Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: generic XOR  (Posjeta: 32432 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #40 : 08 Travanj, 2007, 14:03:56 »
hvala!
znači niti sada ga ne bih trebao tjerati do kraja dok ima blokadu? A kad ju skinem isto tako postepeno povećavati "gaženje"?
Pazi, a u servisu mi rekli da kaj ga duže imam blokiranoga da je bolje i da će duže trajati...sad fakat više ne kužim.
Ak se zagušio raspuše se on nakon nekog vremena, kaj ne?
E, da...oni mi skinu blokadu na variomatu sigurno, a ostale? u spulji i na cijevi. U principu, kaj bi ja trebao nekaj mijenjati ili se samo neki mehanički dio skida?
Hvala na odgovorima, ali fakat pojma o skutevima nemam i nemam nikakvih iskustava.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: generic XOR
« Odgovori #41 : 08 Travanj, 2007, 14:15:37 »
Moj ti je savjet, prati susrete forumaša u ZG, pa uživo udavi pitanjima roby44-ja... :laughing7:

Šalin se ja, ali to ti je stvarno najbolje, saznat ćeš više i možda odma dobit i pomoć koju trebaš... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #42 : 08 Travanj, 2007, 19:20:36 »
bio je susret jucer, sta nisi dosao da vidis....
to sto ti u servisu kazu su price za malu djecu, ak ti ne znas nista, oni znaju jos manje.
nek ti neko s foruma skine blokade, na servsu ce te opeljesit i jos ce ti losije ic.
na auspuhu cijev ima suzenje, pomaze jedino drugi auspuh. uglavnom, imas blokada kolko hoces, ne samo na variu.
i kad ti se zagusi, nece se bas sam propuhat, trebao bi skinut cilindar i cistit ga, naravno i klip i glavu.

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #43 : 09 Travanj, 2007, 23:02:55 »
bio je susret jucer, sta nisi dosao da vidis....
to sto ti u servisu kazu su price za malu djecu, ak ti ne znas nista, oni znaju jos manje.
nek ti neko s foruma skine blokade, na servsu ce te opeljesit i jos ce ti losije ic.
na auspuhu cijev ima suzenje, pomaze jedino drugi auspuh. uglavnom, imas blokada kolko hoces, ne samo na variu.
i kad ti se zagusi, nece se bas sam propuhat, trebao bi skinut cilindar i cistit ga, naravno i klip i glavu.
Hvala Roby!
Budem probao drugi put doci. Prekasno sam skuzio da je okupljanje. Ali do slijedećeg okupljanja se treba voziti, dakle, moram do servisa, jer je i onaj redovni na redu. Bio si mi spomenuo da je blokada "fergazer, filter zraka, i sam variomat je blokada + auspuh i elektronika" i da si skinuo sve osim elektronike. A vi ostali s pedesetkama, kaj ste sve poskidali? Kaj je s onim kaj sam uspio vidjeti na netu:
Set za GENERIC skutere:
   XOR 50, IDEO 50, CRACKER 50
- Povećava snagu od 10-15 %!
- Podiže brzinu na 75-80 km/h!
- Direktniji-otvoreniji ispuh plinova!
- Bolje ubrzanje i "primanje" gasa!
- U setu dolazi grana, brtva, valjčići variomata i vijci grane
- Laka i brza montaža!
- Ugradnjom se ne gubi jamstvo na motor!!!
Onda bi uz to trebao o auspuh novi, pa mijenjaj variomat pretpostavljam, pa kolko sve to ispada? ???  :drunken_smilie:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #44 : 09 Travanj, 2007, 23:59:43 »
neeeeeee,nikako! nemoj to uzimat. to je nekakav tunning komplet. dolazi nova inox grana, neblokirana. rolice i dizna.
ne isplati se, oko 700kn sve to....
za to kupis cijeli rezonantni auspuh. i vario svakako stavi. reci kolko para mislis ulozit pa cemo nac neki setup...

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #45 : 10 Travanj, 2007, 20:01:52 »
eto, danas obavih servis na 500 km. I skinuto je očito nekaj od blokada jer se brzina povećala. Sada dostiže vrtoglavih 50, za razliku od dosadašnjih 45.
Pitao si me za lovu koji bi uložio. U biti ne znam, sve kaj me zanima je neko ne pretjerano nabrijavanje, da uhvati barem 70-80. Valjda je to moguće. htio bih idealan odnos performansi, potrošnje i trajnosti. U biti ni sam ne znam kaj je najbolje. Nije mi do jurnjave, čisto da mogu kolko-tolko pratiti promet po slavonskoj, vukovarskoj...joj, tolka pitanja imam. A kad je opet susret?  :toothy10:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: generic XOR
« Odgovori #46 : 10 Travanj, 2007, 20:13:23 »
Variomat i auspuh drugi. Ali najbolje će ti Robby znati reći kakvih tu još 'caka' ima :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #47 : 10 Travanj, 2007, 21:41:40 »
pa evo, uzmes vario i auspuh... za tvoje potrebe ce bit dovoljno. ma treba u potpunosti poskidat blokade za pocetak. oni su skinuli samo prsten na variu.

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #48 : 12 Travanj, 2007, 00:46:53 »
ak mijenjam auspuh, kaj je s granom?
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2007, 21:55:02 fvedran »

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: generic XOR
« Odgovori #49 : 12 Travanj, 2007, 08:47:44 »
ak mojenjam auspuh, kaj je s granom?
Kojom granom???
Ne znam jesam te krivo razumio. Grana (ako je ta na koju oboje mislimo - nema druge  :laughing7: ) ti je sastavno dio auspuha i sve ti je u jednom komadu.
Who's looking for punishment ??

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #50 : 12 Travanj, 2007, 21:51:04 »
znam:-) ali u servisu kazu, "moze grana, ili auspuh. Nema potrebe jedno i drugo" Ja pod Auspuh smatram lonac. zato pitam

Offline aposaric

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Beverly 250 i.e. Sport
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Beverly 250 i.e. Sport
Odg: generic XOR
« Odgovori #51 : 12 Travanj, 2007, 23:04:43 »
znam:-) ali u servisu kazu, "moze grana, ili auspuh. Nema potrebe jedno i drugo" Ja pod Auspuh smatram lonac. zato pitam

Bok,

ako uzmeš original auspuh (kao na slici lijevo) za crackera i xor, onda ti ne treba grana, zato što je novi auspuh u komadu, i ne treba mu grana. Ukoliko misliš ostaviti postojeći auspuh, onda trebaš to napraviti. Ali preporučam ti da uzmeš komplet auspuh (600 kn u dugom selu), ja sam si ga stavil, i brzina je porasla sa47 na 65 km/h, a kada sam stavljal teže rolice, uhvatil je i 78, ali uz jaaaako slabo ubrzanje, pa nije preporučljivo za grad, već za otvorenu cestu i duža putovanja (obavezno po ravnome;-) sada imam serijske rolice gore, samo novi auspuh, diznu 64, "custom bućkuriš lulu za zrak", i mali ide 62, ima linearno ubrzanje i troši cca 3,5 litara. U osam mjeseci sam natukel 9 850 km (još malo pa cener). I triput mi se "zblokal";

1. oko 2000 km, pukla je zvjezda na variomatu, ??? sredila garancija.
2. oko 8000 km, začađila se svjećica (28 kn)
3. 9 850 Km (prije pola sata, 22:30 večeras, brijem da je puko remen;-) (a imam novi u gepeku, tak da nije greda ja se nadam)

Do nedelje mislim proći 10 000, pa ga mislim prodati, pa ako ima zainteresiranih neka se slobodno jave;-)

Motor, 06, 10 000 km, lijepo vožen, kofer 37 l, jet kaciga, novi auspuh, nova svjećica i remen, fino održavan i servisiran cca 7 000 kn, pa ak je neko zainteresiran, neka se javi na PM ili na mob 0993113963 (andrija)

Nadam se da nije bed ovdje staviti ovo? Ak je molim admine da izbrišu post;-) Hvala

Nadam se da ti ovo malo pomaže;-)


Pozdrav, Andrija

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #52 : 15 Travanj, 2007, 22:45:57 »
Hvala. Pomoglo je, sad konacno dobivam otprilike sliku kak i kaj bi se trebalo (moglo) sve napraviti.

Offline Baptista

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #53 : 17 Travanj, 2007, 00:40:41 »
 ;D evo mene opet...bok robi se sjećaš da sam i ja prije zime kupio xor generica, i sad je vrijeme da ga malo sredim da se preko ljeta ne vozim sramotnih 55, sa curom 50 km/h...hahaha

Sad očekujem neku lovu, spreman sam dati kojih 1000 kn ili više za uređenje (tuning), imam čovjeka (privatno - ne servis) koji bi to obavio pa me zanima slijedeće:

-kaj da mu velim da mi napravi?
-gdje su sve blokade koje može skinuti?
-i koji još savjet imaš?
-dali da uzmem nešto od ova dva seta http://www.jurec.hr/oprema.html

Inače dečko radi sa skuterima i vjerojatno bi znao šta treba (iako nikad nije radio na genericu), ali da ja budem miran volio bi mu na papiru napisat šta točno treba napravit! 

U svakom slučaju, šta god napravim sa skuterom biti će dobro jer ne mogu više trpit ovu sporoću.....Hvala puno.  ???
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2007, 01:33:32 Baptista »

Offline veliki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Generic Xor 125
Odg: generic XOR
« Odgovori #54 : 02 Svibanj, 2007, 22:03:54 »
Oj ekipa. Nije me bilo od davno. Nadam ste da ste dobro i da vasi generici idu super :toothy9:
Evo sa svojim sam napravija prvi servis nedavno, ''vec'' imam 1100km  :toothy11:Servis me došao oko 260kn.
Skuter sad ide malkice bolje (valjda zbog nategnutog remena). Evo prvi put sam nalija i omv.ovo 100 oktansko gorivo da vidim ima li razlike... e pa nema razlike (inace točiim euro super 95), jedino sta mi se zna ugasit kad ga palin na ladno, pa triba dodat malo gasa, a kad je 95 nema tih problema. Prednja kočnica i dalje škripi- vise ne koristim sirenu  :icon_tongue:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: generic XOR
« Odgovori #55 : 02 Svibanj, 2007, 22:41:18 »
Oj ekipa. Nije me bilo od davno. Nadam ste da ste dobro i da vasi generici idu super :toothy9:
Evo sa svojim sam napravija prvi servis nedavno, ''vec'' imam 1100km  :toothy11:Servis me došao oko 260kn.
Skuter sad ide malkice bolje (valjda zbog nategnutog remena). Evo prvi put sam nalija i omv.ovo 100 oktansko gorivo da vidim ima li razlike... e pa nema razlike (inace točiim euro super 95), jedino sta mi se zna ugasit kad ga palin na ladno, pa triba dodat malo gasa, a kad je 95 nema tih problema. Prednja kočnica i dalje škripi- vise ne koristim sirenu  :icon_tongue:

korist euro95 , vis da ti bolje radi  :toothy9:

super , hvala na povratnoj info  :icon_thumright:

inace, posto je 4T , racunaj tek nakon 3000 da ce ici skroz kako treba  :frajer:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #56 : 02 Svibanj, 2007, 22:48:25 »
;D evo mene opet...bok robi se sjećaš da sam i ja prije zime kupio xor generica, i sad je vrijeme da ga malo sredim da se preko ljeta ne vozim sramotnih 55, sa curom 50 km/h...hahaha

Sad očekujem neku lovu, spreman sam dati kojih 1000 kn ili više za uređenje (tuning), imam čovjeka (privatno - ne servis) koji bi to obavio pa me zanima slijedeće:

-kaj da mu velim da mi napravi?
-gdje su sve blokade koje može skinuti?
-i koji još savjet imaš?
-dali da uzmem nešto od ova dva seta http://www.jurec.hr/oprema.html

Inače dečko radi sa skuterima i vjerojatno bi znao šta treba (iako nikad nije radio na genericu), ali da ja budem miran volio bi mu na papiru napisat šta točno treba napravit! 

U svakom slučaju, šta god napravim sa skuterom biti će dobro jer ne mogu više trpit ovu sporoću.....Hvala puno.  ???

e sorry, ja kasno vidio....
variomat stavi i auspuh. mozes doc do mene da slozimo ak hoces. treba i karb. postelat, stavit drugu diznu, skinut lulicu i to ce vec letit.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: generic XOR
« Odgovori #57 : 02 Svibanj, 2007, 22:54:01 »
roby gdje si ti jučer, zašto nisi došao
Piaggio X9 250  Black Box

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #58 : 02 Svibanj, 2007, 23:00:01 »
roby gdje si ti jučer, zašto nisi došao

gdje dosao??  :icon_scratch:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: generic XOR
« Odgovori #59 : 02 Svibanj, 2007, 23:06:38 »
sori nisi dobio pozivnicu
Piaggio X9 250  Black Box