Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc - savjet - gilera 2002 50 (70) lezaji radilice jako kratkotrajni...gdje gr  (Posjeta: 8933 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Ovako da krenem pricu....
Znaci kupim gilera runner 50 sp 2002 ( starija ) mislim sve serijala i imala je 30tak tisuca , kad sam je gledao za kupit nije bilo puno para niti izgled  stajala vanka dosta , boja popucala od sunca i tako ali kupila me je time sta je covik samo trznija kurblom i odma sastavila radi iako ni covik nije zna oce upalit stajala tu po kisi suncu 3 miseca... Uglavnom pali vozi.... I ja odveden ... Sredim i plastike i male sitnice te narucim:
- kit dr 70
- gianelli rekord
- hi speed polini variomat
- novo mislim dmp kvacilo
 Sve slozim na postojece stanje samo to zamjenim i motor je stvarno bio extra 95km/h po gps i boja svicice smedjeg govanceta malo nastelan od mene al tada sam manje i znao o tome nego sad tako da neznam tocno sta sam radio al uglavnom :
Dellorto 12 maknut limic i 65 dizna glavna bila to je i ostavljeno stavljen red spoonge i naravno aerbox nije spojen na plastike koje hvataju naprijed zrak....
Motor isao dobro i sve al ocekivao sam krc lezaja jer kao stara masina i to bili su spremni i sve i nakon nekih 500km razrade (manjeg cuvanja od punog gasa i inace uvjek zagrijem mitor prije punog gasa)
Nakon jos 2000km nizbrdo zaletija se ja a on krh osjetom da se zagusija i sta ja za kurblu on upali al klapucka orkestar zna san da su lezaji radilice i tako dodjen do doma lagano sta cu 2km i tada:
Novi koyo lezaji na staru radilicu i svi ostali lezaji promjenjeni u getribi deklu vodena pumpa nova ociscena termo grupa( klip cilindar karike) bez nekih vidljivih ostecenja i sve slozeno nazad, dista novih cjevcica , dodan filter goriva , sve tekucine promjenjene- getriba , kocnice, antifriz ma sve....
I odspojim posudu od ulja i kao ja cu misat gorivo odma da ona ili mali remen ne zastekaju i sjebu mi motor i motor stvarno ko nov , prvo paljenje i razrada sve ok , lipo zvuca lipo isa i to samo san tada rastima cili karburator i sam ga laicki stima da je na kraju radija ko zingerica ALI  pocela zima i manje vozanja
- upalim ga nakon 15 tak dana da se zagrije za djir i malo duze ga zagrijem(inace nema problema) nadjem ga ugasenog i sta ja izvadin novu svicicu ova zauljena i stavin on upali i opet se zagusi sranje ka ostavin ga...
- nakon 2 miseca bozic ,nova ka... Iden ga sredit jer ka zauljilo sve mislin nisan ga voza ulje palo doli i kad san ga upalija nisan mucka i povuka mi ulje tako da san karb spojija sa cistin gorivom iz kante a ovo iz male posude uliva u drugu dok nije presta dimit , promucka ga sve vratija nazad i sve u redu nekih 4-5 dana i onda ujutro nakon sta san ga zgrija  osa do sela i nakon 2 km bruuuum stane isti k**ra* ka i prvi put.. :confused5:
--zna san - opet lezaji!!!!!! Ali nisan prisa ni 2tisuce km nakon generalke

Opet sve isto rastavljaj opet lezaje i stavin novu radilicu da nebi bilo do toga  i sve bas slozin pazljivo ka namazen bolje lezaje pazljivo slozim ali  od proslog puta termo grupa je platila male rupice udubine na klipu i par frizi sa strane i rpice udubine na glavi motora kraj svicice... Sve san lipo pobrusija i sve slozija
SAMO sam stavija sve teze kuglice5.3g bile su 4.3 kuglice i to je ajme bilo al ka tija san da manje moze ubrzat dok je u razradi i skuzim u medjuvremenu da em sta mi je mal karburator za setup iako sam kod zadnjeg slaganja nekidan stavija iglu na zadnji zub put veceg dijela i smanjija mu zraka jer san skuzija da su ostecenja vjerojatno zbog smjese bogate zrakom s malo giriva iako je motor isao kao lud nije dobro...
Uglavnom sve ja to vratim, nema snage onako ubrzat zbog rolica tezih al ka namjerno i radija motor sve extra nije se nista culo i nakon 6km -6 jebenih km na 60 na sat mi opet buuum i stane....

j#bote place mi se :
-Prvo stavljen kit, gianelli rekord , kvacili i variomat nakon 2-3 000 km broooom... Osli lezaji radilice...
- Napravim generalku  nakon 2-3  000 km broooom... Osli lezaji radilice...
- Napravim generalku nakon 2-3 000km broooooom... Isli lezaji radilice...
-Napravim generalku s novom radilicom  i nakon 3-4000 km Broooooom... Jebeni lezaji radilice....
-Napravim generalku sa saniranim malim ostecenjima termo grupe i malo teze role da ne trza zivo u razradi i dignuta igla do kraja za vise goriva te zatvoren malo zrak na krbu vidi...
----- nakon 6 km BROOOOOOM - STA MISLITE - LEZAJI RADILICE....

MA DODJE MI DA NADJEN NOVU MAKINJU ORIGIGI i samo je stavin i vozin ovo sve odjeben al za mi para , neznan di grijesin al nesto nije dobro al ovo zadnje nakon 6km je katastrifa....
Karb 17.5 taman novi narucija a oni osli nakon 6 jebenih km....

Moja sucut onima koji ovo sve procitaju al jednostavno san se mora izjadat neznan sam sta da sad radin.... Za mi truda ledja me bole od pustih generalki izbijanja lezaja vrcenja oko motora....




Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Mislim da je tu najvise platilo tvoje neznanje.  Karb pre mal, rolice pre lagane, neiskustvo, ne znanje...
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
inace se prvo predstavis jer si novi na forumu onda tek dalje otvaras teme i pises...

trebal si se malo bolje uputit i ne vozit base setup na 12 karbu, i vidim da ti prijenos nije bilo bas postelan..

kad stavis karb 17.5 pocni sa diznom 78 i lagano se spustaj, trebalo bi bit idealno na nekih 75, al ne znaci da bude i tebi... igla ide na prvi zub...

takav setup bi inace zahtjevao rolice oko 6.8-7.0gr da imas malossi multivar koji u vecini slucajeva bolje radi na piaggiu, al posto si uzeo polini, on zahtjeva oko gram lakse rolice i to bi se trebalo vrtit na nekih 9800 sa rekordom, nek me isprave ak sam kaj krivo napisal...

i daj nek ti lagere i radilicu ugradi neko ko to zna radit

P.S. kume iz sukosana mogo si covjeku napisat i koju pametnu, a ovo za neznanje mislim da je skuzio haha

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Trenutno sam u gymu jbg hahaha budem kad doma dodem
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Bok momci , sorry sta se nisam predstavio ali registracija je pala kako bi sve ovo napisao jer sam trebao se detaljnije pozabavit ovim problemom... Sory Ivica s druge strane iz okolice splita

I da svega je tu i svacega i neznanje i raznih saznanja , ali moran smislit sta dalje, nije bas da neznan stavit novu svicicu nego pisen po forumu da mi motor nece pali , napravim ja i generalke rastavim sastavim i nisan bas budala po tom pitanju i da svejstan san ja da kako vise ulazis u neko podrucje ono je sve sire i sire...

Znaci stavija san ja vecu diznu 72 i na ovoga nakon stavljanja kita prvi put to san zaboravija , i dva puta je termo grupa bila dobra al zadnji put te rupice tako da 4 puta san ga dobro nastima neka je i 12 al evo poslin san sjeba...

Rolice jebu priko 4.5 a kad san tek stavija bile su krizane 4.3(od rekorda) i 6.3 (od hi speed polini) stavljen jaci plavi polini feder ali nakon prve generalke teze mu je bilo zavrtit pa san stavija sve 4.3 od rekorda i privrtava je pa san kriza 4.3/5g i to je nakon generalke bilo identicno onome prije generalke al sa kuglicama 4.3/6.3

Malo je kasnije otpusta pri malo vecim djirima al je start bija extra i bez rupa do kraja.... Do 95km/h GPS


Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
sad neznam koji feder najbolje radi sa polini variom to ce vec neko ko zna valjda rec, al kaj se karba tice nije bas neka je i 12 jako je velika razlika između 12 i 17,5

procitaj malo po forumu naci ces vec dosta toga kaj bi te trebalo zanimat u vezi stelanja i samog tuninga

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Standard polini vario dolazi sa 23kg oprugom, radi dobro i s ljubičastom.

Da meni toliko puta radilica i lageri protuku ja bi se zapitao za svoje znanje... Kojom si metodom ugrađivao?
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2018, 19:57:53 RunnerSukosan »
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Ja bi pitanje preusmjerio koliko duboko si semeringe upucavao prilikom ugradnje lezaja,Sukosan je vec pitao ovaj drugi dio...?

Termogrupa je prva koja bi dobila po lampi radi smjese,fals zraka ili slicno tome,tako da je mala vjerojatnost da je do toga,pogotovo ako kazes da je svjecica imala smedu boju.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Na tom setupu sam ima 17.5 karb,dizna 78,red sponge,izvadjen tuljac na airboxu i maknute pregrade sa unutarnje strane poklopca,ima sam polini vario u kombinaciji sa ljubicastim centralnim a posli sam ubacio i tc

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Termo grupa je platila nakon 3 generalke, ladija san u zamrzivacu lezaje grija deklo al isto bi triba malo jos udrit nisan moga doc do pravog spreja za zamrzavanje... Jedino kad bi triba malo jos udrit da se ne stvori bavica koja mi smelje to al nije to toliko neko nabija cili lezaj pa nista ja 1/4...
Tvornicka je masina i bila pa su protukli lezaji nakon 1-2 tisuce nakon sta san stavija to sve...
Prve dvi generalke su izdrzale vise od toga oko2-3tis al zadna je katastrofa 6 km...
Ali nemoze on radit 2 miseca sve ok pa da mi pricamo kako neznan slozit generalku ( mozda je zadnja bila katastrofa ali 2-3 puta sve bude dobro samo lezaji odu, zadnji put mi je samo jedan osa al sranje svakako...
Nabijem semering koliko ulazi ne silin cita san gleda o tome nije bas da ne znan, dapace pribija san ja jedan pa san ga izvadija stavija novi ....
Jednostavno neznan....

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Kad se to sve napravi kako treba sve sjedne na klik i bez nabijanja. Jesi grijao industrijskim fenom?
 Isse da ja radim generalke na svojim motorima svaka 2 mjeseca zavrsio bi u vrapcu i vjv pod ovrhom :laughing7: Kad se to slozi kako treba traje na desetke tisuca kilometara. Moj runner 70 ima 23000 km ,10000 s dr evom ,a s evom je vidio i crnu goru :icon_thumright:
Smerinzi imaju odredenu dubinu na koju ulaze.

Al slazem se... Jednostavno ne znas
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Ostavi se slaganja jer ocito neznas. daj nekome da ti napravi ko zna , pa ako ti da da gledas -> UČI.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Termo grupa je platila nakon 3 generalke, ladija san u zamrzivacu lezaje grija deklo al isto bi triba malo jos udrit

A gdje si po lageru nabijao? Iskljucivo se lupa po vanjskom obrucu jer inace unistis lager.

Mozda je i do blokova, mozda nisu u centru. Nakon montaze radilice, probao si rukom vrtit i islo je glatko?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Jel imas sliku od svih tih lezaja?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Nabija san sa starim lezajima pazecu da tocno stoji na novom , kad slozin sve vrti samo osjeca se da se teze vrti jer su novi semerinzi al nista posebno teze...Mozda mi u bloku utor lezaja malo sjeban pa probala unutra...
Bas cu vidit kad sad skinen dali je opet isti lezaj s strane magneta....
Nac drugi komad dekla s te strane ako bude....
Uglavnom nesto nije u redu....

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Neku radnju krivo radiš kad se tak ponavlja,samo teško je to preko foruma utvrdit,meni isto smrdi da je semering preduboko pa da spali lagere

Al prvo i osnovno,70ccm cilindar se NE vozi na 12mm karburatoru jer je to recept za sranje,100% je i to kumovalo

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Mjenjaj radilicu kod sljedeće montaže.
Prvo lezaje na radilicu pa to sve skupa na 24 sata u zamrzivač, blokove jako moras ugrijat i sve se mora sklopit rukom. Sto brže stegni blokove i kvrcni malim cekicem s obje strane radilice da se opuste i nacentriraju lezaji i budu paralelni jedan s drugim. Ostavis da se ohladi i to je to. Da su mi ikad nakon ugradnje zaribali lezaji,nebi slovo od ovog napisao. To mi je najdrazi dio posla :D
I mjenjanje vodene bez rastavljanja blokova haha

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Znaš kak si skratiš 24 sata škrinje sa doslovno hlađenjem na istu temperaturu za 10 sekundi,uzmeš ovo,okreneš naopačke bočicu(jako bitno) i "poprskaš" radilicu odnosno dosjede,samo ni slučajno probavat na koži jer je jako opasno(vrlo gadne ozebline)


Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Ma ni 24h, moji su bili par sati...
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Ma sve mi mirise najvise na bavu od nabijanja ova put san ga pola nabiva , i da semerinzi su uvuk bili zdravi znaci nisu palili sebe od lezaje i upali....
Treban vise grijat da upadne ka od sale lezaj i tako radilica...
Mislin da je dosta al ne bude udje lezaj do pola pocme ga grija deklo i stane dalje san ga nabija ....

I da sve kad sastavin radilica je u savrsenom centru, minjana nakon druge generalke jer san sumnja u nju...

Ali opet se dogadja....
Mozda nisu nikako ni minjani prije lezaji pa je u bloku rupa za lezaj dosta uska nije puno bruseno pa teiban bas dobro zagrijat da upadne samo od sebe
Malo ima tragova u utirima za lezaje na deklu crtica tako da pretpostavljan da svaki put kad ga iti tu 1/4 triban nabit stvori se iglica bave od aluminija i posle ili kasnije mi sjebe lezaj i to mi se cini najvjerojatnije....
I karb minjan al mislin da on nije izravan krivac za lezaje , mozda za termo grupu  al ipak samo san svicu minja drugu kad je steta nastala na termo grupi i posto san stavlja vecu toplinsku vrijednos mislin da jr najvjerojatnije svica + karb 12 - platila termo gtupa
Nabijanje lezaja od 1/2- zadnji put 6 km - 1/4 nabijanja lezaja do kraja traje 2-3 tisucr i brooom... Bava od dekla pti nabivanju mora da je do toga....
Jebes 150kn za lezaje za mi mog rada i truda iako ga sad znan napamet ....
I da kako drugi mestri zo nabiju na silu samo cili lezaj pa radi na originali dosta bez problema  i da mestri okolo dive se motoru kako je slozen i kako ide i sve je to pet ali svako malo lezaji....

Krivi sve nesto vuce kroz svaku generalku a plate lezaji nista drugo....
Sad ce bit sastavljeno bez trunke nabijanja pa cemo vidit....
Kroz ovaj tjedan....
Samo me muci sta je i bilo origigi svekad san stavija kit i sve  opet su platili lezaji nakon 2000km a nisan ih ja nabiva niti san tad ista ja petla s mehanicaron prijateljen stavija termo grupu i to nije neka znanstvena fantastika... Dalje san malo po malo gleda kako sta i sam radija , znan ga napamet od vide do vide, svako crijevo i nisan bas budala ne vozi se motor 2-3000 km ako nije sve na svom mistu sve ko zingerica , radija je bolje od novog motora ( nisan ja to komentira nego krug ljudi sa skuterima i kitovima kad bi sili stvarno se iznenade snagon i setupom) ali ili bava od dekla ili mu je stvarno to prejako i moran malo smanjit setup bar laksu oprugu da prije ukopca da ne starta tako a nikad vise stavit teze kugle da nemoze zavrtit mozda je to i ubilo ga pri zadnjoj kad je izdrza 6 km ....al san ga navise nabiva zadnji put takodjer....