Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nove gume  (Posjeta: 9606 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
nove gume
« : 12 Siječanj, 2009, 18:14:01 »
prednja 120/70-12,zadnja 130/70-12 nakon kolko se gume na skuteru mjenjaju?.......vozim xor 125 nema paljenja gume i tih fora normalno vozen ima 9600km
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nove gume
« Odgovori #1 : 12 Siječanj, 2009, 18:18:54 »
Kad se potrosi do markera ili ako postane pretvrda pa pocne klizat (postane "plasticna") - sto god dodje prije.
Ovisi o vrsti gume i nacinu voznje.

Najcesce gume traju oko 8000-12000 prednja i 4000-6000 zadnja
« Zadnja izmjena: 12 Siječanj, 2009, 18:20:40 3alfa3 »

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
Odg: nove gume
« Odgovori #2 : 12 Siječanj, 2009, 18:22:41 »
ohooooo znaci gotove su :jerk: kolko su novaca obje dimenzie sam napisao al neke solidne da nisu bas smece neko?
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nove gume
« Odgovori #3 : 12 Siječanj, 2009, 18:23:19 »
Ne znam. 250-500 kuna komad

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: nove gume
« Odgovori #4 : 12 Siječanj, 2009, 18:25:19 »
prednja 120/70-12,zadnja 130/70-12 nakon kolko se gume na skuteru mjenjaju?.......vozim xor 125 nema paljenja gume i tih fora normalno vozen ima 9600km

Može biti i nova guma a da je opasna za život kao serijska kineska smeća

ovisi i o kočenju potrošnja prednje gume

pri normalnoj upotrebi prednja bi trebala izgurati 20tkm a zadnja nekih 15tkm ili nekih 3 god dok počne gubiti svojstva

ali opet to ovisi o dosta faktora

preporućam bridgestone bt-30 u toj dimenziji a ako nemaš love onda barem prednja jer je važnija od zadnje
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: nove gume
« Odgovori #5 : 12 Siječanj, 2009, 18:27:31 »
Ne znam. 250-500 kuna komad

Koja je 500kn komad u toj dimenziji?????

bt-30 prednja 300 stražnja 350 cca
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nove gume
« Odgovori #6 : 12 Siječanj, 2009, 18:28:51 »
pri normalnoj upotrebi prednja bi trebala izgurati 20tkm a zadnja nekih 15tkm

Jedino da vozis po mramoru i bez kocenja ili sa jako tvrdom smjesom gume.
Meni je na 12000 prednja Metzelerka zrela za zamjenu. Zadnja oko 6000.
Govorim o potrosenosti do markera - moze se to i dalje vozit, ali proizvodjac gume misli drugacije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nove gume
« Odgovori #7 : 12 Siječanj, 2009, 18:29:35 »
Ne znam. 250-500 kuna komad

Koja je 500kn komad u toj dimenziji?????

bt-30 prednja 300 stražnja 350 cca

Zato sam i napisao da ne znam. U svakom slucaju, sve ispod 250 kuna je smece, a gornja granica cesto ovisi o pohlepnosti trgovca



EDIT:
Sava racing medium i soft su oko 450 u tim dimeznijama
« Zadnja izmjena: 12 Siječanj, 2009, 18:31:52 3alfa3 »

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
Odg: nove gume
« Odgovori #8 : 12 Siječanj, 2009, 18:33:07 »
nisam znao kako se krecu cjene guma za skuter al vidim da su jeftine ako se dobar set kupi za 100 eura!
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: nove gume
« Odgovori #9 : 12 Siječanj, 2009, 18:35:10 »
meni su na pezojcu iste dimenzije, prednja je metzeler a zadnja je bila metzeler a sada dunlop rs 207, metzeler bih ti prednju preporucio, a i za zadnju je odlicna, sire su od odtalih guma istih dimenzija koliko sam ja mjerio, ali imaju manji kut nagiba nego ova rs, dunlop tek mi popusti kada struze sve zivo od asfalt :toothy11:, iako je sada jako hladno vrijeme pa se nemoze zagrijati guma , rs sam platio 311 kn, metzeler je mislim tu negdje...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: nove gume
« Odgovori #10 : 12 Siječanj, 2009, 18:44:14 »
Uzmi mc 16 i možeš napraviti milion km sa njom jer je guma smeće imao sam je prošle godine na roxu 01 i prednja je bila još tvornička sa tko zna koliko km

best buy su ti metzeler :notworthy:

a ako se voliš naginjati iako skut nije neka pila bar naprijed stavi vrhunsku gumu kao što je bt-30 :frajer:

my 50 cents
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline pajs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: orij (split)
  • Moj Skuter: aeroxx
  • MojSetup: tp trophy 70
  • MojSpuh: ARROW
Odg: nove gume
« Odgovori #11 : 13 Siječanj, 2009, 09:50:24 »
kakve su po vasem misljenju michelin pilot sport
...odaziva se na gas ko beskucnici na besplatni rucak...

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
Odg: nove gume
« Odgovori #12 : 13 Siječanj, 2009, 10:50:19 »
kakve su po vasem misljenju michelin pilot sport

ja ih imam na autu gume su strava skupe jesu ali vrijede svake kune :frajer:
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: nove gume
« Odgovori #13 : 13 Siječanj, 2009, 11:06:00 »
kupi si savu mc29,guma je super a i cijena je jako dobra. ja sam platio oba dvije 540kn,s tim da sam ja kupovao za 13,a tebi treba za 12 pa ti mozda bude i jeftinije onda

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: nove gume
« Odgovori #14 : 13 Siječanj, 2009, 21:31:32 »
kupi si savu mc29,guma je super a i cijena je jako dobra. ja sam platio oba dvije 540kn,s tim da sam ja kupovao za 13,a tebi treba za 12 pa ti mozda bude i jeftinije onda
imam ja mc29 na typhoonu gume su ok za ljeto i kad je toplo.....al čim zahladi i ak je cesta hladna onda za k**ra*, proklizava .....najajče gume su sava supersoft  ....sad neznam jel ima dimenzija za tvoj al trebalo bi bit,ja na zipu imam njih i vozil sam s njima po stazi i ono gume su vruće za sekundu.....ak se voliš spolegavat nema jačih... :icon_thumright: :icon_thumright:
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: nove gume
« Odgovori #15 : 13 Siječanj, 2009, 22:01:15 »
preporućam bridgestone bt-30 u toj dimenziji a ako nemaš love onda barem prednja jer je važnija od zadnje

potpis: bridgestone battlax bt30

obje cca 800 kn
« Zadnja izmjena: 13 Siječanj, 2009, 22:02:54 Keky.sb »
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: nove gume
« Odgovori #16 : 13 Siječanj, 2009, 22:06:33 »
ljudi koji ducan u Hr tacnije Zagreb ima gume za novog runnera...nema puno proizvodjaca...ima Pirelli Evo 21 i 22...Dunlop...Sava ...i to je to ja mislim sto ima u dimenzijama za runnera(Prednja:120/70/14) (Zadnja:140/60/13) ...znaci da budu gume u paru...posto me pirreli dosad dobro sluzio...a bridgestone nema u dimenziji za moj skut..ko drzi u Zagrebu Pirelli ??? imal ko kakav broj tel,stranicu ili slicno...posto i ja moram sebi uzet nove gume..ili ako neko ima savjet koje druge gume uzet...rado bi Metzeler ili bridgestone da probam ali nema u dimenzijama kako sam gledo...
« Zadnja izmjena: 13 Siječanj, 2009, 22:09:56 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: nove gume
« Odgovori #17 : 13 Siječanj, 2009, 22:25:44 »
ljudi koji ducan u Hr tacnije Zagreb ima gume za novog runnera...nema puno proizvodjaca...ima Pirelli Evo 21 i 22...Dunlop...Sava ...i to je to ja mislim sto ima u dimenzijama za runnera(Prednja:120/70/14) (Zadnja:140/60/13) ...znaci da budu gume u paru...posto me pirreli dosad dobro sluzio...a bridgestone nema u dimenziji za moj skut..ko drzi u Zagrebu Pirelli ??? imal ko kakav broj tel,stranicu ili slicno...posto i ja moram sebi uzet nove gume..ili ako neko ima savjet koje druge gume uzet...rado bi Metzeler ili bridgestone da probam ali nema u dimenzijama kako sam gledo...

Kupi continentalke conti twist sport preko SA :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: nove gume
« Odgovori #18 : 13 Siječanj, 2009, 23:00:04 »
ljudi koji ducan u Hr tacnije Zagreb ima gume za novog runnera...nema puno proizvodjaca...ima Pirelli Evo 21 i 22...Dunlop...Sava ...i to je to ja mislim sto ima u dimenzijama za runnera(Prednja:120/70/14) (Zadnja:140/60/13) ...znaci da budu gume u paru...posto me pirreli dosad dobro sluzio...a bridgestone nema u dimenziji za moj skut..ko drzi u Zagrebu Pirelli ??? imal ko kakav broj tel,stranicu ili slicno...posto i ja moram sebi uzet nove gume..ili ako neko ima savjet koje druge gume uzet...rado bi Metzeler ili bridgestone da probam ali nema u dimenzijama kako sam gledo...

Kupi continentalke conti twist sport preko SA :icon_thumright:

kakve su te gume? jel ko probo?jel drze kao i ostale osrednje gume npr 6000km zadnja..ili manje...po kisi kakve su ?? ja cisto bi volio pirelli jer snjima nisam imo nikad nikakvi problema..ni po kisi nista...meni kazu da nevaljaju nicemu...a meni su opet super...nego znal ko kakve su oce Continentalke ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
Odg: nove gume
« Odgovori #19 : 19 Siječanj, 2009, 10:12:32 »
evo opet otvaram temu stgli neki novci pa da rjesim i taj problem :toothy10: idem sljedeci tjedan po gume nekuzim se bas u gume za skuter al nebi ih rasparivo na autu uvjek imam sve 4 iste i nikad nisam kupovo lose gume pa tako necu ni za skuter!evo kolko sam cito za 700-800kn su dobre gume pa molim vas bacite neki link i obje da su od iste firme.hvala :notworthy:
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD