Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: top variomat vs serijski minarelli  (Posjeta: 14010 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
top variomat vs serijski minarelli
« : 18 Lipanj, 2009, 14:02:41 »
jedan kaže ovo drugi ono

trebam pod hitno novi variomat pa me zanima koja je razlika između ova 2

dali je topov bolji ili nije

hitno je

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2009, 15:44:49 »
u milimetar isti, samo šta s njim dobiješ TP remen koji je bolji od seriskog a i rolice budu nove pa imaš osjećaj da ide puno bolje već sa seriskim
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2009, 15:46:22 »
u milimetar isti, samo šta s njim dobiješ TP remen koji je bolji od seriskog a i rolice budu nove pa imaš osjećaj da ide puno bolje već sa seriskim
ma radi se o polovnom variomatu
lol :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #3 : 17 Rujan, 2009, 21:59:51 »
Neka meni netko objasni zasto serijski variomat nece da dize remen do vrha, a TOP hoce? Radi se o minarelliju.

Da li je to samo zbog remena koji se dobije uz TOP variomat? On je inace nesto duzi od serijskog remena.

jer ako se ne varam, kada je vario u max. omjeru, na vrhu variomata je vise od 16.5mm udaljenosti, sto znaci da nema teoretske sanse da remen od 16.5mm sirine dodje do vrha:

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #4 : 17 Rujan, 2009, 22:11:45 »
opce je poznato da se sa topovim variom dobija najvise na max brzini u odnosu na multivar,speed control i ostalo...inace ubrzanje sa njim je isto kao sa serijskim

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #5 : 17 Rujan, 2009, 22:31:31 »
sutra cu sam saznati odgovor na moje pitanje, naravno argumentirati cu eventualne razlike sa slikama, jer mislim da znam u cemu je razlika.

edit

sutra cu samo potvrditi, a za sada sam 100% siguran u cemu je barem jedna razlika izmedju topa i serijskog.

TOP ima malo duzu vodilicu za klizace na variomatu, sto znaci da vise podize remen.
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2009, 22:38:18 SlowRider »

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #6 : 17 Rujan, 2009, 22:42:42 »
sutra cu sam saznati odgovor na moje pitanje, naravno argumentirati cu eventualne razlike sa slikama, jer mislim da znam u cemu je razlika.

edit

sutra cu samo potvrditi, a za sada sam 100% siguran u cemu je barem jedna razlika izmedju topa i serijskog.

TOP ima malo duzu vodilicu za klizace na variomatu, sto znaci da vise podize remen.
to sam i ja primjetio...odatle veci top speed...po meni se ne isplati uzimat taj vario novi,iako se dobije remen.....

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #7 : 17 Rujan, 2009, 22:52:50 »
to sam i ja primjetio...odatle veci top speed...po meni se ne isplati uzimat taj vario novi,iako se dobije remen.....

kod nas su svi imali top nardo variomat, a top TPR koliko vidim ima samo u Italiji...

ovo je svima poznati nardo variomat:


ovako izgleda pakiranje od tpr-a

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #8 : 17 Rujan, 2009, 22:57:02 »
i mene to zanima, samo što su nazivi kontra, taj tpr je koji su svi imali a nardo nije niko
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #9 : 17 Rujan, 2009, 23:00:24 »
i mene to zanima, samo što su nazivi kontra, taj tpr je koji su svi imali a nardo nije niko

neznam bas, jer za tpr svugdje naglasavaju da je napredniji od narda, a recimo na SIPu pise da je to tpr, a na SC pise da je nardo, a radi se o istim kodovima... inace SC ima vjerodostojne slike i opcenito im je opis proizvoda tocan...

i provjerio sam te kodove od variomata koji se nude na sipu i SC, te usporedio sa TP katalogom i tamo lijepo pise da se radi o nardo variomatu, dakle ove moje slike su ispravne, i tako je isto u katalogu od TP-a.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #10 : 17 Rujan, 2009, 23:24:59 »
@slow,
grijesis, topov tpr se dobije u 2 inacice, onaj sa federom i podloskama kao sta si stavio sliku ili onaj sa remenom (prva slika)
ja sam imo taj vario i mogu rec da je puno bolji od originala mina, daje vecu krajnu a bolje je i ubrzanje.... recimo sa orig variom imate rupu u ubrzanju i tesko dize okretaje ako niste pri 70 na sat, sa topovim variom sam imo ravnopravno ubrzanje na 40 ili 70 sta god bilo....tako da ne razumim te pike ne valja ovo ono...
slicni je minarellijevom samo zatosto se u istoj tvornici proizvodi, ali nije isti po nicemu osim dimenzijama, recimo klizaci su razliciti, kutevi staza rolica itd....

a ako hocete pretjerat, stavite vario od overa i ventilar od topa, drzat ce vam okretaje konstantno, naravno uz dobre role....

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #11 : 17 Rujan, 2009, 23:27:04 »
znaci kod tpr-a se ne dobije remen,ali se dobije zuti centralni....to bi trebalo testirat....mene zanima,ako ces ga slow kupiti ja ti dam dio novaca za taj vario,pa ga testiraj na svom roxu,bas me zanima  :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #12 : 17 Rujan, 2009, 23:37:48 »
@slow,
grijesis, topov tpr se dobije u 2 inacice, onaj sa federom i podloskama kao sta si stavio sliku ili onaj sa remenom (prva slika)
ja sam imo taj vario i mogu rec da je puno bolji od originala mina, daje vecu krajnu a bolje je i ubrzanje.... recimo sa orig variom imate rupu u ubrzanju i tesko dize okretaje ako niste pri 70 na sat, sa topovim variom sam imo ravnopravno ubrzanje na 40 ili 70 sta god bilo....tako da ne razumim te pike ne valja ovo ono...
slicni je minarellijevom samo zatosto se u istoj tvornici proizvodi, ali nije isti po nicemu osim dimenzijama, recimo klizaci su razliciti, kutevi staza rolica itd....

a ako hocete pretjerat, stavite vario od overa i ventilar od topa, drzat ce vam okretaje konstantno, naravno uz dobre role....

e ovo je vec nesto, zahvaljujem na informacijama  :notworthy:

samo jedno pitanje, ako su mu klizaci drukciji od serijskog variomata, gdje ih onda nabaviti  :toothy3:


druga stvar, ovako je to prikazano u katalogu :icon_scratch: :






i treca stvar, prvi put da sam isprobao serijski variomat sa koliko toliko dobrim rolicama, jer nikada nisam imao istovremeno lakse rolice, serijski variomat, i volju za isprobavanjem u isto vrijeme...
ja neznam o kakvim vi rupama pricate ja sam ostao paf kada sam isprobao skuter  :o :o :o

sve je u stelanju  :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #13 : 18 Rujan, 2009, 09:08:38 »
Neznam zašto vi tolko pljujete po serijskom variomatu. On je odličan i nema preveliku rupu između 15 i 40 km/h, ima MANJU rupu od Multivara, jedino mu je problem start s mjesta i krajnja brzina  :icon_thumright:

A TOP vario je to isto samo sa boljom krajnjom. Kuree, neznam na koju foru si ti zaključio da su to identični variomati  :dontknow: Ja stavim jedan unutra pa drugi sa istim rolicama i motor se očigledno drukčije ponaša  :icon_scratch:


TPR variomat vjerojatno nitko od nas nije imao. Obratite pažnju na okrugli rub na variu. Nardo izgleda ko serijski a TPR skroz drukčije  :icon_thumright:









EDIT:
I još nešto. Na većini stranica predstavljaju TPR vario a šifra je od Narda  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #14 : 18 Rujan, 2009, 09:12:33 »
Neznam zašto vi tolko pljujete po serijskom variomatu. On je odličan i nema preveliku rupu između 15 i 40 km/h, ima MANJU rupu od Multivara, jedino mu je problem start s mjesta i krajnja brzina  :icon_thumright:

pa to i jest dovoljan razlog da se variomat proglasi losim  :laughing7:, odnosno tu je multivar bolji...

ali kada sam ja isprobao serijski, jedini problem koji sam primjetio je u startu, i to je slabo izrazeno, to cu rijesiti jer kvacilo hvata na nepunih 4000rpm...

i potpuno drukcije razvijanje momenta i snage od multivara...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #15 : 18 Rujan, 2009, 09:46:57 »
pa to i jest dovoljan razlog da se variomat proglasi losim  :laughing7:, odnosno tu je multivar bolji...

ali kada sam ja isprobao serijski, jedini problem koji sam primjetio je u startu, i to je slabo izrazeno, to cu rijesiti jer kvacilo hvata na nepunih 4000rpm...

i potpuno drukcije razvijanje momenta i snage od multivara...

Motor mi djeluje življi sa serijskim variomatom ako pogodiš rolice. Dok se s multivarom ponaša ko Piaggio  :laughing9: :laughing9: :icon_tongue:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #16 : 18 Rujan, 2009, 10:07:10 »
Na katalogu su stavili drukcije slike jer ako ne nitko nebi kupovao, na taljanskim sajtovima imas ponudu i na obima pise  top tpr...
jos nesto varira izmedju starog narda i tpr-a, a to je onaj poklopac rolica crni iza (ne dodje mi kako se zove  :toothy11: ) tpr bi trebo bit 69 ili 70 stpnjeva, od narda stari 67, jedan mi je taljan reakao da probam s tim poklopcem od 67 na tpr-a, al sam preso na vario od overa pa sam odustao...
jos nesto, vario tpr nije ni po izgledu kao mina orig...
postat cu slike kasnije od moja 2  :icon_biggrin:

+ vario mina neki kazu da im je najbolji jer se da extremno preraditi, imam negdje i tutorial... jedina mana koja preostaje je rupa u ubrzanju, lagana al se osjeti..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #17 : 18 Rujan, 2009, 14:32:25 »
sutra cu samo potvrditi, a za sada sam 100% siguran u cemu je barem jedna razlika izmedju topa i serijskog.

TOP ima malo duzu vodilicu za klizace na variomatu, sto znaci da vise podize remen.

zaboravio jutros slikati variomat...

ali evo imam ovu sliku od serijskog variomata, obratite pozornost na vodilice od klizaca:


EDIT evo slika koju dugujem:



TP variomat ima malo duze, isto tako i od proizvodjaca DR variomat ima duze vodlice:


duze vodilice=vise se podize podize remen=veca krajnja
« Zadnja izmjena: 19 Rujan, 2009, 19:56:16 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #18 : 18 Rujan, 2009, 15:51:23 »
Slow, oko sokolovo!  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #19 : 22 Rujan, 2009, 12:49:40 »
Taman sam pripremio narudzbu za TOP-ov variomat i one kalote... i vidim da je napokon dosao na stanje famozni mhr multivar, i sto sad uciniti?  :redface: top vs malossi, upoznat sam sa prednostima i manama u nekim stvarima, a za jedno se moram odluciti i ici u krajnost sa stelanjem....

odlucio sam uzeti malossi mhr multivar, najvise zbog znatizelje jer izgleda da malo ljudi ima taj variomat.... kada to privedem kraju, kao sto sam obicni multivar i torq, valjda cu jednoga dana isprobati i TOP  :dontknow:



jos jedan savjet za one koji voze serijski minarelli variomat, vozim vec 2 mj. serijski variomat, na vise skutera i setupa... dosao sam do zakljucka da najbolje radi sa "debelim" podloskama izmedju bolcne i ventilatora, od 1.8-2.0mm, moze i jos deblja podloska, ali se javlja problem jer se dodiruju kruna na radilici i zupcanik kurble (za probu se izvadi zupcanik kurble iz dekla, a postoji mogucnost obrade da sve pase), najjaci start i u tom slucaju trebaju mekane opruge kvacila, mana je jedino manja krajnja brzina, do 10km/h...

znaci pokusajte staviti deblju podlosku, iako se radi o malim razlikama u debljinama podloski, one se itekako osjete, a 2mm moze znaciti mrtav ili zivcan skuter  :laughing7:

toliko od mene, a sada se okrecem malossiju u nadi da ce ostaviti puno bolji dojam od gore navedenoga
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2009, 13:15:39 SlowRider »