Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Isplati li se....runnerica...??  (Posjeta: 5236 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Isplati li se....runnerica...??
« : 30 Srpanj, 2008, 15:53:50 »
ovako.....razmišljam o ponudi od frenda....po vašem mišljenju...isplati li se kupiti Gileru runner 2003. god., reg. još par dana... nema karburatora,cilindra,klipa,karika,glave cilindra i nema prednje gume i naravno nema ulja u kočnicama.....inače na tom skutu je bio kit malossi sport...ali je nedavno prodan...sa karbom....a frend je taj skut dobio u zamjenu za auto i neke pare.....na skutu maske su uglavnom uredu... i ovo sve ostalo šljaka.....pare nisu u pitanju...samo me zanima isplati li se to uzimati i sklapati...naravno isplati li se financijski..to me zanima.. :help: :help: :help:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2008, 15:55:45 »
Ako je taj Runner 1000€ onda se sigurno ne isplati. Ako je neka smjesna cifra onda se isplati.

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2008, 16:22:05 »
pa nije 1000 €......a reko sam da nisu u pitanju pare....ali uglavnom...uz dogovor...cifra bi bila oko 2000-2500 kuna.....a ak je to smiješno..... i da zaboravih...ležajevi i semerinzi su loši...tak' da bi i njih trebalo izmjenit...a sve ostalo je ok...
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2008, 16:28:59 »
Ako to sve znaš sam sklopit nanovo se isplati uzet!

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2008, 17:23:54 »
staviti te nove dijelove (cilindar,klip,karike,glava cilindra,karb.) je lakši dio posla....ali ono poštelavanje...to bi ostavio nekom majstoru...  :toothy10:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #5 : 30 Srpanj, 2008, 18:17:20 »
e moj care, na tom motoru je malossi sport samo jedan od bar 5 kitova koji su na njemu bili...
a vjeruj mi da je bilo dosta jakih kitova,... sta da ti pricam dosta je rec da je jedan od djelova bio malossi inerotor, a to se ne stavlja na bilo sta...  sad ako ga dobiješ za 2000kn onda se ajmo rec isplati, sve preko je vec pitanje...
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #6 : 30 Srpanj, 2008, 18:24:12 »
čuo sam svašta o tom skuteru.....a i znam i sam da je u svoje vrijeme bio jedan od najbržih u okolici......ali za tu cifru...(premda nije riječ o parama) ...da utrpam još i 1000 €....bar bi bio djelomično siguran da me može izvuć bar 10000 km..bez velikih zajebancija.....
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2008, 17:11:41 »
eo prije par minuta......pogledao sam malo bolje i popisao sve dijelove koji trebaju ili su pokidani......... a treba gotovo cijela mašina..... Dijelovi koje bi trebalo nabaviti : Kit, auspuh, karburator, radilica, cijeli prijenos ( variomat, polutke, remen,kvačilo), gume na kotačima, kompletno paljenje i struja, na lijevoj strani dvije maske treba pokrtap, cijeli skuter bi trebalo prefarbat i naravno promijeniti sve ležajeve, semeringe i staviti novo ulje........gledao sam cijene tih dijelova...i ako bi stavljao neke malo bolje dijelove (base setup sa tp radilicom i malossi strujom i fly kvačilom i mhr vario i karb 19 i spuh gianneli re.) trebalo bi mi oko 10 000 kuna ......+ bojanje + popravak maski + nove gume na kotačima i + ulje i gorivo.....a taj skut bi dobio za oko 1000-1500 kuna......e isplati li se to uzimati ili ne....po vašem mišljenju..??????????
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2008, 17:20:59 »
trebalo bi mi oko 10 000 kuna ......+ bojanje + popravak maski + nove gume na kotačima i + ulje i gorivo.....a taj skut bi dobio za oko 1000-1500 kuna......e isplati li se to uzimati ili ne....po vašem mišljenju..??????????

Naravno da se ne isplati. Kupi novi iz ducana. Nije puno skuplji

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2008, 17:44:01 »
trebalo bi mi oko 10 000 kuna ......+ bojanje + popravak maski + nove gume na kotačima i + ulje i gorivo.....a taj skut bi dobio za oko 1000-1500 kuna......e isplati li se to uzimati ili ne....po vašem mišljenju..??????????

Naravno da se ne isplati. Kupi novi iz ducana. Nije puno skuplji
pa znam da nije puno skuplji novi runner.....ali on je serijala....i opet da ga sredim trebat će mi te pare, a 99% da mi stari neće dat toliko para za sređivanje NOVOG skutera (nego ću ja onda morat šljakat cijelo ljeto, da skupim para za dijelove)......što se tiče prijenosa i ostalih dijelova .... to sam mislio full malossi overrange, kvačilo fly, radilica tp, spuh gianelli reverse, kit tp trophy, cijela malossi struja, karburator stage6 ili dellorto 19 mm i neka glivuština obavezno....
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2008, 17:45:37 »
Kad ulupas sve te puste novce u taj skut i odlucis ga prodat nakon tjedan dana, kupac ce pitat koje je godiste, a drugo ga nece zanimat.

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #11 : 09 Kolovoz, 2008, 18:28:23 »
Kad ulupas sve te puste novce u taj skut i odlucis ga prodat nakon tjedan dana, kupac ce pitat koje je godiste, a drugo ga nece zanimat.
pa isto bi tako prošao i sa novim skuterom da kupim.......a i zašto bi prodao skuter u koji sam ulupao 10-ak tisuća kuna i onda ga prodam za duplo manje pare, a na njemu je sve novo i ispravno.....a drugi skuter nemislim uzimat još jer imam 16 i pol god......a skut je 2003god.
ja se još jako dvoumim i razmišljam...da li da ga uzmem ili ne......mogu ja rec starom da bi uzeo novi skuter...npr. neka bude runnerica... ok.. ona je oko 18 tkn.....servisi,sranja..itd...ok....ali onda nemam šanse da nagovorim staroga da mi da...5-6 tkn.....za ulupam u novi skuter.... a za ovo opet je previše para za polovni skuter.....danas to računam i gledam cijene.....da ga cijelog sredim...i mašinu i maske....i svjetla... nemogu proć bez 12-13 tkn minimalno.........naravno da želim sve nove dijelove....nezanimaju ne polovni....dijelovi.....
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #12 : 09 Kolovoz, 2008, 19:16:10 »
Gle, trazio si misljenje drugih. Ja sam samo dao svoje misljenje  :)

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #13 : 09 Kolovoz, 2008, 19:18:21 »
Gle, trazio si misljenje drugih. Ja sam samo dao svoje misljenje  :)
ma uredu je !
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #14 : 09 Kolovoz, 2008, 19:25:14 »
eee.....3alfa3.....ili netko drugi....je li mi možete reći odprilike kolika bi trebala biti krajnja brzina na runnerici sa tim dijelovima (koje sam gore napisao da bi kupio u stavio na tu runnericu) ????? :help: :help:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #15 : 09 Kolovoz, 2008, 19:30:55 »
eee.....3alfa3.....ili netko drugi....je li mi možete reći odprilike kolika bi trebala biti krajnja brzina na runnerici sa tim dijelovima (koje sam gore napisao da bi kupio u stavio na tu runnericu) ????? :help: :help:

Serijska getriba, multivar2000 i remen u max omjeru na nekih 10000 okr bi trebalo biti oko 90+ km/h. Da li ces to postici serijskim 50ccm cilindrom ili sa 2fast nije bitno.

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #16 : 09 Kolovoz, 2008, 19:39:09 »
tj setup koji si gore naveo bi morao dati min 100km/h... samo jesil se raspitao za cijenu malossi struje???
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #17 : 09 Kolovoz, 2008, 19:42:05 »
Joj bjez od toga! Previse trebas para ulupati a tek zivaca da nadjes sve dijelove i poslozis ,a onda tek kada skuzis da to sve i napravis da to nece biti tako dobro kako zamiljas jer ces naci jos nekih stvari sto treba mjenjati i td.....

Ako vec oces potrositi 10,000kn kupi neki runner koji vozi nabaci base kit i spuh i vozi! jos ti ostane za kakvu jaknu i reyervar goriva a ustedit ces si toliko muke i zivaca (a i svojima) da ces sjede dobiti tek 10 god kasnije!

Eto ovo je samo moje misljenje nemoj se ljutit....p.s to je iz iskustva!

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #18 : 09 Kolovoz, 2008, 20:22:17 »
Joj bjez od toga! Previse trebas para ulupati a tek zivaca da nadjes sve dijelove i poslozis ,a onda tek kada skuzis da to sve i napravis da to nece biti tako dobro kako zamiljas jer ces naci jos nekih stvari sto treba mjenjati i td.....

Ako vec oces potrositi 10,000kn kupi neki runner koji vozi nabaci base kit i spuh i vozi! jos ti ostane za kakvu jaknu i reyervar goriva a ustedit ces si toliko muke i zivaca (a i svojima) da ces sjede dobiti tek 10 god kasnije!

Eto ovo je samo moje misljenje nemoj se ljutit....p.s to je iz iskustva!
ma uredu je !!

Serijska getriba, multivar2000 i remen u max omjeru na nekih 10000 okr bi trebalo biti oko 90+ km/h. Da li ces to postici serijskim 50ccm cilindrom ili sa 2fast nije bitno.
[/quote]
eee.....3alfa3.....ili netko drugi....je li mi možete reći odprilike kolika bi trebala biti krajnja brzina na runnerici sa tim dijelovima (koje sam gore napisao da bi kupio u stavio na tu runnericu) ????? :help: :help:
nije multivar 2000 nego full malossi MHR overrange i nije serijski cilindar nego tp trophy sa tp radilicom !!! + malossi struja i fly kvačilo i 19 mm karb. i da ide samo 90 km/h ??!! ja bi ga zapalio isti dan !! na njega bacim 10 000 kuna i da nemože ić 100 km/h ??!! a ovi likovi sa foruma sa svojim "serijalama" peglaju bar 85 km/h !! a daj čovječe.....

Serijska getriba, multivar2000 i remen u max omjeru na nekih 10000 okr bi trebalo biti oko 90+ km/h. Da li ces to postici serijskim 50ccm cilindrom ili sa 2fast nije bitno.
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #19 : 10 Kolovoz, 2008, 02:39:00 »
Ja samo kazem sto kaze i matematika (a ona ne laze - to je univerzalni jezik s kojim ce se komunicirat s izvanzemaljcima ako ne shvate zemaljski  ;D )
serijska getriba+multivar2000+max omjer u prijenosu+10.000 okretaja = 90+km/h. Ako zelis brze nema problema. Ili stavi dulju getribu ili povecaj broj okretaja.

Za sve ostalo, tu je Mastercard  ;D