Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polaganje za skipera  (Posjeta: 3555 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Polaganje za skipera
« : 10 Siječanj, 2013, 23:55:45 »
Dakle iz naslova je sve jasno. Dakle polaganje za brodice. Sad me zanima da li je netko bolje upućen pa da mi sa sigurnošću pojasni sve te kategorije ? Jer sam se surfajući internetom skroz pogubio. Na jednom mjestu piše ovako a na drugom onako, negdje uopće ne postoje te kategorije negdje postoje, negdje se zakon promijenio negdje ne i tako. Ja bih polagao za jedrilice do cca. 50 stopa ? U koju to kategoriju spada ?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #1 : 11 Siječanj, 2013, 15:55:19 »
Ja sam polagao B kategoriju za brodice pred 5 godina.

Ovdje ti sve pise:    http://www.ycz.hr/?page_id=199

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #2 : 11 Siječanj, 2013, 16:33:48 »
B kategoriju moras polagati
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #3 : 11 Siječanj, 2013, 18:09:05 »
ne govori mu krivo  :nono:
imas vise kategorija, to sto tebe zanima moze biti i B i C sad ovisi, ako imas B nesmis imat putnike nego moras imat posadu. ako mislis skiperivat za neke firme, to se da risit, oni ti stave goste ka posadu, B ti kosta 500tinjak kuna (bez kupnje knjige). imas usmeni ispit, ako ga prodes bi triba imat dozvolu gotovu isti dan.
...........1...........8...........7...........

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #4 : 11 Siječanj, 2013, 18:32:28 »
znam jer su mi dva frenda skiperi pa su mi rekli da su samo B kategoriju polagali, iznad je C i radio veza, a to mu je mislim nepotrebno  :dontknow:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #5 : 11 Siječanj, 2013, 22:59:06 »
Gledajući malo okolo izgleda da mi kategorija "C" ne gine. Za "B" kategoriju jel se polaže ta VHF radio veza ? I jel moguće odrediti ikako te bruto tone ako znam dužinu jedrilice. Bar okvirno ? Hvala na odgovorima. :toothy3:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #6 : 12 Siječanj, 2013, 17:20:10 »
Ja sam polagao radio vezu. Moras znati onu "abecedu", vazne kanale, kako pozvati pomoc,....

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #7 : 13 Siječanj, 2013, 19:28:02 »
Gledajući malo okolo izgleda da mi kategorija "C" ne gine. Za "B" kategoriju jel se polaže ta VHF radio veza ? I jel moguće odrediti ikako te bruto tone ako znam dužinu jedrilice. Bar okvirno ? Hvala na odgovorima. :toothy3:

ne
moras znat zastavice, kratice i abecedu. tipa pita te da spelujes krk ili tako nesto

daj reci ime jedrilice mozda na netu ima specifikacije il mozda ja znam
...........1...........8...........7...........

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #8 : 13 Siječanj, 2013, 22:05:04 »
Evo što sam dobio odgovor na jednom forumu. Mislim to polagat za mjesec-dva dana i svakako moram zvat lučku kapetaniju i raspitat se al sad bi volio bar okvirno znat. Tako da sam sad skroz zbunjen. Jel ima u ovom tekstu ispod išta istine ? Ako u ovome ima istine onda koje su uopće razlike između "B" i "C" kategorije osim područja plovidbe i što možeš prevoziti u charteru a sa "B" kategorijom nemožeš ?
"Jedna mala ispravka. BT nije BRT. BT je zapreminska mjera prostora iznad palube. B kategorija je najvise do 30 BT, C kategorina najvise do 100 BT. U praksi to znaci da kategorija B nije ogranicena niti tezinom niti duzinom brodice ili jahte vec ukupnom zapreminom zatvorenih prostora iznad palube. To znaci da treba izracunati tu ukupnu zapreminu neke brodice ili jahte. Sto moze znaciti da nekakvu jedrilicu takve najvece zaprenime moze imati i do 20 i vise metara ukupne duljine dok za jahte to moze znaciti i do najvise 17 ili vise metara ukupne duzine. Mozemo slobodno reci da su maximalne ovlasti B kategorije dosta velike. Sa B kategorijom mozes upravljati brodicama za prevoz putnika do 3 nm od obale, otoka ili kopna. Mozes upravljati teretnim i ribarskim brodicama. Ploviti u kategoriji III i IV. B kategorijom mozes ploviti teritorijalnim morem RH. Ne smijes medjunarodnim vodama Jadrana."
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #9 : 13 Siječanj, 2013, 22:27:04 »
ja sam prosle odine položio B u Sisku pa mi je ostala knjižica neka iz koje smo učili....evo sken jedne stranice možda ti razjasni neke stvari

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Polaganje za skipera
« Odgovori #10 : 14 Siječanj, 2013, 18:40:16 »
ovo za gumenjake na vesla ili pentu se postrozilo zbog ljudi koji nisu sa mora. dodu ode na lito daju dici gumenjak da se vozikaju okolo dok se oni p*ce pa dica poginu. i ovisi zapravo od mista di polazes koliko kosta, nije svugdi isto. i imas i neka predavanja da ti pomognu nauciti, al to mozes sve sam iz knjige. kosta ti nesto manje od 100 kn
...........1...........8...........7...........