Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stvarno slucaj za prave majstore..  (Posjeta: 3663 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Stvarno slucaj za prave majstore..
« : 21 Rujan, 2009, 17:27:10 »
MOLIM STRPLJENJA DA SVE PROCITATE,KAKO BI MOZDA ZNALI UZROK...Otvorio sam vec bio temu u vezi slicnog problema kada mi je crkavao skuter svakih cca 10min i na kraju dokučio da se radi o premalo ulja,tj.uljna pumpa nije davala dovoljno i klip je otiso...i sredim ja novi klip 47.4,sredim i cilindar nakon tog zacvikavanja i naravno sam radim mjesavinu...prvi tank,drugi tank,naravno ne sa punim gasom bas,bez ikakvog i najmanjeg problema,ili sumnje da nesto ne stima...i kada sam prosao 200km razrade,poceo sam ga jace "španat" malo i sve je bilo ok,dok je to bio puni gas na recimo neku prilicnu kratku daljinu..i kada sam ga neki dan isao vozit,nakon nekog vremena puni gas vozim jednu ravnicu dode on do stotke,stanem okrenem se i nazad puni gas sve ok..i onda odjednom doslovce u sekundi motor se ugasi,kazaljka okretaja padne na nulu i gotovo...upalim ga iz prve lagano,lagano dodem doma..reko pa j#bote nije moguce da je opet ostao bez ulja..2ipol posto sam stavio..drugi dan napravim novu mjesavinu 3posto,da budemo sigurni da opet ne zeznem skuter radi iste stvari..i ono vozim se nekih pola sata,sa kratkotrajnim punim gasom,cca 5,10sec najvise i motor radi ko da mu se nista nikad nije dogodilo..i danas da konacno zakljucim stvar idem ga probat opet(podrazumjeva se svaki put zagrijavanje na mjestu,lagana voznjica potom,te tek onda sve jace i jace)i isto mjesto ravnica..skuter nije isao nikad bolje,dobio sam 103po satu (po pricama sat je prilicno tocan) i ista prica stanem okrenem se..natrag..puni gas,nekih 80 na sat,puni gas i odjednom samo gasenje u sekundi..isto ko i prije...upalim ga pali iz prve,gotovo trenutno,inace na punom gasu kroz ubrzanje ide nekih 8i900 okretaja,a poslje tog crkavanja je isao nekih 8ipol,no ista prica je bila i prosli put,te kad se ohladio sve je bilo po starom i ok..
Stvarno mi nije jasno o cemu se radi,kazem skuter ima najbolje moguce uvjete..uvjek ga pazljivo zagrijavam,ne fali ulja ovaj put da me jebes,barem ja stavljam 3posto,stvarno naj naj sto se tice opreznosti..sta mu je neznam..tad zadnji put kad je crknuo vozio sam se nekih 10min max,plus 5 ajmo rec zagrijavanje...Dali netko ima kakvu ideju ili zna sta mu se desava?

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #1 : 21 Rujan, 2009, 17:53:43 »
po svemu mi nekak vuce na frgu...da nije postelana kak treba..ili mozda negdje potegne fals zrak..

A moze biti i do svjecice da jeb...ak je kriva toplinska vrijednost ili tak..
Under construction...

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #2 : 21 Rujan, 2009, 18:05:33 »
po svemu mi nekak vuce na frgu...da nije postelana kak treba..ili mozda negdje potegne fals zrak..

A moze biti i do svjecice da jeb...ak je kriva toplinska vrijednost ili tak..

Fals nula,isprobane svijecice ngk 8i9 toplinska vrijednost,s produzenom i kratkom elektrodom..jel moze bit do struje ili neceg takvog,cdi-a?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #3 : 21 Rujan, 2009, 18:06:22 »
Ovak, znam ljude koji gaze cvaju ko vrag grešnu dušu, nema zagrijavanja mašine na hladno, cilindar je pun riseva i motor ide ko mutav svaki put.  :headbang:

Ovo je očigledan problem sa strujom  :headbang: Ili svjećica, ili kabel od svjećice, ili bobina, ili CDI, ili namotaji. Nema kaj drugo bit  :nono:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #4 : 21 Rujan, 2009, 18:57:33 »
Ovak, znam ljude koji gaze cvaju ko vrag grešnu dušu, nema zagrijavanja mašine na hladno, cilindar je pun riseva i motor ide ko mutav svaki put.  :headbang:

Ovo je očigledan problem sa strujom  :headbang: Ili svjećica, ili kabel od svjećice, ili bobina, ili CDI, ili namotaji. Nema kaj drugo bit  :nono:

To sam htio cut..u struju smo i ja i stari posumnjali...vidjet cemo sta ce se odigrat..

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #5 : 21 Rujan, 2009, 19:03:38 »
Ali kaze mi slow da struja ili stima ili ne...on stvarno ide bez greske do tog trena dok se ne zagasi..a zagasi se skroz iznenadno u sekundi...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #6 : 21 Rujan, 2009, 19:08:11 »
mislim da tu nije problem struja...

a i to jos najlakse ispitati..bubni bobinu cdi od drugog nekog i vozi..ak se isto desi onda nije a ak se ne desi onda je u struji problem..instalacja najvjerojantije dan ije problem..to rijetko kad ode.
Under construction...

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #7 : 21 Rujan, 2009, 19:56:16 »
mislim da tu nije problem struja...

a i to jos najlakse ispitati..bubni bobinu cdi od drugog nekog i vozi..ak se isto desi onda nije a ak se ne desi onda je u struji problem..instalacja najvjerojantije dan ije problem..to rijetko kad ode.

Sta bi onda moglo bit?...evo samo da dodam sad sam ga provozao nakon sto je crko taj drugi put..skuter ide ko i prije..gotovo me zapanjuje kolko dobro ide..i tako dok ne crkne..nije mi crko opet ali bi crko da sam opet napravio istu pricu..dakle stvar sa masinom i s tim da fali ulja ko sto se dogodilo prvi put nije slucaj...nego bas zajebava s necim drugim..a neznam s cim..

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #8 : 21 Rujan, 2009, 20:09:39 »
mom frendu se znao gasit skut.na žici kod akomulatora je malo gubio kontakt i to je bilo sasvim dovoljno da skut ostane bez struje na sekundu

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #9 : 21 Rujan, 2009, 20:11:15 »
Ovak, znam ljude koji gaze cvaju ko vrag grešnu dušu, nema zagrijavanja mašine na hladno, cilindar je pun riseva i motor ide ko mutav svaki put.  :headbang:

Ovo je očigledan problem sa strujom  :headbang: Ili svjećica, ili kabel od svjećice, ili bobina, ili CDI, ili namotaji. Nema kaj drugo bit  :nono:

hvala dhorvat..moj keeway je svasta prezivio i jos vozi ko prvog dana hahhaha

on topic-neki dan mi je dieses krepavo..nakon voznjice stanem 1 min,upalim ga potom i napucam full gas dok je bio jos zagrijan i samo boooooooooooooooooo..i svaki put..drugi dan ga upalim normalno koda nis nije bilo nakon 1 min krepa..i nermes ga vise upalit..stavio neku staru svjecicu i vozi ko i prvog dana..po mom zakljucku nije do svjecice nego nes drugo..bobina,cdi

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #10 : 21 Rujan, 2009, 20:17:36 »
hvala dhorvat..moj keeway je svasta prezivio i jos vozi ko prvog dana hahhaha

on topic-neki dan mi je dieses krepavo..nakon voznjice stanem 1 min,upalim ga potom i napucam full gas dok je bio jos zagrijan i samo boooooooooooooooooo..i svaki put..drugi dan ga upalim normalno koda nis nije bilo nakon 1 min krepa..i nermes ga vise upalit..stavio neku staru svjecicu i vozi ko i prvog dana..po mom zakljucku nije do svjecice nego nes drugo..bobina,cdi

Isto tako s mojon lunom, danas skinuo svjecicu kad tamo skoro nema elektrode, zazor 1.6mm, toplinska vrjednost 6  :drunken_smilie:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #11 : 21 Rujan, 2009, 20:26:08 »
Isto tako s mojon lunom, danas skinuo svjecicu kad tamo skoro nema elektrode, zazor 1.6mm, toplinska vrjednost 6  :drunken_smilie:

Kod mene se radi o svijecici s predenih mozda 250km max novoj,top.v.9 nije to...nego hocu pitat jel mogu ja odvest nekom elektricaru skuter a da on nađe kvar bez da moram nakon svakog drugog stavljenog dijela isprobavat jel ce crknut ili ne?

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #12 : 21 Rujan, 2009, 20:27:59 »
Kod mene se radi o svijecici s predenih mozda 250km max novoj,top.v.9 nije to...nego hocu pitat jel mogu ja odvest nekom elektricaru skuter a da on nađe kvar bez da moram nakon svakog drugog stavljenog dijela isprobavat jel ce crknut ili ne?

moja ngkbr9es nije imala niti 200km kad je osla u rac

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #13 : 21 Rujan, 2009, 20:30:21 »
moja ngkbr9es nije imala niti 200km kad je osla u rac

Ma lako za svijecicu imam identicnu novu jos jednu doma..nego jel zna neko za ovo sto sam pitao post iznad

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #14 : 21 Rujan, 2009, 20:37:46 »
Mislim da bi ti 8 bilo ok, a ne 9...
Ako imas nekoga s unimetrom lako ce provjerit struju, mada je najsigurnije sve raskopat i sastaviti, ali ima tu pun racku posla jer je r50x vrhunac struje sto su zuti ikad slozili ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #15 : 21 Rujan, 2009, 20:38:56 »
karb

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #16 : 21 Rujan, 2009, 20:43:58 »
Stvar je jasna kao dan:Cilindar nije izbusen kako treba,ostao je u minusu kao recimo pola stote i kod velikih obrtaja dodje do trentacnog blagog zacvikavanja.Eto otvori cilindar i vidjeces na klipu tragove(riseve) ali blage povrsinske i onda naulji vodeni brusni papir granulacije  recimo 360 i ocisti to sa klipa i malo i cilindar pocisti na tim mjestima i ponovo sklopi i sve ce biti OK.

Prvih 1000km vozi na 4% ulja

Pozzz
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #17 : 21 Rujan, 2009, 22:32:12 »
Stvar je jasna kao dan:Cilindar nije izbusen kako treba,ostao je u minusu kao recimo pola stote i kod velikih obrtaja dodje do trentacnog blagog zacvikavanja.Eto otvori cilindar i vidjeces na klipu tragove(riseve) ali blage povrsinske i onda naulji vodeni brusni papir granulacije  recimo 360 i ocisti to sa klipa i malo i cilindar pocisti na tim mjestima i ponovo sklopi i sve ce biti OK.

Prvih 1000km vozi na 4% ulja

Pozzz

A sto nisi meni reko da tako uradim..i meni se isto ovo desava..nekad po 5 km mogu vozit full gas al malo duze samo se ugasi...prinudno stajanje..palim na kurblu i idemo dalje..  :toothy3: :toothy3:

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #18 : 21 Rujan, 2009, 23:37:04 »
dino 73 odlicna ideja! moram te pohvaliti

jos bi nadodao lezaje radilice ili radilica van balansa pa zacvika trenutno lezaj!

da je do struje motor bi ono baaaaa i gusio se a nebi trenutno stali okretaji!




Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Stvarno slucaj za prave majstore..
« Odgovori #19 : 21 Rujan, 2009, 23:49:22 »
velim ja nemre bit struja..nisu to ti simptomi...

kak alfa veli i ja prije..karb..

ili kak jurca i ekipa veli..losi cilindar..nije u mjeri...ili radilica cvika..

uglavnom mehanicki kvar.
Under construction...