Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Zuma  (Posjeta: 61828 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #440 : 02 Svibanj, 2023, 00:16:41 »
Trebala bi biti iste kvalitete ...

Najmekša komba federa je kad staviš od minarellija federe  neke najmekše iz seta, ili jednostavno ostaviš original Pia federe. Ja sam za start na 3500rpm ima ta Minarelli ako se ne varam i to je mekše čak i od originala bilo.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1083
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #441 : 02 Svibanj, 2023, 07:58:43 »
@mic Ja sam to OEM Piaggio kvačilo stavio na ovu novu mašinu, jer mi je kolega sa foruma preporučio baš zbog ovoga što je Dario napisao, da su voženi i na midrace-u bez problema. Novo ti dođe sa onim sivim federima, kakvi su na orginal kvačilu. Kvaka sa tim kvačilom je što su pakne dosta veće od normalnih Minarelli, i ne zahvaćaju zvono cijelom površinom, zato sam i mijenjao ono Polini zvono koje si spominjao,
Pogledaj na zadnjoj stranici u mojoj temi usporedbu tog kvačila, kako sjeda na Polini, Malossi Fly i Motoforce zvono.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #442 : 28 Kolovoz, 2023, 17:11:46 »
Ove sezone sam obnovio prijenos original Piaggio kvačilom, Malossi wingbell zvonom, Motoforce linearnom polutkom i Bando remenom.
Kvačilo je ostalo potpuno originalno nisam ništa dirao.
Srce zvona je potokareno 1,5mm.
Rub polutke je potokaren 1,5mm.
Napravljene su dvije podloške koje idu pod kvačilo. Jedna 1mm, druga 0,5mm te je na kraju iskorištena ova od 1mm tako da polutka ne udara u kvačilo.
Prijenos radi odlično, kreće jako dobro bez proklizavanja kvačila, zavrti kolo na šljunku ili glađen asfaltu bez problema.
Nisam se previše igrao sa štelom jer je skuter u pogonu svaki dan te sada ima 16 000km. Dobro se Athenin kit još drži...
Ubacio sam 9,5g rolice i serijsku centralnu i s time se jako lijepo vozi bilo to u gradu ili na dalje.









Čak smo se jednom uspjeli skupit Buddy_94, Challe i ja ove sezone, tu večer sam odradio malo preko 100km sa Zumom u komadu bez greške.
Dobar dio puta me Challe pratio sa SR 150, tu smo prosječno išli 75-80, nisam htio siliti Zumu previše.
U jednom preticanju Challe kaže da smo išli oko 110 po satu od SR, pretpostavljam da je to oko 100 gpsa.
Na samom kraju đira su Zuma i SR 150 stali na crtu iz zajebancije.
Sa Challetom kao vozačem Zuma je ispred SR 150 do 40-45 i tada SR 150 nestane ahah
Sa Buddy_94 na SR 150 pretiče me već na 25 i nestane iz vidnog polja u roku odmah.
U svakom slučaju Zuma dobro starta.

[/url]

U tom điru naletili smo na dosta loše ceste i Zuma me ubila, kičma me bolila od nabijanja pa sam odmah dan nakon uzeo YSS amortizer koji mi se baš dopao jer se da lijepo nastelat, mekan je i dobro amortizira manje i veće neravnine.
5mm je niži amortizer od originalnog pa sam dobio ljepši položaj sjedenja, skuter cijeli je niži i vilica je pod malo opustenijim kutem sada.
Velika je promjena u načinu vožnje te puno ljepše ide u zavoj bez obzira na to što vozim ove padavičarske Michelinke.







Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #443 : 30 Kolovoz, 2023, 23:22:54 »
Zezalo me paljenje na hladno po prvi put u životu ovog skutera.
Inače je uvijek palila kao mina iz prve bez obzira na temperaturu i vrijeme stajanja bez paljenja.
Dugo već mi je namjera bila staviti novi keder na airbox i zalijepiti usisno grlo tako da sam to napokon napravio.
Ispuhao sam malo karb iako je bio baš čist nekim čudom, ubacio 87,5 diznu i uspijem dobiti tamniju boju svecke, a to je do sada bila nemoguća misija.
Poigrao se još sa vijkom smjese i dobio sam skuterče koje baš fino reži, prima gas dobro.
Čuje se zveckanje na snimci, zanemarite jer je to samo stara termogrupa koja bi išla u mirovinu, a ja joj ne dam.
Promjenio sam dva akumulatora od 4ah u zadnje dvije godine, jedan je bio neki kineski random, drugi je bio ciakov i ni jedan nije mogao verglati na hladno niti više uzastopnih paljenja na toplo i jedno vrijeme sam odustao od akumulatora i pomirio se sa paljenjem na kurblu.
Neki dan me uvati neka volja opet pa sam otišao to dućana, tražio nešto najjače u dimenzijama 4ah akumulatora, čovjek izvadi neki tamo xyz gel akumulator i kaže da taj vergla na pogled, navodno može komotno palit auto te da nema boljeg od toga. Kaže on cijena 56e i uz nešto pregovora spusti se cijena na 36e pa sam ga odnio doma i stvarno Zuma pali na pogled tipke sad. Nadam se da će trajati  ;D
Snimka je da pokažem kako vergla i kako pia kvačilo napreže makinu.

https://youtube.com/shorts/Mx9coz2qg_8

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4107
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #444 : 31 Kolovoz, 2023, 02:27:44 »
mislis da je do termogrupe zveckanje? moja i nema puno km, pa nesto zvecka na odredjenim okretajima (kod odredjene rezonance), i nikako da pogledam, uglavnom nije luft na radilici, to sma jedino probao

jesi morao kanale na polutci cistiti od farbe? frend kad je kupio nisu isli pinovi nutra kolko boje je bilo  ;D