Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kit - Razrada  (Posjeta: 8778 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Kit - Razrada
« : 16 Rujan, 2008, 19:17:32 »
Evo jedno dosta zanimljivo pitanje,buduci da od svakog kog pitam dobijem razliciti odgovor,pa da cujem vas majstore od zanata  :toothy11:

Neki kazu,vozi ga 1000km 50kmh i onda ga lozi,drugi kazu vozi 250 do 300km 50kmh i lozi,a treci kazu pusti ga da radi na mjestu uru uru i pol vremena napravi cca 20km i lozi.


e sad se ja pitam ko je tu lud??? :dontknow:


slusam misljenja
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2008, 20:21:36 Benjamin »
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #1 : 16 Rujan, 2008, 19:18:10 »
gus ili alu?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #2 : 16 Rujan, 2008, 19:21:20 »

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #3 : 16 Rujan, 2008, 19:26:58 »
nisam trazio,aj dobro sad nek napisu ljudi tu svoja misljenja.



 :icon_thumright:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #4 : 16 Rujan, 2008, 19:29:05 »
ostavi 10 minuta u leru ugasi nek ohladi i onda lagane vožnje 50-60 samo bez nagli obrtaja i ulje 3% sipaj ako moreš 150 km izdržat ak ne sa 100km i prije ga cjepaj ko ja  :toothy3:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #5 : 16 Rujan, 2008, 19:30:38 »
Šta će pisat kada sve već piše, treba zaključat ili izbrisat temu!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #6 : 17 Rujan, 2008, 18:38:38 »
Gus - stavi 1% jaču mješavinu (a ako je uljna pumpa uključena ubaci na svaki tank čep ulja), stavi teže rolice i po mogućnosti serijski auspuh, upali ga i neka radi 10 minuta na mjestu, lagano turiraj da se dobro zagrije, vozi se na 1/4 gasa 50 km. Od 50 do 250 km vozi sa 1/2 do maksimalno 2/3 gasa i nakon 250 polako pojačavaj gas ali ne kolji ga dok ne napraviš barem 320-350km. Nakon toga uz normalno zagrijavanje na hladno svako jutro slijedi 20000 km bez diranja mašine ak si sve ostalo dobro složio i ak je sve u redu sa radilicom i ostalim djelovima - provjereno!

Aluminij - isto malo jača mješavina i nek radi 10-15 minuta na leru, zatim vozi se prvih 50 km na najviše pola gasa i nakon toga možeš postepeno pojačavat. nakon 100-150 km je već sve razrađeno i deeeeri  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #7 : 17 Rujan, 2008, 18:44:38 »
ostavi 10 minuta u leru ugasi nek ohladi i onda lagane vožnje 50-60 samo bez nagli obrtaja i ulje 3% sipaj ako moreš 150 km izdržat ak ne sa 100km i prije ga cjepaj ko ja  :toothy3:
ma odma po gasu sta cekati haha :toothy12:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #8 : 17 Rujan, 2008, 19:32:33 »
par puta ostaviti 10 minuta da radi na leru, pa pustiti sat vremena da se ohladi, ako je gus možeš 100 km laganica i onda gas, aluminij moš već nakon 20-30 km vožnje terat, osjetit ćeš i sam kad se razradi...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #9 : 17 Rujan, 2008, 19:42:34 »
setup mi je ovaj sto mi je ispod avatara  :toothy11:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #10 : 17 Rujan, 2008, 20:45:30 »
setup mi je ovaj sto mi je ispod avatara  :toothy11:

misliš iznad avatara :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #11 : 17 Rujan, 2008, 21:01:20 »
Svaki auto koji sam složio, princip je bio sljedeči...

Lagano prvih 100km... Ne preko 2.5k rpma..
Tu se karike formiraju prema stijenkama cilindra. Ukoliko je bila samo promjena karika onda je taj ciklus 200km.

Sljedečih 200km ne preko 4krpma po mogučnosti sa izmjenama laganog tempa i kratkotrajne vožnje sa punim gasom.
U ovom dijelu motor radi pritisak na kariku da ona "sjedne" pod punim pritiskom.
Ponavljam, ne preko 4k rpma jer tu nastaju problemi onda. Hoče karika propišati ako se tjera motor preko tih okretaja.

Sljedečih 100km voziti normalno a probati što češče na obilaznici u 5. brzini stisnuti gas do poda i razvrtiti motor do max brzine.
Nakon 3/4 takva starta motor je pravilno razrađen.

Kako znati dali je razrada napravljena kako spada?

Po stupnju kompresije koji se lako izmjeri, po crnoči ulja u motoru nakon 1k km(ovo vrijedi samo za 4t motore), ako je tamno žučkaste boje onda karike dihtaju kako spada, ako naginje na crnu boju onda posao nije odrađen kako spada, po mirnoči rada, po primanju gasa, po propuhu kad se skine šipkica od ulja i poklopac za točenje ulja. Nesmije biti promjene u leru kad se odvrne bilo taj čep ili kad se izvadi šipkica.

e sad, ovo je ok za 4takt scoot ali sipmtomi nisu isti za cvaju no princip uhodavanja JE isti i samo se prilagodi za scoot.
Isto tako, ugrijati prije vožnje oko 3-5 min i sljedečih 3/4km ne punim gasom ali DA sa barem pola gasa radi podmazivanja scoota koje se obavlja preko smjese....  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #12 : 17 Rujan, 2008, 21:06:21 »
cuj meni skut pokazuje preko 5000 okretaja dok vozim 50,e sad dal laze pokazivac nemam pojma.
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #13 : 17 Rujan, 2008, 21:44:10 »
Ma ovo je za auto koji se max vrti na cca 6.5k rpma... scoot tu tek počinje davati neku snagu tako da je ono okvirno. :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #14 : 17 Rujan, 2008, 21:53:25 »
Nakon toga uz normalno zagrijavanje na hladno svako jutro slijedi 20000 km bez diranja mašine ak si sve ostalo dobro složio i ak je sve u redu sa radilicom i ostalim djelovima - provjereno!

To ti nitko nemoze garantirati i nikad neznas kada moze izletiti zeger, razletiti se iglicasti i sl...

Offline STunrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
  • ...Riding is a special gift, without that gift ...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?ur?evac
  • Moj Skuter: se na dva kotaca (Jetforce) xD (NA PRODAJU!!!)
  • MojSetup: nop...
Odg: Razrada skutera nakon ugradnje kita?
« Odgovori #15 : 17 Rujan, 2008, 21:55:44 »
ostavi 10 minuta u leru ugasi nek ohladi i onda lagane vožnje 50-60 samo bez nagli obrtaja i ulje 3% sipaj ako moreš 150 km izdržat ak ne sa 100km i prije ga cjepaj ko ja  :toothy3:
ma odma po gasu sta cekati haha :toothy12:
ma daj ga i meni i evo ti razrađen az 10 min.  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy9: :toothy9: :toothy9:
...Riding is a special gift, without that gift we would be nothing and nobody, so you must use in best way you can... Jet na prodaju!!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #16 : 17 Rujan, 2008, 22:42:01 »
Imam druga on prije vozio benelli sprint (sportski 50) on je tjedno klip mjenjo al nema razrade on samo stavi klip prvi 10 metara ide fino i odma u crveno, kaže kad će ić dobro ak neće dok je novo haha
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Lule_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 153
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka-dv
  • Moj Skuter: sr 50
  • MojSetup: trophy 70
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #17 : 17 Rujan, 2008, 22:46:19 »
evo kako je meni lik u motostaru u trstu objasnio kad sam kupovao kit,upali skuter neka radi dok se ne ugrije cca 5 do 10 min,pusti da se ohladi i tako ponovi 3 puta.onda upalis i vozis 300km ono normalno,ne stistes gas do kraja i to je to!ja tako napravio i sve 5! :icon_thumright:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #18 : 18 Rujan, 2008, 12:49:51 »
evo kako je meni lik u motostaru u trstu objasnio kad sam kupovao kit,upali skuter neka radi dok se ne ugrije cca 5 do 10 min,pusti da se ohladi i tako ponovi 3 puta.onda upalis i vozis 300km ono normalno,ne stistes gas do kraja i to je to!ja tako napravio i sve 5! :icon_thumright:

poslje 300 ,do daske?

ja ipak mislim do nekih 500kmh vozit 50
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #19 : 18 Rujan, 2008, 13:21:04 »
meni sve to premalo kilometara da se motor razradi... je da se oni vise vrte od auta, manje cilindara, sve to, al 300km razradjivanja mi je premalo... meni u knjizici pise da se prvih 3000km ne vozi iznad 45.. je da je glupo i ne postujem to, ali ako se neko vrijeme vozi normalno, kasnije ga se moze ubijati..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre