Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prekoracenje brzine na autocesti  (Posjeta: 20345 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #60 : 14 Veljača, 2011, 17:16:29 »
nije on negdje procitao.. stvarno nisam skontao u pocetku jer 10% je tolerancija na brzinu i jos tolki postotak je uracunat kao moguca greska uredjaja za brzinu..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #61 : 14 Veljača, 2011, 17:25:26 »
nije on negdje procitao.. stvarno nisam skontao u pocetku jer 10% je tolerancija na brzinu i jos tolki postotak je uracunat kao moguca greska uredjaja za brzinu..

Procitaj jos jednom - jednostavnije ne moze bit:

155 km/h - 10% tolerancije = 139,5 km/h, a to nije kaznjivo jer je prva kategorija kaznjivog za brzine 10-30 km/h preko ogranicenja


Od izmjerene brzine se oduzima 10% tolerancije i ostane ti 139,5 km/h, a to na autocesti ne moze bit kaznjivo jer je minimalna kazna definirana za brzine od 10-30 km/h preko ogranicenja.

Da vozis 156 km/h, onda spadas u prekrsaj prekoracenja brzine izmedju 10 i 30 km/h i dobivas 500kn kazne jer ti nakon oduzimanja tolerancije od 10% ostane 140,4 km/h, a to je za vise od 10 km/h brze od 130 km/h koliko je ogranicenje.
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2011, 17:28:52 3alfa3 »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #62 : 14 Veljača, 2011, 17:48:50 »
kuzim  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #63 : 14 Veljača, 2011, 19:41:15 »
Tocno 156km na sat!do te brzine nema suda i zakona koji te kaznjava!!!znaci ogranicenje 130km na sat plus 20 posto sto je 26km na sat) daje:156 i to je to!!!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #64 : 14 Veljača, 2011, 20:46:52 »
Tocno 156km na sat!do te brzine nema suda i zakona koji te kaznjava!!!znaci ogranicenje 130km na sat plus 20 posto sto je 26km na sat) daje:156 i to je to!!!

Krivo. Odkud ti 20%?

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #65 : 14 Veljača, 2011, 21:04:17 »
al vam je dosadno.. pa drkajte .. valentinovo je..  :toothy12:

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #66 : 14 Veljača, 2011, 21:05:39 »
Krivo. Odkud ti 20%?

nebi niš reko da nije već 5 puta objašnjeno u zadnjih 15 postova, baš padobranski upadi
rab

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #67 : 14 Veljača, 2011, 21:45:22 »
nebi niš reko da nije već 5 puta objašnjeno u zadnjih 15 postova, baš padobranski upadi

Nebi ja to napisao da me bas ne zanima odkud se stvorilo 20%  ;D

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #68 : 14 Veljača, 2011, 22:04:20 »
Na otvorenoj cesti-autoputima tolerancîja je veca,tj.iznosi 20posto,od uobicajene 10posto koja je u naseljenim mjestima gradovima i prigradskim cestama
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #69 : 14 Veljača, 2011, 22:10:31 »
Na otvorenoj cesti-autoputima tolerancîja je veca,tj.iznosi 20posto,od uobicajene 10posto koja je u naseljenim mjestima gradovima i prigradskim cestama

Ako je ogranicenje ispod 100 km/h onda je tolerancija 10 km/h, a ako je ogranicenje iznad 100 km/h, onda je tolerancija 10%.
To je sve sto u zakonu pise o tolerancijama.

Odkud ti podatak od 20%?

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #70 : 14 Veljača, 2011, 22:54:23 »
Od nama dragih cobri s autoputa!prijatelj je kod njih zaposlen kao djelatnik autoparka-nazovimo ga tako pa eto:od tuda informacija!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #71 : 14 Veljača, 2011, 23:09:16 »
Od nama dragih cobri s autoputa!prijatelj je kod njih zaposlen kao djelatnik autoparka-nazovimo ga tako pa eto:od tuda informacija!


Zastrasujuce je znat da u policiji rade ljudi koji ocito ne znaju svoj posao. Oni su tu da provode zakon, a on je jasan - ovo je sa stranica MUP-a:





Sigurnosna razlika, prema Pravilniku o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnom prometu (NN br. 38/01, 43/01 i 19/02), definirana je kao vrijednost brzine izražene u km/h ili % koja se mora odbiti od izmjerene vrijednosti brzine kako bi se učinio ispravak zbog pogreške mjerila brzine, odnosno, mjerne metode. Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine vozila za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10% izmjerene brzine.

Zakonom o sigurnosti prometa na cestama propisane su sljedeće kazne za prekoračenje brzine kretanja:
u naselju:

    * za prekoračenje veće od 50 km na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kazna zatvora u trajanju do 60 dana, izreći će se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 12 mjeseci i po pravomoćnosti prekršajnopravne sankcije u evidenciju vozača upisat će se 3 negativna prekršajna boda
    * za prekoračenje veće od 30 do 50 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 2.000,00 kuna i po pravomoćnosti prekršajnopravne sankcije u evidenciju vozača upisat će se 2 negativna prekršajna boda
    * za prekoračenje veće od 20 do 30 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 1.000,00 kuna i po pravomoćnosti prekršajnopravne sankcije u evidenciju vozača upisat će se 1 negativni prekršajni bod
    * za prekoračenje veće od 10 do 20 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 500,00 kuna
    * za prekoračenje do 10 km/h na sat više od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 300,00 kuna


izvan naselja:

    * za prekoračenje brzine veće od 50 km na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna, izreći će se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 6 do 12 mjeseci i po pravomoćnosti prekršajnopravne sankcije u evidenciju vozača upisat će se 3 negativna prekršajna boda
    * za prekoračenje brzine veće od 30 do 50 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 1.000,00
    * za prekoračenje brzine veće od 10 do 30 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 500,00 kuna.

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #72 : 14 Veljača, 2011, 23:12:29 »
Od kad je taj pravilnik?nisam na kompu nego preko moba,tu su jos kazneni bodovi-koliko znam ukinuti su!?ili?od kojeg datuma je taj pravilnik?
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #73 : 14 Veljača, 2011, 23:26:50 »
Od kad je taj pravilnik?nisam na kompu nego preko moba,tu su jos kazneni bodovi-koliko znam ukinuti su!?ili?od kojeg datuma je taj pravilnik?

Vazeci je jer je na sluzbenim stranicama MUP-a.

Bodovi nisu ukinuti.
Evo vazeceg ZOSPC-a u kojem se uredno spominju:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2011, 23:33:31 3alfa3 »

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #74 : 15 Veljača, 2011, 15:02:54 »
nekuzim sad :S znaci 10 km/h se tolerira i onda jos 10% zbog mogucnosti da nije dobro izmejereno? i da te uhvate sa 155 jel bi ti to proslo? :S
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #75 : 15 Veljača, 2011, 15:08:03 »
nekuzim sad :S znaci 10 km/h se tolerira i onda jos 10% zbog mogucnosti da nije dobro izmejereno? i da te uhvate sa 155 jel bi ti to proslo? :S

Evo, 3. ili 4. put cu ponovit (i zadnji put  ;D ):


Od izmjerene brzine ti se skida 10%. Ako je ta brzina 155km/h onda nakon te tolerancije od 10% ostaje 139,5 km/h, ali kako na autocesti nema kazne za brzine koje su do 10 km/h brze od dozvoljene (130 km/h je dozvoljeno) onda nema kazne. Na autocesti je (tamo gdje je 130 km/h ogranicenje) najmanja kazna (500kn) za prekoracenje brzine ona gdje ti je nakon oduzimanja tolerancije ostalo preko 140 km/h.

Ili najpreciznije, do 155,5km/h nema kazne, a od 155,6 km/h do 177, 5km/h je kazna 500kn. Slijedeca kazna je 1000kn itd...



Meni GPS pokazuje 152 km/h kad sat od auta pokazuje tocno 160 km/h i tako znam da mi je gornja granica 160 km/h po satu pa ne moram pazit jer je cifra fina okrugla i nju ne prelazim (osim mozda kod preticanja)
« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2011, 15:13:16 3alfa3 »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #76 : 15 Veljača, 2011, 17:46:42 »
drži se ti čuke u autu a ne gps-a , nemjeri ti skener poput gps-a več ono što ti piše na cajgeru.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #77 : 15 Veljača, 2011, 17:51:54 »
drži se ti čuke u autu a ne gps-a , nemjeri ti skener poput gps-a več ono što ti piše na cajgeru.

A kak skener zna kaj meni pise na cajgeru?  ;D

Ak promijenim zupcanike u getribi, cajger mi moze bitno odstupat od stvarne brzine.


Vjerujem da laseri, multanove i sl. mjere prilicno precizno. Ostavim si ja cca. 5 km/h "rupe", ne brini
« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2011, 17:55:08 3alfa3 »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #78 : 16 Veljača, 2011, 10:53:21 »
pazi sve to mjeri laserski snop koliko je brz u povratku , ako si ti brz jako brži je i povratak, ako si ti spor duži je povratak , stvar dinamike.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prekoracenje brzine na autocesti
« Odgovori #79 : 16 Veljača, 2011, 11:43:17 »
pazi sve to mjeri laserski snop koliko je brz u povratku , ako si ti brz jako brži je i povratak, ako si ti spor duži je povratak , stvar dinamike.

Tocno, ali u praksi svi mjerni uredjaji (laser, radar itd) su toliko precizni da pricamo o decimalama.