Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: dvojba auto do 3000€  (Posjeta: 3788 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
dvojba auto do 3000€
« : 22 Studeni, 2010, 14:42:43 »
ne mogu se odlucit izmedu ova dva auta, jedan je Citroen Saxo vtr 1.6 90ks, drugi je Golf mk3 1.8 75ks (nije mi jasno ovo 75ks jer nikad nisam cuo da taj motor ima 75ks nego 90ks al ok).

vtr sam vozio i gledo, leti auto spusten za 4cm stvarno lezi na cesti, ispuh prosiren i protocni lonac, jedino sto mu je stabilizator otisao, i ljevi prak je na krpanju. auto je preslo 174.000 1998god. auto je bilo udareno i mjenjani su aksijalni lezajevi i cijeli most, udaren je bio u ljevu zadnju gumu i skrivio se most itd...
http://www.auti.hr/automobili/oglas-757837/

cijena vtr-a je 20.000kn s obzirom da ce ga vlasnik za tu cijenu registrirat osigurat i eko norme platit (auto ima kat.)

golf 1993 je uvezen iz njemacke navodno sa 92.000km u 2000god. sad ima 135.000km, nesto mi tu smrdi na vracanje kilometraze, takodjer auto ima sportske opruge 60/40 te promjenjeno je na njemu svasta od potrosnim dijelova.
http://www.auti.hr/automobili/oglas-769405/

cijena je 2200€, nije registriran al moj uvjet kupovanja auta je da ga vlasnik rega i osigura tako da sam siguran da ce mi proc tehnicki. ocekujem ovog golfa do 2500€

sad oba auta su ne registrirana, golfa nisam jos isao gledat al po slikama stvarno uredan i fin.. saxo bi uzeo bez razmisljanja stvano mala trkalica al mislim vozit takvo auto do 24te godine (ako bog da) i onda nesto jace na kredu.

sto bi mi preporucili?
« Zadnja izmjena: 22 Studeni, 2010, 14:56:22 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #1 : 22 Studeni, 2010, 15:08:48 »
glas za saxo, ljepsi je, manji je, jaci je motor, vtr je i 5 godina je mladji, a golf je golf star 17 godina i s njonjavim benzincem koji ce samo trositi a nece ici nikako u odnosu na vtr
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #2 : 22 Studeni, 2010, 15:40:21 »
moj glas golfu,pouzdaniji,lipsi,dijeluje skroz uredan i odrzavan,nije bija karamboliran u odnosu na saxa i u slucaju da auto ima i 200 000km mozes jos proc barem 150 000km bez da taknes u motor osim naravno obavljanje redovitih servisa i jos najbitnije je da su ti dijelovi za njega bagatela,mozes ih nac di oces
« Zadnja izmjena: 22 Studeni, 2010, 15:43:36 Luksy »
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #3 : 22 Studeni, 2010, 15:42:13 »



moj glas ide za golfa, jer auto izgleda kao bombon

i sto se tice za dijelove je jeftinij puno, i imas ih na svakom koraku

i ljepsi je od saxa...  :icon_thumright:

vw je vw ;)

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #4 : 22 Studeni, 2010, 15:45:14 »
to dal je ljepsi od saxa ne znam ti bas, ponajvise me dira sto je animatrix rekao da ce trosit kao saxo koji trosi 12l bez problema a nece ic ni upola te je starij 5godina.

zvao lika danas za saxa da se dogovorim za sutra i kaze da mu je ostavio lik kaparu od 100€. da zovem u subotu da vidim jel otiso ili nije..

zna li tko tocnu potrosnju takvog motora? injection ili karb? pretpostavljam 8V? ubrzanje i to? za golfa pitam
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #5 : 22 Studeni, 2010, 15:46:09 »
1.8 75 kw a ne ks

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #6 : 22 Studeni, 2010, 15:49:06 »
to dal je ljepsi od saxa ne znam ti bas, ponajvise me dira sto je animatrix rekao da ce trosit kao saxo koji trosi 12l bez problema a nece ic ni upola te je starij 5godina.

zvao lika danas za saxa da se dogovorim za sutra i kaze da mu je ostavio lik kaparu od 100€. da zovem u subotu da vidim jel otiso ili nije..

zna li tko tocnu potrosnju takvog motora? injection ili karb? pretpostavljam 8V? ubrzanje i to? za golfa pitam
potrosnja bi trebala biti negdje oko 10L/100km,uz neku normalniju vožnju :icon_biggrin:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #7 : 22 Studeni, 2010, 15:49:20 »
to sam bas pitao na vw forumu u vezi konjaze.. no iznenadili su me s tim da ima taj motor sa 55kw i 66kw

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #8 : 22 Studeni, 2010, 15:50:09 »
najbolje da ga probas,mislim da se neces razocarat sta se performansa tice i mislim da bi trosija sigurno ispod 12 litara

jos bacis neke felgice i auto ce bit bombon
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #9 : 22 Studeni, 2010, 15:51:13 »
potrosnja bi trebala biti negdje oko 10L/100km,uz neku normalniju vožnju :icon_biggrin:
a idem ga provozat sutra i bolje mu je da giba kamo.  :laughing7:

vozio sam 1.6 mk3 sa 100ks i sporo za moj pojam sto se tice 100ks, nadam se da 1.8 75 ima as u rukavu.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #10 : 22 Studeni, 2010, 15:57:05 »
najbolje da ga provozas i vidis
al mislim da ti 1.8 nebi smija bit spor  :icon_thumright:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #11 : 22 Studeni, 2010, 16:15:38 »
najbolje da ga provozas i vidis
al mislim da ti 1.8 nebi smija bit spor  :icon_thumright:

ja imam 66 kw istog golfa... spor nije, ali da troši, troši dosta... oko 10 litara gradske!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #12 : 22 Studeni, 2010, 16:19:28 »
ja imam 66 kw istog golfa... spor nije, ali da troši, troši dosta... oko 10 litara gradske!
1.8 90ks jeste brz, al ovaj 75 mi je nekako.. ne uljeva mi nadu.  :toothy3:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #13 : 22 Studeni, 2010, 16:26:15 »
bez razmisljanja golfa...svabo je svabo...zajebi francuza....

golf te sigurno vozi jos koliko os...dok je saxo lupan i daleko nekvalitetniji od golfa...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #14 : 22 Studeni, 2010, 16:31:53 »
ocekivao sam ovakve odgovore tipa svabo je svabo. al gledano tipa foršprung durh tehnik... golf ima karb a vtr einspritz.. sto je po meni 100puta bolje.

al ok, idem vidit sutra golfa pa cu sacekat subotu i vidit dal je vtr jos na prodaji.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #15 : 22 Studeni, 2010, 16:36:32 »
Svako malo pitanje o dvojbama! Nemože tebi nitko reć šta da kupiš! Idi na svaki forum, pogledaj šta kažu o pojedinom motoru i sam odluči!



Ja osobno cijenim sve aute, al za mene je švabo zakon! Vozim ga i vozit ću ga! VAG i BMW, tako me uče od malog!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #16 : 22 Studeni, 2010, 16:57:21 »
ja bih radje uzeo saxo, ponavljam, ljepsi je, mladji je, moderniji motor. to sto dijelova ima svuda samo govori o kvaliteti vw-a. tako ispada... ako bi gledali o nekoj ekonomicnosti nijedan od ova 2 auta nisu dobar izbor za stedljivu voznju, iako vjerujem da bi saxo trosio manje od golfa jednakom voznjom
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #17 : 22 Studeni, 2010, 17:16:59 »
imam pred kucom i saxa i golfa....golf 3 97 god 1,4 benzin....i saxo 12 benzin...i mogu samo reci da saxo pored golfa izgleda kao igracka....golf je i udobniji a po meni i lijepsi...a to sto je taj sakso redit nemoj gleda...jer bolje uzmi golfa koji je bolje ocuvan ije lupa nit i uvjek mozes skupit novce i nabacit neke fegle auspuh malo sminke i eto

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #18 : 22 Studeni, 2010, 19:01:44 »
necu ulaziti u dvojbu sta je bolje ali sto se tice 1.8 motora golfa znam ponesto

1.8 66 kw iliti 90 konja
1.8 55 kw iliti 75 konja   + ja dajem plus za ovu verziju

imao sam obadva i obadva sam vozio i zakljucak je taj da ovaj sa 75 konja manje trosi a u neku ruku ide i bolje..
a zasto? zato jer njega netreba terat u okretaje nego ima snage u malim okretajima dok ovog sa 90 konja moras stiskat u okretaje i tu popije goriva, inace kad se zalaufa nema razlike  :toothy3:
ako sam pomogao drago mi je...
(sa oba dolfa sam vukao auto prikolicu ( za voziti aute max nosivost 2500 kg) i ovaj sa 90 konja nije bas imao snage za povuc dok ovaj sa 75 je imao, probably zbog mjenjaca)
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: dvojba auto do 3000€
« Odgovori #19 : 22 Studeni, 2010, 20:59:37 »
moj glas za saxa  ;D