Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Opel Vectra 1.7 D...  (Posjeta: 14305 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 2mario2

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 50ccm
  • Moja Kaciga: Je polovična
  • MojSetup: dovoljan serijski
  • MojSpuh: je preglasan
Opel Vectra 1.7 D...
« : 14 Travanj, 2013, 21:41:57 »
pozz, eto me opet nakon dugo vremena na forumu i imam pitanja neka u vezi Vectre... 93. god, km neznam jer sam zaboravio, 1.7 d opelov motor unutra, stanje 7/10, napravljena generalka i ističe rega i cijena bi bila 500-600€, auto je od frenda tak da znam što i kak je rađeno (mehaničar je po struci) i ima račune da je sve promijenjeno osim guma... i sad zanimaju me vaša iskustva s tim autom, kakva je potrošnja, kvarovi itd??? nemojte pisat uzmi bolje Fiat, bicikl ili traktor jer me zanima ovaj auto zbog cijene i potrošnje za koju sam čuo da je mala... molim da pišu oni sa iskustvom s tim autom ili s takvim motorom u Opelu... hvala... eto i koja slika auta...

 

 
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #1 : 14 Travanj, 2013, 21:49:27 »
pogledaj odozdo limariju, auspuh, vidi jel auto 'ljulja'..neznam kako se to kaze al mislim na amortizere pogledaj kakvi su...
auto odlicno..moze u gepek 6 vrića mekinja bez problema ;D
zimi mozda dlaku teze upali al to kao i svaki dizlo..ako imas garazu nemoras na to ni mislit palit ce i zimi ko mina...
po pitanju potrosnje...imotski do splita + vozanje po splitu pa nazad u imotski za 100kn...to je negdi oko 5l svakave voznje :notworthy:

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #2 : 14 Travanj, 2013, 22:02:17 »

zimi mozda dlaku teze upali al to kao i svaki dizlo..


obični dizeli još lakše pale nek ovi noviji tipa tdi, hdi, sdi itd

moj 1.9 na -20 pali kao i po ljetu

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #3 : 14 Travanj, 2013, 22:06:30 »
a sta su tdi i sdi neg obicni dizel...mozda ovi noviji motori comon rail to pojma nemam ti bi tribali uvik bolje palit...svejedno ako auto nije propalo, uzimaj i neces se zeznit :icon_thumright:

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #4 : 14 Travanj, 2013, 22:21:16 »
a sta su tdi i sdi neg obicni dizel...mozda ovi noviji motori comon rail to pojma nemam ti bi tribali uvik bolje palit...svejedno ako auto nije propalo, uzimaj i neces se zeznit :icon_thumright:

ajde SDI je običan, al TDI ako se na varam ima turbo i ostale gluposti... bilo kako bilo, neki stariji dizeli pale puno bolje nek noviji...

a vectra, ako je limarija ok onda super, kvarova baš i nema, potrošnja ne bi smjela ići više od 7L po gradu... itd

Offline 2mario2

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 50ccm
  • Moja Kaciga: Je polovična
  • MojSetup: dovoljan serijski
  • MojSpuh: je preglasan
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #5 : 14 Travanj, 2013, 22:33:57 »
ma i zavukao sam se ispod auta i slikao rubnike iznutra di okom nisam mogao i ni točke hrđe ili truleži (što sam se iskreno začudio za Opela jer svi znamo kvalitetu njihove limarije) osim što je ponegdje poguljen malo i trebalo bi pošpricat malo prednji branik jer ga je frend vario (stara mu se zakucala u lesu i pukao je samo branik) inaće nije auto bio razbijan jer ga je ovaj kupio od nekog dede i drugi je vlasnik on... rekao je da će ili stavit drugi anlaser od neznam kojeg Opela (ak sam dobro ga razumio) ili dati reparirati ovaj tako da bude palila na zub jer veli da ak ju kupim da želi d bude auto pic pic prije tak da nebi bilo nismo znali... al velim sve živo je promijenio osim tih potrošenih guma koj me ne diraju previše jer ak ju uzmem tak moram druge kupit odmah... znači isplati se jer bi ja radio nekih 80-tak km dnevno i potrebna mi je stoga mala potrošnja... hvala dečkovi...
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline nito

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: scarabeo 250ie
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #6 : 14 Travanj, 2013, 23:24:02 »
Znaci lim je dobar,baci oko na ovjes,dobro je ako su gume stare,vidi dali su ravnomjerno trošene.
Vidi kako pali motor,sad bi morao paliti na zub.
Ako pali provozaj malo po otvorenom i probaj ga naložiti ima li crnog dima,pa malo lagano po gradu,obrati pažnju da ne diže temperaturu.
Ako ne diže temperaturu i ne dimi puno,a motor mirno radi ne škalja na leru auto ti je ok.
Isto dok je vruc probaj paliti,mora bez grijaca uvatiti na zub.
Da i još dok je na leru,a motor radi izvuci šipku ulja, stavi prst na rupu i ako ne nabija kompresiju i ne dimi,OK.

Što se tice potrošnje,5-6 litara.

Offline karambaVK

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1060
  • Spol: Muški
  • Sve je za 5, samo je Renault 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: ROCKY 150 2T
  • Moja Kaciga: IXS i jedna mal
  • MojSetup: je light
  • MojSpuh: BB serijski
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #7 : 14 Travanj, 2013, 23:32:01 »
Rođače, za te pare nemaš šta puno zagledat oko auta - provozaj ga koji kilometar -dva i ako ti paše vadi pare.

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #8 : 14 Travanj, 2013, 23:47:32 »

zimi mozda dlaku teze upali al to kao i svaki dizlo..


obični dizeli još lakše pale nek ovi noviji tipa tdi, hdi, sdi itd

moj 1.9 na -20 pali kao i po ljetu
a sta su tdi i sdi neg obicni dizel...mozda ovi noviji motori comon rail to pojma nemam ti bi tribali uvik bolje palit...svejedno ako auto nije propalo, uzimaj i neces se zeznit :icon_thumright:

ajde SDI je običan, al TDI ako se na varam ima turbo i ostale gluposti... bilo kako bilo, neki stariji dizeli pale puno bolje nek noviji...

a vectra, ako je limarija ok onda super, kvarova baš i nema, potrošnja ne bi smjela ići više od 7L po gradu... itd

neznam zašto se ovakvi ljudi uopće javljaju u temu i pišu stvari od kojih neznam bi li prije plakao ili se smijao ?!!

sto se teme tiče, ako ne troši ulja puno, ujutro pali normalno, u vožnji ne trese volan kad prijeđe 80-110 km/h, uzimaj ga bez puno diskusije  :icon_thumright:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 2mario2

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 50ccm
  • Moja Kaciga: Je polovična
  • MojSetup: dovoljan serijski
  • MojSpuh: je preglasan
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #9 : 14 Travanj, 2013, 23:54:59 »
niš od ovog što se naveli da možda nije u redu auto ne radi što znači da je dobro generalka napravljena... jedino su gume u banani... sve si je on pregledao i što nije valjalo je zamijenio... rekao je top sve osim tih ogrebotina i zbilja loših guma... ćim odobre kredu idem ja po nju pa šta bude nek bude...
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #10 : 15 Travanj, 2013, 00:38:49 »
s potrosnjom ces biti zadovoljan  :icon_thumright:
a sto se tice motora ako ne dimi na stangicu i cep od ulja onda je u redu  :icon_biggrin:
koliko para toliko muzike, nemoj mislit da kupujes novi auto za 500 eur-a, i kad bi detaljno trazio mane sigurno bi nasao jer je to auto star 20 godina i ima kamaru kilometara...  :icon_thumright:
ako i bude nekog ulaganja normalno da ces sredit i vozit dalje  :dontknow:

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #11 : 15 Travanj, 2013, 22:41:29 »
sve to 5 al potrošnja ulja ce nadić naftu i oni zdravi opeli troše ulje, auto neide nikak (turbo d neide a kamoli d)
palit oce ak je zdrav i na minus 42 , al et cjena je takva kakva je pa se moze rec da se ''isplati'' uzet
ALI
rega ističe, PRETPOSTAVLJAM da nemas 50 % popusta za osiguranje
što je u (vidim vž) vžu cca 2500 kuna + 1000 kn tehnički + porez cca 250 -300 kn (lupam osiguranje i porez, al tu je negdje)
to je još preko 500 € + gume (a sigurno ce bit jos par sitnica za ulagat)
znači auto iziđe 1000+ eura a za tu lovu mozes pošteno bolji auto uzet
a i na kraju krajeva neces se baš usrečiti sa vektrom 1.7d
edit: neodgovaram te od auta neg ti skrecem paznju na dodatne troškove
« Zadnja izmjena: 15 Travanj, 2013, 22:45:37 shegy »
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline 2mario2

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 50ccm
  • Moja Kaciga: Je polovična
  • MojSetup: dovoljan serijski
  • MojSpuh: je preglasan
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #12 : 16 Travanj, 2013, 01:20:56 »
imam sad 35% (imao sudar prije god-dvije, pa su mi skinuli) tak da mi rega nije problem (3300 sve skupa provjereno), a ni gume (kod Furlana oko 300kn jedna)... sve skupa pošto nemam nikakvih ulaganja zasad osim rege i guma me izađe soma € i neki zgnječeni cent... a uzimat neki auto za tu lovu od boga pitaj koga, pa rikne nakon promjene ulja ili mi rikne nakon 100-200km je banana... znači da mi je bolje uzet ovaj pošto znam od koga je i da je mašina sad pic pic (i ne troši ulje jer frend radi dnevno oko 80-90km i veli da se ulje nije pomaklo od kad je natočio prije mjesec-dva)... a i nebudem ja tolko radio km ko on... možda tolko na tjedan tak da... a to da nejde s mjesta mi i treba pošto sam pamet izgubio negdje i svaki auto ganjao i uništio... ovaj mi odgovara u potpunosti po tom pitanju...
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #13 : 16 Travanj, 2013, 21:31:24 »
onda 500 eura daj i sretno  :icon_thumright:
nemaš šta razmišljat
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #14 : 16 Travanj, 2013, 23:13:22 »
neznam baš da ne troši ulje nimalo...svaki , ama baš svaki opel troši ulje...znam jer delam ko mehaničar i vjeruj , svaki troši...samo ovisi od autu do auta kolko troši..

Offline KEEWAY

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žakanje
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: kineska
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #15 : 17 Travanj, 2013, 00:03:32 »
neznam baš da ne troši ulje nimalo...svaki , ama baš svaki opel troši ulje...znam jer delam ko mehaničar i vjeruj , svaki troši...samo ovisi od autu do auta kolko troši..

kak ti znas da svaki trosi ulje? moj stari ima astru g kupio novu 2000g i ne trosi ni kap ulja, masina 1.7dti, sad ima prijeđenih 160 000km,  svake godine redovito servis i vozi a potrosnja 5 litara

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #16 : 17 Travanj, 2013, 09:08:32 »
imao i vozio opla s 1.7d motorom...

motor ti je lijen do bola, pouzdan, slab, ali smiješne potrošnje i ultra jeftinog održavanja. Cijelo vrijeme troši nešto ulja i potrošnja ulja nije mjerilo podaranosti motora.
Pazit na remen razvoda i promijenait ga prije reda jer rado preskoči ili pukne...



Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #17 : 17 Travanj, 2013, 09:24:05 »
neznam baš da ne troši ulje nimalo...svaki , ama baš svaki opel troši ulje...znam jer delam ko mehaničar i vjeruj , svaki troši...samo ovisi od autu do auta kolko troši..

kak ti znas da svaki trosi ulje? moj stari ima astru g kupio novu 2000g i ne trosi ni kap ulja, masina 1.7dti, sad ima prijeđenih 160 000km,  svake godine redovito servis i vozi a potrosnja 5 litara
zato kaj radim kao mehaničar i valjda znam..imam i ja doma opela vectru 99g 1.6 16V ima 123tk , redovno servisirana i sve...i opet troši ulje...opelovi motori svi troše ulje...ko što sam već reko...neki više neki manje..

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #18 : 17 Travanj, 2013, 09:45:34 »
neznam baš da ne troši ulje nimalo...svaki , ama baš svaki opel troši ulje...znam jer delam ko mehaničar i vjeruj , svaki troši...samo ovisi od autu do auta kolko troši..

kak ti znas da svaki trosi ulje? moj stari ima astru g kupio novu 2000g i ne trosi ni kap ulja, masina 1.7dti, sad ima prijeđenih 160 000km,  svake godine redovito servis i vozi a potrosnja 5 litara
zato kaj radim kao mehaničar i valjda znam..imam i ja doma opela vectru 99g 1.6 16V ima 123tk , redovno servisirana i sve...i opet troši ulje...opelovi motori svi troše ulje...ko što sam već reko...neki više neki manje..
ecotec-i pogotovo troše ulje, imam ga i ja doma....
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline 2mario2

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 50ccm
  • Moja Kaciga: Je polovična
  • MojSetup: dovoljan serijski
  • MojSpuh: je preglasan
Odg: Opel Vectra 1.7 D...
« Odgovori #19 : 17 Travanj, 2013, 10:37:35 »
imao sam prije Vectru 1.6i 92 god, vozio se ko budala i puno km tukao oko pol godine i ni kapi ulja nisam stavil tak da baš svaki Opel troši nije 100% točno... frend je mehaničar, ima u Corsi B 2.0i od one stare Ascone mašinu nikad otvaranu još od tam 80-tih godina i ne troši mu ulje... naravno da svaki auto troši, al ne da sad treba mjesečno nadolijevat litru ili više ulja... tu i tam da dolijem dcl ulja me ne hebe uopće...
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...