Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Reparacija vilica VXR  (Posjeta: 4603 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Reparacija vilica VXR
« : 14 Lipanj, 2010, 18:33:22 »
Ovako zanima me ako je netko konkretno reparirao vilice od vxr-a...
znaci sta sve moram mjenjat (cini mi se da semeringe, brisace i ulje), di to mogu uzet?
koje ulje ide unutra i kolika tocna kolicina?
koje semeringe kupit i gdje?
i ako mi netko moze opisat konkretan postupak reparacije...ako ima koja slika...

hvala pozz
4t

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2010, 19:59:19 »
Ovako zanima me ako je netko konkretno reparirao vilice od vxr-a...
znaci sta sve moram mjenjat (cini mi se da semeringe, brisace i ulje), di to mogu uzet?
koje ulje ide unutra i kolika tocna kolicina?
koje semeringe kupit i gdje?
i ako mi netko moze opisat konkretan postupak reparacije...ako ima koja slika...

hvala pozz


ja sna stavia ulje 10w neko racing,al to je manje vazno :) brisace nemoras minjat,to je samo papi lova,imas prominit dva semeringa i ja sebi livan 1,1 dcl po sipci 10w ulja..a sta se tice postupka,negi san pisa vec..neman volje opet,kreni rastavljat,pa ako zapne javi :P

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2010, 21:01:47 »

ja sna stavia ulje 10w neko racing,al to je manje vazno :) brisace nemoras minjat,to je samo papi lova,imas prominit dva semeringa i ja sebi livan 1,1 dcl po sipci 10w ulja..a sta se tice postupka,negi san pisa vec..neman volje opet,kreni rastavljat,pa ako zapne javi :P
a listao sam forum ali nema nigde, valjda se automatski pobrisalo :)...nema ni ma ss-u...
ajde daj potrudi se i napisi, pa ces pivu i cevape dobit kad skocis na rab :P
4t

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2010, 21:40:00 »
skroz jednostavno

skines gornji veliki imbus, ispustis ulje, skines onda donji i rastavis ih i onda budes vidio semering, tj. vidis ga i dok skines brisac kojeg najvjerojatniej nemoras mijenjat osim ak nije ispucao od starosti
ali prije nego se pustis u to ,odi u ovlasteni narucit te pi*darije jel je semering neke lude colove dimenzije, ja gdje god sam isao pitat nema. a na njemu kad ga skines pise mjere
a ak slucajno nades kakav semering da odgovara, bitno da samo bude bez smjera

ulja ide kak je duje reko 1,1dcl, a ja sam dobio preporuku da stavim 20w ulje i bilo je ok
..::4T Powaa::..

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2010, 21:43:40 »
ok hvala puno...kolko dode to g#vn% od semeringa?

nego cuo sam od nekih da stave malo vise ulja, da im vilice budu malo tvrde.... :dontknow: jer iskreno premekane su mi vilice na serijali za moj ukus...
4t

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #5 : 14 Lipanj, 2010, 21:48:01 »
ok hvala puno...kolko dode to g#vn% od semeringa?

nego cuo sam od nekih da stave malo vise ulja, da im vilice budu malo tvrde.... :dontknow: jer iskreno premekane su mi vilice na serijali za moj ukus...

sumnjam da zbog viska ulje budu tvrde
budu tvrde ak stavis po nekoj logici gušče ulje

mozes slobodno stavit i koju podlosku na feder gore da ti ga malo sabije i bude tvrdi ako ti recimo dosta propadnu kad sjednes
..::4T Powaa::..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2010, 21:51:25 »
ja sam stavio 15 w i stavio sam 1.3 dcl i malo su tvrdje i meni tako odg u voznji ;D

jandro ja sam stavio manje ulje i probao.bile su mekse s manje ulja :binkybaby:

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2010, 21:54:05 »
ja sam stavio 15 w i stavio sam 1.3 dcl i malo su tvrdje i meni tako odg u voznji ;D

jandro ja sam stavio manje ulje i probao.bile su mekse s manje ulja :binkybaby:

a gle, neznam
al kad ih malo proucis kak rade i to reko bi covjek da nema veze kolicina ulja, nego gustina
..::4T Powaa::..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2010, 21:55:30 »
a gle, neznam
al kad ih malo proucis kak rade i to reko bi covjek da nema veze kolicina ulja, nego gustina
da to po logici je...al cim ima ulje vise...veci je volumen i teze ga je sabiti...tak da ti dodje koda si stavio gusce ulje

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #9 : 14 Lipanj, 2010, 23:05:56 »
da to po logici je...al cim ima ulje vise...veci je volumen i teze ga je sabiti...tak da ti dodje koda si stavio gusce ulje

tekucine su netlačive
i nije bitan volumen i sabijanje, nego protok ulja kroz rupe te i kud vec ide, a gušca tekucina sporije curi kroz neku rupu nego rijetka

al dobro, ni to bitno sad
..::4T Powaa::..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #10 : 14 Lipanj, 2010, 23:11:14 »
tekucine su netlačive
i nije bitan volumen i sabijanje, nego protok ulja kroz rupe te i kud vec ide, a gušca tekucina sporije curi kroz neku rupu nego rijetka

al dobro, ni to bitno sad

koje god ulje da stavi nece pogrijesiti i budu mu ok  :toothy11:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #11 : 14 Lipanj, 2010, 23:26:31 »
tekucine su netlačive
i nije bitan volumen i sabijanje, nego protok ulja kroz rupe te i kud vec ide, a gušca tekucina sporije curi kroz neku rupu nego rijetka

al dobro, ni to bitno sad


tvornicki ide manje od 1dcl ulja po sipci,ja san isto bia stavia prvo 1,3 uzas za vozit koliko je tvrdo bilo,posli stavia 1,1 milina..

jako bitna je i kilaza covika koji vozi i stil voznje..sican se da je geno u ssvon vxru ima nesto puno ulja i 15w cini mi se al je ima 120 kila i njemu je bilo ok ;D..a meni nije

tvornicko ulje unutra je 5w,pa san zato ja isa na 10w..nisan tia nikakve ekstreme i skroz san zadovoljan,nema vise efekta plivanja prednjeg kraja po zavojima :icon_thumright:

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Reparacija vilica VXR
« Odgovori #12 : 14 Lipanj, 2010, 23:38:05 »
ja imam 100  ;D...

ugl draze mi je da mi je prednji kraj malo tvrdi, da se osjeti podloga neravnine i to...

neznam stavit cu 1.2 dcl da svi budu zadovoljni :)
4t