Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: evolution stelanje  (Posjeta: 9042 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #40 : 22 Listopad, 2010, 06:11:40 »
ahahahahhaaa.....ti to pricas iz iskstva il ti je neko prico o tome pa mu vjerujes....

motor savrseno mora ic sa 19 il 21 i potrosnja mu je 6-8l na punom gasu i vrti se na 12500-13000 sa tim spuhom...o kakvih ti 14500 pricas....hahahhaaa....

totalna glupost....



19 karbovi se voze samo radi pravilnika.. vani nijedan ozbiljan he van staze niije složen sa 19mm karbom..
a polini deklarira na evo 2 kitu snagu na 14000  okr, vjerovao il ne  :icon_biggrin:

http://www.polini.com/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=68974&categoria=10&modello=915&from=camamo

btw, cijela ova tema je jedan veliki spamm..

Offline the_ilusionist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget Donji
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #41 : 22 Listopad, 2010, 20:58:24 »
Racing 70 sa većim karburatorom ide jako dobro, neki 24 ili 28 su odlični ako se dobro podese, isto tako postoje različite 19-ice, a to da ide najbolje sa 19 je proizašlo iz upotrebe pravilnika sa talijanskog prvenstva.
Još jedan podatak, provjerite na kojim i kolikim karburatorima su se vozile GP 50-ice ;)

GP 50 je motor... ovi skuteri imaju "grlo" kroz koje ne da nema sta uc nego ono...
ka npr meni na rs-u... mos stavit sta oces kad imas komad usisa... pa znas da moze
to sve proc... :D 
I've been destroyed by the perfection that is you...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #42 : 22 Listopad, 2010, 22:38:39 »
sve se to da preradit. Prerada je majka tuninga. Sjecam se tomosa iz pocetka 1980-ih godina 50ccm bez karika, vrti se na 16000 okr, karb je imao 34 brijem i oko 25 ks isao na pisti preko 200 na sat tak da psst ;)

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #43 : 22 Listopad, 2010, 22:57:40 »
Istina.
Na stranim forumima svi imaju neke "kvrge" od karba, a talijani nek voze svoje na 12mm ako hoće.

Offline simegi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: porec
  • Moj Skuter: gilera ice lc
  • MojSetup: polini evolution 2
  • MojSpuh: malossi team modular 2
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #44 : 22 Listopad, 2010, 23:07:37 »
evo nabavio sam plavu sustu..dosta tvrdu mi se cini..dizne nemam di u porecu nac..cijeli grad nema tako velike dizne..stavio sam roline 3.6,..al idalje nis bez dizna..evo stavit cu koju sliku cim nadjem koju diznu vecu da probam,jer ovako motor s gljivom neide..bez gljive jos gore..sa original flterom neide,igla mi je dignuta gore do kraja,da je spustim sto vise?..,probat cu ustelati sa 21 karb,,ako nemoze kako treba cemo viditi dal ce s 24..

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #45 : 22 Listopad, 2010, 23:21:16 »
Spusti do dole, ali to ti neće puno pomoći. Treba veća dizna. Kresni ti gore 24 i pol posla si riješio

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #46 : 23 Listopad, 2010, 00:06:41 »
GP 50 je motor... ovi skuteri imaju "grlo" kroz koje ne da nema sta uc nego ono...
ka npr meni na rs-u... mos stavit sta oces kad imas komad usisa... pa znas da moze
to sve proc... :D 

Bez obzira na mali usis koji je isti kao i na BB, veći karburator od 19 svakako može ići. Na racing 70-icama dobar 24 bi bio idealan.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline XSH_tuned_MHR

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aEROx
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #47 : 23 Listopad, 2010, 00:16:07 »
nemoj se ljutiti., brate ali slazes takav setup a nisi narucio 3 dizne  :angry7:
ako ne vrti 13 ipo nevalja

Offline simegi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: porec
  • Moj Skuter: gilera ice lc
  • MojSetup: polini evolution 2
  • MojSpuh: malossi team modular 2
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #48 : 23 Listopad, 2010, 00:25:15 »
stv je u tome sto sve dizne i sve sam imao odjednom nemogu nac..a u porecu se nema di kupiti sada cekam da idem preko ili da nes nadjem.,nemogu nabaviti niti karb 24,niti dizne vece,..suste,sustice,roline i sve to imam..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #49 : 23 Listopad, 2010, 00:38:27 »
promašio si ceo fudbal

najveća dizna m5 koju imam je 90 tako da neznam ako ti pomaže al nesmiješ si to dopustiti više da presušiš sa diznama  :confused5:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #50 : 23 Listopad, 2010, 02:57:53 »
sve se to da preradit. Prerada je majka tuninga. Sjecam se tomosa iz pocetka 1980-ih godina 50ccm bez karika, vrti se na 16000 okr, karb je imao 34 brijem i oko 25 ks isao na pisti preko 200 na sat tak da psst ;)

neznam kak uopce mozes usporedjivat GP tehnologiju usisa u karteru ili usisa preko rotacijskog diska sa obicnim lamelarnim usisom koji se koristi u svakodnevici....na tog tomosa kao i na sve druge gp motore su ulozeni silni milijoni tada maraka iliti danas eura da se dobije to sta se na kraju dobilo...

Spusti do dole, ali to ti neće puno pomoći. Treba veća dizna. Kresni ti gore 24 i pol posla si riješio

igla ti je najbolje da ti bude na sredini i da bude cim tuplja...dizna kak sam vec rekao sad dok je hladnije oko 96-100max a dok je toplije 92-96...ako i malo fulas diznu ili polozaj igle u ovisnosti o temperaturi vani i tlaku zraka motor ti nece ic s mjesta...a veci fergazer nije rjesenje problema....
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2010, 03:02:03 2TDottore »

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #51 : 23 Listopad, 2010, 09:04:05 »
Je. Zato sam i napisao da je s tim 24 riješio pola problema. I na tom se treba pozabaviti s diznom.
Ali, ako ostavi taj 19 (tko zna i koji je to 19 i kakav je) tu treba biti pravi majstor. On očito nije, jer ako i malo promaši, što već je, može sve u smeće ubrzo ako se bude vozio.

Ti očito imaš iskustva pa to tebi nebi bio problem, ali većini je. Zato i mislim, staviš veći pa ako si malo i fulao jbg.


nemoj se ljutiti., brate ali slazes takav setup a nisi narucio 3 dizne  :angry7:
:icon_thumright:.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #52 : 23 Listopad, 2010, 09:43:40 »
Je. Zato sam i napisao da je s tim 24 riješio pola problema. I na tom se treba pozabaviti s diznom.
Ali, ako ostavi taj 19 (tko zna i koji je to 19 i kakav je) tu treba biti pravi majstor. On očito nije, jer ako i malo promaši, što već je, može sve u smeće ubrzo ako se bude vozio.



nije nikakva filozofija postelat hajend....isti drek ko i serijalu samo sto to stelanje je puno cesce jer je motor osjetljiv na vrijeme i zato treba imat cijeli set dizni i to je sve...sa 24 si je tek dao problema jer on ima 3 dizne koje treba pogodit a 19 i 21 imaju samo jednu i motor postelas tako da savrseno mora radit na punom gasu bez ikakvog gusenja i trokiranja a ostalo je vise manje nebitno jer to se ne vozi ispod 2/3 gasa...  :)

a ovo pricanje o brzom bacanju u smece su glupost jer ak je hajend lose postelan on nejde s mjesta i nemres se vozit uopce kao recimo na lose postelanoj serijali il nekom slabijem kitu a niko nije valjda tolko blesav ubijat motor na mjestu a vidi da nemre krenut...  ::)

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #53 : 23 Listopad, 2010, 12:41:56 »
Je. Zato sam i napisao da je s tim 24 riješio pola problema. I na tom se treba pozabaviti s diznom.
Ali, ako ostavi taj 19 (tko zna i koji je to 19 i kakav je) tu treba biti pravi majstor. On očito nije, jer ako i malo promaši, što već je, može sve u smeće ubrzo ako se bude vozio.

Ti očito imaš iskustva pa to tebi nebi bio problem, ali većini je. Zato i mislim, staviš veći pa ako si malo i fulao jbg.

:icon_thumright:.

zaj#bo bi se jako...meni je radilo i na 94 dizni i na 110 dizni
samo naravno na 110 dizni ga je zaljevalo al se moglo čist dobro vozit..
potrošnja puno veća nego na 94, al bit toga svega je da nema tu pogađanja dizni u dva broja...to su gluposti  :binkybaby:

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #54 : 23 Listopad, 2010, 12:45:12 »
Ko kaze da sa karbom 19 i 21mm se nemogu vozit trke, i opcenito slagat HE?
Pa cak i Cristofolini stavlja na svoje Zipove phbg karbove 19 i 21...

Simegi
Plava susta-delta kvacilo nastelano kako je sad-roline 3.6 (ili malo teze)-dizna oko 96...a za filter neznam dal ga stavit :dontknow:
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2010, 12:58:34 ForRace3 »

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #55 : 23 Listopad, 2010, 13:07:07 »
Ko kaze da sa karbom 19 i 21mm se nemogu vozit trke, i opcenito slagat HE?
Pa cak i Cristofolini stavlja na svoje Zipove phbg karbove 19 i 21...

Simegi
Plava susta-delta kvacilo nastelano kako je sad-roline 3.6 (ili malo teze)-dizna oko 96...a za filter neznam dal ga stavit :dontknow:
pa niko ne kaze da se nemoze vozit ali raspravlja se o tome da bi se vise snage moglo izvuc ili ne izvuc iz vece frge

Offline simegi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: porec
  • Moj Skuter: gilera ice lc
  • MojSetup: polini evolution 2
  • MojSpuh: malossi team modular 2
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #56 : 23 Listopad, 2010, 16:32:04 »
stavio sam sada plavu sustu,...i deltu s crnim susticama do kraja nategnutu..motor ide puno bolje..al opet nemam dizne tako da trebam pricekati jos par dana dok nenadjem di ih mogu nabaviti..

Offline simegi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: porec
  • Moj Skuter: gilera ice lc
  • MojSetup: polini evolution 2
  • MojSpuh: malossi team modular 2
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #57 : 27 Listopad, 2010, 11:30:23 »
stavio sam diznu 96..igla je dignuta gore sto vise jer kad je spustena neradi nikako..motor i dalje neradi kako treba!!...stavioo sam i stage 6 boost botle,probo sam i diznu 94 al opet nis..motor nikako nekrece-..cim mu se pusti gas i da ga opet se gusi..!!..

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #58 : 27 Listopad, 2010, 16:48:21 »
hiti diznu 105 ;D

Offline Jet Force C-tech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force C-tech
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: evolution stelanje
« Odgovori #59 : 27 Listopad, 2010, 16:49:57 »
ahahahahhaaa.....ti to pricas iz iskstva il ti je neko prico o tome pa mu vjerujes....

motor savrseno mora ic sa 19 il 21 i potrosnja mu je 6-8l na punom gasu i vrti se na 12500-13000 sa tim spuhom...o kakvih ti 14500 pricas....hahahhaaa....

totalna glupost....



haha  :toothy12: :toothy12:
ovo je hi motor  :angry7: :angry7: nemore trosit tako malo...
u mene je jeta cisto krvni serial i trosi 6-6,5 l na 100km