Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: mikuni 16 ćok-help  (Posjeta: 645 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
mikuni 16 ćok-help
« : 14 Studeni, 2011, 22:11:42 »
ovak ,imam taj karb i problem je sljedeci,cok ne radi...e sad,ima tu koja fuš metoda zatvaranja coka ?dok je cok unutra normalno,skuter jedva pali ,trebas ga 500 put kurblat,i onak dat mu gasa milimetar da bi primil i onda ga koju minutu tak drzat da bi krenul,ak malo previse gasa das,ili malo premalo skuter se ugasi....i tak stalno dok skuter odstoji par sati...al dok je topao upalis ga bez pol muke,svaki put na zub i iz prve....zake je to tak i ima koji nacin da se to rijesi a da ja neznam?neki fuš homemade po mogucnost?imal sam dellorito s el cokom,s rucnim cokom i nikad nikakvih problema ,al taj mikuni me jebe...i ista stvar je bila dok je bio na cpi masini...ak si mu krivo gasa dal,moras ga verglat 5 dana da opet upali....

da vas cujem   :help:
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: mikuni 16 ćok-help
« Odgovori #1 : 14 Studeni, 2011, 22:58:00 »
ili si kupi klap cok manualni za 50kn (pase od dellorta 17.5 i 12)
ili zemes taj cok kaj imas ubacis ga u posudu nalijes ocat na njega i preko noci ga uronjenog ostavis da pojede ocat kamenac i sva ta sranja sta su nutra
nakon toga ga operes i izmjeris pomices iglicu i propuses dobro s sprejem za ciscenje fergazera
i spoji na aku pa vidi dal se mice cok nakon 5 minut

na mikuniju jako jako rjetko cok krepa prije se on zasteka jer ima smeca u njemu

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: mikuni 16 ćok-help
« Odgovori #2 : 14 Studeni, 2011, 23:06:21 »
ili si kupi klap cok manualni za 50kn (pase od dellorta 17.5 i 12)
ili zemes taj cok kaj imas ubacis ga u posudu nalijes ocat na njega i preko noci ga uronjenog ostavis da pojede ocat kamenac i sva ta sranja sta su nutra
nakon toga ga operes i izmjeris pomices iglicu i propuses dobro s sprejem za ciscenje fergazera
i spoji na aku pa vidi dal se mice cok nakon 5 minut

na mikuniju jako jako rjetko cok krepa prije se on zasteka jer ima smeca u njemu


Ne pase od del 12 jer ga imam doma... A nemre se to nekak zatvoriti? Jeno vrijeme sam na dell 12 imal umjesto coka nataknut gore cep onaj kak imaju butelje od vina, i opet je palil super... Nezzz kaj je s ovim? I cemu sluzi ono kam idu dvije zice kraj gas sajle? To neki senzor neceg ili? Na to mi nije nis prikopcano...
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline Niksy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 281
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: Beta Ark
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Bio nekad :(
  • MojSpuh: puhalica
Odg: mikuni 16 ćok-help
« Odgovori #3 : 15 Studeni, 2011, 00:05:24 »
ako oces fus metodu paljenja napravi ovako, prije nego sto ga zakurblas rukom pokri rupu na filteru zraka i zakurblaj par puta i upalit ce puno prije jel to ti je isto kao da si doga cok. kad mu to zacepis dajes mu vise goriva nego zraka, na taj princip radi cok....
Zakurblam tri puta i upali iz prve :)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: mikuni 16 ćok-help
« Odgovori #4 : 15 Studeni, 2011, 10:25:54 »

Ne pase od del 12 jer ga imam doma... A nemre se to nekak zatvoriti? Jeno vrijeme sam na dell 12 imal umjesto coka nataknut gore cep onaj kak imaju butelje od vina, i opet je palil super... Nezzz kaj je s ovim? I cemu sluzi ono kam idu dvije zice kraj gas sajle? To neki senzor neceg ili? Na to mi nije nis prikopcano...

nitko pojma nema cemu te zice sluze na cpi-jevom mikuniu :toothy12:
po pitanju coka, fus metoda ti je da ga rastavis, sajlu zicu ili konac pricvrstis za zadnji plasticni komadic koji ulazi u karb na kojem je mesnigani klipic i igla i potezanjem zice dizes/spustas cok...
najbolji nacin za rjesit taj problem ti je da zacepis ili blokiras klipic da bude uvjek dolje, probijes vakuum pumpu ili umjesto nje stavis pipu za gorivo, na cpi-ja ti pase ventil s nekih hondinih agregata i pumpi za natapanje...

a pravi razlog sto ti nepali je sto mu ostane malo goriva u casici, preko noci ishlapi, ako mu das gas prije nego se napuni, izgasit ce se i nece upalit dok mu se casica ne napuni gorivom...
rekao si da ti se gasio na full gasu, ja bi pod hitno pogleda sito u rezervaru i vakuum pumpicu na tvom mjestu :icon_thumright:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: mikuni 16 ćok-help
« Odgovori #5 : 15 Studeni, 2011, 11:33:08 »
one zice kaj idu na cok to je grijac fergazera pa ti ga grije u zimi