Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako srediti matice ?  (Posjeta: 338 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Kako srediti matice ?
« : 17 Travanj, 2014, 11:08:37 »
Ispričavam se ako nisam pogodio rubriku pa molim ekipu da premjesti temu.

Dakle radi se o maticama za felge . Inače su bile niklovane ali ih je naceo zub vremena. Dakle savjeti kako da ih sredim da opet lice na nesto da nisu ofucane. Netrebaju bit niklovane mogu bit bojane ali opet da mi se i boja ne guli od kljuća. . 

Šta mi je najoptimalnije.

Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kako srediti matice ?
« Odgovori #1 : 17 Travanj, 2014, 11:12:18 »
uzmi nove vidis i sam da su vec hrdave i da su sigurnosni rizik

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Kako srediti matice ?
« Odgovori #2 : 19 Travanj, 2014, 18:10:04 »
kad su već u ovakvom stanju i "dozivaju" nove, onda se malo poigraj s njima! Ako uspiješ, dobro je, a ako ne onda si svakako već odlučio uzeti nove.
Uzmi sitni šmirgl i dotjeraj ih u neko izglednije stanje... Ako to uspiješ sa čeličnom četkom na bušilici ili brusilici, odlično, ali to je malo rizično pošto su mali komadi i prijeti ti opasnost da zakačiš prste... Uzmi brener ili naloži vatricu negdje, pa ih stavi u žar. Kad se dobro zagriju do promjene boje u žarko crvenu, preuzmi ih kliještima i ubaci u posudu sa uljem. Nije bitno koje je ulje, novo ili staro motorno ili dvotaktol...
Bitno je da posuda u koju ćeš potopiti usijane matice bude metalna, jer plastična bi se otopila kad ju dodirne matica.
To je elementarno bruniranje, koje će matice zaštititi od korodiranja i neće se guliti kao što se guli farba. Dobit ćeš crnu boju, osnosno neku tamniju nijansu ovisno o glatkoći metala i temperaturi koju postigneš.
Ali računaj da će nakon toga matice biti termički obrađene, što pak znači da možda promijeniš njigovu čvrstoću odnosno krtost. Mislim da je to u slučaju matica neznatna promjena i da se neće odraziti na njih.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!