Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Area51 big problem  (Posjeta: 1285 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Area51 big problem
« : 30 Rujan, 2009, 17:12:07 »
Ovak susjed ima apriliu area51 znači minarelli makina - prije 500km napravljena komplet generalka - sve serijsko novo gore
neki dan se vozili stali kod frenda on ugasio motor, pokuša upalit i nema šanse - motor je dimio jaaako bijelo
danas ga je dofuro meni i skinem svjećicu a ona mokra i pomirišim ja nema mirisa dakle voda je...
znači dolazi voda odnekud u cilindar... e sad šta može bit? pukla glava,dihtung,cilindar?
bude dovoljno ako je nešto od toga da promjenimo i vozi dalje ili je voda otišla skroz u karter? ili da skinemo cilindar i ispušemo cjeli karter?

hvala unaprijed  :notworthy:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Area51 big problem
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2009, 17:15:19 »
na brtvi glave i cilindra može puštat vodu...skini pa provjeri al 99 posto da tu pušta,možda je kapa izvitoperena...

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Area51 big problem
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2009, 17:19:27 »
oke... sutra ide mašina dolje... a jel se može desit da je otišla voda u karter? da nebi bilo sredimo vodu i za 2 km cvikne sve  :icon_biggrin:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Area51 big problem
« Odgovori #3 : 30 Rujan, 2009, 17:23:23 »
oke... sutra ide mašina dolje... a jel se može desit da je otišla voda u karter? da nebi bilo sredimo vodu i za 2 km cvikne sve  :icon_biggrin:

provjeri, u svakom slucaju ispusi sve sto je u karteru... ako je brtva na glavi krivo postavljena to bi se trebalo odmah vidjeti...


Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Area51 big problem
« Odgovori #4 : 30 Rujan, 2009, 17:24:15 »
nemre otić u karter al ako već skidate mašineriju  kad skineš cilindar okreni naopako mašinu pa ak ima vode izaće vanka :laughing7:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Area51 big problem
« Odgovori #5 : 30 Rujan, 2009, 17:27:19 »
aha.. a to je ona guma okrugla i ima ona četiri kružića na sebi kud idu šarafi? kolko košta nova? jel potrebno namazat diht masom dok se stavlja? i još jedno pitanjce... motor ima gianellia nr-x neki stari model i svjećicu ngk b7s (nisam siguran jel na kraju h ili s) pa čini mi se da je to pretoplo... koju bi bilo dobro stavit?

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Area51 big problem
« Odgovori #6 : 30 Rujan, 2009, 17:31:16 »
vidi prvo jel kapa ravna ako je samo namaži dobrom diht masom brtvu i kad je montiraš ostavi nek odstoji malo da se stvrdne..a svjećica mislim da bi trebala manje toplinske vrijednosti ić..