Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 180 na 50ku  (Posjeta: 2840 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
180 na 50ku
« : 14 Lipanj, 2014, 01:16:06 »
Znaci zanima me sve!Kak drotovi gledaju na to,tehnicki kak se prolazi i jel znaju prepoznat oni drugu masinu gore(naravno da bi imo blokadu pa bi vrtio 50kmh).Kolko je uopce isplativo itd.?ajmo cuneri,raspisite se  :icon_thumright:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2014, 17:52:22 »
Imaš milijardu i jednu temu o tome.

Ako nemaš duplo više para nego što misliš da ćeš potrošit nemoj se ni upuštat u to il ako nemaš vrimena nemoj započimat jer nikad neće bit završeno. Neznam koliko iskustva imaš, ali moraš vodit računa o milijun i jednoj stvari.

Recimo, oće li ti se rama krivit i oće li izdržat to sve, pa varit prihvat za drugi amortizer i šta ti ja znam. Pratia sam par projekata i gotovo svi su neslavno završili, odnosno il nisu završeni il su završeni pa su ljudi shvatili da to neće dugo izdržat na cesti pa prodaju ispod cijene samo da se riješe toga.

A šta se tiče tehničkog i tog, mislim da ćeš tu imat najmanje poteškoća ako ga lipo središ. Bar ja imam takav utisak da živimo u državi di to niko ne kontrolira i niko ne kažnjava, OSIM ako budeš ima prometnu sa njim, e onda se pazi! :icon_biggrin:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2014, 18:47:03 »
za 180tku netrba drugi amortizer i nebude se krivila rama,nema mašina 100 konjai nije puno teža nego 50cc..

najbitnije je napravit nosač kak se spada,tj upasirat klackalicu od espea i napravit nosač za centralni selen (to je najveći dio posla)

a ovo dalje kaj se tiče policije,tehničkog itd...imaš isto rizik ko i sa serijskom mašinom bez blokada il nakitanom,moru te terat na vanredni tehnički itd..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2014, 21:18:20 »
Vremena imam,para,toga nikad nema dovoljno ali za ovak nes bi se naslo(racunam oko 3000kn da bi me ispala masina s instalacijom i svim potrebnim),jedino malo manje znanja al pomogo bi mi stari povarit nosac na ramu i to sve,radilo bi se sve na stolu i kako treba!Sto se tice nosaca,znm sve,dns sam dobio ramu od skippera 150 tako da ce to vj. ic gore ako se upustim u projekt(hvala maras na rami).Cekam Giacomo-a da mi posalje neke slike i malo pojasni kako sta tocno oko nosaca posto je on isto to slago.Ugl me zanimalo kak drotovi i ovi na th. gledaju na to ali ocito je isto ko i sa nakitanim pedesetkama,ako imas blokadu moglo bi se rec da si siguran  :laughing7: Mislio sam to radit tek na zimu ako ne skupim pare do tad za sp-a,tocnije,ako uspijem prodat nekom malagutia jer ne mislim imat 2 skutera posto jedva jednog nekako odrzavam  :icon_thumright: Opet kad bi uzo sp-a treba mi kategorija(doduse nemam nikakvu ali racunam ic slj godine polagat za auto a onda cu moc 50 vozit,do tad cu se ili strpit il imat srece da me ne zaustave  :toothy12: ),skuplja je nesto sitno rega,a i sp-a moze imat svaka susa a ovo je nesto sto nema svako  :headbang:

Offline Ivan031

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: FXR
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2014, 21:25:11 »
Koliko znam od tajfuna je klackalica krača nego od sp-ove, neznam jel isto tako i od skipera al ak uzmes selen i klackalicu zajedno onda moze

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1189
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #5 : 14 Lipanj, 2014, 21:31:53 »
Nije to nikakvi problem svi govore triba dosta za to napravit imat volje, zivaca i ostalih gluposti
Meni je prijatelj na runneru 50 u jedan dan sve pribacia i slozia na 150 ac tako da bitno je samo imat potrebne dijelove

A vidin da je u tebe u pitanju malaguti i preporucia bi ti da je to puno tj previse posla vozi se dok mos kasnije kupi nesto jace od kemijanja nema nista

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2014, 21:42:15 »
Dobio sam i klackalicu uz ramu,valjda ce pasat,ako ne nabavit cu drugu klackalicu,ili to nepase jedno na drugo?  :icon_scratch:
Josip:ne kuzim,prvo kazes da nema puno posla i onda da to ne radim ?  :laughing7: Rado bi ja kupio sp-a i vozio ali nemam kategoriju,a trenutno niti love.Reko sam,prodam li malagutia do zime stize sp osim ako me ne puste skuteri do tad  :toothy12:

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2014, 21:48:49 »
I da,sta s hladnjakom?Od cega uzet i di ga zgurat?Predpostavljam napred pod plastiku ali pitanje dal ce stat neka mrcina tipa onaj od sp-a il tak neceg  :icon_scratch:

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1189
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2014, 21:52:53 »
Dobio sam i klackalicu uz ramu,valjda ce pasat,ako ne nabavit cu drugu klackalicu,ili to nepase jedno na drugo?  :icon_scratch:
Josip:ne kuzim,prvo kazes da nema puno posla i onda da to ne radim ?  :laughing7: Rado bi ja kupio sp-a i vozio ali nemam kategoriju,a trenutno niti love.Reko sam,prodam li malagutia do zime stize sp osim ako me ne puste skuteri do tad  :toothy12:


Kazen ti da npr da se radi o nekakvom piaggio koji je skoro sve zavidat pogotovo runner masina i instalacija sve lipo odgovara
a minarelli masina ima gori nosace i to je dosta varenja itd  :toothy9: :toothy9:

Offline File 80

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 616
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula-Zadar
  • Moj Skuter: sp 180,runner 50
  • MojSetup: polini malossi
  • MojSpuh: non catalysed
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #9 : 14 Lipanj, 2014, 23:01:04 »
Također me neko vrijeme pucalo stavit mašinu na pedesetku runnera od sp-a i brzo me prošlo.Kad pogledaš da prosječna cijena 180 mašine nije ispod 2000 2500,a stanje je na svakoj upitno(to što kaže novo ovo,novo ono,ne vjeruj nikome) i sigurno ćeš uložit minimalno u nju 1000 kn samo da prebrtviš i promjeniš ležajeve,semeringe,pumpu vode a di tek ako je šta drugo poput radilice itd!
po meni totalno neisplativo,jedino ako nađeš neki karambol da je mašina stvarno uredna,pa prebaciš sve sa njega!
2t

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #10 : 14 Lipanj, 2014, 23:06:18 »
Ne kuzim vas,ako kupujem nesto normalno da necu uzet na nevideno i da ne skinem barem dekl..slazem se,ugl. Se prodaju u losem stanju al nije da se nemoze nac u nekom normalnom stanju  :icon_thumright:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #11 : 14 Lipanj, 2014, 23:59:53 »
frende kolko se ti voziš dobra bu ti i nakitana 50-ka.. :) kaj ti se onda bolje ne isplati za te pare koje češ ulupat u to kemijanje, položit A1 ili A2 kategoriju? položi bar A1 kupi bilo kakvu 125 i to nadrkaš i bok..  :icon_thumright:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #12 : 15 Lipanj, 2014, 00:34:03 »
Takve gluposti poput pucanja rame, krivljenja, drugog amortizera, ulupanje pustih para itd. zanemari. Neznan sta je ljudima koji tako nesto pisu..

Ako imas nekog ko ce ti sredit nosac, to si za jedno popodne gotov, sutradan montiras masinu i gotovo  ;D

Neznan kakve se komplikacije izmisljaju, steeef ti je sve reka...

Kad kupujes masinu obavezno skini cil za 5 min, vidi stanje klipa i cil, protresi radilicu i to je to.

Jos ako se vozis u nekom mjestu di bas nema policije, neces imat brige jer drotovi ne vide razliku izmedu Tmaxa i zipa.

Racunaj oko 2500 za urednu masinu, mozes i jeftinije uzet pa sam prominit pumpu vode, brtve, remen, role itd..

Ugl samo pazi da se kvalitetno napravi nosac i nemas brige. U svakon slucaju izac ce te duplo manje od cijelog spa ako nemas kat za njega.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #13 : 15 Lipanj, 2014, 09:44:17 »
Tak sam i razmisljo,do 3000-3500 dat za sve.Sto se nosaca tice vj. Bi radio sa starim to i bilo bi kak treba,mi bi popikalo obicnim a onda bi mi neko s tig-om povario komplet cijeli nosac.Necu se nigdje zurit,imam sad vremena i za razmisljat i slagat tako da cu se malo jos raspitat i sve da nebude iznenadenja!ugl. Sam vecinu sazno al uvijek jos tu ima nesto.hvala svima na odgovorima pa i ovim da ne slazem to!  :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #14 : 15 Lipanj, 2014, 11:05:42 »
ak imas ramu od skr-a onda odrezi od njega taj kompletan donji dio i upasiraj na svpju,pretpostavljam da si tak i mislil..
a druga stvar,bilo bi dobro nabavit prvo masinu pa onda po njoj slozit kut i medjuosovinski razmak da bude kak treba..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #15 : 15 Lipanj, 2014, 11:43:21 »
Nikako ne radi bez mašine kak ti i steef kaže.. I dobro pazi na ravninu prednjeg i zadnjeg kotača.. I kod varenja da ti ne povuče i ne stoji ukoso na kraju ;D

I moj savjet, uzmi AC za početak, lako kasnije staviš 180, a manje je zajebancije jer nema kilera itd.. A lako staviš i 172 ak treba :D

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #16 : 15 Lipanj, 2014, 11:46:02 »
Nisam mislio varit nosac bez masine naravno!razmisljo sam o ac da,al disk mora bit! :headbang:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #17 : 15 Lipanj, 2014, 11:50:27 »
Pa lako disk nabacis :)
Ovisi na sta naletis od mašine i kak ces proc, mislim od dodatnih ulaganja..
Da prebaciš na disk ti treba skoro 1000kn, felga 400, čeljust 150-200, glavcina 100-200, pumpicu i lajtung pretpostavljam imas..

EDIT Disk sam zaboravio. On je novi 200kn

I naravno blokovi moraju imat nosače za čeljust..
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2014, 11:52:06 andy »

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #18 : 15 Lipanj, 2014, 12:20:24 »
Znm zato razmisljam dal uzet kompletnu masinu od spa pa se zajebavat s kilerom il uzet blokove bez termogrupe na disk pa slagat..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: 180 na 50ku
« Odgovori #19 : 15 Lipanj, 2014, 12:32:52 »
onda bolje uzmi odma sve od sp i toe to..nešt sitno skuplje ti bude zbog kilera i crijeva..
a kad već kemijaš ramu,nislim da je najmanji problem iskasapit prednju masku za uglavit kiler od spa  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)