Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nova odiseja : Muka po Kymcu  (Posjeta: 11728 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Nova odiseja : Muka po Kymcu
« : 14 Travanj, 2007, 20:57:20 »
Evo mene opet sa problemima na Kymcu.
Došao ujutro sa posla ostavio ga u dvorištu.
U 13,00 trebao sam  se nači sa mr j , nrg-em kod mr j-a i na putu praktično kod njega krepa kymco.
Pokušali ga upaliti na kurblu , na anlaser niš jednostavno neče da upali.
Izgleda kao da ga je život napustio.
Nedavno sam napisao da je došao sa servisa jer su mu zamijenili semering na vodenoj pumpi.
Od kad je došao sa servisa dobro je vukao do 80km ali kad je trebao da potegne jače i brže niš, gas do daske a meni brzina pada ,to se dešavalo u jutarnjem terminu dok popodne kad je toplije motor je išao 90, makar i to nije to.
Prije servisa trošio je oko 5 litara na 100km a nakon oko 4,5 litara što je jednostavno nemoguče za navedeni skuter gdje mu je u prospektima napisana potrošnja oko 3,3 litre.
još kako tako da je trošio  10-20% više, i to oko 4 litre ali ovo je previše.
U ponedjeljak zovem servis da ga pokupe jer nije u voznom stanju več u gurajučem.
Pošto je skuter u garanciji svaki transport na servis pada pod garanciju tako da jednostavno neželim i neču naručivati prijevoz na svoj račun.
Tražim da mi se skuter popravi kako spada a ne da je svako malo na servisu.
Tražoim od servisera da mi skuter za vožnje ne zuji i ne stvara čudne zvukove te da od zvgukova bude samo auspuh.
Za ovaj servis prigovorio sam na zaletavanje skutera ne mašine kod starta gazda je rekao da je sa skuterom sve ok ,nije točno zašto sam morao večeras biti dovežen kuči a ne da se sam dovezem.
Zasad toliko.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #1 : 14 Travanj, 2007, 21:52:39 »
pa ovo je nemoguce. toliko kvarova u tako malom periodu. stvarno nemas srece s tim skuterom  :sad3:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #2 : 14 Travanj, 2007, 22:02:45 »
neznam više štoču,  mislio sam da je gotovo sa time kad sad ovo, poludjet ču.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #3 : 15 Travanj, 2007, 10:27:19 »
Svaka tebi cast sto imas toliko zivaca...

Ja bih odavno vec otisao u taj servis i kod distributera gdje sam kupio kymca i gadjao ih njegovim dijelovima!!! Pa to je stvarno vise pretjerano!

Trazio bih novi skuter (jer imas pravo na to), ako mi nebi htjeli udovoljiti kontaktirao bih glavnog uvoznika i njemu tuzio i servis i distributera i ako to nebi pomoglo, kontaktirao bih drustvo za zastitu potrosaca i dao sve u medije pa bi vidjeli koliko mogu izgubiti...

Medijski linc najvise kosta, mislim kada bi im time zaprijetio (sto je kod nas "balkanaca" jedini put da se izboris za svoje pravo da igras jednako bezobrazno kao i svi ostali) da bi dobio novi skuter i veci i bolji...

Mislim, ti si takav kakav jesi i vide da mogu s tobom tako pa te i "jebu" i ekaju da istekne garancija...


Kad je skuter bio kod njih 43 dana, ja bih tada vec lijepo otisao do njih i rekao, dajte mi novi, necete?! ok, 24 sata, jutarnji, vecernji, moto plus, moto revija, slobodna dalmacija,... pa cemo vidjeti!   :icon_thumright::icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #4 : 15 Travanj, 2007, 10:33:18 »
Frend u kvartu ima Runnera, najvjerojatnije ima tvornicku gresku, i skuter je vise u servisu nego na cesti. Nekoliko puta sam ga vidio na skuteru kako se vozi, a kad ga vidim bez skutera i pitam gdje je, kaze na servisu.

Ali bratic je kupio CPI Olivera i pisalo je da trosi 3.5 litre ( malo vise manje, ali ne vise od 4 ) i trosio mu je 6.5, zadnja kocnica nije radilca, nogar se nije vracao...
Odveze ga u servis i naprave servis uz napomene koje sve problema ima skuter. Kada je dobio skuter, opet je trosio 6.5L, zadnja kocnica je bila ista, nije bilo moguce zaustaviti skuter sa njom, nogar je bio popravljen...
Pokusao je sam zategnuti kocnicu, ali jednostavno ferode nisu bile od dobrog materijala, vec od neke plastike ili cega vec, da nije bilo moguce zablokirati kotac...
i na kraju se rijesio skutera, a imao je 600km...

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #5 : 15 Travanj, 2007, 11:10:06 »
i kak se riješio skutera, dobio novi ili ga prodao
Piaggio X9 250  Black Box

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #6 : 15 Travanj, 2007, 12:39:38 »
i kak se riješio skutera, dobio novi ili ga prodao

Prodao, naravno.

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #7 : 15 Travanj, 2007, 18:12:47 »
i kak se riješio skutera, dobio novi ili ga prodao

Prodao, naravno.

I onda kažu da se isplati lupiti rabljeni skuter  :-X
Samo zbog toga se bojim uzeti  rabljeni. Taman pomisliš da si ulovil priliku ....malo kilometara, skoro nov, ospod cijene, a kad ono pušiona  :sad1:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #8 : 15 Travanj, 2007, 18:24:06 »
da ali  tako je i sa novima evo uzmi moj problem. kupio sam novog a imam smeče u garaži koje nevozi. ima da razveselim servis kad se sutra javim.gazda bu skskao od sreče.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #9 : 15 Travanj, 2007, 18:45:52 »
ali kad je novi skuter  imas garanciju i imas koga pritisnut za to, ako teba i ic do kraja, dobit novi jer imas pravo na to.
a kad rabljeni kupis u tom stanju onda ne mozes nista. isto kad mrcina svog poroda, taj neko ce se stvarno usrecit  :toothy12:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #10 : 15 Travanj, 2007, 19:02:20 »
nemora bit ako ga prodam sad kad ga sredim ima još čitavu godinu garanciju
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #11 : 15 Travanj, 2007, 20:52:02 »
nemora bit ako ga prodam sad kad ga sredim ima još čitavu godinu garanciju

Lijepo sam ti rekao, servis, distributera, uvoznika, lijepo ako treba i pismeno kronoloski sto je sve bilo skuteru i zamjenu trazi, nema druge... Razgovarao sam sa pravnikom (prijatelj jedan) koji kaze da nemaju razloga da ti ne daju novi skuter, ako treba moze se to rijesiti i sa privatnom tuzbom (ukoliko se distributer ne slozi) jer ako imas sve napismeno u servisnoj knjizici, ti dobijas!

 :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #12 : 16 Travanj, 2007, 00:40:03 »
nemora bit ako ga prodam sad kad ga sredim ima još čitavu godinu garanciju

nadam se da ces srediti problem.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #13 : 16 Travanj, 2007, 05:54:00 »
ako uspijem srediti problem. jer ovo je previše.a ako ne biti če problema.
danas zovem karmat ,znam kakvi  če se pogledi bacati u servisu kad čuju što ih čeka.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #14 : 16 Travanj, 2007, 09:17:32 »
i kak se riješio skutera, dobio novi ili ga prodao

Prodao, naravno.

I onda kažu da se isplati lupiti rabljeni skuter  :-X
Samo zbog toga se bojim uzeti  rabljeni. Taman pomisliš da si ulovil priliku ....malo kilometara, skoro nov, ospod cijene, a kad ono pušiona  :sad1:

kao što sam ti rekao..ipak je najmanja vjerojatnost neke pizd....ako kupiš novi od provjerenog distributera/proizvođača... :glasses9:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #15 : 16 Travanj, 2007, 09:19:07 »
ako uspijem srediti problem. jer ovo je previše.a ako ne biti če problema.
danas zovem karmat ,znam kakvi  če se pogledi bacati u servisu kad čuju što ih čeka.


vrati to ako ikako možeš ako ne, što prije prodaj, jer čim se novi odmah tako počnu kvarit može bit samo gore.... :angry7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #16 : 16 Travanj, 2007, 20:15:14 »
pa nije ni ovo nepoznata firma.
pročitao sam dost toga i zaključio da ni oni nisu lošiji od talijana.
ne samo to imaju iza sebe 10 godina u rh, servise po cijeloj rh, i nisu mačiji kašalj ipak su konkurencija talijanima.
upravo zbog toga a i zbog dobrog dizajna me je kimko ali i cijene privukao , jer kako sam več napisao prije beverli ,x max, i još neki kinezi su mi bili u vidu a prevagnuo je kimko.
više mi je dost toga nitko nije bezgrešan ali da oni nemogu napraviti mašinu prema tvorničkim podacima to je sramota.
vidjet ču sutra ide na servis ,prije podizanja uzet ču ga na probu i ako bude opet bilo problema sa čudnim zujanjima, trzanjima ima da se isprse, jer bu onda drukčiji pristup.još uvijek mogu raskinuti ugovor po zakonu o potrošačima i tražiti lovu ili novi motor što se njima nimalo neče sviđati i pokušavat če se izvuč jeftino na foru da mi ukinu garanciju ali ipak oni su sami  a iza mene stoji 4 000 000 potrošača a tko bu jači o tome bu presudilo pravosuđe. bilo bi im lakše da se dogovorimo da budu oni zadovoljni a i ja , nači zlatnu sredinu.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #17 : 16 Travanj, 2007, 20:25:34 »
Ja ne bih imao toliko zivaca... Jesu li tvoji novci dobri i mogu se svugdje potrositi?! A jel' njihov krmko ispravan?! Mozda sam se krivo izrazio no u ovih godinu dana koliko ga imas, imas mozda prijedjenih 2000 km, a zasto?! zato sto je vise u servisu nego kod tebe. A i kada se vrati sa servisa nije kako treba! A sto to govori?!
Govori da si "naletio" na debeli promasaj... Inace cuo sam lijepih prica o kymcu ali ocito nisi imao srece... stoga pod hitno novi skuter neka ti daju ili lova natrag... kao sto sam napomenuo, mediji cuda rade...

to sto ce tebi dati novi skuter (ispravan) mozda ce ih kostati oko 5000 kn (jer im ti vracas taj), a kada bi to pustio u medije, izgubili bi mnogo, mnogo vise cca. pola milijuna kn ili jos vise (izgubili bi potencijalne kupce i bili ocrnjeni na trzistu).

Ja sam za to da zastitimo svoje clanove (Foruma) i da se stane na kraj nepravdi i izrabljivanju nedovoljno educiranih potrosaca...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #18 : 16 Travanj, 2007, 20:45:07 »
ha čuj nisam baš uletio grlom u jagode u tu kupovinu.
ali koliko sam skužio korištenjem skuta sve je bilo ok do kojih 150 km kad sam im rekao da nešto nije ok.
od tad kreče sve nizbrdo, od potrošnje koja je porasla za dobru litru i pol naviše, gubitka snage , grubljeg rada , slabije brzine, mučenja kod vršne snage kao i na kraju nekakvih trzanja kod kretanja skutera kao i čudnih zvukova oko zadnjeg kotača.

potrošnja , gubitak snage, grublji rad, mučenje kod vršne snage , slabija brzine to je sve trebalo nestati kod prvog servisa ali nije sve je ostalo samo su napravili da su ventili možda ok i da sad rade. ali to nije riješenje. skuter nije čamac pa da ga voda nosi on ipak mora da radi na benzin, imam vozačku dobrih 22 godine aktivne vožnje tako da se nemože reči da sam tudum ali ovo je prevršilo svaku mijeru.
hoču da mašina radi nakon servisa kao da je jučer izašla iz tvornice a ne da opet ima zaletavanja i kojekakvih gluposti.on je  radio kao automobil od 15 godina što mu ne ide u prilog a najmanje onima koji su ga sklopili,prodali,servisirali.
neki su se trudili a neke je bolila briga što ja vozim /nevozim skuter več se koturam i molim boga da se ne pokvari.
poruka uvozniku/prodavaču/serviseru***** HOČU SKUTER DA RADI KAO DA JE DOŠAO JUČER IZ TAIWANA******.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Nova odiseja : Muka po Kymcu
« Odgovori #19 : 16 Travanj, 2007, 20:50:58 »
i gratis 100 L benzina i jednu Tajvancanku ne stariju od 26 godina!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!