Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko odabira maxi skutera  (Posjeta: 15344 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #20 : 16 Prosinac, 2007, 22:20:34 »
evo neki video o nexusu
           zvuk

           ubrzanje

Offline sile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Media Project
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #21 : 17 Prosinac, 2007, 15:44:23 »
svi zaboravili Exciting-a...

http://www.svijetskutera.com/index.php?f=17&a=673

Pa iskreno da ti kazem i nisam ali ono kymco i to pa mi malo to ono sta ja znam predrasude mozda.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #22 : 17 Prosinac, 2007, 18:40:17 »
...i te kakve predrasude....

o malagutiju.....u svoje modele ugrađuje kymcove motore....isto kao i mala nepoznata njemačka firma BMW, ali ti valjda i nisu neki konstruktori motora.....(http://www.motoblog.it/categoria/kymco )

Offline sile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Media Project
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #23 : 17 Prosinac, 2007, 19:31:10 »
Kakav je sad ovo cinizam de mi prevedi sta si ti tu napisao.

Offline phantom

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • vozim šta mi do?e pod ruku samo da sagorjeva
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pakostane
  • Moj Skuter: nrg
  • MojSetup: mhr
  • MojSpuh: gianelli shot
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #24 : 19 Prosinac, 2007, 22:41:58 »
gospodo a beverly??pa jeli itko cuo za taj nepoznati motor??to je savrsenstvo maxi skutera i scarabeo isto urangu su
acab jbg "policijski posao je ?astan samo ga obavljaju u dosta slu?ajeva ne?asni ljudi"

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #25 : 19 Prosinac, 2007, 23:08:28 »
Nexus :icon_thumright:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #26 : 20 Prosinac, 2007, 01:33:07 »
čuvaj se nexusa , ima ti ga zapruđanec i kaže da je zajeban za guzicu na duge pruge. nek me ispravi ako sam ga krivo protumačio.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #27 : 20 Prosinac, 2007, 09:46:42 »
krasna priča...
na pitanje čovjeka koji ne zna puno o skuterima kaj da kupi, sve se vrti oko maksimalne brzine i imagea... kao da je to ključno...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline sile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Media Project
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #28 : 20 Prosinac, 2007, 15:55:34 »
mrcina
Na duge staze a koji su to kilometri preko 100km ili?

filiplatinovicz
Ne znam jer ovo bilo meni upuceno ali ako je skoro da si i pogodio odnosno plus jos neki parametri koje sam naveo u prvom postu ak´ si procitao.

Offline sile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Media Project
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #29 : 25 Prosinac, 2007, 17:07:28 »
Moze li mi netko reci da li postoji veca sajba za nexusa i mozda ak imate sliku iste?

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #30 : 25 Prosinac, 2007, 17:39:17 »
moj glas za beverlya,mislim da je malo udobniji od nexusa...
iako mi je nexus drazi...
vjetrobran ti je dosta kad se podigne max gore...

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #31 : 26 Prosinac, 2007, 00:08:30 »
najbolje ti odi pa isprobaj sva tri tj. sjedni na njih i pitaj da ti daju testnu voznju...
ja bi recimo iso na kymco xciting 250 :icon_thumright:
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #32 : 26 Prosinac, 2007, 03:00:32 »
a ja bih isao na vespu GTS + kovčeg i mali vizir!
dovoljno vižljasta i spretna u gradu, dovoljno ugodna, udobna i brza i za duža putovanja...
vrhunska marka i kvaliteta izrade, savršena šasija, prepoznatljivi retro dizajn, koji ne stari
vozio sam uz vespu GTS 250  i kymco xciting 250 i apriliu atlantic 250 i nexus 250 i beverly cruiser 250 i apriliu scarabeo 250 i peugeot geopolis 250...
od toga apriliu, nexus i scarabeo podosta i po autocestama, za koje su svi 250 prepolagani! no, na običnim cestama i u gradu 250 je zakon!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline sile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Media Project
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #33 : 26 Prosinac, 2007, 09:31:00 »
Znaci bitno je da ce me zadovoljiti kubikaza po gradu i na izletima van grada po 50Km.

Offline sile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Media Project
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #34 : 29 Prosinac, 2007, 18:56:17 »
U brojevima moto plusa br. 61 je test XCitinga u u br. 34 i 57 test Madisona ako netko mozda ima jol moze neki rezime tih testova ili mozda sken tih sranica.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #35 : 29 Prosinac, 2007, 21:21:00 »
bjež od kymca evo čitao sam u motoreviji članak(pismo) vlasnika excitinga 500.

sve je više problema sa kymcom.

moj prijedlog,atlantic,medison,x8,x-evo,x9, ili svi skuteri maxi oblika sa piaggio mašinom od 250/300/400 ccm.
cijena je slična tako da imaš što birati.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #36 : 30 Prosinac, 2007, 02:39:53 »
mrcina voli mrcine, koje su više za putovanja, nego za grad, gdi su debele, teške, neupravljive... izvrsni su to motori, ali meni djeluju pre glomazno...
u principu, za grad su boplji vižljastiji skuteri, a za izlete do 50 ili 100 km, doista nije bitno kakvi su... beverly, scarabeo, i sl... veliko kolo je zgodno za naše neravne ceste... iako osobno više volim manje kotače, zbog bolje upravljivosti i manevriranja u gradu...
ja sam iz zagreba putovao na skuterima i u međugorje (Atlantic 250 i nexus 250) i u Zadar (vespa GTS 250) i po sloveniji (scarabeo 250), već sam napisao o tome. Izletre sam radio i na 50 ccm, jedan od većih na Derbyju GP Open, u jednom danu cca 250 km (ZG - Sisak - Vojnić - KA - ZG), bez frke...
Po običnim cestama SVAKI 250 funkcionira savršeno i može se ići i na izlete i na putovanja i na ljetovanje s njima, bez ograničenja kilometraže, dok dupe izdrži i unutar propisanih servisnih intervala od 3000 km, za 4-taktne mašine...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #37 : 30 Prosinac, 2007, 10:09:27 »
Nexus...

...iako je djedica u pravu što se tiče vespe, ako voliš vespu (ona se jednostavo ili voli ili ne voli) onda vespa, ako ne onda NEXUS  :icon_thumright:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #38 : 30 Prosinac, 2007, 12:38:20 »
sad u ovo vrijeme kad su sicevi od beverlija i x9 isparili i došli sucevi tipa x8/atlantik onda ide nexus makar nebih kupovao takav skuter sumnjivo velike cijene kad za to možeš kupiti isto skuter piaggio za manje pare a iste kvalitete.

zar nexus 250 ima opravdano visoku cijenu od nekih 40000kn a x-evo 35000kn kakva je razlika u ta dva skutera vrijedna 5000kn.

mašine su iste u 99%, razlika u šasiji skoro pa nikakva(osim u vilicama) ,totalna razlika vidi se u plastikama i vanjskom izgledu i dodatcima ispod plastika(alarm,razlika u rezervoaru od 1-2litre,rupa za prtljagu neopravdavaju takvu razliku u cijeni).

nove verzije piagga imaju iste mašine kao i nexus pa tu razlika se svrstava samo u dvije stavke gore navedene.
što dalje navesti neznam.

da volim mrcine tako da znam što vozim jer npr. voziti se po ljetu i zimi velike su razlike , pogotovo kad su ceste smrznute.
kad imaš mrcinu pod guzicom voziš se totalno oprezno dok sa zujalicom zujiš kao u ljeto ali si opasniji po sebe,druge pa čak i za metalne ljubimce kad se guraš napred.
malo leda i evo sranja,strugotine,ogledala a onda čak i očale besplatne od razjarenih vozača ili manjak perja ili rupa u džepu nakon dobivene kazne.

znaš filipe imao sam ajmoreč zujalicu ali sam zadovoljniji mrcinom.tamo sam nakon samo sat vremena osjetio guzicu i morao stati radi razgibavanja a na mrcini ajoj od gospiča do karlovca(naplatne kučice) starom cesto za dve čuke.

250 km sa 50ccm samo ako imam puuuuuuuuuuuunnnnnnnoooooooo slobodnog vremena ili sam u penziji,ili sam nezaposlen ili sam u branši koja to dopušta kao ti filipe, a osim toga za takvo putovanje50ccm skuter je mučenje vozača kao i skutera pitaj si robija i ostale kad smo obišli zagorje preko kumrovca i marije bistrice,osjetiš svaku uzbrdicu i stoga ispod 150ccm ne prepočučam nikome osim teškim entuzijastima u tuniranju motora/skutera..
Piaggio X9 250  Black Box

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Pomoc oko odabira maxi skutera
« Odgovori #39 : 30 Prosinac, 2007, 13:54:42 »
e mrc,
cuj duza putovanja na 50ccm su za mene pravi izazov! lako je sjesti na nexus, x9 i slicnoga pa vozi kud zelis!
samo da nisu dva mala problema kod mog serijskog skutera ja ni nebi razmisljao o kupovini nexusa!
prvo je ubrzanje a drugo je uzbrdo je trom! nikad necu zaboraviti nasu voznju na grobnik! sa vecim skuterom bez problema i takve bi mi voznje brzo postale dosadne! ali kad si na 50ccm pocnes razmisljati o puno stvari kao na primjer hoce li biti dovoljno benzina, kako ce motor pretrpiti sve to, slabe kocnice itd.!
a sto se tice visoke cjene nexusa ja sam spreman tu cjenu platiti jer mi je optika skutera vazna! nexus mi izgleda nekako hajde recimo sportski, a dok mi piaggio vise izgleda kao skuter za penzionere!
evo pa usporedi sam:
piaggio x9
 
gilera nexus 250