Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pregaranje sijalica na skuteru  (Posjeta: 5378 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pregaranje sijalica na skuteru
« : 12 Lipanj, 2014, 23:57:15 »
Pozdrav

Desilo mi se nakon voznje da mi ne svijetle svijetla na skuteru napred dvije sijalice na kratkom svijetlu h4 35w i zadnje stop svijetlo za poziciju kupim druge ugradim rade normalno al ajd reko da ispitam napon na akumulatoru kad napon na akumulatoru varira od 13v do 16,4v akumulator je ispravan skuter normalno radi samo sto su mi izgorile te sijalice u cemu bi bio problem.
I da napomenem da imam regler isti kao sto mi se sad nalazi na skuteru sa 4 izlaza samo sto je ovaj regler skinut sa yamasakija 50cc 2t drugaciji je raspored zica  raspored zica sam nastimao kako i treba zuta na zutu crvena na crvenu bijela na bijelu i zelena na zelanu receno mi je da je ispravan kad sam njega stavijo na skuteru isto mi se desava mozda cak i gore tj. vec napon bude.

Kako da ispitam regler jeli ispravan?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #1 : 13 Lipanj, 2014, 12:29:45 »
Pa zar nikom se nije desavalo ovako?  :help:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #2 : 13 Lipanj, 2014, 12:48:11 »
Napon nebi smio bit preko 14,7V. Ajde, 15V jos moze proc.



Regler provjeri. Vidi koliki je napon na akumulatoru kad si na srednjim i visim okretajima. Ako prelazi 15V - tu je problem

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2014, 13:58:17 »
Napon na pola gasa je od 14v do 15,5v a na ajmo rec full gasu ide i preko 16v

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2014, 14:17:25 »
onda je regler :icon_thumright:

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #5 : 13 Lipanj, 2014, 14:30:29 »
Da li mogu da stavim ovaj regler i kako odredit gdje ide koja zica na dzeku i kako provjerit ispravnost reglera http://beganovicdoo.pik.ba/artikal/9587931/regler-kymco-malaguti-mbk-yamaha-50-100-125-150/
a ovakav je raspored zica kod mene http://i182.photobucket.com/albums/x64/el_majstor/regler1600x1200.jpg

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #6 : 13 Lipanj, 2014, 20:45:53 »
Zar niko nezna?  :help:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2014, 18:00:24 »
Kako misliš "gdje ide koja žica đeka?", pa na jednoj strani priključka reglera imaš ovo proširenje i tu ide proširenje sa đeka :drunken_smilie:

Ne znam jel može taj regler, vidi, nazovi, pitaj.

A reka ti je 3alfa3 kako se provjerava ispravnost, uzmeš univerzalni instrument, namjestiš mjerenje istosmjernog napona i upališ skuter. Jednu stezaljku na + baterije, drugu stezaljku na - baterije. Kako daješ gasa taj bi se napon triba povećavat do nekih 14.4V, uglavnom priko 15V nebi smia ić kad mu daš full gas. Naravno, skuter stavi na glavnu nogaru, nemoj u vožnji mjerit :toothy12:

U slučaju da ti se napon ne minja kako daješ gasa ili ako ide priko 15V onda je regler doživio krah.

Ima još neka shema sa mirenjem otpora među pojedinim stezaljkama, a to bi triba nać za svoj model na netu, al ova prva metoda je dovoljna.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2014, 19:09:58 »
Pa mislim da na nekim reglerima nije isti raspored zica pa da li bi to trebalo mijenjat sta sto se tice džeka ide bez ikakvi problema moze se prikopcat a napon na leru 13,5v na pola gasa 14,5v do 15,5v a preko pola gasa ide i preko 16,5v i da li je bolje kupit fabricki regler DD e50 mu je oznaka cijena 10(eura) ili RMS regler zamjenski regler cijena mu je (7,5eura)

Hvala svima na odgovorima

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #9 : 25 Lipanj, 2014, 17:07:18 »
Pozdrav problem jos nije rijesen zamjenjen je regler novim Rms reglerom i kupljen je rezistor jer je stari pregorio nije bilo originalnog pa sam uzeo ovaj ali ovaj kad spojim imam 10,9oma 35w a fabricki je 30w 5,9 oma sad dali bi ja smijo da uradim ovo ovako http://www.pik.ba/artikal/12988152/rezistor-2t-50cc/
unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #10 : 10 Srpanj, 2014, 19:06:18 »
Pozdrav problem nije rijesen kupljen novi originalni fabricki rezistor novi regler Rms skuter proban napon normalan na leru i od 0 do 30km/h jel se krene preko 30km/h napon opet raste preko 15v i cim pritisnem jednu od kocnica nebitno je koja je kocnica napon opadne na 13,50v znaci kad se upali jos jedan potrosac onda je uredu skinuo sam namotaje i magnet bilo je dosta taloga na njima i na jednom od dinamo limova bio je bas naljepljen talog i na jednom namotaju bila je kao tacka ostecen namotaj i probao sam optor izmedzu tog namotaja i zica i bilo je ocitanje od 732 ohma to ostecenje sam premazao lakom za nokte da bude zasticeno da nebude gola zica sad da li je to moglo stvarat problem ta ogoljena tacka i ovaj talog

Ja se izvinjavam na malo duzem tekstu ali svako pomoc bi dobro dosla sta da provjerim i da pogledam

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Offline Foka11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 36
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250i
  • Moja Kaciga: Agv
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #11 : 11 Srpanj, 2014, 11:42:49 »
Na autu kad je akumulator los zna takoder varirarti napon.
Jel ima kiseline uopce u njemu?
Ako nema nalij destiliranu vodu,ili jos bolje provjeri sa nekim drugim akumulatorom da ne kupujes odmah novi.
Kome je sudeno da bude jeben,njemu gace same padaju...

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #12 : 11 Srpanj, 2014, 15:54:24 »
Akumulator je star 1 godinu pali skuter iz prve nebitno koliko stajao gel je akumulator Fiamm 9ah imam jedan stariji akumulator kiselina 7ah od njega pali isto skuter iz prve ali se isto desava i na njemu

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pregaranje sijalica na skuteru
« Odgovori #13 : 12 Srpanj, 2014, 11:02:20 »
Ajde prijatelji znali iko do cega bi moglo da bude evo skuter je rastavljen plastike skinute bile su dvije zice od mase kao progorene pa su dodirivale ram nji sam izolirao probao sam da li mi radi skuter bez akumulatora i radi najnormalnije napon je na leru sa upaljenim svijetlima 6v a kako dajes gas napon raste do 12v+/-
Sta dalje da ispitam i da provjerim? Jer skuter vec stoji mjesec dana.  :help: