Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: top variomat vs serijski minarelli  (Posjeta: 14009 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #60 : 08 Studeni, 2009, 13:12:33 »
Danas mi je puko film od tolke kiše i skinuo sam OPET Yasunija i stavio serijski spuh. Žao mi ga gledat kako "gori" po kiši i stavio sam teže rolice. Ali da stvar bude još gora, stavim 6,5 grama rolice (bijeli centralni feder) i motor prevrtava sa TOP variomatom. Okretaji cijelo vrijeme između 8800 i 9500 okretaja osim na startu (0-15km/h) a sa tim spuhom motor najbolje ide na 8200   :dontknow:

Di da k vragu nađem 7.5 grama ili teže rolice 15x12?  :icon_scratch:

Odi kod tokara da ti složi!  :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #61 : 08 Studeni, 2009, 13:25:30 »
Odi kod tokara da ti složi!  :icon_biggrin:

Hm, imaš ti pravo. nemora mi tokar, mogu ja sam nešto izrezat i šibnem u rolicu gdje je rupa  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #62 : 08 Studeni, 2009, 13:39:09 »
Hm, imaš ti pravo. nemora mi tokar, mogu ja sam nešto izrezat i šibnem u rolicu gdje je rupa  :laughing7:


Napuni je silikonom, samo uzmi neku lakšu da ti nebude preteška! Mislio sam na tokara da ti od plastike istokari 6 valjčića 15x12 i onda trk kod zlatara na vagu i onda si razbušiš po potrebi!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #63 : 08 Studeni, 2009, 18:43:44 »
Neki stari set rolica ispuni plastikom, ili necim drugim sto se lagano topi i poslje izbusi na zeljenu tezinu :hello:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #64 : 08 Studeni, 2009, 18:56:51 »
Hm... svaki dan neki novi "doživljaji"  :icon_scratch:

Prije nego sam danas kemijao oko prijenosa sam malo poslikao i vidio da je Malossi Kevlar nakon mjesec i pol vožnje "sjeo" i sada je gotovo poravnat sa polutkama u nultom položaju  :icon_thumright:


Tek sada vidim koliko mi je zapravo predug produženi primar. Bez njega bi se remen popeo 2-3mm do vrha sa 2mm šajbicom koja je sada unutra  :headbang:



I šećer na kraju, imao sam što za vidjeti, moj novi kevlar:    :angry7:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #65 : 02 Svibanj, 2010, 00:14:10 »
nece i nece, danas se malo poigrao sa topovim variomatom, nabavio novi remen, malossi kevlar, i nema sanse da digne remen do vrha variomata, a zaboravio izmjeriti razmak da vidim ima li uopce sanse  :dontknow:

uglavnom, ovo je najvise sto sam postigao, bez ijedne sajbice izmedju bolcne i ventilatora--->
 

ove 3 crtice desno su od malossi kevlara koji je izjednacio sve 3, posto su bila testirana 3 razlicita remena...


nije ni cudo zasto sam zaboravio na neke stvari kada skuter ide sasvim lijepo, dosta brzo zakuca kazaljku do kraja  ;D


samo je brzina bila resetirana...

kazaljka je otisla do kraja, sa lijeve strane broja 1 je granicnik koji se ne vidi jer je ispod:


imao sam "samo" 10000-10100rpm u tom trenutku, koliko sam skuzio to mu je plafon, dalje nema snage da se jos zavrti, pitam se da li bi vrtio 10k kada bi remen isao do vrha  ???



i ono sto se rijetko vidja:

dosao na benzisku i natocio skoro do cepa, cca 0.05L manje


nakon par h igranja i samo testiranja top-a (onog drugog  ;D), nesvjesno dosao do ove kilometraze


i ostalo mi vise od 3.5L juhe (pun tank je 7L) :laughing9:




ne isplati se voziti serijalu  :laughing7:








Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #66 : 02 Svibanj, 2010, 08:35:37 »
pa ovo je normalan hod remena, nesmije ić više.. koliko je mm od vrha? meni se čini 4-5mm..
a za okretaje, na 10100 ima krajnju snagu, kasnije ona pada i nema snage da ga prevrti pogotovo ak je vani vjetrovito ili si težak vozač.. u drugim uvjetima bi išo do 10500 možda i dalje čak..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #67 : 02 Svibanj, 2010, 09:59:46 »
pa ovo je normalan hod remena, nesmije ić više.. koliko je mm od vrha? meni se čini 4-5mm..
a za okretaje, na 10100 ima krajnju snagu, kasnije ona pada i nema snage da ga prevrti pogotovo ak je vani vjetrovito ili si težak vozač.. u drugim uvjetima bi išo do 10500 možda i dalje čak..

ne moze to biti normalan hod remena (za minarelli jest) kada na mnogo drugih skutera ide do vrha  :icon_thumright:
ima oko 2-3mm do vrha

fali mi jaci spuh i dotjerivanje termo grupe, ali s obzirom na rezultat ovo je u klasi midracea na minarelliju  :laughing7:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #68 : 02 Svibanj, 2010, 10:10:48 »
Ako je serijski variomat na ovoj slici par postova iznad (nisam sve detaljno čitao pa sam možda nešto preskočio), remen nema teoretske šanse da se popne do vrha (naravno, ako se radi o remenu standardne širine). Ja sam probavao kad sam zamjenio multivarom, uzmem vario i ventilvar i stavim na šaraf da butu jedan do drugog, da nema nimalo lufta dolje na vrhovima i gore na najširem djelu ima bar 2 mm viška, odnosno praznina je šira nego je remen. A ista stvar je i s mulitvarom

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #69 : 02 Svibanj, 2010, 10:20:22 »
Ako je serijski variomat na ovoj slici par postova iznad (nisam sve detaljno čitao pa sam možda nešto preskočio), remen nema teoretske šanse da se popne do vrha (naravno, ako se radi o remenu standardne širine). Ja sam probavao kad sam zamjenio multivarom, uzmem vario i ventilvar i stavim na šaraf da butu jedan do drugog, da nema nimalo lufta dolje na vrhovima i gore na najširem djelu ima bar 2 mm viška, odnosno praznina je šira nego je remen. A ista stvar je i s mulitvarom

procitaj jos jednom post gore sa slikama  :)  "danas se malo poigrao sa topovim variomatom", a nisam izmjerio, inace bi znao  :icon_tongue: ali najgore od svega sto sam vidio prije nekoliko godina 3 topova variomata koji su brisali do kraja, to je ono sto ne razumijem bas   :icon_scratch:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #70 : 02 Svibanj, 2010, 10:26:37 »
procitaj jos jednom post gore sa slikama  :)  "danas se malo poigrao sa topovim variomatom", a nisam izmjerio, inace bi znao  :icon_tongue: ali najgore od svega sto sam vidio prije nekoliko godina 3 topova variomata koji su brisali do kraja, to je ono sto ne razumijem bas   :icon_scratch:

jbg, nisam čitao. Tko zna što su mijenjali, možda im je počelo bit jeftinije pakirat variomate s druge trake pod svoje a kataloški je ostao isti. Al treba prvo vidjet dal uopće ima šanse da se variomat toliko skupi da istjera remen do vrha, ako da onda se može ić tražit rješenje, ako ne, ništa :(

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #71 : 02 Svibanj, 2010, 11:39:43 »
jbg, nisam čitao. Tko zna što su mijenjali, možda im je počelo bit jeftinije pakirat variomate s druge trake pod svoje a kataloški je ostao isti. Al treba prvo vidjet dal uopće ima šanse da se variomat toliko skupi da istjera remen do vrha, ako da onda se može ić tražit rješenje, ako ne, ništa :(

ja vise ne trazim rjesenje, jer mi je ovo dovoljno, pomak je postignut i ono sto imam je iskoristeno, recimo sa multivarom bi priblizno ovoliko (barem 5km/h manje) isao par puta godisnje kada se poklope svi uvjeti i malo vjetra u ledja tj. manjeg otpora zraka, sa trenutnim setupom uvijek i brze dolazi do te brzine.

ovo mi je dovoljno, iako sam razmisljao kupiti hebo next generation variomat posto on prema rijecima nekih vlasnika dize remen do vrha  :dontknow:

dok detaljno isprobam prijenos sa 3 razlicita remena, ispusim 70km, a da ne pricam koliko kombinacija i predjenih km nastaje kada se stavljaju jos neke komponente  :redface:

samo jos polutku da dotjeram, a neda mi se kupovati opet torq jer sam si rekao da treba biti sto manje tuning dijelova sa vrlo visokim iskoristavanjem potencijala  :evil6:
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2010, 11:43:45 SlowRider »

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #72 : 02 Svibanj, 2010, 11:50:45 »
Svaka čast torq polutci, ali je preskupa, cijene ju kao da je od zlata, pogotovo ove malosijeve i polinijeve.  Jedino da je probat složit od piagio polutki il od čega su već bili pokušaji slaganja.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #73 : 02 Svibanj, 2010, 14:26:05 »
Svaka čast torq polutci, ali je preskupa, cijene ju kao da je od zlata, pogotovo ove malosijeve i polinijeve.  Jedino da je probat složit od piagio polutki il od čega su već bili pokušaji slaganja.
od morinija, ja bi reko da su iste ko malossi bar što se kuta tiče, skroz ravno 3 kanala, i ta od morinija obavlja svoju ulogu, nema primjetni oscilacija
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije