Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tvrđi feder straga?  (Posjeta: 694 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Tvrđi feder straga?
« : 08 Srpanj, 2012, 14:40:01 »
Budući da sam prešo iz Midrace u Race kategoriju (ali sa kilama, a ne konjima :toothy3: ) stavio bi tvrđi feder otraga na malagutija. Makar je i od starosti omekšao, a k tome se još i da štelati, ni na najtvrđoj poziciji nije dosta tvrd. Još dok sam solo je nekak i dobro, ali koga god posednem na motor, amortizer ide do poda.  :laughing9:

Jel ima ko u Zagrebu da dela federe po narudžbi i montira ih, ak ima neko dajte mi broj i adresu. Uzel bi bar 50% tvrđi  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tvrđi feder straga?
« Odgovori #1 : 08 Srpanj, 2012, 15:07:56 »
ja ti imam od vxra amort,pa ak os probat s tom oprugom i ak ti pase,dam ti pa hemijaj hh

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Tvrđi feder straga?
« Odgovori #2 : 08 Srpanj, 2012, 15:34:55 »
ja ti imam od vxra amort,pa ak os probat s tom oprugom i ak ti pase,dam ti pa hemijaj hh

Ma moš mislit kak ja to znam. Ak oćeš ja dojdem do tebe sa amortizerom pa ak znaš ti bumo se dogovorili  :icon_biggrin:

Inače je 2 cm duži od originalnog aeroxovog.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tvrđi feder straga?
« Odgovori #3 : 08 Srpanj, 2012, 15:37:42 »
Ima po ZG vise firmi kaj se bave izradom opruga i rade to jako dobro.

Al nemoj napamet uzimat 50% tvrdji. Nebi vjerovao da neki na motorima uzmu 5-10% tvrdji i onda shvate da je puno pretvrd (a original premekan)


A preporuka firme? Ne znam napamet, al "nekad davno" je u Savskoj ulici negdje izmedju Zagrepcanke i Vjesnika bio majstor koji je cuda radio. Vjerojatno i dalje posluju




A naso sam i ovaj kontakt - al je isto star puno godina pa provjeri

RIO - ZAGREB d.o.o.
Bastijanova bb , 10000 Zagreb,   01 36 66 566







Trebat ce premjerit i ispitat tvoju oprugu pa ti po zelji (valjda  ;D ) naprave ono sto hoces. Samo nepitaj za cijenu jer ne znam. Zapravo, ne znam ikog da je na skuteru ili motoru to dao radit. Obicno se uzme cijeli amortizer u kompletu od nekog jaceg modela
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2012, 15:42:01 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Tvri feder straga?
« Odgovori #4 : 08 Srpanj, 2012, 17:32:14 »
Ne budi cicija uzmi novi amortizer. Imas onaj yss za parsto kn tvrdji je od serijskoga a da se i stelat. Sa ti netko mjeri feder i radi drugi cekat ces 7 dana i dat 200 kn jer se to frce i onda kali. Buraz je to radio za auto i nije na kraju valjalo jer su bili pretvrdi.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Tvrđi feder straga?
« Odgovori #5 : 08 Srpanj, 2012, 18:03:00 »
Misliš da bi sa skoro 200 kila tereta mogo bit pretvrd?  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Tvrđi feder straga?
« Odgovori #6 : 08 Srpanj, 2012, 18:05:58 »
Neće ti to biti dobro jer sami amortizer nije za tu oprugu i biti će tvrdo, a u isto vrijeme i mekano. Uzmi yss jer ćeš tu baciti novce na feder, a nećeš ništa napraviti. Btw, ljudi koji znaju raditi opruge mogu napraviti čuda, ali u ovom slučaju je to neizvedivo.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tvrđi feder straga?
« Odgovori #7 : 08 Srpanj, 2012, 18:09:56 »
poštenu oprugu nebudeš dobio ispod 200kn a za 300kn kupiš štelajući amortizer..
i da napraviš tvrdi feder, za dvoje bude ti ok a ak se voziš sam budeš ko na drvenom kotaču poskakivao i u zavoju pao..
ovak kad si sam malo ga otpustiš, kad ste dvoje zategneš i voziš se ko čovek..
a ne ovak da ti netko kuje feder pa bude ti i za dva mjeseca zahrđao, ma kaos.. :laughing7: