Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Opel Tigra?  (Posjeta: 12204 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #20 : 24 Lipanj, 2013, 10:53:24 »
jel ti treba auto za nekakav posao, tj planiras li s njime nesto obavljati ili samo za normalnu voznju?

ja bih na tvome mjestu gledao ako je samo za voznju, fiat-skoda-vw , od te 3 marke ces najlosije proci sa vw (omjer ulozeno-dobiveno), ali su po meni najmanje kvarljivi i dosta jeftini dijelovi...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #21 : 24 Lipanj, 2013, 10:56:45 »
Eo da i ja kazem nesto
Opel Tigra lezi na istoj sasiji kao i Corsa B.
Naprijed neovisni ovjes, odiza kruta osovina na federima.
Sto se tice limarije na tim godistima vise ne hvata hrdu tako, ovjes je dobar s tim da  najvise stradavaju jabucice na sponama volana i vilicama, to zamjenis i na miru si ako luftaju.
Nekih vecih problema nema sto se toga tice.
Sto se motora tice svi od 1200-1600cc su na istoj bazi radeni, razlike su i mjenjacima, imas CR/WR duze/krace mjenjace.
Odrzavanje ti ide ovako, 3.5L 10w40 120-160kn, filter ulja 18kn, filter benzina 25kn, filter zraka 22kn  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
obloge kocnica prednje 170, zadnje 190kn...itd, znaci to je ultra jeftino.
Jedino na motorima sto crkava su egr ventili koji krepavaju od zacepljenja cadom i to je jedina slaba tocka.
Potrosnja 8 ventilaca ti je oko 7.5-8, 16V oko 9.5-10  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #22 : 24 Lipanj, 2013, 11:44:46 »
Ima susjeda opel tigru, šta reć.
Dobra maca, nema kaj :toothy9:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #23 : 24 Lipanj, 2013, 12:08:32 »
Ima susjeda opel tigru, šta reć.
Dobra maca, nema kaj :toothy9:

suseda je dobra maca? haha

ee.. uzmi astru f il vectru b (imal oboje.. astra f 290 000 da se kaj diralo(1.7TDi ISUZU 60kw))
il vectra 320 000 (lanac ima) ništ ne dirano nit slagano 2.o Di 16v 60kw nepoderive... a služit će te duže nego traktor...

ak trebaš nešt za na posel.. kući i nisu ti bitna neka nateravanja... :notworthy:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #24 : 24 Lipanj, 2013, 12:10:49 »
dečki kod mene samo Švabe dolaze u obzir,odlučio sam da prvi put u zivotu necu biti brzoplet,,,štedit cu pare,bar 3-4 000 eura da bude i onda mogu uzeti vise nego solidan autić...konkretno ciljam na Bmw 3,to mi je san jos od prije,vidio sam da oni stariji modeli imaju 75 kw i to taman smijem voziti..teško da cu uzeti neku drugu marku kada budem kupovao,za mene je bmw pojam u autima i toe to...ne morate mi govoriti da su skupi servisi i da puno trosi,to znam i sam :D
ionako moram imati neku zanimaciju poslije Izuvača sto cu sredivati po svom ukusu i da imam nesto glancat  :laughing7:

najvise se zivciram zbog ovog jebenog zakona od pišljivih 80 kw nemos ni pošteni auto uzeti do 24. godine,i recimo ja sam polozio sa 18. godina i narednih 6 godina moram voziti auto do 110 ks,a netko tko prvi put polozi sa 24. godine smije odma ferarija voziti,krajnji idiotizam od zakona...ako su se vec odlucili za taj zakon onda su trebali staviti od trenutka polaganja naredne 2 ili 4 godine da ne smijes voziti jači auto i toe to

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #25 : 24 Lipanj, 2013, 12:20:47 »
od mojeg poznanstva u PU M. vele
da bu moguce nakon 2 godine iskustva vozit jači....
(gle Slo i ostale.. ja dojdem tam .. ovaj od 18. god vozi tatin tuareg v6 i takve....)

jer su to čiste gluposti.....

a ovo za BMW! kaj te tu vuče tak? em je teški... nema okretnog previše taj od 74 do 85 kw... a troši ohohoh ! platil budeš sam marku BMW (rijetko koji je u original očuvanom stanju) :D

DE RADIŠ da buš to zdržaval? haha

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #26 : 24 Lipanj, 2013, 12:23:39 »
svatko ima svoju ljubav, ja hondu, eto ti bmw..
samo bih ti savjetovao da DOBRO pogledas tko i kakav je vlasnik, da provjeris dobro auto i kilometrazu na tehnickom, kao i na policiji jel imao kakvu nesrecu...

vecina je u losemu stanju, ali ih ulickaju pred prodaju.. dobro otvori oci   :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #27 : 24 Lipanj, 2013, 12:36:11 »
prije bi kupil nekaj tipa 206 hdi za 20 soma kn nego bilokakve te rejsing wannabe auteke cisto zbog duplo manje potrosnje..iskreno nemrem si zamsliti da vozim nest tak kaj trebas terat ko majmun da ide i da mi trosi 9 10l..

kaj se tice bmwa za te novce mores uzet nekaj dosta staro a to je izvozeno i izubijano,s tim da ta masina 105 ks i nije nekaj,u biti je slaba za taj auto..
znam par ljudi kaj su uzeli tak socijalne bmwe pa dok se krenulo trgat radili su samo za popravke,potrosnja je postojana :)

meni u obzir dlazi samo tdi masina kaj i sad vozim
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #28 : 24 Lipanj, 2013, 12:39:13 »
meni su pezoi oduvijek bili zenski auti, ali to mi ne smeta toliko koliko onaj debilni mjenjac koji je bolji na traktorima..

a drugo.. klasicna greska vecine je kupiti neko auto sa slabim motorom, pa onda imaju puno kilograma prema konjima, i potrosnja je velika jer se treba stiskati...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #29 : 24 Lipanj, 2013, 12:41:27 »
za mene je tigra smeće od auta :puke:

zajedno smo skupa

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #30 : 24 Lipanj, 2013, 12:53:52 »
naravno da ne bi uzeo auto od 75-80 kw(pogotovo bmw koji je težak) da mogu nesta jace voziti,j**** ti zakon krvavi,vazno da oni matorci mogu voziti sta god oce a jedva vide i jos su senilni da ni sami ne znaju iz koje brzine krecu i da ne govorim sta rade po gradu...
to je jos jedan od razloga zasto skuter prodajem,ovo nije normalno,stalno mi netko oduzme prednost,ni kriv ni duzan najebes...idioti mutavi

dobro drnda kaze,njemu je honda no.1 a meni bmw i svako ima nesta sto voli...ja sam svjestan do normalnoh bmw-a ne mogu ni traziti za 2 000 eura jer to moze biti samo kramp u koji cu uloziti jos toliko,realno mi treba oko 4000 eura a to cu stediti jos bar do iducega ljeta,samo da nadem neki posao preko studentskog ili slično...
realno mogu ja kupiti clia za 2000 eura tip top,ali nije to to,jebes takav auto koji mi se ne sviđa i koji necu imati zelju sređivati niti ista slično...ne kazem ja nista,nekom treba auto čisto za vožnju od toče a do točke b,ali meni treba za guštanje..ionako uvijek mogu posuditi auto koji manje trosi ako idem negdje dalje ili slično...sve to ima svoje

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #31 : 24 Lipanj, 2013, 13:02:45 »
bas si ti drnda zenski..
kaj su onda te honde?djecji autici za malodobnike koi su zeljni cviljenja dok stisnes gas?
pojenta je bila u dizelu a ovo mi je prvo palo na pamet u tom nekom cjenovnom rangu.
momenta vise,potrosnja manja.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #32 : 24 Lipanj, 2013, 13:07:36 »
reci cu ti moju pricu..
znaci od negdje 5 godine otkako sam poceo citati automagazine, zavolio sam civic 4 generaciju... prosle godine sam ju napokon i kupio , nazalost, zena mi je izletjela u traku i da ne udarim u nju, sletio sam pod put i unistio auto...
ukratko, sada sam kupio skodu feliciu, tj onaj dan kad smo bili na picu u green fielda...

nikakvih problema nemam s njom, auto mi se u nijednome pogledu ne svidja,i dalje samo hondi razmisljam...
ali to mi je neko prelazno auto, dok ne skupim love ponovo i opet kupim isto...

tako da bolje uzmi nesto jeftino sto se ne kvari , i nek te sluzi godinu ili dvije, prodaj ga i kupi bmwa kojeg zelis  :icon_thumright:

steef, ja nisam zeljan cviljenja... ja to auto zelim od 5 godine, i nijedno drugo mi se ne svidja

vozio sam i vozim stvarno svakakva auta, ali konkretno ono lupanje pri saltanju na pezou mi se gadi...

i vozio sam 407 1.6 hdi, i mogu reci da je to smece, auto ko auto je oke, ali primjer, nek je turbodiesel, mala je snaga za to auto i to pijeee
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #33 : 24 Lipanj, 2013, 13:41:52 »
dobro drnda,nema veze..ja pricam jedno a ti drugo..407 je malo skuplji od ovog o cem pricamo al kad si spomenul,to je slicno ko i bmw sa 105 ks.
da si vozil 2.0 hdi sa 140 ks onda bi videl nekaj drugo..
dok si ogranicen malim budjetom onda tesko budes nasel auto koi tie san snova..kak i sam vidis.
jebiga,ja sam po pitanju auta racionalista,vozim octaviu 1.9 tdi 90 ks,najbitnije je kaj trosi izmedju 4 i 5 litara,momenta ima i ide super za 90 ks..dok sam ju znal gazit jedva sam ju na 6l digel..i nikakvih kvarova u vise od 200 iljada km.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #34 : 24 Lipanj, 2013, 14:37:55 »
pa da, octavia sa 90 ks je extra auto... samo i one su oko 4000eura...

nisam ciljao s 407 na cijenu, nego na to da trosi ako je malen motor za to auto...  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #35 : 24 Lipanj, 2013, 14:58:09 »
Da, al on nije spomenul ogromni 407, već mali 206 koji je taman za taj motor, pristojno ide i malo troši.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #36 : 24 Lipanj, 2013, 16:24:53 »
"dok sam ju znal gazit jedva sam ju na 6l digel..i nikakvih kvarova u vise od 200 iljada km"

onda ju neznaš stisnuti prijatelju.... 1.9 TDi škodu po kompu dok sam vozil i tjeral, potrošnja 9 litara.. frendova(stari prvi vlasnik) imala je svaki servis i 143000 km otprilike....

svi koji mislite da tdi mašine ne mogu trošit varate se... ako se normalno vozi do cca 3000o/min troše solidno... al ako ih se tjera mogu trošit ko i benzinci... PROVJERENO! haha

jedini auto koji troši 4 litre ak ga tjeraš il na leru je od frenda FOLCIKA trojka 1.9D :D
ima 360 000 auto dela kak traktor, al ide i idee! :D

sorite na OFF-u

 :notworthy:

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #37 : 24 Lipanj, 2013, 16:57:04 »

vozio sam i vozim stvarno svakakva auta, ali konkretno ono lupanje pri saltanju na pezou mi se gadi...



imam (opet žena) i potpis
Pula Über Alles

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #38 : 24 Lipanj, 2013, 17:17:37 »
Sta se sve ovdje moze procitat  :notworthy:

1.6 hdi je smece?? Da je smece(sto se tice potrosnje,performansi i pouzdanosti) ne bi se ugradivao u tolike modele. Druga stvar je tezina 407-ice.

@pralas- Jesi siguran da ti treba auto? Jesi siguran da mozes tocit,placat registraciju,osiguranje i odrzavanje? Ako ti auto nije neophodan ostani na toj corsi dok ne zaradis za bolji auto.

Ako kupujes auto za brzu voznju vodi racuna o sigurnosti. Evo,usporedi kako na crash testu prolazi civic() u usporedbi s tvojom corsom()

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Opel Tigra?
« Odgovori #39 : 24 Lipanj, 2013, 18:48:29 »
pajdo, uzmi nekog karavana da možeš iza velpra ko čovjek nešto povalit...   :toothy3: vjeruj mi karavan je dušu dao za tako nešto

u tigri di ga nemože ni manualno obradit a da se ne zaplete negdje

što se tiče jačine auta, gdje bi divljao sa njime.... rađe onda nekog yugića uberi za 100 ojra i ako očeš deri sa njim i po njivi neće ti bit žao ( a opet je veći od tigre)

to te sad puca želja za adrenalinom zbog nedostatka "vjetra u kosi"

sve u svemu, Tigra mi je odkako je na tržištu ružna, da se lako tunirat ali je opet ružna.....

ako ubereš pare, rađe bi uzeo bmw e36 nego tigru (makar se zadužio starcima za 200-500 eura) tamo neko 1994-1995 godište se nađe do 1800-1900 eura a imaju kilometražu od 230000 pa nadalje ali to je bmw tek razrađeno (ima ženin bratić e36 dobio ga je sa 250000 km i sad je na nekih 350000 ako ne i više a mašna se ne čuje kako dobro radi)