Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc - savjet - gilera 2002 50 (70) lezaji radilice jako kratkotrajni...gdje gr  (Posjeta: 8484 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Mozda sam se krivo izrazio,nema ih u ZG za kupiti.Bar mi tako dacerovs rekao.Procesljao je dosta trgovina.

Mogao si zeznut i predubokim nabijanjem semeringa.Kod variomata poravnaj s blokom,a kod magneta na max 12mm od ruba bloka.

Probaj bez upotrebe cekica montirat lezaje,samo otkocis kasnije odmjerenim udarcem sa jedne i druge strane.

Lezaji se mogu unistiti ispuhivanjem kompresorom,odnosno pozeljno je izbjeci bilo kakvu vlagu i prasinu.Iz tog razloga je isto bolja metoda 2 koju je kolega spomenuo.Htjeli mi ili ne grijanje fena upuhuje zrak i sitnu prasinu u lezaje,tako da uvijek prakticiram metodu 2.(ovo je malo bolesno,ali bolje sprijeciti nego lijeciti.)


Najbolji savjet je da nekome platis da ti slozi blokove(uvjet je da taj covjek to zna i da nije ovaj malossi lezaj majstor),ovako te sve kosta zivaca,vremena i novaca,a ne vozis se... :dontknow:
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2018, 00:26:46 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
KUMPLUG MI KAZEMO A MISLIMO.ISTU STVAR i kakve to veze ima nije ti triba prevodioc da to skuzis
kumPLUG nije sleng(ko npr. puvalica) nego čista nepismenost,ko i boMbina,bUbina,amoNtizer,oZračivanje,sumLJam.... to je nekolicina ljudi pobrala od nekog nepismenog panja iz kvarta/sela i misle da je to normalno,a u biti se brukaju,ko da ja sad variomat počnem zvat varometer i čudit se da me ljudi zajebavaju zbog toga  :dontknow:

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Ok tomi hvala na Opismenjavanje al ne trazim skolu pismenosti i mislin da san skuzija di grijesin.....

Nakon sta san rastavija sad skuzin da mi je opet riknija lezaj na strani magneta isto ka i prosli put a mozda i prije nisan siguran....

Vodjen ton logikom priceslja san u glavi sve sta moze uzrokovat to kad napravin i skuzin da san budala ka i vide od KuNpluga i varia steza i vidu od magneta sa zracnim pistoljem.....!!!!

Zracni pistolj na maticu magneta i ocito san priteza te opteretija lezaj sve ostalo bude u redu plati samo taj lezaj!

Nekako mislim da od sve price dobro ja sve slozin al budala automatikom priteza sve vide tako i ovu koju nesmit tako pritezat nego samo na 5-6kg samo san zaboravija/ smetnija s muma i sve to dobro zateza...
Mozda ipak nije do NACINA STAVLJANJA VEZAJA NEGO CILO VRIME ME JEBE JEDNA SJEBANA NAVIKA/AUTOMATIKA PRI SASTAVLJANJU GDJE SAM OD PUSTIH STVARI KAKO NABIT LEZAJE I SVE SLOZIT SMETNIJA DA VIDU OD MAGNETA RUCNO STEZEM A NE PISTOLJEM KA OVE DVI....

SLAZETE LI SE DA JE VJEROJATNO ZBOG TOGA ILI !?!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Mrale ne isplati se uopce trudit oko nekrstenog "spliće"... On i dalje sam sa sobom vodi raspravu, ova tema bi trebala u smece.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
A sta si se ti trudija sukosan molin te.... :dontknow:
Splico ce ga sastavit i opet gas...bar 2-3 miseca.... :laughing7: :laughing7: pa koliko dur dur
Rikesit ce ga splico iako ti mislis da nezna kurca ibotkrit di grijesi u postupku to ke bija cilj jer negdi palijen u postupku i zato je topic i bija da cujen misljena iskustava a vidin di je greska koja mi se odbije od glavu i posere mi se nacili posa (mozda i sve dobro napravljeno osim nekog krivog kpraka)

I sad mislim da sjebajen lezaj pritezanjen magneta i nista drugo nije krivo....

Vidit cemo.....

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
To što si stezao magnet, kuplung i varijo sa zračnim pištoljem ti nije uzrok zašto ti odlazi ležaj jer ni jedno od toga ti nema dodira sa blokom da može prešpanavati ležaj pa da ti oni odlaze.

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Mislim da nema veze na variu i kunplugu al na magnetu mislim da ima veze , jer se steze na 5-6 kila ja udrija na max na pistolj ka i ovo dvoje....

I prije san ima kompresor do 5 bara , i trajalo 2000km a sad na novi kompresor od 10 bara trajalo 6 km i svaki put taj lezaj .... Sa strane magneta....

Nezna govorin sta sad mislin jer san vidija da mi stalno taj lezaj prozuji, motor nikad nije bloka da je sta da nemoze okrenit zamo zazvoni lezaj mos ga vozit al vidis da nije u redu izgubi snage i cuje se....

I svaki put taj lezaj, jeli moguce da se nemoze stvorit opterecenje na taj lezaj ako pritegnes vidu od magneta?

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
covik ti je lipo odgovorio, a ti i dalje po svom...

To što si stezao magnet, kuplung i varijo sa zračnim pištoljem ti nije uzrok zašto ti odlazi ležaj jer ni jedno od toga ti nema dodira sa blokom da može prešpanavati ležaj pa da ti oni odlaze.



je, ima veze... jel ti sad lakse?

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
ja stvarno ne kuzim zas si ti opce otvaral ovdje temu i doso pitat nesto, jer kad ti se odgovori ti tupis svoje... tak da cijela tema nema nimalo smisla i dobro je onda sukosnko reko bi tema trebala u smece...


Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
prilikom stavljanja zadnje felge i zadnje čeljiusti došlo je do pomaka pakni, usljed čega je doslo do određene vibracije na zadnjem disku, a ta frekvencija vibriranja se podudarala sa frekvencijom vrtnje tog desnog ležaja - razlog crkavanja

evo, jedna od teorija...

sve je moguce

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Mene i dalje zanima ta kamara lezajeva  :toothy3:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
ja stvarno ne kuzim zas si ti opce otvaral ovdje temu i doso pitat nesto, jer kad ti se odgovori ti tupis svoje... tak da cijela tema nema nimalo smisla i dobro je onda sukosnko reko bi tema trebala u smece...
Ja sam odavno shvatio da ima ljudi koji uvijek nekaj teoretiziraju i filozofiraju o stvarima o kojima pojma nemaju,onda traže "pomoć",a u biti traže podršku za svoju teoriju koja nema veze s ničim,a kad im objasne ljudi koji znaju,a njima se to ne sviđa ili kosi s njihovim teorijama,onda ispadne ovo

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
 Ovo me podsjeca na 2 osobe, I.P. i tamica iz imostkog lol :laughing7:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Splico aj vamo. Kada si sve rastavio aj ti provjeri jel ti dosjed na radilici i u bloku otisao. Jer kolko si puta rastavio vec je davno za smece. Probaj lezaj staviti u blok samo prstima , isto tako i na radilicu.

Kupi si pistolj za mjerenje temp. u Lidlu su znali bit za sicu i sada ih ima u njuskalu. Zakuri blok na 100 stupnjeva i lagere ostavi u skrinji 24 sata MINIMALNO. Znaci nema sanse da tom metodom ne upadne lager kao u kuminu. Kada to obavis onda se javljaj za dalje ovdje.

I ne razmisljaj ostavljati staru vodenu jer to samo fuseri rade.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2018, 13:01:55 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Nisan stiga jucer niata samo ocisti blokove lezaji su u skrinji...

Kad dodje iden provjerit dosjede na u bloku i radilicu...

Skinuta je pumpa vode ima nova spremna iako je mpgu prominit bez rastavljanja blokova , grijat cu dobro blokove pa da ne smeta i ne jebe....

Ako bude sve u redu ubacim danas lezaje tribaju kliznit dobro cu zagrijat s idustrijskim fenom i uvalit

Nakon toga radilica u skrinju pa cemo sutra sklopit blokove.... Vidit cemo sad iden pomalo i :
- ne stavljan nikakve masti u lezaje samo ulje 2t sta koristin
- nema nikavvog nabijanja
- manje mase za brtvljenje da ne pobigne unutra puno....

Vidit cemo....

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
ili ako nabijes semering sa strane nagneta skroz do kraja na lezaj pa na cirkulacije ulja oko lezaja kolko je potrebno..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline shoooock

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: dr- 70, polini hi speed ( 4.3/5.0 g ), 17.5-75dizna , plav.p
  • MojSpuh: gianelli record
Nista danas od radova prica san sa covikon sta sastavlja u servisu i dosa do zakljucka: rekao bi da je to odgovor na sve moje probleme i pustu pricu po forumu:

- Znaci APSOLUTNO POGRESNO NABIJANJE LETAJA SA DRUGIM LEZAJEN - OSTETIJA BI SVAKI PUT LEZAJ A ZADNJEG STA SAN I VISE NABIJA 6 KM TAKO DA TO ISPADA NAJ OCITIJA I NAJZASLUZNIJA GRESKA U SVEMU

- DRUGA STVAR NIKAKVR MASTI POGOTOVO PREVISE SAMO NAULJIT DVOTAKTOLOM

- TRECA STVAR JE NACIN UGRADNJE KOJI CU POPRIMIT OD NJEGA A TO JE STAVIT PRVO LEZAJE NA RADILICU PA ONDA DOBRO UGRIJAT DEKLO( IMAN SAD LASERSKI TERMOMETAR ) NA OKO 100 STUPNJEVA I SVE SKLOPIT I OSTAVIT DA SE OLADI...
Lakse ce kliznit lezaji oladjeni s radilicom u deklo kad ga zagrijen nego da grijen i lezaj i sve ako slucajno stane nemocan san a ovako mogu bolje kontrolirat nabijanje na radilicu....

Sad jedno pitanje:

- grijat lezaje ind. Fenom ili u ulju (kojem ulju) ili da stavim u pecnicu? - koliko stupnjeva  bi triba imat?
 NTN japan isti s obe strane mislim metalna kosuljica prstena

I da ne zaboravim neko je ispalija odma kako je ocito da san krivo nabija lezaj i da ga je to unistilo...
Svaka cast nisan bija svjestan da i to malo nepravilnog nabijanja tako i toliko moze ostetit lezaj

Vadin lezaje iz leda ide radilica u led a oni nek dodju sebi, vcrs mozda stavin lezaje na radilicu...
Pozzz vas tvrdoglavi splico, vidit cemo sta cemo sad dibit....

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6737
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Cemu grijat lezajeve koda ih peces? ja kad sam minarelija sklapo radilicu stavio na 10 min u skrinju a lezajeve na ring na doslovno 30 sekundi i savrseno su sjeli na radilicu  :dontknow:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Tvoji dosjedi su onda prelosi...jer 10 minuta u skrinji je doslovno nista za radilicu da se pocne skupljat. Mogao si i bez toga.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6737
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Nisam, bez toga nije islo nikako a eto radilica nema lufta ni nakon 20 hiljada.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"