Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Laptop do 3t kn max?!  (Posjeta: 3058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Laptop do 3t kn max?!
« : 25 Veljača, 2014, 18:39:26 »
Preporuka nekog laptopa. Ne treba bit pila jer će mi služit uglavnom samo za programiranje na njemu, al da je za tu cijenu najbolji?

Jel isplativije uzet sa njuškala ili novog u dućanu? Sva iskustva poželjna :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #1 : 25 Veljača, 2014, 21:17:22 »
Za 3 milje znas sta mozes ocekivat od novog laptopa,a na njuskalu mozes nac puno bolji za istu lovu al je opet pitanje kakav ces ulovit...

Moja preporuka je Lenovo G580 oko 2600 kn


Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #3 : 26 Veljača, 2014, 16:41:39 »
nedavno uzeo punici  :dontknow: hp250 sa 2020m procesorom i ostao iznenađen kako lijepo radi, plaćen 2999 sa windowsima 8

sada je malo manje bez os-a

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-250-h6q53ea-pentium-2020m-dvdrw-dl-4gb-500gb-gma-hd-2000-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-linux-crno&option=artikl&id_artikl=014.210.069

grebi se popust kod eladia  ::)
Pula Über Alles

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #4 : 27 Veljača, 2014, 10:21:34 »
Prijedlozi dođu kao odlična početna točka :icon_thumright:

Danas ću malo bacit oko na ove mini laptope, po specifikacijama su lošiji ali su praktičniji za ono što mi treba.

Jel sa njima netko iskustva imao?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #5 : 27 Veljača, 2014, 11:19:06 »
Mislis na notebookove? Ja imam Acerov 10,1 inca, procesor je nešto kao dual core, ali kao nije baš (nemam pojma, buraz mi je nekaj objašnjaval al baš ga nisam skuzil ;D ).
2GB rama i tjt kaj znam od specifikacija.
Stvarno je praktičan, lagan, baterija traje pun kufer, ali preeeslab. Zaboravi solo task, a kamoli multitask :icon_biggrin:
Video na youtubu nemožeš pogledat da ne šteka, svaku stranicu loada 10-tak sekundi. Cijena prije nekih godinu i pol mu je bila cca 2200-2300, vjerojatno se sad za te pare nade bolji, ali nešto ih ni nema jačih u prodaji kolko sam gledao.
Znači meni služi za net i dokumente i ništa više, i nisam zadovoljan s radom. radije preko mobitela odem na forum recimo.
Tako da sumnjam da će ti bit dobar za programiranje, ja sam radio samo u winqsb-u koji nije zahtjevan program, donekle je ok radio, sad kako bi C# radio ili slični, to baš neznam...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #6 : 27 Veljača, 2014, 15:11:27 »
objasnio mi jedan pošteni trgovac i nažalost je istina, koristiti ovu stranicu (ili sličnu) http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
kod kupnje kompa. problem je u tome što brojke na oznakama procesora više ne znače ništa nego marketing i često se desi da procesor sa većim brojem ima slabije perfomanse od onog sa nižim brojem
Pula Über Alles

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #7 : 27 Veljača, 2014, 16:45:51 »
Mislis na notebookove?

Valjda se tako zovu. Ma to je taj ako je 10.1'' ekran. Šteta, kao što si rekao, izgledaju praktično, al izgleda ništa od toga ako je tako :angry7:

Ovaj nije loš laptop od verude iz linksa, zasad je najbolji od predloženih. Taj će mi bit nekakva početna točka :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #8 : 27 Veljača, 2014, 19:31:22 »
[
Valjda se tako zovu. Ma to je taj ako je 10.1'' ekran. Šteta, kao što si rekao, izgledaju praktično, al izgleda ništa od toga ako je tako :angry7:

Neznam, probaj potražit neki s boljim konfiguracijama, vjerojatno se da nać do 3000 kn, samo pitanje kak njih "jake" uopće i rade :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #9 : 01 Ožujak, 2014, 13:19:55 »
Evo 2 početnička pitanja :icon_biggrin:

Jel moguće uzeti neki laptop kojem piše u specifikacijama "Instaliran Linux" kao free Dos, odnosno da kažeš "Uzet ću isti taj, samo oću free Dos", bi li smanjili cijenu? Ili njima u firmu već stižu sa tim svim instaliranim stvarčicama?

Jesu li bolje dvi jezgre po 2.4GHz ili 4 jezgre po 1.5GHz, čemu se više pridjeljuje pozornosti, taktu ili broju jezgri? Po benchmarku je bolji ovaj sa 2 jezgre, sad koliko je benchmark vjerodostojan, neznam :icon_scratch:

P.s. @veruda https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=20348 Evo u HGspota isti taj što si u Linksa uzeo, 2600kn i dobiješ 500Gb više HDD-a :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2014, 13:21:29 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #10 : 01 Ožujak, 2014, 16:22:47 »
dođe tvornički istalirano, još je i besplatno tako da manje nemre...

što se tiče snage držao bi se benchmarka, sa time da je procesor samo dio računala, grafička kartica (ako je externa) dosta ubrzava stvar, nedaj bože ssd disk, i naravno barem 4gb rama
Pula Über Alles

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #11 : 06 Ožujak, 2014, 22:49:03 »
dođe tvornički istalirano, još je i besplatno tako da manje nemre...
Dva identična računala, jedan sa Free Dos, drugi sa windowsima i razlika 300-400 kuna :binkybaby:

Zna li netko što je ovaj TPD kod procesora (kod Intela i AMD se drugačije propisuje :icon_scratch:)?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Laptop do 3t kn max?!
« Odgovori #12 : 09 Travanj, 2014, 14:52:11 »
Evo da zaključamo temu. Naručio sam http://notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=22424. Cijena sa poštarinom 2 940 kuna. Ima odličan procesor nove tehnologije 2.4GHz (Ivy Bridge kao i i3 procesori). Odličnu grafičku karticu u tom cjenovnom rangu i neloše izgleda. Za ono za šta će mi služiti, laptop je čak i "prejak". Kasnije ako budem htio vjerujem da se može ubaciti i i3 procesor. Al sljedećih par godina mi sigurno neće trebati.

U dvojbi su još bili Packard Bell sa cijenom 1900 kn. Malo slabiji ali i dalje solidan dvojezgreni procesor (1.4GHz), 4GB RAM-a i najbolja integrirana grafička Intel HD4400. Mislim da je ovaj laptop best buy u rangu do 2.5t kn. I mana mu je šta nema CD/DVD čitać.

Druga dilema je bila http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=10597, sličan laptop kao i što sam uzeo. Ovaj je laptop je skuplji 100.00kn. Prednost u odnosu na ovaj što sam uzeo je i3-3110M procesor, a mana je fizički izgled jer ima plastični palmrest http://cc.cnetcontent.com/inlinecontent/builder/len/len_64_13a7d6a3e4ec4d0fae7a2e74f894afb0/20131106163537106_19926_file.jpg. Dok ovaj prvi link ima aluminijski palmrest http://www.lenovo.com/images/gallery/1060x596/lenovo-laptop-g500-black-metal-front-detail-4.jpg

Nije da mi je fizički izgled presudan, ali gledat ću ga svaki dan, neću sigurno uzeti najružniji laptop. A ovaj sa plastičnim palmrestom je jedna od ružnijih laptopa koje sam vidio.

I zadnja dilema je bila http://www.vemil.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-asus-x552cl-sx021d-pentium-2117u-156-led-4gb-500gb-gf-710m-cam-wifi-bt-hdmi-usb-30-bijela/41036/ Dakle neloš procesor, osnovna zasebna grafika i prelip izgled. Plus šta ima godinu dana garancije više nego Lenovo laptopi. Sad su ga i snizili 100 kn. Al kad već uzimam nešto, rađe ću dati 400 kn više i dobiti dosta bolji procesor i bolju grafičku.

Ovih mjesec dana sam dosta naučio o novim tehnologijama laptopa i svakakve sitnice sam gledao, tako ako kome treba preporuka laptopa do 3t kn nek se slobodno javi na PM :icon_thumright:

:josjedanlock:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!