Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: karburator  (Posjeta: 1864 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
karburator
« : 14 Ožujak, 2014, 15:45:11 »
Poštovanje,
Imam Keeway fac-t 100cc i zanima me dali neko zna kako da stelujem karburator,znam da smjesa ide na 1,5 okretaj e sad ima onaj drugi saraf ispod njeg se nalazi feder e valjda je on za obrtaje,na koliko da njega okrenem, i gdje mogu provjeriti dali mi negg vuce fels zrak,,pomazi te ljudi :)

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: karburator
« Odgovori #1 : 14 Ožujak, 2014, 17:28:47 »
taj saraf sa federom ti je saraf ler gasa, ler gas stelas kad je skuter ugrijan, i vrtis ga po zelji, tj. sam odredis da radi mirno na leru, zavidavanjem povecavas okretaje, a odvidavanjem smanjujes...
ako ti sve normalno radi, ne gusi se, lijepo prima gas onda ti je sve u redu sa zrakom, pa ako ti vuce fals, provjeri prirubnicu, semeringe, brtve itd.
Piaggio Zip 50 2t

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: karburator
« Odgovori #2 : 14 Ožujak, 2014, 17:54:09 »
e to mi je i najveci problem sto ne ubrzava jednako i gusi se,ne prima gas ravnomjereno,kako mogu smanjiti ili povecati dotok zraka ako je u tome problem, mozda bi trebao malo vise okrenuti saraf za smjesu ?

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: karburator
« Odgovori #3 : 14 Ožujak, 2014, 18:03:28 »
nisam probavao dirati u šaraf od smjese, ali sam se "poigrao airboxom i smanjivao protok da izjednačim sa količinom benzina koji je mogla dati serijska dizna...
Zaključak je sljedeći. Usisnik je iz više dijelova i na tim spojevima uzima zrak. Neću reći da je to falši zrak, ali kad sam zabrtvio te svojevrsne bijele piksne što se umeću kao dizne za zrak, poremetio se rad već uštelanog u bocu...
Provjeri kako su ti rasklapani ti spojevi, da te taj dotok zraka ne izludi, JER u vožnji se može poklopiti da zaptiva, ili da se naheri pa da pušta, a tu sad dolazi i režim rada na toplo i hladno pa se neka mala odstupanja na početku odraze kao velika na kraju...
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline N-SR 50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50
Odg: karburator
« Odgovori #4 : 16 Ožujak, 2014, 19:29:49 »
Da ne otvaram novu temu,
mozete li mi reci gdje se na kraburatoru nalazi cok i kako mogu znati da li je iskljucen nakon nekog vremena?
Hvala

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: karburator
« Odgovori #5 : 17 Ožujak, 2014, 13:11:34 »
nalazi se na vrhu karburatora,crni, zasticen vecinom plastikom, na aprili je dellorto vecinom i iz njega ti ide kabel, nemozes fulat, da ispitas jel radi spoji ga na akumulator i nakon 15-20 sek mora iglica izlazit iz njega
Piaggio Zip 50 2t

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: karburator
« Odgovori #6 : 17 Ožujak, 2014, 14:18:50 »
ljudi dosta ste mi pomogli, smijesu sam stavio na 1,5 a onaj za obrtaje sam zavrnuo do kraja,to znaci da sam stavio max broj obrtaja e sad jeli to dobro ili lose,dali da malo smanjim ? airbox sam pregledao i gdje god bila supljina ja sam je zatvorio i plus sam onaj gore otvor kuda ulazi zrak malo zatvorio sa trakom i skuter ide nikad bolje, alii opet jedan mali problem, nakon 10 min kao da se pregrije i moram cekati da se ohladi da bi ga upalio,svijecica je onako izmedju crnog i sivog tamno i puno je vlazna,dali moze biti do tog da je gorivo slabo jer sam trosio ono koje je bilo u njemu od prije 3 , 4 mj jeli oslabilo, i svijecica nije nova,dugo je koristena..dali je do tog ili sam previse zatvorio bocu za zrak..izvini te

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: karburator
« Odgovori #7 : 17 Ožujak, 2014, 15:38:03 »
Ne bih se usudio puno što reći jer si puno toga uradio odjednom.
Uvijek je bolje odraditi jednu promjenu pa pratiti stanje, tako da znaš što je bilo ključno u tome.
Ovako, jedino ti sa sigurnošću mogu reći da presvijetla svjećica znači siromašnu smješu, tj da ima viška zraka, ali ne treba biti ni viška goriva. Što si sve dobio zavrtanjem šarafa, teško je suditi, a pogotovo sužavanjem usisnika zraka na airboxu.
Ako ti "dobro ide", pa se "pregrije", moglo bi biti da imaš viška zraka... Manjak benzina znači manjak maziva iz ulja, i manjak rashlađivanja stubline samim gorivom, zato oprez u dodavanju zraka.
A i gorivo je sada sve više nego dosadašnji benzin! Svih mogućih aditivaima kao u priči, a kad benzinske pare  ispare, ostaje kemikalija i pitanje je što još "pumpadžije" naliju ako gledaju zakidati na vagi... Zato osvježi ili promjeni gorivo pa štelaj to što štelaš!
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: karburator
« Odgovori #8 : 17 Ožujak, 2014, 15:54:38 »
ja cu sad kupiti gorivo i promjeniti pa cu pokusati malo vozati da vidim dali ce opet stati, ako stane trazim dalje rijesenje, znaci iako sam smanjio dotok zraka moguce da i dalje prima previse,jer sad trenutno motor mi ide kao nikad do sad, isao sam 70 mozda cak i vise a prije je 65 bio max ! uglavnom ovi obrtani nista ne znace, nije bitno sto sam pojacao obrtaje, nadam se da cu na kraju sve srediti..

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: karburator
« Odgovori #9 : 17 Ožujak, 2014, 20:54:46 »
 :icon_thumright:

samo lagano s gasom dok ne utvrdiš u što diraš da ga ne spržiš na brzaka!
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: karburator
« Odgovori #10 : 21 Ožujak, 2014, 16:05:43 »
vozio sam motor nekih 15 km i sve steka ok,malo mi izgubi snagu kad se zagrije i hocu da krenem uz brdo,a po ravnom ide kao zmaj,na pocetku ide i uz brdo,vuce normalno ali kad se bas zagrije onda nece,dali moze biti do remena ili nesto dr. evo uslikao sam i svijecicu...

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: karburator
« Odgovori #11 : 21 Ožujak, 2014, 21:09:22 »
smjesa je ok, ja bi otvorijo sraf smjese za 1/4 kruga i onda isto pokusao ici u brdo da vidim oce li oslabjet
ako i dalje oslabi onda je do prenosa

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: karburator
« Odgovori #12 : 21 Ožujak, 2014, 21:39:19 »
Nema tu ja bi zavrnuo -ja bi odvrnuo. Zna se kako se stela karburator, prema tome...
Znaci dignes ler gas da motor malo brze radi, zavrnes saraf od smjese do kraja i odvrnes ga 3 puna kruga. Motoru ce past okretaji. Onda polako zavrces saraf od smjese do dijela gdje su okretaji najveci, znaci do onda kada motor najbrze radi. Probas jos zavrtat i kada motoru pocnu polako padat okretaji, odvrnes do mjesta gdje su najvisi, spustis ler gas na normalu i to je to.

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: karburator
« Odgovori #13 : 21 Ožujak, 2014, 21:49:55 »
hmmm, bojim se da bi sa ovim drugim nacinom ponovo pokvario sve jer ipak ja nisam toliko strucan,bojim se da cu ponovo sve zafrkati,ipak mozda bi ja pokusao odvrnuti jos malo saraf smijese za 1/4 pa pokusao tako,ako to ne upali onda bi pokusao ovu drugu variantu iako mi nije bas jasna..nadam se da cu ga konacno nastimati pa da furam po gradu pozelio sam..