Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?  (Posjeta: 7658 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline saro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sarcevic
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 CC
Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« : 14 Kolovoz, 2008, 14:23:46 »

skidanje serijskoj i stavljanje protocnog na skuter kojem je samo skinuta blokada... znaci nema nikakav kit ni ostale gluposti. dali se na tom novom protocnom treba skiniti ono sranje sto ima na pocetku .. ona lulica ili ne? koliko vidim na ostatku nema nikako suzenje tamo di je onaj prigusivac. ali ima na tom pocetku.... pa me zanima dali se to treba vaditi van ili ne?


sta se desava. skuter ide sa serijskim auspuhom normalno nekih 80-85 po satu. i sve super. ali sa tim protocnim jednostavno NE ide.. jedva 60 na sat i to se oteli dok dodje do 60. izvadjena je ta lulica na pocetku i koda je nekako zagusen. jednostavno ono krene jako lose i onda ubrza relativno dobro do 50 na sat i onda se opet osjeti da se ugusi i to je to.... do 60 nabire 10 kilometara.. i ni prc.

pitam jel poznanik ima isto to ali njegov se skuter ponasa sasvim normalno... pa mi nije jasno.. u cem je caka.  :icon_scratch:
prodajem auto u dijelovima od osijeka do zagreba

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #1 : 14 Kolovoz, 2008, 14:26:09 »
Koji si auspuh stavio,jesi stavio federe kvacila i rolice sto si dobio s njim,jesi stavljo vecu diznu...

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #2 : 14 Kolovoz, 2008, 14:38:19 »
pa jesi ti sad skinuo to suženje ili ne? ? ? Ako nisi trebalo bi pošto ti je to blokada auspuha...

napisao si ovako:

''pa me zanima dali se to treba vaditi van ili ne?''

i onda:

''izvadjena je ta lulica na pocetku''
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline saro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sarcevic
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 CC
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #3 : 14 Kolovoz, 2008, 15:42:11 »
jesam izvadio sam van tu lulicu. inace skuter ima samo drugi variomat i 8 gramske rolice. kolega ima isti kao moj runner od 50. i isti auspusi su isti dan dosli tj kupljeni. na njegovom ide ko metak. kod mene trokira.

http://www.startright.co.uk/images/Technigas%20exhaust.JPG

to je takav.

jednostravno kad krece onak ugusi se koda nemoze krenit kad krene.... i zaleti se nekih 10 na sat.. onda obrtaje napuca na 9000 il vise.. i ono nabrije super do 50 bolje neg prije i onda zamre jednostavno, okretaju padnu na 7000 a brzina oko 60-65 i to je ono full fulovaaa cak ni nizbrdo nece da ubrza mozda malo, al obrtaju ostaju na istom mjestu...

ni na jednom skuteru nije dirano nista sto se tice dizni i togla slicnoga. samo je skinut prsten na variomatu. nista sto se federa u kvacilu nije mjenjano. (jedino sto kazem da ja imam sportski variomat, iako se svi kunu majkom da to nemaveze) pomalo smo svi zbunjeni ne sam on vec i na jos 2 mjesta di sam pitao. eto ovo je 3 mjesto di pitam. imam osjecaj kao da jos ima nes sto ga ugusi u auspuhu, ili jednostavno nema podtlak pa treba biti ona lulica na pocetku pada napuca nazad klip. il jednostavno neznam. na original auspuhu je bilo odrezano onaj povrat plinova i zavareno i zatvorena rupa. i skuter je isao 80-85. glupo mi je sada vracat auspuh nazad. ak ima neka caka. kod prigusivaca... obicno je negdje znalo biti jos nesta unutri. ali nema nista. gurao prst gledao pod svjetlom, jednostavno nema nista.. sve je cisto.
prodajem auto u dijelovima od osijeka do zagreba

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #4 : 14 Kolovoz, 2008, 17:42:37 »
Rezo spuh UVIJEK trazi lakse rolice i tvrdje federe kuplunga (i malo vecu dizu u karbu). U suprotnom imas to sto imas.

Offline saro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sarcevic
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 CC
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #5 : 14 Kolovoz, 2008, 17:52:46 »
da ali kako onda kod kolege koji ima isti motor ko ja i nije nis dirao od toga sto si naveo njemu taj auspuh sljaka? i on nema te probleme! ?
prodajem auto u dijelovima od osijeka do zagreba

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #6 : 14 Kolovoz, 2008, 18:01:07 »
da ali kako onda kod kolege koji ima isti motor ko ja i nije nis dirao od toga sto si naveo njemu taj auspuh sljaka? i on nema te probleme! ?

Nesto sigurno nije isto. Tu spada i raspoloziva snaga iz termo grupe.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #7 : 14 Kolovoz, 2008, 18:15:46 »
koliko se ne varam Tecnigas Next R je ovo...nista licno ali ovaj auspuh je cisto sranje...vjeruj mi imo ga i za piaggio masine nevalja nicemu...mozes nastimat samo da imas krajnju ok i medju ubrzanje ,start sa serijskom termo grupm ,nema sanse da nastimas na tom spuhu...moze sa 3 grama rolnicama ...ali ce ti se onda vrtit ko neki motor sa Tpr kitom ili slicnim....ja sam promijenio jedno 20. setova oprugica,5 centralni ..sto od polinija sto od malossija sto od hebo od stage 6 i jedno 20 pakala rolnica i vise,..sve gramaza od 3 pa do 6,karb stimo jedno 50 puta...vjeruj mi djabe ti,na kraju pogledas das vise para na stimanje tog auspuha..nego da si uzeo Yasuni R sebi......zato sam ga prodo i uzeo zx ...malo manja krajnja 1-2km/h..stavis 4.5-4.8 rolne i zute federe iz malossi pakiranja ili leo vinci plave sto dobijes uz auspuh,malo karb postimas i odlican start i sve...licno mislim da taj auspuh ne radi ok na serijali ,piaggio masinama.....
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2008, 18:17:38 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline saro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sarcevic
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 CC
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #8 : 14 Kolovoz, 2008, 19:05:19 »
a majku mu hebem garavu onda..... ide u staro zeljezo... i sad dolje s motora... pasmumater kosti progrizem
prodajem auto u dijelovima od osijeka do zagreba

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #9 : 15 Kolovoz, 2008, 09:18:54 »
al ne mogu da verujem da ne može brže od 60... brzina nema veze sa federima kvačila što nisi stavio, oni su ti samo za start!

probaj ti ipak staviti malo lakše rolnice pa ćeš videti....
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #10 : 15 Kolovoz, 2008, 15:35:09 »
lol....reza i 8 gramske rolice....dobro da ide i tih 60....

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Auspuh - blokada za protocni nedoumica!!?
« Odgovori #11 : 25 Kolovoz, 2008, 12:19:29 »
Ma joj moze bolje od 60....to je ono kada se samo bubne auspuh i ocekuju cuda---- Ajd ti fino provjeri dali ti je skinita blokada sa karba uopce (limic na usisu zraka) onda stavi diznu 64 i malossi filter ...sada bi trebao ici 70-80 tj malo losije nego serijala bez blokda... onda stavi tvrdje oprugice na kvacilo...max zute i rolice od 6 grama jer ne kuzim koji ti to sportski variomati imas ali vjerojatno je malossi multivar pa vidi kako ide....onda isprobaj lakse rolice ili teze da izvuces maksimum.... eto to te ceka ....

A sada  fino odvezi skuter nekome tko se kuzi da ti napravi ovdje opisano.
« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz, 2008, 13:59:36 veka84sb »