Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner zaribo_molim pomoć_hitno  (Posjeta: 5981 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #40 : 26 Lipanj, 2011, 22:51:59 »
jasno, jedan tank jaču mješavinu..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #41 : 29 Lipanj, 2011, 15:18:10 »
e vak sastavio sam sve i radi,sve ok,al me jebe uljna pumpa.crijevo sa nje na karb je bilo puno zraka,više zraka nego ulja i onda dok prođe sav zrak i dođe do ulja vjerovatno ostane bez,pa sam probo povlačit špricom ulje al ide opet samo zrak,rastavio onda uljnu pregledo i očistio crijeva i sad je normalno crijevo prazno i nemogu ulje uterat u njega,opet sam probo sa špricom al ništa,koji je način za to riješit ili je ipak crkla pumpa pa nemože povuč ulje

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #42 : 29 Lipanj, 2011, 15:21:13 »
jesi odzracio pumpu? Onaj mali vijak s brtvom odvrni i dok izađe zrak zavrni. Onda ce pumpa gore bacit ulje, bez brige. Tutni cep ulja kroz usis da do tad ne bude suho.

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #43 : 29 Lipanj, 2011, 15:51:06 »
jesi odzracio pumpu? Onaj mali vijak s brtvom odvrni i dok izađe zrak zavrni. Onda ce pumpa gore bacit ulje, bez brige. Tutni cep ulja kroz usis da do tad ne bude suho.

nisam..misliš na onaj vijak između dovoda i odvoda ulja......ovo drugo te nisam skonto,gdje gore če bacit,i koji čep gdje da stavim....trenutno mi je crijevo skinuto sa karba i mješavina u rezervaru tak da nije problem.....jel mora motor radit dok to radim zato jer neznam kako upaliti bez dekla,bendix je vani a nemam ni kurble onda kad je na deklu...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #44 : 29 Lipanj, 2011, 16:11:21 »
da, taj mali vijak odvrni i čekaj dok ne počne ujednačeno curit i onda ga stegni.. moraš upalit skuter, jasno, kad ulje dođe do vrha crijeva nabij ga na pipac na karbu..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #45 : 29 Lipanj, 2011, 16:13:32 »
ok kužim sad al kako da upalim motor bez dekla

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #46 : 29 Lipanj, 2011, 16:15:42 »
bez dekla - nikako..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #47 : 29 Lipanj, 2011, 16:18:11 »
pa zato i kažem kako onda to izvest kad je pumpa pod deklom a nemogu upalit bez njega,kako d radi motor onda.jel ima sistem koji

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #48 : 29 Lipanj, 2011, 16:20:22 »
NE TREBA RADIT SKUTER kad odzračuješ pumpu... pa nebi ti rekao nešto tako glupo.. znači skineš dekl, odvrneš vijak.. čekaš da počne kapat čisto ulje, stegneš.. staviš dekl i pališ skuter..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #49 : 29 Lipanj, 2011, 16:22:24 »
da, taj mali vijak odvrni i čekaj dok ne počne ujednačeno curit i onda ga stegni.. moraš upalit skuter, jasno, kad ulje dođe do vrha crijeva nabij ga na pipac na karbu..

sory onda sam te krivo skužio

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #50 : 29 Lipanj, 2011, 16:49:17 »
jbg tek sad sam se sjetio da ima onaj čep na deklu za uljnu pumpu,a tolko se izj#bo,otvorio sam vijak i curilo čisto ulje al opet ima zraka u crijevu

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #51 : 29 Lipanj, 2011, 17:05:00 »
Napravis jedan pun rezervar mjesavine i nemislis se, dok potrosi taj rezervar sve ce se odzracit kako treba :icon_biggrin:

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #52 : 29 Lipanj, 2011, 17:10:29 »
mislim da če sad biti ok,samo još da iz crijeva potjera sav zrak da je čisto ulje,al to če potrajat,mogu onda slobodno stavit crijevo na karb pa nek tera,oče smetat šta to što je još zraka u crijevu dok ne izađe sav,mješavina je u rezervaru....e kak da budem siguran da je dobro odračen sistem,dok sam sipo antifriz sam otvorio vijak i kad je poteklo zašarafio,i još dok je bio zagrijan otvorio da izađe para,radio je jedno 20-ak min na leru i sve ok,temp dođe do 5 crtica što je ok tak mi je i obično bilo,al nisam probo još u vožnji.....

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #53 : 29 Lipanj, 2011, 17:17:46 »
malo ga nazadnjem provozaj i odzracit ce se sigurno :icon_biggrin:
a sto se tice cjevcice, samo je drzi spojenu na karb, kad povuce ulje znat ces sigurno, malo ce ga ko gusit i dimit, tada samo nadoljevaj cist benzin

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #54 : 29 Lipanj, 2011, 20:51:36 »
išo sam se provozat i normalno neču ga odvrtat ful gas i dosta mi trokira i jedva ubrzava,dođe do 30 možd,ne prelazim 7000 okretaja,probam malo odvrnit gas i uhvati super i odma pustim da vidim da nije malo goriva,i tako ispada,karb je 17.5,dizna 80,igla spuštena skroz dole,vijak na 1,5,twin air filter i skinuta lulica,probo sam iglu dizat do srednjeg položaja i stavljat lulicu nazad i nema poboljšanja,sviječica mokra...e sad šta bi moglo biti,možda previše ulja u gorivu jel to može jbt....
« Zadnja izmjena: 29 Lipanj, 2011, 21:16:50 ivansp »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #55 : 29 Lipanj, 2011, 21:30:58 »
jesi odzracio pumpu? Onaj mali vijak s brtvom odvrni i dok izađe zrak zavrni. Onda ce pumpa gore bacit ulje, bez brige. Tutni cep ulja kroz usis da do tad ne bude suho.


tako je.



DA ne citam sad sve (mozda je vec odgovoreno)....

Piaggio ima gumeni cep na deklu koji kad se skine sluzi da se pristupi uljnoj pumpi zbog odzracivanja.


Kod postupka odzracivanja OBAVEZNO je imati mjesavinu u rezervoaru, jer dok se ne odzraci, uljna pumpa ne radi i skut ce zaribat (ili u najboljem slucaju ce bit bitno ostecen)



Najbolje je stavit u prazan rezervoar litru 2% mjesavine i odzracit pumpu nakon cega treba tank napunit do kraja cistom bengom (a idealno bi bilo prvo istocit ostatak mjesavine, ali nije nuzno - mozda da se umjesto litre stavi pola litre mjesavine....)
« Zadnja izmjena: 29 Lipanj, 2011, 21:32:47 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #56 : 30 Lipanj, 2011, 08:03:14 »
da, točno, može se i kroz čep :P

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #57 : 30 Lipanj, 2011, 10:48:31 »
može mi neko pomoć i odg na prethodni post
išo sam se provozat i normalno neču ga odvrtat ful gas i dosta mi trokira i jedva ubrzava,dođe do 30 možd,ne prelazim 7000 okretaja,probam malo odvrnit gas i uhvati super i odma pustim da vidim da nije malo goriva,i tako ispada,karb je 17.5,dizna 80,igla spuštena skroz dole,vijak na 1,5,twin air filter i skinuta lulica,probo sam iglu dizat do srednjeg položaja i stavljat lulicu nazad i nema poboljšanja,sviječica mokra...e sad šta bi moglo biti,možda previše ulja u gorivu jel to može jbt....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #58 : 30 Lipanj, 2011, 11:10:18 »
ak trokira i mokra je svječica, ostavlja dojam da ima previše benzina.. probaj drugu svječicu..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner zaribo_molim pomoć_hitno
« Odgovori #59 : 30 Lipanj, 2011, 20:12:14 »
probo sam i zalije ju opet,najbolje mi je bilo kad sam odvrnio vijak na 1krug i skinuo filter i fino prima gas,znači da mu vjerovatno fali zraka,e sad dizna je cca 80,prije je išo super sa diznom 64 iako je gore 70ccm,al nikog nisam čuo da vozi kit na 64 dizni.....ak je sve ok na dizni 64 jel bi moglo bit kakvih problema.....