Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 sajla gasa - rucka  (Posjeta: 910 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Smajke

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: ixs
Runner 50 sajla gasa - rucka
« : 11 Svibanj, 2014, 23:44:21 »
Imam problem sa sajlom gasa na runneru sp 50, 2013. g.
Juce mi je pukla sajla gasa na razdjelniku onom, i danas uzeo novu od covjeka sa polovne gilere ( prodaje je u djelove ). Ugl ubacio sam tu sajlu njegovu, i cak je kad sam je provlacio djelovala malo duza od moje fabricke.
I sklopio sam ponovo skuter, i stavio sam rucku sve fino. Medjutim upalio sam skuter i sam daje gas, obrtaji mi na 3000 cim ga upalim.
I skinem rucku i namjetim fino i obrtaji budu normalni bude sve u redu i zavrnem ona dva sarafa i zaglavi se rucka ne mogu dati gas, i onda malo jace povucem i cujem da nesta pucketa malo i onda opet ide na 3000 do 5000 obrtaja i sam daje gas cak pomalo i krece.

Prvo pitanje, kad sam otvarao razdjelnik pukao mi je jedan komadic nisam mogao da skontam odakle je a nisam ga ni mogao naci nigdje, ali ugl u razdjelniku imam onaj mali metal kroz koji idu sajle i nista vise samo onaj okvir razdjelnika. Prvo pitanje znaci treba li jos nesta u razdjelniku biti sem sajli i tog metala za koji se kace sajle ?

Drugo pitanje, posto me zeza ono kad otvorim rucku ima malo plasticni komad i nikako ne mogu da skontam jesam li ga fino stavio, na pravo mjesto pa kontam da nije i to, kad stavim duzu stranu unutra onda sam daje gas a kad uzu unutra onda ne mogu dati gas nikako :/

Ako neko zna sta moze biti bio bih zahvalan da napise :D A sto se sajle tice, podmazao sam je jos i wd-om reko za svaki slucaj posto je koristena tako da nije to sigurno.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Runner 50 sajla gasa - rucka
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2014, 09:26:28 »
skini airbox gledaj jel ti siber gasa skroz pao na ler poziciju
ako nije sajla je prenapeta
daj puni gas i siber mora skroz biti dignut ako nije  sajla je pre labava i treba je dospanati

dok slozis da je na otpustenoj rucici ler a na full gasu siber otvoren do kraja pregledaj dali je isto i s sajlom uljne
odnosno da je naleru poklopljena na onim markerima na full gasu skroz navinuta