Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera DNA 70 by matija  (Posjeta: 51936 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline matija84m

• Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: base
  • MojSpuh: sut
Odg: Gilera DNA by matija
« Odgovori #780 : 17 Listopad, 2020, 21:07:15 »
Napokon danas ulovio suhi dan da se ustela skuter. Zapravo i nije trebalo nista posebno ali opet da vidim kako se ponasa i da isprobam neke kombinacije kako bi znao za ubuduce. Jer mozda ce se radit neki projekt pa cu imat copy/paste setup.
Due+ rekord odlicno radi iz niskih okretaja od 9500-10500
Sa 5.6g vrti 9900-10100 i tu je bas momentan da ga netreba vrtit nista vise, jer puno zuji a malo meda daje.
Sa 5.2g vrti 10800 pa padne na 10600. Stvarno nepotrebna dreka nastaje jer auspuh radi dosta nize.

Situacija je da due sa rekordom na 10000 ide bolje nego serijski drevo sa nardom. :dontknow:
Cak je malo i ljepse za vozit se jer stvarno nisko krece i moguce se vozit lagano sa malo gasa na 8000.

Moram jos testirat u nastavku sa shootom i 21 karb. Cisto da vidim kolko se jos moze izvuc i dali ima smisla. Mozda ne za svakodnevnu voznju, ali za neki gust sigurno da. :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline TopPerfomance4

• maxi forumaš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
« Odgovori #781 : 18 Listopad, 2020, 15:39:18 »
Veči karb definitivno treba taj gus ohladit a možeš ostavit rekord ali ta termogrupa če prodisat sa shotom kit je napravljen je da radi na visokim okretajima

Offline matija84m

• maxi forumaš
  • YearsYears
« Odgovori #782 : 18 Listopad, 2020, 20:14:43 »
Shot je jos jucer namontiran ali karb je premali. Tako da sam danas slozio del21 u koji odma ubacujem 90 diznu umjesto 88.

Idem probati i jako sam bogat na svim otklonima da se nemoze vozit kolko trokira. Vracam nazad 88 i situacija se popravila, ali sa 5.6g premalo vrti, jedva 10000
Zatim ubacujem rolice 5.2g i evo veselja. Krece na 11000 pa padne na 10800 i tu vec ide extremno, tocno kako sam i ocekival. Mogu reci da je to dobro sada. Svjecicu sam gledal i djeluje ok, malo gori na minusu ali to je cesto tako pa se ne zamaram. Samo neka izdrzi testiranje.

Ali to je midrace i ne oprasta pogreske. Najdenom se samo ugasi u voznji. :dontknow:
Stanem i pregledam dali su crijeva na mjestu, sve izgleda ok. Pokusam upali i upali odma, tako krenem doma ali trokira jako.
U potragu za kvarom krecem od svjecice i imam kaj vidjet. Izgorila je :angry9:
image hosting service

Pada mi mrak na oci, pa se odma bacam da otvorim termogrupu da vidim kaj je sve nastradalo.
Ajde da i ja jednom imam srece u nesreci. Klip i cilindar bez ostecenja, a na glavu se zaljepilo par tockica metala koje sam lako ocistil posle.

Uglavnom uspio sam obavit testiranja koja sam mislio. A ovakav setup svejedno nisam mislio vozit jer ostali djelovi nisu pouzdani, mislim najvise na radilicu. Zato vracam skuter u onaj setup koji je bio.
Due+ i rekord sa karbom 17.5 ta setup mi najvise odgovara za sada jer je malo pitomije i vrti se samo 10000

Offline matija84m

• maxi forumaš
  • YearsYears
« Odgovori #783 : 23 Listopad, 2020, 11:04:53 »
Kupio novu svjecicu.

I preradio kinesce na jedan visi nivo :toothy12:
Slozio tajminge po uzoru na due+ pa ce pasti neka testiranja da ulovim vremena malo :headbang:

Offline Tomi_ZG

• Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
« Odgovori #784 : 23 Listopad, 2020, 13:38:32 »
Mrale ti stvarno hoćeš među lepljivu družinu,bili bumo gori od sveta smešara  :laughing7:

Offline matija84m

• maxi forumaš
  • YearsYears
« Odgovori #785 : 23 Listopad, 2020, 13:46:14 »
Lepljiva ili rastepljiva  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Offline matija84m

• maxi forumaš
  • YearsYears
« Odgovori #786 : 25 Listopad, 2020, 20:11:35 »
Kako je novi projekt zapocet sada mi treba due+ pa sam prisiljen skinut ga prije ili posle. Ajde budem odma da mi je spreman za slaganje na drugu masinu.
Za ovdje vec imam spremno kinesce koje ide na testiranje nakom turpijanja. Sve ide glatko svojim tokom ali kod stezanja glave mi pukne jedan brezon :angry9:

Tako se rutinsko slaganje zakompliciralo i oduzilo zbog vadenja brezona. Slozio drugi brezon i termogrupu. Zato mi sada fali koji sat da bude u voznom stanju danas kako sam planirao.