Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: fiat bravo 1.6 16v (76kw)  (Posjeta: 14493 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _aerox_

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 953
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: Aerox skuplja prašin
  • Moja Kaciga: šarko
  • MojSetup: Plavetni
  • MojSpuh: Serija
fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« : 31 Srpanj, 2010, 19:28:38 »
ako ima netko ima takav auto ili ima iskustva s tim autom da mi malo detaljnije i više kaže o njemu! :dontknow: planiram kupit tako nešto pa da budem informiran iz prve ruke  :toothy10:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #1 : 31 Srpanj, 2010, 21:35:38 »
buduci da vidim da nitko nije odgovorio, ja sam imao 1.8 16v ako ti to sta znaci... auto je ok za mladjeg covjeka, koliko sam skuzio svi modeli pa i 1.6 imaju bosch elektroniku, jedino 1.8 ima hitachi i to je najpouzdaniji motor jer bravo ima dosta problema s elektronikom tipa MAF senzor, lambda sonde i te stvari, a kostaju boli glava. ono plastika ako ti je to bitno je dosta slaba iznutra, kod mene je bilo sve sivo i dosta se sve trese i cvili. opcenito u autu imas osjecaj ko da je od papira.

sto se tice voznje auto ide ko mutav, jos sam cuo da 1.6 ne zaostaje puno za 1.8 i ne preporucujem divljanje s tim autom jer je jako nemiran i odjednom ga izgubis. ne znam koliko godina imas i ne zelim ti pametovat ali dosta ljudi gine i razbija se u tim autima tako da pamet u glavu.  :icon_thumright:

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #2 : 31 Srpanj, 2010, 21:53:07 »
ako ima netko ima takav auto ili ima iskustva s tim autom da mi malo detaljnije i više kaže o njemu! :dontknow: planiram kupit tako nešto pa da budem informiran iz prve ruke  :toothy10:

ima ga frend... ide ko mutav i drzi se ko ljepilo za cestu...al mislim da je njegov spusten... meni se sviđa autic...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline _aerox_

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 953
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: Aerox skuplja prašin
  • Moja Kaciga: šarko
  • MojSetup: Plavetni
  • MojSpuh: Serija
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2010, 02:54:41 »
FALA FRENDE ZA SVE DETALJNE INFORMACIJE!puno si mi pomogo!ma čuo sam da su mu dijelovi neki gro skupi a neki gro jeftini i da se zna često kvarit,al sve zavisi kako ga održavaš i voziš...i ovo što kažeš,mlad sam vozač,i ljubitelj brze vožnje,tako da pazim dokle mogu ;)) !a i vozio sam taj 1.6 16v i uvjerio se da ide ko mutav i da je jako stabilan po zavojima i cesti,fino leži i ima super ubrzanje,ma sve ko bog...a ovo kaj veliš za interijer,plastike i to...u to sam se također uvjerio jer je njegov dosta pohaban iznutra i klimav,,,ma sve u svemu,bitno mi je da nađem nekog s dobrim motorom i limarijom,lako za ostalo ;)

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2010, 07:20:07 »
ima ga moj frend i auto je ok...mislim da ga čak i prodaje pa ga mogu pitati ako hočeš

Offline TROMEK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • đas ba maco
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: gelly 150 ccm
  • Moja Kaciga: uni
  • MojSetup: kit je u moru
  • MojSpuh: obicni
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #5 : 01 Kolovoz, 2010, 08:24:17 »
ja sam vozio 1,4 12v i ubij boze,vise muke,nego voznje s njim...mehanicar mi je milijun puta ponovio pitanje,zasto nisi kupio 1,6 16v sa objasnjenjem da za njega ima dijelova jako puno i da su puno puno povoljniji od ovoga kojeg sam ja vozio,ali hvala bogu prodan je i sad imam tipo 1,7d i zadovoljan sam.
a frend ima 1,6 16v i to jako ljepi primjerak,prodaje se a na njemu je prosle godine napravljena generalka,nedavno su stavljeni novi diskovi i pločice...znaci auto tip top..
plavi,zatamnjene sajbe,mislim cak da je malo spusten...mogu provjeriti dali je prodan,pa javiti,ako hoces pogledati...

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #6 : 01 Kolovoz, 2010, 11:45:36 »
ja sam vozio 1,4 12v i ubij boze,vise muke,nego voznje s njim...mehanicar mi je milijun puta ponovio pitanje,zasto nisi kupio 1,6 16v sa objasnjenjem da za njega ima dijelova jako puno i da su puno puno povoljniji od ovoga kojeg sam ja vozio,ali hvala bogu prodan je i sad imam tipo 1,7d i zadovoljan sam.
a frend ima 1,6 16v i to jako ljepi primjerak,prodaje se a na njemu je prosle godine napravljena generalka,nedavno su stavljeni novi diskovi i pločice...znaci auto tip top..
plavi,zatamnjene sajbe,mislim cak da je malo spusten...mogu provjeriti dali je prodan,pa javiti,ako hoces pogledati...

da zaboravio sam rec nikad ne uzet 1.4 12v, to je totalni promasaj od motora u bravu, on je kasnije zamijenjen sa 1.2 16v al taj je opet preslab za tu sasiju vuc.

1.6 16v i 1.8 16v nepoderivi su doslovno, slobodno u blokadu tjerat kad temperatura dodje do radne.  :laughing9:

Offline TROMEK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • đas ba maco
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: gelly 150 ccm
  • Moja Kaciga: uni
  • MojSetup: kit je u moru
  • MojSpuh: obicni
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #7 : 01 Kolovoz, 2010, 11:50:30 »
da,jer 1,4 12v ima tvornicki glavu preradjenu od una,a blok od opela...jednom zakuha puca glava...
najgore moguci napravljen motor...

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #8 : 01 Kolovoz, 2010, 11:55:47 »
FALA FRENDE ZA SVE DETALJNE INFORMACIJE!puno si mi pomogo!ma čuo sam da su mu dijelovi neki gro skupi a neki gro jeftini i da se zna često kvarit,al sve zavisi kako ga održavaš i voziš...i ovo što kažeš,mlad sam vozač,i ljubitelj brze vožnje,tako da pazim dokle mogu ;)) !a i vozio sam taj 1.6 16v i uvjerio se da ide ko mutav i da je jako stabilan po zavojima i cesti,fino leži i ima super ubrzanje,ma sve ko bog...a ovo kaj veliš za interijer,plastike i to...u to sam se također uvjerio jer je njegov dosta pohaban iznutra i klimav,,,ma sve u svemu,bitno mi je da nađem nekog s dobrim motorom i limarijom,lako za ostalo ;)

nazalost na neke kvarove ne mozes utjecat ni odrzavajuci ga, recimo rikavanje MAF senzora koji kosta oko 2 500 kn ako se ne varam. to je obicni senzor protoka zraka i ne ovisi o odrzavanju motora, ali mozda tebi nikad ne ode, nekima prodje nekima ne.

kad sam rekao da je nemiran, mislio sam da drzi do jedne granice, i odjednom te odnese, to su jako brzi auti bez obzira sto 1.6 16v ima samo 103 konja.

moj je bio spusten 40mm na eibach amortizere i opruge, toyo proxes gume, oz chrono felge, momo volan, sparco sjedala, komplet spojlera abarth, supersprint auspuh, xenon. isto je isao u zavoj koliko god hoces ali pri vecim brzinama nemirno.

motor moze izdrzat jako dugo, preporucujem da ne kupujes sredjenog jer je najvjerojatnije gazen zesce ako je neki mladji vozio, pogledaj samo da li curi negdje ulje na brtvama, da li puse na cep od ulja i mjericu i tako...

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #9 : 01 Kolovoz, 2010, 12:04:53 »
jos jednu stvar, sve u svemu bravo je jako dobar auto da ne bi ispalo da pljujem ili nesto, neki ne vole fiate ali mislim da to nije opravdano. ni jedan auto ne postoji koji nema slabijih tocaka i koji nema kvarova, ako cemo na to gledat mozemo ici pjeske.

ako nista drugo mislim da fiat napravi perfektne benzince, jest da zna tu i tamo sfusarit neke druge stvari i kad sarafas po njemu cudis se sta je to ali to je draz talijanskog auta.

recimo bravo ima jako slaba svjetla tvornicki, ne znam kako im je to uspjelo ali moras vozit s dugim da bi ista bolje vidio zavojitu cestu... preporucujem ugradnju xenon kita za kratka svjetla jer je puno bolja osvijetljenost ceste.

Offline TROMEK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • đas ba maco
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: gelly 150 ccm
  • Moja Kaciga: uni
  • MojSetup: kit je u moru
  • MojSpuh: obicni
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #10 : 01 Kolovoz, 2010, 12:15:50 »
jos jednu stvar, sve u svemu bravo je jako dobar auto da ne bi ispalo da pljujem ili nesto, neki ne vole fiate ali mislim da to nije opravdano. ni jedan auto ne postoji koji nema slabijih tocaka i koji nema kvarova, ako cemo na to gledat mozemo ici pjeske.

ako nista drugo mislim da fiat napravi perfektne benzince, jest da zna tu i tamo sfusarit neke druge stvari i kad sarafas po njemu cudis se sta je to ali to je draz talijanskog auta.

recimo bravo ima jako slaba svjetla tvornicki, ne znam kako im je to uspjelo ali moras vozit s dugim da bi ista bolje vidio zavojitu cestu... preporucujem ugradnju xenon kita za kratka svjetla jer je puno bolja osvijetljenost ceste.


ali je fiat jedan od najpovoljnijih automobila za kupnju i odrzavanje,pogotovo bravo,koji je k tome
atraktivan medju mladima...
ja vozim fiat,a prije sam vozio audi i dozivio sam financisko olaksanje sa fiatom sto se odrzavanja tice  :glasses9:

Offline _aerox_

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 953
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: Aerox skuplja prašin
  • Moja Kaciga: šarko
  • MojSetup: Plavetni
  • MojSpuh: Serija
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2010, 15:12:28 »
fiat nije skup auto za odrzavanje,jeftini su dijelovi DONEKLE ;) ...nisam bio jedno vrijeme ljubitelj fiata,al eto bravo mi je zapeo za oko pa planiram njega uzet!inace sam veliki ljubitelj honde no trenutno se nema novaca,za hondu kakvu ja zelim...preskup sport ;) ...a i ne planiram nista sredjeno uzimati,neki solidan normalan bravo 1.6 bez ikakvih izdrkotina po njemu!a ovo sto pricate za 1.4 12v i 1.2 16v,uvjerio sam se da nevalja,evo susjed iz kvarta ga ima,i non stop nesto odlazi na autu,vise je iznad jame nego na cesti :P

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #12 : 01 Kolovoz, 2010, 21:43:28 »
samo dobro biraj i pristojno vozi. sretno.  :icon_thumright:

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #13 : 02 Kolovoz, 2010, 08:34:01 »
uzmi 1.6 i nemožeš promašit, tj. uvijek možeš naletit na sjebanog...taj motor su kasnije i u stila ugrađivali s malim promjenama...

moj stari je imo 1.4 12v, napravio 150 000 km bez ijednog kvara, a kasnije je imo 1.6 i bilo je nekih kvarova, tj. svako malo su bobine prolazile, jer su od sagema pa ono...tak da je moje iskustvo malo drugaćije, ali sasvim slučajno jer neznam baš nikoga da je imo 1.4 12v i nije imao problema..

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #14 : 02 Kolovoz, 2010, 09:55:18 »
imam ga ja , kod mene je vec nekih 20000km , i nista od kvarova nisam imao , ide jako fino , samo redovito mijenjaj ulje i to je to  :icon_thumright:

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #15 : 02 Kolovoz, 2010, 10:33:40 »
imam ga ja , kod mene je vec nekih 20000km , i nista od kvarova nisam imao , ide jako fino , samo redovito mijenjaj ulje i to je to  :icon_thumright:
jel možda znaš čije su bobine u bravu?? u bravu nikome ne prolaze, a stilo ima sagemove i prolaze svako malo

Offline Aprilliante

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: Dodatna oprema
  • MojSetup: Najjači
  • MojSpuh: Džoli moto
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #16 : 06 Kolovoz, 2010, 19:16:35 »
ako ima netko ima takav auto ili ima iskustva s tim autom da mi malo detaljnije i više kaže o njemu! :dontknow: planiram kupit tako nešto pa da budem informiran iz prve ruke  :toothy10:

Evo ima ga buraz...auto nemaš kaj pali vozi nije da se nekaj kvari ali to ti sve zavisi na kaj naletiš gle i mercedesi i bmw-i se kvare ak naletiš na nekog sjebanog sve ti to zavisi...djelovi su siča evo buraz je bubnul u fraera i ovak...hauba,brednji branik, maglenka, spona i krajnik i još uz to novi anlaser, zadnje cilindre kočione sve zajedno 2500 to su i ruke ma gle auto jedino kaj malo više troši ali zato plin i gas
Naša slava ne leži u tome da nikad ne padnemo več da uvijek ustanemo

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #17 : 06 Kolovoz, 2010, 20:16:45 »
ja ti imam fiat bravu 1.4 12v...dosad je jedna bregasta vrisnula  ;D .. to im je inače jedina boljka,inače nikakvih problema pa 1.6 mogu samo preporučit...kolegica vozi bravo 1.9dizel i isto prezadovoljna..samo nemoj kupovati srcem - bježi od ''ćuniranih '' primjeraka i onda nećeš imat problema sa razjebanom plastikom u unutrašnjosti

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #18 : 07 Kolovoz, 2010, 20:26:21 »
jedino potrosnja je mana tog motora, al ne moze ic a da ne trosi
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline brzi malossi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilija sr50
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: fiat bravo 1.6 16v (76kw)
« Odgovori #19 : 18 Kolovoz, 2010, 14:15:04 »
kupis fiat bravo 2.0 16v 150ks i da vidis kako ide i stabilan i sve evo moj ga brat vozi vez 1 godinu i zadovoljan je al bi sad kupio nesto drugo al auto je odlican