Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hlace ili pokrivac za skuter?  (Posjeta: 5858 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Hlace ili pokrivac za skuter?
« : 26 Rujan, 2007, 15:23:38 »
Ni sam neznam sta da odaberem, hlace ili pokrivac (koji nikad nisam isprobao pa nemam nikakvog iskustva). S jedne strane pokrivac mi se cini nekako prakticniji jer nema potrebe za presvlacenjem kad god da se sjeda na skuter u zimskim mjesecima, a isto tako su i vodonepropusni. samo neznam koliko smeta pri spustanju nogu na pod? pa oni koji imaju iskustva neka kazu koju rijec :)

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #1 : 26 Rujan, 2007, 17:20:57 »
I ja sam zazirao po istom pitanju... ali nije problem... samo, stvar funkcionira UZ nepromočive hlače, jer ti svejedno dekica štiti noge samo tokom vožnje... ako lijeva kiša, a ti staneš na semaforu (ili nekoj gužvi), sa zadnje strane ti se slijeva po sicu na hlače (pa... ako nisu "kišne")...
Pogotovo na jednim Runnerima, koji imaju otvore za strujanje toplog zraka iz hladnjaka, dekica je 1. liga..
Zavisi od namjene... za po gradu, sa puno režima: stani-obavi nešto-vozi dalje-(opet) nešto obavi, tu je dekica zakon... ne obavezuje te dodatnom robom od struka nadolje za kružit po gradu...
Ako kreneš na neku vožnju po otvorenoj cesti... (ja bi rađe) hlače (sa vodo/vjetro/mehaničkom zaštitom) ...
Live to ride, ride to live

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #2 : 26 Rujan, 2007, 19:33:51 »
I ja sam zazirao po istom pitanju... ali nije problem... samo, stvar funkcionira UZ nepromočive hlače, jer ti svejedno dekica štiti noge samo tokom vožnje... ako lijeva kiša, a ti staneš na semaforu (ili nekoj gužvi), sa zadnje strane ti se slijeva po sicu na hlače (pa... ako nisu "kišne")...
Pogotovo na jednim Runnerima, koji imaju otvore za strujanje toplog zraka iz hladnjaka, dekica je 1. liga..
Zavisi od namjene... za po gradu, sa puno režima: stani-obavi nešto-vozi dalje-(opet) nešto obavi, tu je dekica zakon... ne obavezuje te dodatnom robom od struka nadolje za kružit po gradu...
Ako kreneš na neku vožnju po otvorenoj cesti... (ja bi rađe) hlače (sa vodo/vjetro/mehaničkom zaštitom) ...


znaci dekica jer nisam bas siguran koliko cu po zimi imati volje za vozikanje osim kuca-posao:)
hlace za kisu imam, ali malo prekratke (duge noge, pa tesko naci pravu duzinu)

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #3 : 26 Rujan, 2007, 20:44:50 »
evo napravio ja prvu voznjicu po kisi (pljusku) sa xcitingom...i prezadovoljan...nakon odvozenih 20-km stigao skoro pa suh, tj jakna i hlace odradile zadatak savrseno (malo nogavice ostale mokre, ali kao sto sam rekao hlace su mrvicu kratke). jedino mi trebaju rukavice koje nece propustiti nakon 19 km, pa onaj zadnji moram voziti sa mokrim prstima :D skuteric fino drzi cestu, pa cak i na mjestima gdje se voda u slapovima spusta po cesti. ja prezadovoljan  :frajer:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #4 : 28 Rujan, 2007, 12:02:20 »
Čestitam na odluci/kupovini...  :icon_thumright: :notworthy: :icon_thumright:
Riješi još i rukavice (da budu tople/nepromočive) jer ćeš učas (2-3 zime) nakupit dovoljno hladnoće u kosti, da posle imaš problema sa upalama zglobova i slična njasra... onda ti se s vremenom dogodi (u kasnijim godinama) da, pri pojavi takvog nečeg, ne možeš ni čašu vode dignut/držat u ruci !!!...
Nogavice su problem, jer ti pri dužem kontaktu sa vodom, roba počne upijat vlagu, pa ti od otkrivena 2-3 cm na dnu nogavice, hlače budu mokre do koljena (i više) ... ako te spopadne kiša, a želiš doć nekamo, do cilja, makar zalijepi komad najlona ili čegagod... da ne upija "odmah",  čim se pojaviš na kiši...
Meni su nogavice vodonepropusnih hlača preko traperica, ali sam ih prošlom (ne)prilikom zaboravio zategnut na dnu, pa su hlače svejedno upijale, samo od, ono malo, "spreja", što kruži od auta ispred, i vlastitog prednjeg kotača...
Live to ride, ride to live

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #5 : 28 Rujan, 2007, 15:39:25 »
Savjet od dugonogog dugonogom... :zubo:

Nađi ovako nešto, ovaj model nema nikakav đon, može se smotat u jako malo prostora, i skupa sa kišnim nadhlačama, možeš nosit ispod bilo koje hlače i bilo koje cipele...  :icon_thumright:

IXS X-Rain Boots GAITER
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #6 : 28 Rujan, 2007, 16:06:24 »
@Genesis

rukavice sam vec odabrao, samo cekam da mi u ducan dojde xl (probao xxl ali ipak nemam toliku sapu :icon_biggrin:)
http://www.ave.hr/index.php?menu=motori&pid=242&cid=7&proizvod=Tucanourbano-Siberius

@Doomsday
vidish vidish, nije losa ideja...pa mi cak i cipele ostanu fino suhe

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #7 : 28 Rujan, 2007, 16:23:30 »
"... I'm driiiiving in the rain, just driiiiving in the rain..." :zubo:

 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #8 : 01 Listopad, 2007, 00:25:27 »
@Oklop

Ja imam upravo takve!...  :icon_thumright: bio u par navrata na "potopu", i došao do cilja sa potpuno suhim (i toplim) šakama/prstima...
Dobro...kad je jaka kiša, onda je to obično južno vrijeme, pa nije posebno hladno (ovo mi je bila 1. zima s njima, a i nije bila neka hladnoća) ... ali za tvoju relaciju, ti se ruke i neće ohladit...
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #9 : 01 Listopad, 2007, 00:33:51 »
"... I'm driiiiving in the rain, just driiiiving in the rain..." :zubo:

 :icon_thumright:

 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Mogu ti reći, da se, još uvijek, neki ljudi užasnu, kad im kažem, da je baš gušt vozit po kiši, samo treba bit nepromočivo obučen...

Najprije sam znao komentirat, da neću puštat motor u firmi (kad počne kiša za poć doma, a došao radit po suhom vremenu), jer mi je "ionako blizu, a i doma se odmah presvučem u suho"...
Pa su, u međuvremenu, digli ruke od mene ...  :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:  više ništa ne komentiraju...
Live to ride, ride to live

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #10 : 01 Listopad, 2007, 08:30:17 »
Mogu ti reći, da se, još uvijek, neki ljudi užasnu, kad im kažem, da je baš gušt vozit po kiši, samo treba bit nepromočivo obučen...

bas sam neki dan na slicnu izjavu dobio komentar "ti si budala"  :toothy9: :toothy9:

a ni meni ne pada na pamet skuter pustiti na poslu i krenuti busom doma...ne ne i ne  ;D

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #11 : 03 Listopad, 2007, 20:22:38 »
 :icon_thumright: :happy3: :frajer:
Live to ride, ride to live

Offline blackrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • blackrider.blog
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio Xevo 250ie
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #12 : 16 Listopad, 2007, 21:59:47 »
alo ekipa... trebam i jahitan savjet... ne kupuje mi se dekica za x-evo...
ili ću odvalit novčanik pa kupit prave hlače, vodonepropusne, kao što imam i jaknu (dainese d-dry)
ili ću kupit kombinezon za kišu za 250kn... pa to obuć preko svega na sebi...
to mi je jeftino rješenje za kišu...
ali za hladnoću???
aj pliz... trebam savjet... za rukavice sam shvatio... imaju neke da nisu preskupe?
jakna ima termo podstavu i ona je ok...
kaj sa hlačama? nije mi bed presvlačit se na poslu...
thanx...
 :notworthy:
blackrider.blog.hr

over 6500km and counting...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Hlace ili pokrivac za skuter?
« Odgovori #13 : 17 Listopad, 2007, 09:54:32 »
Mislin da ti je MP3 u najboljoj namjeri preporučija IXS dječje hlače Simba, bez CE protektora na kolinima, samo sa spužvom... :icon_biggrin:

http://www.motooprema.hr/default.asp?r=1&g=6&p=50

Od IXS hlača bi ti preporučija model Tengai, u šepića 918 kn...

http://www.motooprema.hr/default.asp?r=1&g=6&p=12

Pogledaj ih tu...

http://www.ixs-fashion.com/images/L/Z7379.jpg

A za rukavice, isto bi ti preproučija IXS, imaš 3 interesantna modela, vodo i vjetronepropusna...

To su ti Frosty, Vail i Duo... Cca ista cijena... Duo je interesantan jer se unutrašnja rukavica može nosit i sama kad nije prehladno, a prevruće je za termo rukavice...

http://www.motooprema.hr/default.asp?r=1&g=12&p=41

I za hlače, još imaš jednu povoljniju a pristojnu kombinaciju... SPOOL model Kirk, u Noveme Nove 650 kn za keš, CE štitnici na kolinima i termo podstava...

http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=101&pos=0

Eto, to bi ti bilo OK, bilo što od tih modela je toplo, skidiva termo podstava, vodo i vjetronepropusno, a ima i CE štitnike na kolinima... Još ti je jako bitno da izabereš model koji ti krojem odgovara, da su ti štitnici na pravom mistu i da ne plešu previše, jer onda od njih nikakve koristi...

 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: