Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen  (Posjeta: 5830 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #20 : 11 Rujan, 2023, 02:17:07 »
Cale koji mikrofon koristis dok snimas? jel imas onu dlaku na njemu?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #21 : 12 Rujan, 2023, 10:08:18 »
Cale, vidio sam upravo Beva u oglasu. Mislim da ti je ovo najkraca tema do sada! :D

Jel planiras uzeti kakvo TET vozilo? Evo meni je opet pocela sezona planinarenja i traje do iduceg ljeta :toothy10:
Sad sam konacno u fazi nabavke kvalitetnog objektiva, prekjucer sam ti gledo u Povljanu sve do zalaska sunca! Cisti visokokvalitetni uzitak u neiskomercijaliziranoj prirodi samo sa PRO ekipu :drkdrk:
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2023, 10:13:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #22 : 12 Rujan, 2023, 15:04:44 »
Cale koji mikrofon koristis dok snimas? jel imas onu dlaku na njemu?

trenutno imam samo spužvicu preko cijele Osmo Action kamere, nisam nabavljao "dlake" odnosno deadcat za kameru jer se u skoro vrijeme planiram prebaciti sa Osmo Action na Osmo Action 4 ovaj najnoviji koji je izašao! Pa da odmah sve za njega kupim, cijeli bundle. GoPro ne dolazi u obzir što se mene tiče.

Cale, vidio sam upravo Beva u oglasu. Mislim da ti je ovo najkraca tema do sada! :D

hahaha nadam se da će biti i da će netko doć po Beverly još ovaj mjesec :icon_thumright: ali ne mogu vjerovati da su baš ovih dana nekih 15-20 beverly 350 iskočilo na oglasima hahah

Jel planiras uzeti kakvo TET vozilo? Evo meni je opet pocela sezona planinarenja i traje do iduceg ljeta :toothy10:
Sad sam konacno u fazi nabavke kvalitetnog objektiva, prekjucer sam ti gledo u Povljanu sve do zalaska sunca! Cisti visokokvalitetni uzitak u neiskomercijaliziranoj prirodi samo sa PRO ekipu :drkdrk:


Što je TET vozilo? ahaha neka neka, samo planinari, ja ću se pokušati snaći u nečem drugome!

Kazes Pag je zakon ha? hahah ... jedino što ti mogu preporučiti glede fotića je Canon i Fujifilm ... to su 2 top kompanije, onda su sve ostale od Sony, Nikona i ostalih!


Odmah da se nadovežem, jučer me prestrašio Beverly, karao me sa ključem, tj nije ga čitao pa sam mislio da je svašta pocrkavalo... ovako sam barem ispitao ispravnost anlasera, ispravnost akumulatora i svih osigurača te prekidača na volanu, dok mi nije palo napamet da udarim po ključu, pa je misteriozorno skuter za verglao i evo radi normalno, onda sam kontaktirao bivšeg gazdu koji je potvrdio isto da im je to kao mana... hehe u to neću da se mješam!




Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #23 : 12 Rujan, 2023, 18:54:56 »
daj probaj sa deadcat, ovako vjetar ubija bas :(

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #24 : 17 Rujan, 2023, 20:51:42 »







Bacio sam đir koji je po meni toooop i opuštajući. Novalja - Žigljen/Prizna - Karlobag - Starigrad - Posedarje - Kuća i skuter jako jako lijepo drži zavoje iako je zadnja guma starija. Primijetio sam da guma gubi tlak svakih 1000 km, sa 2,7 se spusti na 1,5 bara ... Fotki i nije bilo nego sa trajekta i povratka kući jer kad se uživim u vožnju, drugo me i ne zanima osim uživanja.
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #25 : 19 Rujan, 2023, 22:36:17 »
Primijetio sam da mi nešto zadnja čeljust krenula šuškati, pa sam sve razmontirao i išao pregledati! Nakon što sam sve pregledao i vidio da je ok, podmazao sam sve, vratio nazad i zabuljio se u lonac, tj auspuh... ustadoh se, otišao po originalni auspuh od Master 500, i nabio ga na cijev od Beverly i vidim da je to to, perfecto... iste dimenzije isto sve!









I kako imam od X9 još MIVV u šteku, iskasapljen od "auspuh majstora", odlučim se na drastični potez da probam i ja nešto izkemijati, kad se već bilo tko bilo čime može baviti, ne... i tako, pregledam, i na zdravome, gdje nije vareno, otkinem brusilicom prednji dio, i ispadne točno pravi krug po sredini, kako je i zamišljeno. Tako da sam zapravo odlučio žrtvovati originalni SC, odrezat ću mu prednji kraj koji se kači na granu i navariti na MIVV ... mislim da je plan legendarno blesav, da mi to ne treba u životu, ali eto, idemo probati! Računam da ako je MIVV sa DB killerom za 460 cc prigušen auspuh, da bi na Quassar330 mogao biti pogodak tj taman kakav treba  :icon_thumright:
Btw, nemojte me ništa pitati, projekt je ajmo reći započet ali hoće li se završiti, vidićemo od vremena, mogućnosti i želje  :headbang:




Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #26 : 01 Listopad, 2023, 16:38:05 »






2.000 km je skuter u mene, jednostavno na 32.000 nisam fotkao jer sam zab na to, vožnja je baš bila ap tap, pa evo fotkao sad kad sam spalio gumu... tako da je vrijeme za zamjenu.
Primijetio sam kapljice antifriza na strani pumpe i to samo kad se skuter forsira, tako da bi to trebao pregledati... ako tko ima kakvu ideju, slobodno predložite  :icon_thumright:
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #27 : 04 Listopad, 2023, 19:58:07 »
Upravo je naručena nova zadnja guma, naručio sam klasično - Diablo Rosso gumu. Prednja je promijenjena prije 3.500 km i izgleda kao nova tako da nema potribe.
Počeo me zajebavati skuter sa paljenjem, odnosno moram pregledati antenu na bravi jer mi neće čita kodove ključa. Morat ću ga početi voziti na smeđi glavni ključ... čisto da vidim do čega je!
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #28 : 04 Listopad, 2023, 22:44:42 »
jel ti u zadnjoj gumi imas pritisak ko da si sa suvozacem?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #29 : 07 Listopad, 2023, 21:26:54 »
jel ti u zadnjoj gumi imas pritisak ko da si sa suvozacem?

2,3 bara je zadnja prednja 2,2 bara ... znam na što misliš ali eto... mislim da nije prenapuhana bila!


Zamijenjena je zadnja guma, pokušao ju je izbalansirati ali nije uspio, pa je ostala takva kakva je. Stavljena je naravno Diablo Rosso guma i tu se odmah vidi da je tata mata stigao i da ta guma jednostavno nema konkurenciju. Jedino što sam očekivao da će pisati Made in China - kao na Nexus gumu, kad ono piše Made in Indonezia ... Zanimljivo jako!
Odmah smo danas zapičili za Šibenik ,kupiti svečano odijelo za pir, pa preko Skradina, Visovca na Krki, Benkovca, Biograda - kući  :icon_thumright: 300 km bez greške, bez nekog pilanja (80-120 brzine) i pregledom dijela gdje je ono kapalo - više ne kapa, primjetio sam da kapa antifriz samo kad mu vadim dušu. Tako da sam od toga odustao svakako osim ako ne zatriba ahhha ... Jeli smo u Skradinu gdje prilažem fotke računa i hrane - samo da napomenem da je bolja i ukusnija hrana u McDonaldsu ...



















Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #30 : 08 Listopad, 2023, 03:39:53 »
ma ne, mislio sam zbog tvoje tezine da bi trebao kad si sam imati tlak kao da si sa suvozacem, a ako vozis nekog, jos i vise, jer se pregrijava inace... mislim da ti talijani predvidjaju tlakove za neke zgoljavce... ali i obrati paznju, cesto budget manometri za kompresore pokazuju krivo... meni moj iz pevexa pokazuje 0.3 vise nego je ... a na pumpu dok dodjes ugrije se guma i vise nije to to...

ako ti pusta antifriz, promjeni gumice, mozes ih i namazati Ivasim brtvenom masom... to je ljepljiva masa koja se nikad ne sasusi, uvjek je ljigavo ljepljiva i malo teze se cisti..

https://masiva-bj.hr/ivasim-masa-za-brtvljenje-sim-80-100-g

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #31 : 08 Listopad, 2023, 08:47:56 »
ako ti pusta antifriz, promjeni gumice, mozes ih i namazati Ivasim brtvenom masom... to je ljepljiva masa koja se nikad ne sasusi, uvjek je ljigavo ljepljiva i malo teze se cisti..

Dobro, to bi drage volje napravio, samo mi reci što se sve skida?
Jesi već to radio, jel imaš fotke? ne bih napamet sad ovo sam radio...

I koji antifriz ide u njega i jel može onaj žuti Motulov Moto?
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #32 : 08 Listopad, 2023, 11:38:42 »
nisam radio na toj masini, jesi trazio workshop manual?

na 250 je iso rozi antifriz, takodjer bi ti trebalo pisati u manualu, cak onom obicnom...

ne mozes vidjet odakle ti curka?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #33 : 08 Listopad, 2023, 16:18:44 »
ne mozes vidjet odakle ti curka?

Mislim da pusta na crijevu koje ide u pumpu... nema gdje drugdje po mom promatranju
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #34 : 10 Listopad, 2023, 15:10:33 »













Skužio sam da je iskrivljen disk i da je to čudan zvuk koji se čuo od "iza" i kad sam pregledavao 2 puta prijenos i 2 puta auspuh, ali eto, dok nisam gumu zamijenio nisam skužio da disk pleše i da čeljust leprša... naravno, pljunuo sam jutros 50e za novi originalni disk i 10e za novi prekidač paljenja. Za štek je ostala nova brtva/gumica čepa kartera i novi filter ulja  :glasses9:

Sve mi se čini da ću morati promjeniti imobilajzer tj antenu koja ide oko ključa... vidim da je svakome to mana, a kod mene je sve češći problem da neće da upali, tj neće da vergla. ostavim ga 40-50 minuta i onda upali bez greške... jel to može biti do još nećeg ili baš taj imobilajzer?
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #35 : 11 Listopad, 2023, 01:36:15 »
ne mozes vidjet odakle ti curka?

Mislim da pusta na crijevu koje ide u pumpu... nema gdje drugdje po mom promatranju
na spojevima crijeva voli pustat jer svremenom se malo skrute crijeva a one selne ne mozes dotegnut, probaj samo selne promjenit ...

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #36 : 11 Listopad, 2023, 20:56:45 »


Sve mi se čini da ću morati promjeniti imobilajzer tj antenu koja ide oko ključa... vidim da je svakome to mana, a kod mene je sve češći problem da neće da upali, tj neće da vergla. ostavim ga 40-50 minuta i onda upali bez greške... jel to može biti do još nećeg ili baš taj imobilajzer?

Da nije nešto banalno kao kod mene da nece verglat kad skroz lagano podignem bočnu nogaru? Ili neki relej, neki loši spoj  kud odma na skupi kvar...

Ako ti je previse dat za antenu uvijek postoji opcija Chupsy koji moze zaobic antenu tj. vise ti netreba kod u kljucu al opet, imas ne tako star skuter...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #37 : 11 Listopad, 2023, 22:09:07 »
postoji opcija Chupsy koji moze zaobic antenu tj. vise ti netreba kod u kljucu al opet

daj više informacija o ovome
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #38 : 12 Listopad, 2023, 20:57:45 »
Nov info!
Po skupljenim dosadašnjim informacijama, nema veze sa imobilajzerom nego sa klemama, kontaktima klema i akumulatora!
e što sam primjetio - kad zaključam skuter, u bilo kojem trenu, bilo kad upali... ako ga ostavim u neutralnom položaju, kroz 10-20 min ga ne mozes upaliti, tek nakon 60-70 min od "posljednjeg" pokušaja paljenja.

Skužio sam da bi i moglo biti do aku zbog istog pitanja u facebook grupi (beverly i madley HR) te su mi se ljudi javili da je imobilajzer da uopće više nebi mogao paliti osim da se tuče po ključu ... bla bla.. nebitno, imam onda 2 posla za odraditi - promjeniti šelnu na crijevu hlađenja - iz koje očito pušta kad se ganja skuter, i naravno, očistiti kleme na akumulatoru i ispitati akumulator. po displayu, puni akumulator dok radi na 14,2-14,6 V
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1313
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Piaggio Beverly 350ie Sport Touring 2012 by Challenbeen
« Odgovori #39 : 13 Listopad, 2023, 18:38:23 »
imo off dobar dan
0981674245