Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem s lunom vision 2  (Posjeta: 45329 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
problem s lunom vision 2
« : 20 Travanj, 2009, 14:03:05 »
Pozdrav tebi roberte i svoj ostaloj ekipi ovdje na forumu  :hello:
Evo ja sam novi forumaš i novi skuteraš - kaže žena valjda me pukla kriza srednjih godina - uskoro će biti 4 banke na grbači.
Nakon dosta mozganja što da si kupim ipak na kraju sam se odlučio na Lunu Vision2 , bile su i neke druge opcije u igri ali ipak na kraju je prevagnula financijska strana odnosno presudila je zadnja riječ moje ministrice financija  ;D.
Da previše ne dužim , Lunu sam uzeo u Beta moto u Karlovcu u Srijedu 15.04., odvezao na njoj 140 km i crkla mi već u Subotu 18-tog.
Što reći, poludio sam zvao sam sve redom i u Klc i u Svetu Nedelju... Naravno oni ne mogu doći po skuter nego ga moram sam dovest. Obavit ću to danas s prijateljem jer sutra u Karlovac dolazi serviser iz SN. Uvjeravaju me da nije ništa strašno, jednostavno u Subotu nakon nekih parsto metara na semaforu se ugasila , kad se ohladila ponovno zapali - radi minutu dvije i ugasi se. Danas sam malo prčkao po ler gasu  malo vozi ali to nije to, guši je , nema snage. Na rubu sam živaca.
Roberte  i ostali imate iskustva što bi moglo biti, na čemu inzistirati kod servisera ??  ???
Nisam se valjda zahebo kaj sam kupio Lunu.  :'(  Ako se ovako nastavi ubuduće - prolupat ću do kraja , nisam napomenuo da sam umirovljeni Hrv. branitelj i HRVI , valjda vam je poznato kako je ta kategorija stanovništva strpljiva i tolerantna...  :toothy3:
Naravno roberte ovo što si napravio je za pohvalu,  :headbang:  rado bi u budućnosti i sam nešto poboljšao na Luni ( nadam se da će voziz i da me neće više zezat ) .  Hvala
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #1 : 20 Travanj, 2009, 19:12:55 »
pozdrav kolega, ako vam silvio iz svete nedjelje stiže u karlovac onda nemaš problema. čovjek je iskren i zna svoj posao. pozdravi ga.
tvoj post sam ja odvojio i otvorio novu temu tako ti ljudi mogu prije pomoći nego u projektima.

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #2 : 20 Travanj, 2009, 19:31:35 »
Ok , već sam se zabrinuo da si me pobrisal  :o . Da Silvijo dolazi, sutra , valjda će si dati truda... Inače opcije su bile Generic XOR 50 , Generic Ideo 50 i Adly Nobel 50, e sad jesam li se za***   :icon_scratch:  - vidjet ću   :glasses2:
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2009, 19:33:14 jeronimo »
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #3 : 20 Travanj, 2009, 19:35:26 »
objasni silviju tvoje probleme! nisi pogrješio što si kupio lunu, ima ih koji kupuju  skutere za preko 20 tisuća kuna i imaju probleme s njima.
ali bi te zamolio da nam javiš šta je bilo s lunom.

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #4 : 21 Travanj, 2009, 13:34:31 »
Evo riješeno,  odnosno Silvio je sredio stvar  :headbang: . Očistio karburator i promjenio CDI , očito je problem bio u CDI-u . Sada zvijer ide odlično, ne guši, u brdo vuče dobro ima snage ( provjereno po kiši Karlovac -Ozalj 18 km)  :binkybaby:.
Cager pokazuje 58,  mislim da za jedno 3-4 km/h ipak laže,  za nerazrađenu mašinu je to OK.  :) 
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2009, 13:38:12 jeronimo »
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #5 : 21 Travanj, 2009, 13:50:57 »
Evo riješeno,  odnosno Silvio je sredio stvar  :headbang: . Očistio karburator i promjenio CDI , očito je problem bio u CDI-u . Sada zvijer ide odlično, ne guši, u brdo vuče dobro ima snage ( provjereno po kiši Karlovac -Ozalj 18 km)  :binkybaby:.
Cager pokazuje 58,  mislim da za jedno 3-4 km/h ipak laže,  za nerazrađenu mašinu je to OK.  :) 
tolko ce ti ic i kad se razradi...jedino kad stavis odblokirani cdi ic ce brze

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #6 : 21 Travanj, 2009, 13:55:10 »
vjerojatno je stavio već odblokirani, još treba skinut piksu na varijatoru..
trebao je odmah to napravit a ne da se sad sa full strujom skuter razvrtava u prazno...ccc...

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #7 : 21 Travanj, 2009, 13:56:41 »
tolko ce ti ic i kad se razradi...jedino kad stavis odblokirani cdi ic ce brze

Ma za prvu ruku dovoljno, razmislit ću dali  ići na deblokadu .
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #8 : 21 Travanj, 2009, 14:00:20 »
il to il staviti blokirani cdi jer PONAVLJAM sad se skuter vrti previsoko a blokada na varijatoru mu neda da ide, posljedica je veća potrošnja i kraći vijek motora. blokade se skidaju sve a ne jedna po jedna..

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #9 : 21 Travanj, 2009, 14:34:16 »
vjerojatno je stavio već odblokirani, još treba skinut piksu na varijatoru..
trebao je odmah to napravit a ne da se sad sa full strujom skuter razvrtava u prazno...ccc...

nije stavljen odblokirani cdi - nego je serijski zamijenjen s drugim serijskim
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2009, 14:39:54 jeronimo »
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #10 : 21 Travanj, 2009, 14:48:56 »
Stavi odblokirani CDI ici ce ti preko 65 i skini blokadu s variomata, ako je imas. Ako ti je motor iskljucivo za vozikanje, bolje bi ti bilo da skines blokade jer ce ti manje trositi a i po potrbi ce moci ici malo vise, a svaki km dobro dodje na sirokoj cesti

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #11 : 21 Travanj, 2009, 15:07:15 »
ima ko sliku odblokiranog cdi-a za lunu...moze slika đekova samo..svejedno

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #12 : 21 Travanj, 2009, 15:10:33 »
Stavi odblokirani CDI ici ce ti preko 65 i skini blokadu s variomata, ako je imas. Ako ti je motor iskljucivo za vozikanje, bolje bi ti bilo da skines blokade jer ce ti manje trositi a i po potrbi ce moci ici malo vise, a svaki km dobro dodje na sirokoj cesti
  :laughing7: :laughing9: nemam 16, nemam ni 18, nemam ni 20 - imam 39  :toothy10: još malo pa 40  :laughing6: . Tako da mi je skuter za proć na vikendicu ( 10 km ) da ne trošim SX4 bez potrebe, proći na kavu, malo se vozikat preko vikenda ( jer  mogu bolje razgledat mlade tete  :o  :o  nego iz tutača )
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #13 : 21 Travanj, 2009, 15:18:29 »
  :laughing7: :laughing9: nemam 16, nemam ni 18, nemam ni 20 - imam 39  :toothy10: još malo pa 40  :laughing6: . Tako da mi je skuter za proć na vikendicu ( 10 km ) da ne trošim SX4 bez potrebe, proći na kavu, malo se vozikat preko vikenda ( jer  mogu bolje razgledat mlade tete  :o  :o  nego iz tutača )


Ija imam Suzukija, ali Samuraja :laughing9: , ovisno di zivis dobro ti dodje par km/h kad ti se zaljepi šleper na ledja, znaci to puno, a i kad se vozas samo po naselju, ili gradu ili gdje god da zivis, manje ce ti trosit bez blokada, iako mislim da samo sa elektricnom to nije stetno voziti
sto se tice teta, ima i boljih rjesenja, mada sam jos balavac naprema tebi pa ti i nemoram ni spominjat  :toothy9:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #14 : 21 Travanj, 2009, 15:20:07 »
  :laughing7: :laughing9: nemam 16, nemam ni 18, nemam ni 20 - imam 39  :toothy10: još malo pa 40  :laughing6: . Tako da mi je skuter za proć na vikendicu ( 10 km ) da ne trošim SX4 bez potrebe, proći na kavu, malo se vozikat preko vikenda ( jer  mogu bolje razgledat mlade tete  :o  :o  nego iz tutača )


Oooo, generacija (skoro)...


Svejedno, blokade su stetne za skuter. One su tu samo zbog zakonskih normi. Slikovito receno, to je isto kao da vuces zatvorenicku kuglu na nozi. Trosit ces vise energije, ici sporije, a i radis stetu (ozlijede).


Jos slikovitije, to je kao da ti neko iz getribe auta makne 4. i 5. brzinu. Vozit ces se u 3.-oj na previsokim okretajima, a mogao bi komotno u 5.-oj
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2009, 15:21:46 3alfa3 »

Offline jeronimo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2 , Suzuki SX4 - 4WD
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #15 : 21 Travanj, 2009, 15:30:03 »
   A ima još jedna stvar, moja ljepša polovica se plaši za mene , preživil si rat - samo da mi sad pogineš još mi samo to treba :jerk:  :jerk:  :nono:. Hebiga kak njoj objasnit da me pukla kriza srednjih godina  :laughing6:  :toothy12:  :toothy9: .
   Ali bum ja mašinu odblokiral uskoro i poduzel sve kaj se može da iz nje izvučem maximum (mislim iz Lune). Ovu sezonu vozim se na Luni a na godinu možda padne Gilera Runner pa da ja i moj kum krenemo zajedno ko u najboljim (ratnim) danima.
   Dečki mladi uživajte u životu dok možete  :happy6: , pazite kak vozite  :jerk:, poštujte roditelje i starije , volite i ljubite našu dragu domovinu Hrvatsku i poševite sve na kaj vam se digne jer godine prelete ko lude da ni sami toga niste svjesni .  :hello:
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2009, 15:32:19 jeronimo »
uzdaj se u se i u svoje kljuse

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #16 : 21 Travanj, 2009, 17:33:25 »
rekao sam ti da će silvio to sredit.

@alfa: sad imamo jednog više za klub penzionera :laughing1: i meni je skoro pa 37

@rakija (rakitje00): ne pričaj gluposti o brzini lune ako nisi 100% upućen. totalno odblokirana luna ide solidnih 70 ako se pazi na razradu. prvih 500-600 kilometara se nesmje klati ali onda peglaj kako želiš. ali uvjek pustiti 3-4  minute da se zagrije motor

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #17 : 21 Travanj, 2009, 17:59:18 »
rekao sam ti da će silvio to sredit.

@alfa: sad imamo jednog više za klub penzionera :laughing1: i meni je skoro pa 37

@rakija (rakitje00): ne pričaj gluposti o brzini lune ako nisi 100% upućen. totalno odblokirana luna ide solidnih 70 ako se pazi na razradu. prvih 500-600 kilometara se nesmje klati ali onda peglaj kako želiš. ali uvjek pustiti 3-4  minute da se zagrije motor

haha rakija...daj reci robi nas ti kakave đekove ima odblokirani cdi od lune...mozda bi si u betu otiso po njega ak je isti ko moj da ne narucujem sa cilindera

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #18 : 21 Travanj, 2009, 18:01:32 »
nebi ti znao reći ja sam svoje konektore nna serijskom luna cdi morao pripasati na minarelli

Offline Ndoc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem s lunom vision 2
« Odgovori #19 : 21 Travanj, 2009, 18:30:08 »
Jel Luna ima jos koju blokadu osim CDI-a?

Moja Luna je kupljena krajem prvog mjeseca. Na 300km je stavljen odblokirani CDI.

U pocetku je prilicno tesko palila i maksimalna brzina, nakon skidanja CDI blokade, je bila oko 70 km/h.
Na servisu na 1000km je na moju primjedbu da tesko pali postelan karburator i od tad pali bez greske ali maksimalna brzina je pala na jedva 60km/h.
Jednostavno ne reagira na zadnju trecinu gasa. Meni se cini da opet karb nije postelan kako treba.

Sto vi mislite?

Sory kaj ti se krpam na post :) al ne isplati se za ovo otvarat drugi!