirovanju gibanje ne postoji, imas hrpu elektrona na jednom mijestu i to je-napon) tocno bi bilo reci da je premali napon.... kasnije dolazi do toga da kad ti njemu zatvoris strujni krug iskrom imas smanjeni napon, a otpor ti je isti sto rezultira premalom strujom za pokretanje svega cisti ohmov zakon I=U/R...
taj akumulator ti je gotov, baci i kupi novi... :icon_thumright:
.....................................::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::......................................

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #3 : 07 Siječanj, 2008, 14:16:01 »
Ja sam se patio sa slabim akumulatorom, nekad hoce nekad nece kako mu dodje, rijesenje je uzeti novi.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #4 : 07 Siječanj, 2008, 14:49:05 »
evo, danas ga izvadio iz motora ,priključio na punjač kojih 20min (onaj slavi punjač, 4ah puni) i motor je upalio ko metak

a ništ, bacit ga i kupit novi! sam nebum opet toliko novaca za akumulator, neki žnj za 130kn kupit ,nek zdura jednu godinu i dobro
..::4T Powaa::..

Offline cika_kure

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • ?im ?im brže, tim tim bolje... :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: 125VX
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #5 : 07 Siječanj, 2008, 14:53:45 »
samo kad spijis novi akumulator bilo bi dobro da zapalis motor i izmjeris napon na akumulatoru da vidis jel se puni, napon bi ti terebao biti negdje izmedju 13.5 i 14.5V to znaci da ga puni i da je sve ok...  :icon_thumright: :icon_thumright:
.....................................::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::......................................

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #6 : 07 Siječanj, 2008, 14:54:44 »
kolko košta nov akumulator za 50-icu, i vidim da spominje neki žnj akumulator pa odma i pretpostavljam da ima i kvalitetnijih i nekih loših.

Offline cika_kure

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • ?im ?im brže, tim tim bolje... :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: 125VX
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #7 : 07 Siječanj, 2008, 15:16:22 »
znaci to je 12V 4Ah najeftiniji ti je izmedju 50 i 60kn neki kineski ja sam kupovao na novoj vesi neki ducan, a kvalitetnijih imas i preko 300kn...
.....................................::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::......................................

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #8 : 07 Siječanj, 2008, 20:55:22 »
ma ouni skuter akumulator, 13,6volti je dok radi, i radi akumulator dok se ja stalno vozim,al nek stoji dva tri dana i gotovo, više neće paliti
pogotovo otkad je veća kompresija
..::4T Powaa::..

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #9 : 07 Siječanj, 2008, 21:49:48 »
Sto znaci da se na dno akumulatora nakupilo olovnog otpada koji ti daje kratki spoj u njemu i u stajanju ga isprazni, a to znaci da ga mozes baciti i kupiti novi.

BTW: Savjet za sve, u akumulator se ne dosipava kiselina nego iskljucivo destilirana voda, jer je ona ta koja ispari iz njega.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #10 : 07 Siječanj, 2008, 22:05:55 »
Sto znaci da se na dno akumulatora nakupilo olovnog otpada koji ti daje kratki spoj u njemu i u stajanju ga isprazni, a to znaci da ga mozes baciti i kupiti novi.

BTW: Savjet za sve, u akumulator se ne dosipava kiselina nego iskljucivo destilirana voda, jer je ona ta koja ispari iz njega.

ok!
ja bi reko da je meni iscurila kiselina jel ima onaj ko neki ''odušak na sebi'' i od vožnje na zadnjem da je iscurila mislim pošto je taj ''odušak'' baš na zadnjoj strani,a i crijevo je isto to mokro
ali nisam znao ovo da se nesmi doljevati kiselina, nego destilirana voda
tnx  :icon_thumright:
..::4T Powaa::..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #11 : 08 Siječanj, 2008, 00:33:52 »
ja bi reko da je meni iscurila kiselina jel ima onaj ko neki ''odušak na sebi'' i od vožnje na zadnjem da je iscurila mislim pošto je taj ''odušak'' baš na zadnjoj strani,a i crijevo je isto to mokro

Meni je to slinjenje na taj iberlauf izgrzilo boju na deklu jer je ta fina prasina kiseline drito isla na deklo. Sad imam "maintenance free" akumulator (Beren) koji nema toga i mislim da je to bila dobra kupnja (oko 200kn). Jedino kaj je visi pa sam morao malo preradit plastiku na kojem stoji.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #12 : 08 Siječanj, 2008, 14:09:16 »
j#bote, danas idem gledat akumulatore i najjeftiniji 12V 12aH je 300kn!!
to je skupo malo puno, pa za te novce se kupi akumulator za auto

jel ima gdje tog jeftinije?
..::4T Powaa::..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #13 : 08 Siječanj, 2008, 14:11:40 »
j#bote, danas idem gledat akumulatore i najjeftiniji 12V 12aH je 300kn!!
to je skupo malo puno, pa za te novce se kupi akumulator za auto

jel ima gdje tog jeftinije?

Imas u Gramatu, Metrou negdje oko 150kn, ja sam svoj platio 115.  9Ah

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #14 : 08 Siječanj, 2008, 14:32:56 »
ja svoj u makarskoj 200kn

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #15 : 08 Siječanj, 2008, 22:44:18 »
meni je isto tako bilo i ja donaljem destilirane vode i napunem ga i nije otad mjesec dana radio skoro nikako i odjednom se poravio hhahah :laughing9: sam ništa nisam dirao samo sam ga palio na kurblu jer ne more na anlaser i tad je palio kako trebai sve sad je ošo radni vijek 3 g i treba novi uzet al skidam anlaser pa mi ne treba  :glasses2: osim za sat ehhe na displayu
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Akumulator-pitanje
« Odgovori #16 : 08 Siječanj, 2008, 23:36:38 »
lako tebi kad imaš kurblu pa te birge za akumulator

a šta ja, nek mi rikne negdje u pripizdini pa bum ga palio na guranac  :laughing6:
..::4T Powaa::..