Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem na tehničkom pregledu  (Posjeta: 8841 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #20 : 06 Srpanj, 2013, 14:53:34 »
Gledaj a ja ti garantiram da postoji mogučnost da ovaj tko mu pregledao vozilo može dobit otkaz.Imao sam prometnu nesreču s jednim likom kaj je regal auto 6 dana prije nek je imal udes,naravno na mjestu prometne nesreče se vidi samo trag kočenja jednog kotača,sud je zatrazio da se auto ispita,kao i sve kamere u tom teh.pregledu zbog tog jer je prolaz plačen,i odvjetnik rekao da 99% da djeltnik leti van,..Nebi pričal da nemam isti problem...Naravno i s autom,motorom se nesmije ban tehničkog,ima traka gdje se može ispitati to je to.
......

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #21 : 06 Srpanj, 2013, 14:55:24 »
a kaj se oni imaju vozit uopce, mislim jel im to uopce dozvoljeno? 
meni jednom na tehnickom se poceo neki decko nema ni 25 god vozit sa skuterom ono kak dobro starta i ko djete kruzi oko valjaka , mislim si daj sidi majmune i kupi si skuter
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #22 : 06 Srpanj, 2013, 15:04:06 »
Ima pravo sjest na motor i probat,sve unutar stanice tzv poligon..
......

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #23 : 06 Srpanj, 2013, 15:11:55 »
Ima pravo sjest na motor i probat,sve unutar stanice tzv poligon..

 :icon_thumright:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #24 : 06 Srpanj, 2013, 15:31:56 »
Meni je radnik s tehncikog strgao retrovizor, lik se nes naprijed nagnuo i strgak retrac. Dogodilo se to da sam otisao u motobencony, sva sreca da su imali retrovizor za f12, platio ga ja 120 kn, jer, nemre me slikat bez retraca, nemrem proc regu...eto...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #25 : 06 Srpanj, 2013, 15:34:04 »
ja uvijek idem prek veze na tehnički tak da mi se tak nekaj nikad ne događa..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #26 : 06 Srpanj, 2013, 16:12:41 »
za kocenje postoje valjci i to je to... nisam lud davati vozilo bilo koje vrste da mi voze... samo fali da napravi stetu pa da jos o svome trosku rjesavam...

ma na koje isusove valjke bi stavljal skuter?koi od tih valjaka bi kočnica od skutera zaustavila?onda bi tek pucalo sve od reda..
kod pregleda djelatnik je dužan provozat i probat kočnice,isto ko i na traktorima.

i o kakvim tu advokatima pričmo i sudskim sporovima zbog sajle za 100 kn?neznam ko bi išel plaćat par soma kn za pokretanje postupka zbog sajle,stvarno svašta.

a o naknadi štete bi se dalo pisat,poznaniku je na autu puklo crijevo od kočnice dok je bil na tehničkom,bilo je starije i očito lagano popucalo već i kaj sad bi djelatnik trebal njemu nadoknadit štetu jer je puklo za vrijeme pregleda?

kaj se tiče blokadi za skutere,složite da se vrte manje..dužni su na valjku držat pun gas da se vidi krajnja brzina a sad jer se to vrti 5 il 15 hilljada to je stvar vlasnika..ak se kaj razleti i za to je kriv ovaj sa tehničkog,jelda?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #27 : 06 Srpanj, 2013, 16:39:02 »
guma ne zaustavlja valjke, nego kad stisneš kočnicu ih usporava i ta se sila mjeri. kad blokira guma vozilo se izbaci van iz kanala.
nema nikakvog lomljenja..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #28 : 06 Srpanj, 2013, 17:08:56 »
guma ne zaustavlja valjke, nego kad stisneš kočnicu ih usporava i ta se sila mjeri. kad blokira guma vozilo se izbaci van iz kanala.
nema nikakvog lomljenja..

na autu da al na motoru/skuteru ne..baš me zanima di bi završil da te izbaci ko i auto  ::)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #29 : 06 Srpanj, 2013, 17:09:59 »
Na valjcima ne mjere kočnice nego brzinu,očito da mjere kočnice sigurno bi bacilo skuter...

Nemam zamjerke na tehnicki,nisam nikad naisel na nekog bahatog...
......

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #30 : 06 Srpanj, 2013, 17:12:36 »
Bilo je slucajeva kad su motoristima rekli nek se napeljaju na valjke za kocnice (za aute). Najcesci odgovor je bio nek djelatnik STP to obavi, a prije toga se porazgovara sa sefom, ali ak se motor osteti - kupili su ga. Do sad ne znam da je i jedan motor zavrsio na valjcima  ;D

Zna se opis tehnickog za motore/skutere i ako bi zbog toga nastala steta, direktna je odgovornost djelatnika jer je radio protivno sluzbenim uputama o tehnickom pregledu

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #31 : 06 Srpanj, 2013, 17:13:35 »
meni redovno gleda brenze na valjcima. makar idem prek veze.. stane u kanal, zavrti valjak i stišće brenzu.. kazaljka se diže i kad lik stisne skroz, kotač blokira i digne ga prema napred.. ne kužim kaj nije jasno, kakvo isprobavanje kočnica van valjaka.. on mora izmjeriti kolko njutna okrenu valjci i kad kočnica počne blokirat, to je relevantan pregled kočnica a ne ovak da on krene pa zakoči u hali to je subjektivan pregled koji svaka budala može napraviti.

radi se o tome da kontrolor ne zna kak pregledati brenze na 2 kotača na valjcima pa to ne rade jer se boje da ne padnu i slično..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #32 : 06 Srpanj, 2013, 17:14:15 »
meni redovno gleda brenze na valjcima. makar idem prek veze.. stane u kanal, zavrti valjak i stišće brenzu.. kazaljka se diže i kad lik stisne skroz, kotač blokira i digne ga prema napred.. ne kužim kaj nije jasno, kakvo isprobavanje kočnica van valjaka.. on mora izmjeriti kolko njutna okrenu valjci i kad kočnica počne blokirat, to je relevantan pregled kočnica a ne ovak da on krene pa zakoči u hali to je subjektivan pregled koji svaka budala može napraviti.

Na skuteru?  :o

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #33 : 06 Srpanj, 2013, 17:16:48 »
da, pa da npr. dođeš u njemačku na tehnički, nikad nebi mogo proć tehničku ispravnost kočnica na taj način da ispitivač napravi mali krug po stanici između onih kanala i to je to.. koči, koči - ne koči..
to nije relevantan test.. to ima valjda samo u bosni, srbiji i hrvatskoj..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #34 : 06 Srpanj, 2013, 17:21:44 »
Mopedi i motocikli se ne stavljaju na dinamometar za ispitivanje kocnica.
Zato postoji ova odredba:


Kod vozila koja zbog tehničkih razloga ne mogu biti ispitana na stacionarnom uređaju, ispitivanje se obavlja na ispitnoj stazi pomoću uređaja za mjerenje usporenja.

Ispitna staza mora biti suha, ravne površine i ne smije krivudati.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #35 : 06 Srpanj, 2013, 17:23:04 »
ja vise ne bi isao preko veze  :redface:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #36 : 06 Srpanj, 2013, 17:26:40 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Evo c/p (dobro procitaj)

Učinkovitost kočnica (koeficijenti kočenja i razlika sila kočenja lijevo - desno) provjerava se na uređaju iz članka 10. točke 1., a za vozila koja zbog svojih tehničkih karakteristika ne mogu biti ispitana na valjcima, učinkovitost kočnica (koeficijent kočenja) ispituje se pomoću uređaja iz članka 10. točke 15.

Članak 10.

Za obavljanje redovnih tehničkih pregleda s ispitivanjem ispušnih plinova motornih vozila, stanica za tehnički pregled mora imati:

1. uređaj s valjcima kojim se provjerava kočna sila po obodu kotača kod motornih i priključnih vozila. Uređaj mora biti odobrenog tipa;
15. štopericu;



Znaci, na motociklima i mopedima se kocnice provjeravaju stopericom  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #37 : 06 Srpanj, 2013, 17:32:58 »
ja imam debelu vezi, šef stanice je prijatelj od mog frenda i on mi je gledao brenze. veli da se to u pravilu ne radi zbog mogućeg pada ali on naravno kao vodielj poslovnice određuje kaj se radi a kaj ne.
u domeni ispitivača je da procjeni dal neki skuter il motor spada u skupinu vozila kojima se "zbog tehničkih razloga" kočnice ne mogu ispitati na valjcima, zapravo su ti razlozi navedeni gore: ispitivač se ne usudi motorom koji košta ne znam 100000kn i koji ima 200ks stat na valjke da se ne rastepe ili slično i ne napravi štetu pa onda napravi krug po stanici i vidi kao jel motor staje. kad bi realno htio provjeriti brenze na motoru koji juri 200 na sat, morao bi se provozati autocestom i istiskati ga i kočiti i kad se vrati može napisati u izvješće, da, ovaj cbr 1000 dobro koči (u skladu sa propisom)

dakle kod nas ne postoje uređaji za kontrolu kočnica na motorima pa se stoga kočnice kontroliraju "na krumpir"

naravno da tako nešto u eu nebu prošlo pa danas sutra možemo očekivati nove uređaje.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #38 : 06 Srpanj, 2013, 17:40:21 »
dakle kod nas ne postoje uređaji za kontrolu kočnica na motorima pa se stoga kočnice kontroliraju "na krumpir"


E pa o tome se i radi. U njemackoj koju si spominjao imaju. Sprava radi isti posao, ali je osigurana poklopcima da ti nogu ne povuce. Kaj mislis kaj ostane od stopala ak nagazis medju valjke?

Da ne pricam da je u Kraljevicevoj izmedju valjaka rupa od 2 metra

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem na tehničkom pregledu
« Odgovori #39 : 06 Srpanj, 2013, 17:41:41 »
ivanm...jel to veza da ne moras cekat nared?  :toothy3:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...