Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: registracija  (Posjeta: 2209 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
registracija
« : 06 Prosinac, 2007, 15:47:11 »
ovak, zanima me nešt, pošto sam skuter kupio pred ljeto 10.6, i moro sam novu registraciju pravit jer je motor bio ukraden, bla bla bla tablica oteta, nova prometna sve novo, e sad, registraciju sa osiguranjem sam platio 728kn, zanima me jel svake godine ista cijena? svih 728kn, frend mi za cbr600 plaća 1000kn pa mi malo to nelogično svake godine po 728kn.  :icon_scratch:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: registracija
« Odgovori #1 : 06 Prosinac, 2007, 17:07:51 »
ovak, zanima me nešt, pošto sam skuter kupio pred ljeto 10.6, i moro sam novu registraciju pravit jer je motor bio ukraden, bla bla bla tablica oteta, nova prometna sve novo, e sad, registraciju sa osiguranjem sam platio 728kn, zanima me jel svake godine ista cijena? svih 728kn, frend mi za cbr600 plaća 1000kn pa mi malo to nelogično svake godine po 728kn.  :icon_scratch:

Placat ces oko 500kn, a s godinama sve manje i manje...  :icon_thumright:

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vjeko86

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Aj si zamisli da sam brži...jesi?OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: na klocnama
Odg: registracija
« Odgovori #2 : 11 Prosinac, 2007, 19:55:31 »
evo može i jedno moje pitanjce,

kupio sam polovni skutač i napravio sam kupo-prodajni ugovor sa bivšim vlasnikom,e sad motor je star ima već osam

godina da li ću morati ići platiti pdv na kupljeno vozilo,

i da li moram na tehnički da mi se prepiše prometna dozvola i knjižica vozila ili samo u policiju,

hvala unaprijed
MADE IN ITALY

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: registracija
« Odgovori #3 : 13 Prosinac, 2007, 11:06:20 »
evo može i jedno moje pitanjce,

kupio sam polovni skutač i napravio sam kupo-prodajni ugovor sa bivšim vlasnikom,e sad motor je star ima već osam

godina da li ću morati ići platiti pdv na kupljeno vozilo,

i da li moram na tehnički da mi se prepiše prometna dozvola i knjižica vozila ili samo u policiju,

hvala unaprijed
Ovako;
1. Moraš na poreznu platiti PDV, ponesi kupoprodajni ugovor, gledaju oni po katalogu; ako je cifra koju si platio skuter manja od cijene iz kataloga=plaćaš cijenu po katalogu, ako je cifra veća od cijene u katalogu=plaćaš veću cijenu (lopuže šugave).

2. Odeš na tehnički sa kupoprodajnim ugovorom i potvrdom da si platio PDV, obaviš tehnički i osiguranje

3. Odeš na policiju da ti ovjere papire i nazad to stanice za teh. pregled da ti predaju tablice i vozi.
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: registracija
« Odgovori #4 : 20 Siječanj, 2008, 03:12:46 »
pri kupnji rabljenih vozila ne plaća se PDV (jer i nema dodane vrijednosti) već PET posto poreza na cijenu vozila, kako je Punisher NAVEO...

Ako vozilo ima još važeći teh pregled, ne treba obavljat teh pregled do roka kada ističe, skupa s registracijom...

ako je pločica vraćena (obvezno pri promjeni reg. područja) potrebna je nova pločica, teh. knjižica samo ako je stara popunjena, a prometna dozvola obvezno...

ako se obavlja teh pregled, sve papire (i pločicu) izdaje stanica, a na policiji se samo iovjeravaju dokumenti pa se treba vratit u stanicu za teh pregled po pločice, nalje i kaj ti ga ja znam...... ako se ne radi teh. ptregled, cijeli se prijenos može obaviti SAMO NA POLICIJI...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT