Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: generic XOR  (Posjeta: 32435 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #20 : 03 Kolovoz, 2006, 13:24:42 »
jel mogu nekako rijesit skripanje kocnice? rijec je o prednjoj, kad se ugrije malo je bolje ali svejedno skripi i zivcira me to   :angry9:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: generic XOR
« Odgovori #21 : 03 Kolovoz, 2006, 13:26:42 »
jel mogu nekako rijesit skripanje kocnice? rijec je o prednjoj, kad se ugrije malo je bolje ali svejedno skripi i zivcira me to   :angry9:

sigurno mozes.. ali jos je sve to frisko.. pricekaj koji kilometar da sve legne na svoje  :odlicno:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: generic XOR
« Odgovori #22 : 09 Kolovoz, 2006, 03:57:04 »
ako te zifcira skripanje, idi servisu... garancija je za to i smišljena. možda mogu rijesit za minutu i to je to!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Baptista

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #23 : 09 Kolovoz, 2006, 20:23:07 »
Lijep ti je generic.  :headbang:

Offline veliki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Generic Xor 125
Odg: generic XOR
« Odgovori #24 : 01 Travanj, 2007, 02:05:24 »
Evo i ja sam kupija ima 3 dana xor-a 125 :icon_biggrin: napokon. Kako je samo u sitnicama razlika u vanjštini u odnosu na 50ccm neću ga slikavat kad je to roby već obavija.  :toothy11: Dobro, ima jedna razlika: sic je malo visi nego na modelu od 50ccm zbog nesto vece makinje. Prvi utisci su jako pozitivni, vrlo sam zadovoljan skuterom, kako izgledom tako i performansama. Iako je manje snage nego konkurencija u istoj klasi (ima 8ks) odlicno vuce do nekih 70-80km/h. Brže od toga  nisam ni vozija jos jer ga ne zelim forsirat, ali se osjeti da on tu jos moze, navodno, prema papirima nekih 95 km/h.

Kako je i roby reka; nekako je malo mista za noge, a cinimi se da ni suvozac nece puno bolje proći sta se tice prostora za noge, iako jos nisam vozija sa suvozačem. I tu ima jedan problem: vozač sjedi pomalo skučeno zbog same konstrukcije skutera, pa mi se u početku događalo da bih zapravo sjedija skoro na suvozčakom mjestu. Visok sam 183cm i mislim da bi tu negdi bila gornja granica, sta se tiče visine, za one koji žele imati bas Xor-a, jer je prijatelj, koji je visok 203cm udarao kolinom u sirenu dok je vozija, osim ako se ne bi povuka skroz nazad. Jos jedna karakteristika ovog skuta je da je tvrd, kako ovjes tako i sjedalo što u kombinaciji sa malim kotačima i nije bas najbolje riješenje za grbave gradske ulice, pogotovo ako vozis iznad 60-70 km/h. Ima podešavajuce amortizere, ali ih jos nisam proba korigirat sta se tice tvrdoče, doc ce i to na red.  :icon_thumright:

Jedina prava mana koju ima ovaj skut, po mojem mišljenju, je premali rezervar za gorivo. Za 30-ak kuna sam ga nalija punog: znaci stalo je oko 4l benzine, a navodno troši oko 3l tako da teoretski ne mogu proc niti 130 km sa jednim spremnikom šta mi se cini premalo.

Iako sam sad nabroja uglavnom mane ovog skutera neću zaboravit reć i koju lipu o njemu. :toothy12:
Ma ima fenomenalan zvuk, kao da ima baren 200ccm, zahvaljujući tvrđem ovjesu odličan je za zavojitu otvorenu cestu kad je pravi gušt sa njin ulaziti u zavoje. Sve u svemu mislim da je ovaj skut rađen da bude kao sportski, ali u kompaktnim dimenzijama. Tako da se ovaj skut probija kroz gradsku guzvu jednako dobro kao bilo koja druga pedesetica, ima dovoljno dobro ubrzanje da bi pretjecanja u međugradskoj vožnji bila sigurna, a i poslužija bi i kao skuter za neka manja putovanja samo da ima veci spremnik i možda nešto bolju zaštitu od vitra.
« Zadnja izmjena: 01 Travanj, 2007, 02:09:40 veliki »

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #25 : 01 Travanj, 2007, 03:53:53 »
da,tvrd je dosta, u zavojima odlican, i okretan.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: generic XOR
« Odgovori #26 : 01 Travanj, 2007, 16:36:28 »
jel mogu nekako rijesit skripanje kocnice? rijec je o prednjoj, kad se ugrije malo je bolje ali svejedno skripi i zivcira me to   :angry9:
Da nisu možda stavili neke nekvalitetne pakne... i od njih može škripati i cviliti...  :binkybaby:
Who's looking for punishment ??

Offline veliki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Generic Xor 125
Odg: generic XOR
« Odgovori #27 : 01 Travanj, 2007, 19:18:34 »
jel mogu nekako rijesit skripanje kocnice? rijec je o prednjoj, kad se ugrije malo je bolje ali svejedno skripi i zivcira me to   :angry9:
Da nisu možda stavili neke nekvalitetne pakne... i od njih može škripati i cviliti...  :binkybaby:
Da, i meni se pojavilo skripanje nakon prođenih otprilike 150 km, ali još se disk i pakne nisu ni počeli trosit kako triba pa je to mozda zbog toga.
Jesi ti rijesija to škripanje?

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: generic XOR
« Odgovori #28 : 01 Travanj, 2007, 19:24:25 »
Lipo, lipo. Uživaj na novoj pili.

A potrošnja 1,8l nepojmljivo  :dontknow: da je na mom i 4 puta 1.8 bia bi sritan  :icon_biggrin:
da,gilera mi troši 5l/100km,kad pazim,a kamoli da ga garim,a rezervar je 7l,meni je i to malo,a ne 4l,ali ako je istina da troši 1,8l,onda je to super :headbang: :headbang: :headbang:
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: generic XOR
« Odgovori #29 : 01 Travanj, 2007, 20:01:24 »
E da mi je takva potrošnja :laughing7: :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #30 : 01 Travanj, 2007, 20:14:02 »
meni  i dalje skripi, to je povezano s tvrdocom pakni, treba stavit mekse. 

Offline veliki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Generic Xor 125
Odg: generic XOR
« Odgovori #31 : 01 Travanj, 2007, 20:55:28 »
Evo danas san potrosija prvi rezervoar goriva. Znači, nalija san 4.5 litre prosa oko 135 km, šta znači da mi troši oko 3.2l

Offline aposaric

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Beverly 250 i.e. Sport
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Beverly 250 i.e. Sport
Odg: generic XOR
« Odgovori #32 : 01 Travanj, 2007, 23:22:24 »
Pozdrav ekipo

Ja isto vozim generica, iako je cracker, a ne XOR, ali dojde na isto, imaju isti motor, i tehniku, ali ne i "karoseriju";-) Ja sam isto ciljao na xor, ali kada sam ga provozao bio mi je jednostavno premali, tako da sam se morao zadovoljiti sa crackerom, sa kojim sam nakon 9200 kilometara prezadovoljan. Nisam ništa previše prčkao po njemu, stavio sam sportski auspuh, promjenio rolice (iste ko original, samo nove;-), stavio sam diznu 65, i skinuo onu blesavu lulicu na usisu za zrak i stavio neki čep, šireg promjera (improvizacija;-) Uglavnom, jako lepo  :skuter: ide, ima fino ubrzanje i lepi zvuk, ali teško ide uzbrdo, pretpostavljam zbog fakat lošeg variomata i krivih rolica, a trebam staviti i novi remen, pa će onda valjda ići bolje.

Jel zna neko od vas koji variomat da stavim gore, ak je netko od vas već probao, koji model i gdje se može nabaviti? vidio sam u bencony-u u sesvetama da imaju fini izbor. Pa bih volio čuti mišljenje negoga tko je već stavio drugi variomat;-) hvala unaprijed :headbang:

Vidim da pričate o škripi kočnica; ja nisam imal nikakvih problema sa diskom, fino radi i sve je ok, ali mi u zadnje vrijeme škripi zadnja, ali ne pod ful opterečenjem, tak da mislim da se malo "izlizala", nabio sam finu kilometražu;-)

pozdrav
Pozdrav, Andrija

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #33 : 01 Travanj, 2007, 23:49:08 »
od derbija vario, u piaggio centru ti je jeftinije, samo im treba par dana da naruce.

Offline veliki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Generic Xor 125
Odg: generic XOR
« Odgovori #34 : 02 Travanj, 2007, 20:47:28 »
Ma ne zamara mene puno škripa kočnica, bolje da škripe kočnice nego gume hehe.
Ma brine me zadnja bubanj kočnica koja je totalno loša. Kad kočim sa njom nema šanse stat, jedino služi samo za malo usporit :-[

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #35 : 02 Travanj, 2007, 21:24:32 »
zategni ju, imas iza saraf, serijski je totalno otpustena.

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #36 : 07 Travanj, 2007, 20:23:01 »
Bok svima!

Offline fvedran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Generic Ideo 50
Odg: generic XOR
« Odgovori #37 : 07 Travanj, 2007, 20:27:11 »
Bok svima!
Evo da se i ja uključim. Kupio sam Ideo 50 prije 3 tjedna i koliko vidim ista iskustva kao i vi sa Crackerom i XOR-om imam. Zadnja kočnica dosta slaba, i uz zatezanje još me ne zadovoljava u potpunosti, prednji disk (pakne) cvili i u prvi tren dok krećem isto (zvuk kao da netko brusi nož ;D). Ostalo sve isto kao kod vas. Prošao 430 km otprilike pa su blokade još uvijek tu.
Imao sam peh nakon tjedan dana...počeo se gasiti i nije vukao, na servisu su malo pročistili i sada je sve super. Izgleda da je povukao malo prljave benge.
Uglavnom, kakva su vam iskustva sa skidanjem blokada. Na servisu skidaju sve ili samo neke? Na kaj da obratim pažnju?
Pozdrav!

P.S.
Ekipa, koje ulje točite u njega? Meni su u dučanu dali Fuchs Silkolene (mislim), a piše mi u uputstvima Shell...
« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2007, 20:36:24 fvedran »

Offline veliki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Generic Xor 125
Odg: generic XOR
« Odgovori #38 : 07 Travanj, 2007, 22:06:31 »
Ja sam isto na 430 km  :toothy9: Robi ti najbolje zna o skidanju blokada, pisao je o tome na nekoliko stranica na ovom forumu, mislim.
Za ulje ti ne znam, meni je 4T  :icon_biggrin:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: generic XOR
« Odgovori #39 : 07 Travanj, 2007, 22:21:17 »
meni u upotama xor-a preporucaju TTS.
odi odma skinut blokade i ne vozi preko 50, sto prije to napravi jer ces ga zagusit uzasno.