Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini big evolution 94ccm.  (Posjeta: 16386 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline anteMK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: NRG
  • MojSetup: polini sport
  • MojSpuh: mhr replica
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #40 : 15 Lipanj, 2012, 22:19:31 »
ma problme je u tome sto meni stari neda jace od 50cc on je reko ja ti dam novac napravi sta god zelis od njega ali nek ostane 50cc naravno u papirima  ;D
stari ocito nezna sta je reko
Bolje da vozim motor i mislim na boga nego da sjedim u Crkvi i mislim na motor!!!!!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #41 : 15 Lipanj, 2012, 22:25:44 »
De ti nama kad si tako dobro informisan pojasni kako to da je 70ccm brzi i jaci od 94ccm,jeli ga to nisu dovoljno tehnicki razvili kao 70ccm il sta je onda u pitanju?

 Jer ja vjerujem u onu americku poslovicu " there is no replacement for displacement" i ako su tehnicka rijesenja na istom nivou kao i kod 70ccm nema sanse da 94ccm bude slabiji.

mos ti vjerovat u sta god oces i tjerat svoju teoriju ja ti kazem iz prve ruke sta sam cuo od decka sta je bio na testiranju u polini tvornici kak je u praksi i ne radim ja za tvornicke timove da mogu ti rec detalje zasto je to tako.i da me krivo ne shvatis ja nisam reko da je 94 slabiji po konjima na koje valjda i mislis nego sam reko da se s njim radi sporije vrijeme po stazi

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #42 : 15 Lipanj, 2012, 22:43:28 »
Odi na jubito, bas sam jučer gledao 94cc big bore vs 70cc vs 50cc.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #43 : 15 Lipanj, 2012, 23:00:46 »

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #44 : 15 Lipanj, 2012, 23:12:10 »
De ti nama kad si tako dobro informisan pojasni kako to da je 70ccm brzi i jaci od 94ccm,jeli ga to nisu dovoljno tehnicki razvili kao 70ccm il sta je onda u pitanju?

 Jer ja vjerujem u onu americku poslovicu " there is no replacement for displacement" i ako su tehnicka rijesenja na istom nivou kao i kod 70ccm nema sanse da 94ccm bude slabiji.

isto kao što su pojedini HE cilindri od 70ccm jači od recimo 180, 172 i sl.  :dontknow:
veća kompresija, viši okretaji i eto  :dontknow:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline HondaX8rs

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda X8rs
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #45 : 16 Lipanj, 2012, 08:22:58 »

 :laughing7:
na kraju kaze "zvodo" to ti znaci prazno ...znaci dugo mu je trajao rezervar sad ti razmisli koliko bis napravio krugova po selu-gradu-kampanji   :hello:
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2012, 08:26:24 HondaX8rs »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #46 : 16 Lipanj, 2012, 11:40:57 »
mos ti vjerovat u sta god oces i tjerat svoju teoriju ja ti kazem iz prve ruke sta sam cuo od decka sta je bio na testiranju u polini tvornici kak je u praksi i ne radim ja za tvornicke timove da mogu ti rec detalje zasto je to tako.i da me krivo ne shvatis ja nisam reko da je 94 slabiji po konjima na koje valjda i mislis nego sam reko da se s njim radi sporije vrijeme po stazi

E jbg sad,ja i rekoh prvi puta da mu taj visak snage na stazi vise smeta nego sto doprinosi a ti me popljuva a sad ponavljas isto. Mada opet sam siguran da bi ta 94ka poderala 70ku na nekoj drugoj stazi gdje su krivine duže i sa više ravnih dionica gdje čista snaga motora dolazi do izražaja.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #47 : 16 Lipanj, 2012, 11:46:33 »
E jbg sad,ja i rekoh prvi puta da mu taj visak snage na stazi vise smeta nego sto doprinosi a ti me popljuva a sad ponavljas isto. Mada opet sam siguran da bi ta 94ka poderala 70ku na nekoj drugoj stazi gdje su krivine duže i sa više ravnih dionica gdje čista snaga motora dolazi do izražaja.


nema tu nikakve ciste snage 70 je najbolji omjer svega u tim malim skuterima po stazi.vjeruj mi nije sve u snazi ide dobar 70 i vise nego si ti mozes zamislit da ide.a to sta 70 stvori prednost po zavojima nema takvih ravnica nigdje ni na jednoj stazi da 94 to moze nadoknadit.a sad ak ti mislis se utrkivat na kilometar ravnice tu bi vjerojatno 94 pobjedio.

Offline BrZi_46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: svasta
  • MojSetup: svasta
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #48 : 16 Lipanj, 2012, 11:48:36 »
E jbg sad,ja i rekoh prvi puta da mu taj visak snage na stazi vise smeta nego sto doprinosi a ti me popljuva a sad ponavljas isto. Mada opet sam siguran da bi ta 94ka poderala 70ku na nekoj drugoj stazi gdje su krivine duže i sa više ravnih dionica gdje čista snaga motora dolazi do izražaja.

dino nemoj tu pametovat..2t dotore vozi trke i zna od na 10x vise...i ti sad tu nekej brijes a kaj je najbolje istinu ti govori covjek za taj 94 i 70kuba...
stvarno mi fali ono kad ja i veva bez kaciga i rege,s navučenim kapuljačama idemo s kafe na kafu na naturpijanom BB-u i čim nas netko na semaforu krene odmjeravat pogledom, veva odmah skače sa skutera i viče: "šta gledaš, oš da te sad tu ubijem"

Offline BrZi_46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: svasta
  • MojSetup: svasta
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #49 : 16 Lipanj, 2012, 11:49:48 »
isto kao što su pojedini HE cilindri od 70ccm jači od recimo 180, 172 i sl.  :dontknow:
veća kompresija, viši okretaji i eto  :dontknow:

i to je ziva istina isto...da neki naturpijani zipac na stzi ima bolje vrijem od 172itd... :icon_thumright: :notworthy:
stvarno mi fali ono kad ja i veva bez kaciga i rege,s navučenim kapuljačama idemo s kafe na kafu na naturpijanom BB-u i čim nas netko na semaforu krene odmjeravat pogledom, veva odmah skače sa skutera i viče: "šta gledaš, oš da te sad tu ubijem"

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #50 : 16 Lipanj, 2012, 12:11:14 »
više na znači uvijek i bolje, jače  ;D
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline HondaX8rs

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda X8rs
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #51 : 16 Lipanj, 2012, 12:22:35 »
A sad jedno ozbiljno pitanje  :icon_biggrin:
dali bi taj kit izdrzao u komadu 50 km i + 50 nazad .. ne pod punim gasom normalno  :happy3:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #52 : 16 Lipanj, 2012, 12:26:09 »
taj kit je toliko dobar koliko mu je dobra najslabiji dio u setupu

po meni ako ga dobro potopiš benzinom i uljem možda bi izvuko koi drag race

al uzmi u obzir da se to vrti skoro 3x više od serijale pa ćeš dobit procjenu trajnosti
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #53 : 16 Lipanj, 2012, 12:38:03 »
dino nemoj tu pametovat..2t dotore vozi trke i zna od na 10x vise...i ti sad tu nekej brijes a kaj je najbolje istinu ti govori covjek za taj 94 i 70kuba...

Nemoj ti meni pricat o pametovanju nista,kako vidis ja vodim jednu zdravu raspravu sa doticnim gospodinom.Ocito je da momak ima znanja i iskustva i nemam nista protiv da ga prenese na mene i ostale.I takodje nisam ni jednom rekao da nije istina da 70ka pravi bolja vremena na stazi nego se pokusava doci do saznanja zasto je to tako.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #54 : 16 Lipanj, 2012, 13:27:02 »
dino nemoj tu pametovat..2t dotore vozi trke i zna od na 10x vise...i ti sad tu nekej brijes a kaj je najbolje istinu ti govori covjek za taj 94 i 70kuba...

istina, covjek vozi stazu i ima znanja i iskustva i to mu niko nemoze osporit (dokazao i sa svojim fxr-om), ako ima nekakv tekst o tome dosta nas bi to procitali  :icon_thumright:

i to je ziva istina isto...da neki naturpijani zipac na stzi ima bolje vrijem od 172itd... :icon_thumright: :notworthy:

onda mi nije jasno zasto se masovno stavlja BB na te trkece skutere, a 70 je toliko bolji (sta ja znam spoljaric, takac i tko jos ima70-ku :dontknow:)

A sad jedno ozbiljno pitanje  :icon_biggrin:
dali bi taj kit izdrzao u komadu 50 km i + 50 nazad .. ne pod punim gasom normalno  :happy3:

zasto nebi, pa nije od secera....

taj kit je toliko dobar koliko mu je dobra najslabiji dio u setupu

po meni ako ga dobro potopiš benzinom i uljem možda bi izvuko koi drag race

al uzmi u obzir da se to vrti skoro 3x više od serijale pa ćeš dobit procjenu trajnosti

vrti se oko 13-13,5t rpm, a sad da je bas tako osjetljiv da se minja nakon jedne trke neznam bas...
pogledaj ovo

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=UUqO9LIQh9YfL_14USstApLg&v=5s8rxhBidfg

ovaj drugi je kometentniji vide, pogle samo kakva je staza....
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2012, 13:36:55 Josip »

Offline jura_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 cm3 (M
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Polini Sport 75 cm3,Polini Speedcontrol(5.1g)
  • MojSpuh: Arrow Extreme
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #55 : 16 Lipanj, 2012, 13:28:57 »
daj isuse lik preeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesmijesan si stavi si top performance due2 ili mhr replica i peri.
TO JE koda da sad vozim yugo prestigne me vw gti od 210 konja i ja odma idem kupit bugatti veyron 16.4
Izgubila sam samopouzdanje u druge osobe, ROFLLL

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #56 : 16 Lipanj, 2012, 14:33:41 »

nema tu nikakve ciste snage 70 je najbolji omjer svega u tim malim skuterima po stazi.vjeruj mi nije sve u snazi ide dobar 70 i vise nego si ti mozes zamislit da ide.a to sta 70 stvori prednost po zavojima nema takvih ravnica nigdje ni na jednoj stazi da 94 to moze nadoknadit.a sad ak ti mislis se utrkivat na kilometar ravnice tu bi vjerojatno 94 pobjedio.


Nisam probao pa necu tvrditi, ali....


Sto je to u 94ccm sto bi smetalo da je brz i po zavojima? Tezina nije sigurno...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #57 : 16 Lipanj, 2012, 14:40:12 »

Nisam probao pa necu tvrditi, ali....


Sto je to u 94ccm sto bi smetalo da je brz i po zavojima? Tezina nije sigurno...
turbo rupa
 :toothy12: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #58 : 16 Lipanj, 2012, 14:41:51 »
turbo rupa
 :toothy12: :toothy12:
:icon_biggrin: Ma jok ...zas***i  inzinjeri iz Polinija pa napravili los kit  :toothy3:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini big evolution 94ccm.
« Odgovori #59 : 16 Lipanj, 2012, 14:42:38 »
turbo rupa
 :toothy12: :toothy12:


Znam da brojke mogu govorit jedno, a praksa drugo, al jako me zanima sto bi bio razlog da je 70tka brza. Zapravo, trebao bi vidjet i graf razvijanja snage i momenta pa bi mozda bilo jasnije. Al ovako napamet, ni u ludilu se nebi kladio na 70ccm  :icon_scratch: