Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kit - Razrada  (Posjeta: 8611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #20 : 18 Rujan, 2008, 13:21:48 »
Imam druga on prije vozio benelli sprint (sportski 50) on je tjedno klip mjenjo al nema razrade on samo stavi klip prvi 10 metara ide fino i odma u crveno, kaže kad će ić dobro ak neće dok je novo haha
koji car  :toothy12: :headbang:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #21 : 18 Rujan, 2008, 14:49:03 »
meni sve to premalo kilometara da se motor razradi... je da se oni vise vrte od auta, manje cilindara, sve to, al 300km razradjivanja mi je premalo... meni u knjizici pise da se prvih 3000km ne vozi iznad 45.. je da je glupo i ne postujem to, ali ako se neko vrijeme vozi normalno, kasnije ga se moze ubijati..


gluposti, svaki kit do sada sam razrađivao onako kako sam napisao gore i nikad nije bilo problema
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #22 : 18 Rujan, 2008, 16:40:10 »
meni sve to premalo kilometara da se motor razradi... je da se oni vise vrte od auta, manje cilindara, sve to, al 300km razradjivanja mi je premalo... meni u knjizici pise da se prvih 3000km ne vozi iznad 45.. je da je glupo i ne postujem to, ali ako se neko vrijeme vozi normalno, kasnije ga se moze ubijati..


gluposti, svaki kit do sada sam razrađivao onako kako sam napisao gore i nikad nije bilo problema

kaj si lud.kakvih 3000km.Kod aluminija se vozis 50km lagano dok ne sjednu karike i onda gas al naravno ne na hladno a kod gusa je 100 do 200 km lagane voznje sasvim dosta al opet naravno ne stiskanje gasa na hladno.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #23 : 18 Rujan, 2008, 23:54:21 »
ajd dobro... u odnosu na razradjivanje motora auta, ovo je extra kratko, pa mi cudno... jbg.. pitanje, koliko vremena treba zracno hladjenom motoru da se zagrije na radnu temp? i kako skuziti kad je dobar za pun gas?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #24 : 19 Rujan, 2008, 00:13:31 »
Za gus treba malo vise,ne 100-200km sta vam je...ja bi tek poslije 500 poceo davat malo vise gasa,malo ga vise tjerat u okretaje
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline nesho_SR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 [70] R
  • MojSetup: TP trophy
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #25 : 19 Rujan, 2008, 00:17:46 »
pa ostavi ga na leru cca 5 min i onda na vrh gasa prvi kilometar.. tad bi vec trebao da bude zagrijan.. ja sam moj razradjivao sa tezim rolnicama i vecom diznom malo. na vrh gasa prvih 100-120 km onda do pola gasa oko 150-170 km i jos 50km ono malo lagano ne sve full gas nego dam gas 4-5 sekundi i onda pustim.. evo presao sam oko 10 tkm sve je i dalje u najboljem redu.. 
Top Performance Trophy 70 (tuned by hac)
Stage6 Pro
Dell`Orto 20.5 (od Runner-a 180)
Usis Serisjki (od Runner-a 180) Malossi Airfilter Malossi Multivar (6,5g roline, zuti federcici, centralni serijski)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #26 : 19 Rujan, 2008, 13:49:47 »
200km je cist dosta za gus al pritom se podrazumijeva da se nakon toga ne vozis cijelo vrijeme pun gas nego se vozis normalno al kad treba potegnut mozes se vozit punim gasom pa opet spustit i tak stalno.To je po meni normalna i najbolja voznja a ne stalno silovat motor na punom gasu.Tak ti nece dugo trajat i da ga razradjujes 1000km.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #27 : 19 Rujan, 2008, 15:38:19 »
Nakon toga uz normalno zagrijavanje na hladno svako jutro slijedi 20000 km bez diranja mašine ak si sve ostalo dobro složio i ak je sve u redu sa radilicom i ostalim djelovima - provjereno!

To ti nitko nemoze garantirati i nikad neznas kada moze izletiti zeger, razletiti se iglicasti i sl...

Gle, more te i u prvih 7 kilometara šleper zgazit  :toothy9:

Naravno da nije sigurno da možeš napravit 20000 bez problema, al su puuuno veće šanse da ih napraviš sa ovakvom razradom...  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #28 : 21 Rujan, 2008, 20:11:02 »
Moja preporuka kao automehanicara vozi do 250km sa 1/4(25%) gasa,sa 500km na 1/2(50%) gasa,sa 750km 3/4 gasa(75%),a na 1000km slobodno do kraja.Imaj u vidu da dobro slozena masina igra veliku igru,ako je lose slozena moze riknuti vec nakon 5km. :hello:

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #29 : 21 Rujan, 2008, 20:27:17 »
ma ja sam ovako imam gus kit trophy mišalicu sam malo pojačao i ulija nekih pola litre ulja na 12 litara benze i upalija i radija je na leru nekih 20 min,zatim s tim tankom možeš proć nekih 300km tih 300km sam vozija sa pola gasa i to je to kad sam to ispraznija pun gas jer nema njemu sta biti pa neće se karike urezivat 1000km a ima vam i ona da se nikad potpuno ne razradi 1000km vozit lagano je bezveze treba već nakon 300km upirati jer to je to skuter se vrti u đire i on se nakon te kilometraže mora razraditi
---OSIGURAČ RACING---

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #30 : 21 Rujan, 2008, 22:42:49 »
A sa gusom oko 350+km, a alu 100km, računaj da ti gus ima 3 do 4 puta dužu razradu!

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #31 : 21 Rujan, 2008, 22:59:09 »
ma ja sam ovako imam gus kit trophy mišalicu sam malo pojačao i ulija nekih pola litre ulja na 12 litara benze i upalija i radija

Bog te oslobodio!  :laughing11:  Pa to ti je 4% što si dodao u rezervar + mješalica neznam kolko ti daje+ još si je pojačao  :rofl1: , uglavnom napravio si mješavinu cca 6% ili više

Ljudi bezveze si samo auspuhe začepljujete i skupljate naslage na klipu i glavi

Dosta ti je 2-2,5, 3% maximum, netreba pretjerivati, pa neće se bolje razradit s viškom ulja nego se neće nikako razradit, pa daj uključite mozak malo!

Gus razradit 300-500km i amen!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #32 : 22 Rujan, 2008, 01:36:11 »
ma ja sam ovako imam gus kit trophy mišalicu sam malo pojačao i ulija nekih pola litre ulja na 12 litara benze i upalija i radija

Bog te oslobodio!  :laughing11:  Pa to ti je 4% što si dodao u rezervar + mješalica neznam kolko ti daje+ još si je pojačao  :rofl1: , uglavnom napravio si mješavinu cca 6% ili više

Ljudi bezveze si samo auspuhe začepljujete i skupljate naslage na klipu i glavi

Ma lako za to, ali sa toliko ulja je smjesa puno siromasnija i prava opasnost lezi u tom grmu...

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #33 : 22 Rujan, 2008, 22:31:42 »
evo posto sam presao 500km,treba polako pocet sa skupljanjem love za djelove za ustelavanje. :toothy10:

sad trenutno imam unutra rolice 4,9gr plavu centralnu i zute male.

nije neki poseban start,pa mislim da bi se na tome jos moglo poradit,pa predlozite neke kombinacije da imam krajnju i start.


inace sa speed control-om sam dobio 4.9 i 3.6...
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #34 : 22 Rujan, 2008, 22:33:03 »
U minarellija sajbica cuda radi... po uvijetom da nemas min. prijenosni omjer u startu zbog presirokog remena.



http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=7994&cPath=4_28_288_2485
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2008, 22:38:39 SlowRider »

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #35 : 22 Rujan, 2008, 23:16:11 »
po meni je uvjek najbolje imat dobru karburaciju i prvih 200km ga ne vozit brzo, al stalno gas otvaraj/zatvaraj onako u stotinkama da se ljepo karika razradi.....

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #36 : 24 Rujan, 2008, 01:18:26 »
Ja svoj malossi sport nikad nisam stedio. Pa evo vec 6000 km, radi isto ko i prvi dan. Prvih 200 km sam isao malo laganije tj. nisam davao gas do kraja, a poslije toga uvijek pun gas koliko god moze :frajer:.

Ujutro ako je hladnije pustim ga da radi u leru dok se ne ugasi cok (minut-dva) i opet pun gas  :happy6:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #37 : 24 Rujan, 2008, 07:44:57 »
Evo jedno pitanje budući da uskoro karike stižu:

Kolko treba karikama da "sjednu"?

Moja procjena 20 minuta na leru uz lagano turiranje, pa 50 km na malo gasa, pa postepeno sve jače... Kak ostali misle?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #38 : 24 Rujan, 2008, 07:48:48 »
Opa.Pa ti si narucio karike.Kad slazemo pilu.

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Kit - Razrada
« Odgovori #39 : 24 Rujan, 2008, 14:47:13 »
i dalje mi niko nije napiso neke kombinacije koje sam pitao,za sustice i role
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™