Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: CPI Popcorn - Mišlljenja  (Posjeta: 8142 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BortNox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovo
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r
  • MojSetup: još uvijek serijala
CPI Popcorn - Mišlljenja
« : 18 Studeni, 2010, 11:42:22 »
Eo neki dan mi je pod račun sjeo gore navedeni skuter. Ne izgleda loše, al ga još nisam palio treo bi izavršit jedan mini servis i tek ga onda regat.
Mislio sam pošto je skuter vrlo blizu onih kineskih (znači nie marka) pa da ga malo iz za#ebancije sredim pa da ide kolko tolko.

Znači ni sam neznam koja je mašina, al sam neđe vidio da je kopija minarelia pa bi treo neki base setup, auspuh,rolice i to.....Pačemo vidit kak če ispast

Offline zak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #1 : 18 Studeni, 2010, 21:14:56 »
Ja cpi hussar imam vec 6 godina i mogu rec da kolko je para kosto da sam prezadovoljan. Napravio sam s njim oko 20t km i nije se kvario , osim sto mi je zaribo sto je bila moja greska. Sto se tice dijelova tu je mali problem zato sam skinuo serisku masinu i stavio sr bb  gore i sad leti ko zmaj ,a dijelova u izobilju..

Offline BortNox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovo
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r
  • MojSetup: još uvijek serijala
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #2 : 18 Studeni, 2010, 21:16:15 »
Ma nie meni više do skutera sad kad imam auto, al za zezanciju sasvim dobar skut pa sam mislio da ga mal sredim,vidiću još kad dođem do nekih para

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #3 : 18 Studeni, 2010, 21:21:26 »
najbolje ako misliš postić nešto, mašinu s aeroxa, vilice s aeroxa, amortizer s aeroxa i kočnice s aeroxa i instalacije s aeroxa, znači samo rama i plastike da ostanu s cpi-ja i onda će to tek bit to.
Ako ne, onda odblokiran cdi i leo zx

Jel cilindar od cpi-ja iznutra ne izgleda nimalo obećavajući, taj skuter valjda na 6000 obrtaja ima najveću snagu, svi kanali su tako minijaturni i kroz ispuh ti ni mali prst ne stane, prvo struju odblokirat, malo taj cilindar poturpijat i neki auspuh, i onda si tu negdje
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #4 : 18 Studeni, 2010, 21:25:57 »
Kopija minarellija se nikad nemoze namjestiti da ide kao original zbog razlia u geometriji masine, od radilice, preko kartera, pa struja, pa prjenos...
Cpi popcorn vjerojatno ima indenticnu masinu (bolcna, remen, variomat, struja) kao i cpi oliver, na njemu ti je dovoljno promjenit spuh, rolice, umjesto dihtunga cilinda koji je serijski skoro 1mm namazati tanak sloj diht mase i ici ce sasvim dobro, jer za razliku od ostalih kineza ima bolji variomat koji dize remen do vrha, bolji ispuh okruglog oblika, bolju glavu cilindra sa dugim navojom i manjim squishom, karb kopiju mikunija za razliku od luna i ostalih koji imaju tk karb, 16 mikuni se dosta bolje stela i nesto bolje preformanse daje od tk...
Mana mu je samo spuh koji mu je cista blokada, nakon samo spuha i rolica promjenjenih ocekuj 120-140 po satu sto ti je realne brzine max 80, za tajvanca/kineza ce ici dosta dobro i bit ces brzi od vecine serijskih skutera...

Jel cilindar od cpi-ja iznutra ne izgleda nimalo obećavajući, taj skuter valjda na 6000 obrtaja ima najveću snagu, svi kanali su tako minijaturni i kroz ispuh ti ni mali prst ne stane, prvo struju odblokirat, malo taj cilindar poturpijat i neki auspuh, i onda si tu negdje

To je slucaj kod vecine kineza, ali samo par cpi-ja starijih od 2003. godine, vecina imaju ovu drugu vrstu cilindra i za razliku od lune koja sa promjenjenim spuhom prati talijane u ubrzanju ali ne i u startu i krajnjoj, cpi ih ima u svemu iz gore navedenih razloga...

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #5 : 19 Studeni, 2010, 09:37:47 »
ja sam na svoj CPI -Oliver stavio Leo Vince RR, lakse rolice i tvrđe federe kvacila i cisto sam zadovoljan s puno boljim ubrzanjem te nesto sitno višom krajnjom brzinom, znaci nesto manje od 80 km/h realne brzine!

Offline BortNox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovo
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r
  • MojSetup: još uvijek serijala
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #6 : 22 Travanj, 2011, 11:09:53 »
pošto je lijepo vrijeme vani i ja mal češće vozam svog cpi-a al u zadnje vrijeme mi se često pali lampica za ulje. Najgore šta pogleam ulje a njega ima dovoljno. Lampica radi jednu 6-10 min i onda se ugasi i onda mal dulje vrijeme se ne pali, al et u ova dva dana mal češće. Da ona stalno gori znao bi ja da neš nie u redu s uljem al ona se ugasi pa tak dulje vrijeme pa se opet upali. Pa et jel ko imo slično iskustvo jer neću da mi zacvika pa da moram pješke svađe

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #7 : 22 Travanj, 2011, 12:23:32 »
ako ima ulja nis se ne brini,podmaziva to,zajebava valjda taj mjerac ulja,izvadi ga van i malo protresi,ako opet zajebava kupi novi,nekosta puno

Offline BortNox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovo
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r
  • MojSetup: još uvijek serijala
Odg: CPI Popcorn - Mišlljenja
« Odgovori #8 : 22 Travanj, 2011, 13:15:21 »
ma da aj da gori nonstop al ovak se ugasi....dns ču to vidit lijepo je vrijeme pa če mi bit gušt malo šarafat po njemu