Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dostavni MC2-BB  (Posjeta: 191732 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #400 : 27 Ožujak, 2019, 23:04:10 »
Dobro ventilator stoji,taj gura zrak.Znaci prolazi kroz kiler i baca ga iza van,nije kao klasican SP-ov da stoji iza i izvlaci zrak. :icon_thumright:

Pumpu budem preko releja slozio kako je Aprilia top preporucio.
Corector je za mene tuduma elektricara napravio skicu da to spojim kako treba...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #401 : 27 Ožujak, 2019, 23:39:29 »
Dobro ventilator stoji,taj gura zrak.Znaci prolazi kroz kiler i baca ga iza van,nije kao klasican SP-ov da stoji iza i izvlaci zrak. :icon_thumright:

Pumpu budem preko releja slozio kako je Aprilia top preporucio.
Corector je za mene tuduma elektricara napravio skicu da to spojim kako treba...
Meni je Cvele spojio majstorski te mrtfe žice preko releja direkt na kontakt bravu koje mrzim opće pogledati a kamoli spajati  :toothy11:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #402 : 28 Ožujak, 2019, 15:33:27 »
Oce se ta vodena pumpa palit cim das kontakt? Ili se moze spojit da radi tek kad upalis skuter?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #403 : 28 Ožujak, 2019, 19:37:03 »
Moze se spojit cim regler pocne punit naravno ako ima takav izlaz recimo ko minarelli najbolje na kontakt da se pali relej koji pali pumpu.
0981674245

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #404 : 28 Ožujak, 2019, 20:52:56 »
Nisam upoznat ima li Piaggio tu opciju,za sad je u planu sloziti preko releja na kontakt.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #405 : 28 Ožujak, 2019, 22:11:26 »
Ovo je interesantno, po speckama bi se dalo spojit. Slozit da pali relej od pumpe na cca 45 stupnjeva a senzor stavit u malu cijev na poklopcu glave.

https://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/termostat-12v-oglas-16723647
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #406 : 28 Ožujak, 2019, 22:20:36 »
Bjezi od elektronike s tako bitnim elementom. Jedino da si stavis zastiti, a to je da si ugradis u glavu motora termoprekidac (skuteri koji imaju samo lampicu od temp)ina taj termoprekidacev izvod spojos zicu od cdia da ti ugasi masinu kad temp bude kriticna.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #407 : 28 Ožujak, 2019, 22:46:25 »
mene zanima sto bi bilo kad bi se npr slozio nekakav transformator da smanji voltazu na npr 5v tako da pumpa radi sporo, i onda sondu da kad prede nekih 50C da prebaci na 12v i ugasi transformator. Znaci plocics s 2 releja, jedan dovodi 12v na transformator drugi direktno 12v na pumpu. I neki kontroler sa digitalnom sondom. Sonda se moze ugradit npr u t komad tako da voda tece preko nje, a u glavi ostaje ova orig sonda i prikazuje temp na komadnoj ploci
« Zadnja izmjena: 28 Ožujak, 2019, 22:48:56 tdj595 »

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #408 : 28 Ožujak, 2019, 23:35:05 »
Ima gotovo rješenje, Davies Craig pumpa i kontroler. Kontrola i ventilatora preko istog sistema. Al i košta :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #409 : 28 Ožujak, 2019, 23:58:09 »
Jeste ga zakomplicirali,a ja ni ovo osnovno ne znam spojiti  :laughing3:


Danas sam saznao jednu drugu informaciju,na 50cc nosacu usica od poklopca glave udara u poprecnu cijev na rami!

Mozda GokiSP ima info o tome,ili netko ko je slagao ovo,Aprilia top?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #410 : 29 Ožujak, 2019, 00:10:48 »
Ovo je interesantno, po speckama bi se dalo spojit. Slozit da pali relej od pumpe na cca 45 stupnjeva a senzor stavit u malu cijev na poklopcu glave.

https://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/termostat-12v-oglas-16723647

Ja sam ovo planirao na ventilator spojiti. Ne razumijem zasto komplicirati s pumpom, nek vrti cim das kontakt i to je to. Nije ona neki ozbiljan potrosac da je toliko zabrinjavajuce da ce iscrpiti aku. A i mislim da nema potrebe kemijati s tim ako ciljate na pothlađivanje mašine, pa i mehanicka se vrti cim upalite skut..

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #411 : 29 Ožujak, 2019, 07:45:11 »
Koljega slušaj iskusnjare koji testiraju i voze bijesne pile gliste... spoji direkt na ključ kad okreneš upali ti se vodena i teraš... :laughing7: :toothy3:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #412 : 29 Ožujak, 2019, 07:52:50 »
Ovo je interesantno, po speckama bi se dalo spojit. Slozit da pali relej od pumpe na cca 45 stupnjeva a senzor stavit u malu cijev na poklopcu glave.

https://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/termostat-12v-oglas-16723647

Ja sam ovo planirao na ventilator spojiti. Ne razumijem zasto komplicirati s pumpom, nek vrti cim das kontakt i to je to. Nije ona neki ozbiljan potrosac da je toliko zabrinjavajuce da ce iscrpiti aku. A i mislim da nema potrebe kemijati s tim ako ciljate na pothlađivanje mašine, pa i mehanicka se vrti cim upalite skut..

Kao prvo nemoj tu plocicu koristit, tj mozes ali nemoj se pouzdat u ta jeftina kineska rjesenja, istu sam imao za neke druge svrhe i nakon nekih mjesec dana je relej zalijepio i poceo pustat struju stalno... to jedino da narucis neki kvalitetniji relej pa sve sam slozis.

A to pothladivanje masine isto moze biti lose, zato i bude termostat u glavi, medutim, kad se vec stavlja elektricna pumpa, koja se moze palit gasit neovisno o radu motora, zasto ne slozit nekakav sustav kontrole temperature, a ne vozit na mehanicki termostat koji moze bilo kad zaglavit. Znam da se puno ljudi vozi bez termostata ali to nije rjesenje...

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #413 : 29 Ožujak, 2019, 08:50:29 »




Ja sam ovo planirao na ventilator spojiti. Ne razumijem zasto komplicirati s pumpom, nek vrti cim das kontakt i to je to. Nije ona neki ozbiljan potrosac da je toliko zabrinjavajuce da ce iscrpiti aku. A i mislim da nema potrebe kemijati s tim ako ciljate na pothlađivanje mašine, pa i mehanicka se vrti cim upalite skut..

Mehanicka se vrti tako je, ali ima termostat. A kad stavis el. Pumpu moras skinut termostat i zacepit bajpas. I onda vrtis antifriz kroz cijeli rashladni sistem.
Sta je najbolje to nije kompliciranje, to je slaganje po pravilima struke. To sto je opce prihvaceno zaobilaziti neka pravila, e to je drugi par čarapa. :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #414 : 29 Ožujak, 2019, 09:23:46 »
Pitanje za elektro majstore koji su aktualni tu u temi :D Ja trazim nekakvu pločivu koja bi mi upravljala ventilatorom preko potenciometra, kad je temperatura 70 stupnjeva da mi vrti na 50%, kada je 80 stupnjeva da je vent na 100
%. Stavljam jos jedan hladnjak s ventom koji nije direktno na zraku i ovisit ce o ventu, a opet nema smisla da vrti max ako prvi hladnjak moze ohladit dovoljno. A kad sam u gradu, nek vent vrti na najjace. Tnx

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #415 : 29 Ožujak, 2019, 09:25:18 »
To bi trebao isprogramirat sa arduino nano

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #416 : 29 Ožujak, 2019, 09:39:58 »
Pitanje za elektro majstore koji su aktualni tu u temi :D Ja trazim nekakvu pločivu koja bi mi upravljala ventilatorom preko potenciometra, kad je temperatura 70 stupnjeva da mi vrti na 50%, kada je 80 stupnjeva da je vent na 100
%. Stavljam jos jedan hladnjak s ventom koji nije direktno na zraku i ovisit ce o ventu, a opet nema smisla da vrti max ako prvi hladnjak moze ohladit dovoljno. A kad sam u gradu, nek vent vrti na najjace. Tnx

Kao sto je rekao shogun, arduino najbolja opcija ali ne nano, nego esp8266 d1 mini modul, samo to treba znat isprogramirat. Ugl treba slozit nekakvu plocicu s 2 releja, kroz jedan ide direkt 12v na ventilator, a kroz drugi preko potenciometra kojeg namjestis na odredenu brzinu. I naravno sonda za citanje temp i onda isprogramiras da pusta struju kroz odredeni relej ovisno o temp. Lako se isprogramira ako si se ikad bavio takvim stvarima. Mozda postoji i kakva gotova plocica s 2 releja na ebayu, samo sta su one obicno namjenjene za kontroliranje temperature, jedan za grijanje jedan za hladenje i onda bi ti ventilator radio na 50% i kad je masina hladna

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #417 : 29 Ožujak, 2019, 09:45:42 »
U pravilu bar za test to mi nebi bio problem jer meni ostaje termostat i mehanicka pumpa.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #418 : 29 Ožujak, 2019, 09:47:19 »
Nitko se nije sjetio cijevi ispod kade sica. Meni je isto lupao poklopac glave. Koliko se sjecam ramu sam minimalno pobrusio, ali sam kemijao iza da spustim amortizer i time poravnam masinu. Tu ce ti pomoci vxr selen jer njime mozes "naspanat" masinu da ne plese previse gore dolje na dodavanje gasa. Mozda ne bi bilo lose i selen neki tvrdi stavit, ne znam vise dimenzije, ali vjerujem da neki iz autoindustrije pase u vxr kuciste

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Dostavni MC2-BB
« Odgovori #419 : 29 Ožujak, 2019, 09:57:11 »
U pravilu bar za test to mi nebi bio problem jer meni ostaje termostat i mehanicka pumpa.

da ali bi ti svjedno ventilator radio onda cijelo vrijeme dok je skuter upaljen