Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: bosch svjećica w3cs (materijal izrade:silver/srebro)  (Posjeta: 1239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
bosch svjećica w3cs (materijal izrade:silver/srebro)
« : 07 Siječanj, 2008, 20:10:58 »
dali netko zna što o toj svjećici??
naime, danas sam bio u Rijeci i želio sam kupiti Ngk BR9evx tj. platinum seriju ngk ili iridium seriju......no nažalost nisam ih uspio naći..
pretražio sam masu trgovina...ali ništa..
i onda nađem jednu trgovinu sa autodjelovima i prodavač mi kaže da, naravno, nema ngk koju ja tražim ali da ima bosch w3cs (silver) svjećicu koja je kao bolja od ngk platinum serije...
inače, imam piaggio nrg mc3 na kojem je mjenjan kit(stavljen malossi 70ccm gusani)..
dali je ta svjećka ok i dali je kompatibilna sa motorom..i koja je razlika između navedene svjećice i ngk-ove platinum ili iridium serije..
puno hvala na pomoći...
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2008, 21:34:17 vivce »
vivce

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: bosch svjećica w3cs (materijal izrade:silver/srebro)
« Odgovori #1 : 08 Siječanj, 2008, 13:14:04 »
ako paše navoj i sve ostalo od te bosh svjećice onda valja isto jako dobra svjećica. razlike su u elektrodama i jačini iskre koju daju i obrtajim koje mogu podržat. platinum (platina-bijelo zlato koliko znam) je nešto gora od iridium al je puno bolja od obični svjećica neš se prevarit ako kupuješ nju. iridium ima najtanju elektrodu i daje najstabilniju iskru od svih svjećica al je i najskuplja.... razlike neš baš primjetit ako imašseriski skuter al već na gusu se primjeti razlika a na race po meni obavezna neka od tih jer obične slabo koja more držat obrtaje i brzo izgaraju. a učio sam u školi da srebro najbolje provodi struju sad koliko je to točno  :dontknow: :dontknow: znam da je iridium najbolja
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2008, 13:16:34 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: bosch svjećica w3cs (materijal izrade:silver/srebro)
« Odgovori #2 : 08 Siječanj, 2008, 22:24:19 »
prčkao sam malo po netu i našao da je ta sjećica odgovara ngk toplinske serije 10 i da se koristi za "nabrijane" mašine koje zahtjevaju veće okretaje...
sad me zanima dal to može štetiti motoru..tj. dal je to prevelika toplinska vrijednost??
hvala :icon_thumright:
vivce

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: bosch svjećica w3cs (materijal izrade:silver/srebro)
« Odgovori #3 : 08 Siječanj, 2008, 22:39:59 »
prčkao sam malo po netu i našao da je ta sjećica odgovara ngk toplinske serije 10 i da se koristi za "nabrijane" mašine koje zahtjevaju veće okretaje...
sad me zanima dal to može štetiti motoru..tj. dal je to prevelika toplinska vrijednost??
hvala :icon_thumright:

Prevelika topl. vrijednost ti nece stetiti, moguce da ce malo teze paliti dok se ne zagrije.