Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner SP50 - grmljavina iz auspuha  (Posjeta: 1256 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline runnersp50_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp50
Runner SP50 - grmljavina iz auspuha
« : 27 Kolovoz, 2014, 18:06:52 »
Imam jedno pitanje prije nego počnem rastavljat skuter. Jučer se vozim i sve ok, kad odjednom zvuk se počne polako pojačavati (auspuh, da ne bi bilo zvuk iz slusalica, hehehe) i u 10 sekundi ostane zvuk grmljavine reske, kao da imam rezu gore!!!! Stanem da vidim i ne vidim ništa!! E sad, ima na onom spoju gdje je dihtung, na gornjem dijelu malo zijeva, odnosno ima lufta. Kao da se auspuh svinuo pa ima lufta. Možda od udarca kakvog, nemam pojma, ja nisam nigdje lupio. Nastavio sam sa vožnjom (i uznemiravanjem ljudi) i motor ide normalno na full gasu i na pol gasa. Kad otpustim gas onda prducka ko trabant ali jako glasno.

Sad evo kupio novu svjećicu pa ću prvo probat s njom, da nije do svjećice. Kaj bi još moglo biti. Namjeravam skinut spulju (serijala) dole i pogledat da nije propišao negdje. Ne mogu točno odrediti od kuda zvuk dolazi jer je nemoguće skužiti od odbijanja zvuka gdje je problem. Jel može biti (to mi jedan frend rekao) da je otišao onaj limić pa zato motor urliče??

Istina, skuter je spreman za malo bolji pregled ( to će jedan od forumaša odraditi) ali prva pomoć bi mi dobro došla da ne probijam uši jer ovo zvuči kao da ni nemam auspuh, hahahaha.

Ajmo ekipa, kaj bi moglo biti u pitanju, molim Vas za pomoć da složim to i odfuram kod majstora na poštelavanje skutera.

Hvala svima na odgovorima i eventualnim pitanjima!!

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Runner SP50 - grmljavina iz auspuha
« Odgovori #1 : 27 Kolovoz, 2014, 18:49:17 »
Provjeri si da ti nije ispao brezon.

Meni je tako prošle godine brezon ispao napolje i spuh dobio luft na spoju grane i glave, a dihtung ispao i zapeo u onoj "rešetki" na izlazu od plastika za hlađenje. zvuk kao da nemam auspuh, a još u to doba mi i membrana probila i skut pod punim gasom ne ide više od 35 km/h pa pola komšiluka uznemirio, svi gledaju šta je xD

Još bi moglo biti da ti je negdje grana progorila, potraži malo pod skuterom :icon_thumright:

Offline runnersp50_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Runner SP50 - grmljavina iz auspuha
« Odgovori #2 : 27 Kolovoz, 2014, 19:08:52 »
Provjeri si da ti nije ispao brezon.

Meni je tako prošle godine brezon ispao napolje i spuh dobio luft na spoju grane i glave, a dihtung ispao i zapeo u onoj "rešetki" na izlazu od plastika za hlađenje. zvuk kao da nemam auspuh, a još u to doba mi i membrana probila i skut pod punim gasom ne ide više od 35 km/h pa pola komšiluka uznemirio, svi gledaju šta je xD

Još bi moglo biti da ti je negdje grana progorila, potraži malo pod skuterom :icon_thumright:

Hvala, pogledat cu veceras ako stignem pa javim.

Offline runnersp50_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Runner SP50 - grmljavina iz auspuha
« Odgovori #3 : 28 Kolovoz, 2014, 21:19:26 »
Znači, nova svjećica...opet puca ali sam sad detektirao da je pucnjava u loncu pa ispada da je katalizator se razletio.
Našao ja na forumu kako se vadi katalizator i jako su lijepe slike dok je to gotovo....hahahahahaha, ali moram skemijati kako izrezat katalizator van jer se nije cijeli razletio nego samo unutarnji dio valjda jer se čuje kak šrota kad pomičem auspuh.

Eto, valjda je ipak samo to u pitanju. Sutra ide kod frenda na daljnje rezanje i varenje pa da vidimo dal cu imat mira ili ne.

Offline runnersp50_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Runner SP50 - grmljavina iz auspuha
« Odgovori #4 : 28 Kolovoz, 2014, 22:01:50 »
Riješena stvar, mala pukotina na onoj cjevčici za povrat plinova. Ajde, sad bar znam kako izgleda auspuh iznutra. Kat svejedno ide sutra van kad sam vec raskopao auspuh, hahahaha. Cjevčica odrezana, sutra varenje i voznja dalje!!

Može lock, delete ili što već.